Şimdi Ara

3 katlı büyük İstanbul tüneli için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son dönemde Türkiye’nin en önemli ulaşım projeleri arasında gösterilen ‘3 katlı büyük İstanbul tüneli’ için geri sayım başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, tünelin ihalesi için önümüzdeki günlerde ilana çıkmayı planladıklarını belirtti.

3 katlı büyük İstanbul tünelini dış krediyle yapmayı planladıklarını ifade eden Turhan, dünyada finans piyasalarının normale dönmesiyle birlikte projeye ilgi duyan yerli ve yabancı firma sayısının arttığına dikkat çekti.

Turhan, tünelle ilgili proje çalışmalarını ve ihale ön hazırlıklarını tamamladıklarını dile getirdi. “Uygun şartlarda finansman sağlayan firmalar arasında yapılacak ihale için önümüzdeki günlerde ilana çıkmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bkz.2020 Volkswagen Golf'ün ilk resmi ipucu görselleri karşınızda

İstanbul Boğazı’nın altından geçecek söz konusu tünelde, tek tüpte hem demiryolu hem de karayolunun bulunması hedefleniyor. Üç katlı tünelin orta katında geliş ve gidiş olmak üzere demiryolu, üst ve alt katlarında da lastik tekerlekli araç geçişine uygun iki şeritli yol yer alacağı söyleniyor.

İlk olarak 2015 yılında duyurulan projenin 3.5 milyar dolara mal olacağı açıklanmıştı. 

• Bütün diğer MÜSLÜMAN ülkelerin yaptığını yapacaktık. Yani almayacaktık. Ama senin gibi onları kurtarmak isteyenler, bütün masraflarını bireysel olarak karşılayacaklarını taahhüt etselerdi bir bölümü alınabilirdi.
    Açlık sınırının altında yaşayan onbinlerce Türk ailesi var, ilk önce onların hayat standardı yükseltilsin sonra etrafa yardım etmeyi düşünelim.
  • Geçiş garantisiyle yine özele yaptıracaksanız ben trafiğe razıyım...

• Geçiş ücreti sadece 99,90 TL

• biraz daha bekleyin dolar artıyor zaten xD

• 3 katliymis hemde.

maliyet 3.5 milyar dolarsa millet 15 oder.
  • Bu tür şeyler makul bir fiyatlandırma ile sunulmalı. Devlet sadece yapmak için yapmamalı.

• 3.5 milyar dolara mal olacağını duyunca acaba Suriyelilere harcanan 40 milyar dolar ile neler yapılabilirdi diye düşündüm...
  • koca devletin parasımı kalmadıda dış kredi ile iş yapar oldu efendiler az yemeli bizden cıkmamalı...

• 28283837337763633663 milyar araç geçiş garantili

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pahalılıktan yapılan hiçbir yolu ve köprüyü kullanamıyoruz ki. Ayrıca bu projelerin hepsi zarar ediyor, zararı devlet vatandaşın cebinden ödüyor. Ortamlarda hizmet dersin kim bilecek.

• ay heyecanlandim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 10 Ekim 2019; 23:5:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her nekar İstanbul'da yaşamasam da Allah'ıma şükür kazancımın yüzde ellisini ülkeme vergi veriyorum. Bu sayede devletim de betona yatırım yapıyor. :( Ben çok mutluyum. Gerçekten çok mutluyum(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AribyAriana -- 10 Ekim 2019; 23:24:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zenginler, parası olanlar, daha az parası olanların yarattığı trafikten kurtulmak için; asgari ücretli çalışan işçinin, memurun vergisiyle yol yapıyorlar..

Ek: Şimdi, yap/işlet/devret falan denir.. İşleten firmaya garanti şu kadar zengin vatandaş ücretiyle geçer diyorlar, o kadar zengin vatandaş da kullanmayınca; memurun, işçinin vergisiyle karşılıyorlar eksik ücreti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 11 Ekim 2019; 1:30:20 >
  • Şunu artık kabul edin. Öyle veya böyle bu ülke ekonomisi çok kötü durumda. %9 enflasyon yalan onu geçin kimse inanmadı,inanmayacak da. Artık ekonominin kötü durumda olduğunu kabul edip ona göre tasarruf tedbirlerini hayata sokun. Geleceğimizden çalmayın yeter.

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    kullanmadığı köprü ve otoyollara aşık bir seçmene sahipler sence vazgeçerler mi ?
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Evet kesinlikle mesela bugün fatih ten üsküdara gidicektim avrasya tüneli 23 tl falan git gel neredeyse 50 tl kullanmadım ki öyle asgari ücretle geçinen biriside değilim ona rağmen çok yüksek geliyor ne anladım ben böyle projelerden zengin ve zengin olmaya aday kesime hitap ediyor.
  • Ölüyen Yürüler kullanıcısına yanıt
    ya ne olacaktı o kadar müslüman insan. senin keyfin kaçmasın diye ölümemi terk edecekti türkiye.

• hayır. vazgeçmeyiz.

• ülkemize sokmayacaklardı, o arkadaşın değil milyonların keyfi kaçtı, bundan 20 sene sonra başımıza bela oldukları zaman tekrar düşüncelerinizi merak ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 231407

ya ne olacaktı o kadar müslüman insan. senin keyfin kaçmasın diye ölümemi terk edecekti türkiye.
    Sıkıysa referandum yapsaydınız ya bakalım ölüme mi terk ediyorsun yoksa buraya mı geliyorlarmış. Senin gibi 3-5 ümmetçi dışında surileri seven ve isteyen yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.