Şimdi Ara

PlayStation 5 konsolunda Ray Tracing iddiası resmen doğrulandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD ve Sony’nin PlayStation 5 konsolu ile ilgili ser verip sır vermediği Ray Tracing yani gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi resmi olarak doğrulandı. Bugüne kadar bazı oyun geliştiricileri bununla ilgili üstü kapalı ifadeler kullanmıştı.

Artık resmi

Kasım veya Aralık 2020 yılında piyasaya çıkması planlanan PS 5 konsolu için AMD yarı özel bir yonga hazırladı. 7nm sürecindeki Zen 2 çekirdeklerini barındıracak olan yonga daha güçlü bir Navi mimarisi kullanacak. Performansın ise mevcut konsolların 3-4 katı olacağı iddia ediliyor. Yani 8K çözünürlükler artık standart hale gelecek.

Ayrıca Bkz.Facebook Portal cihazları ofis paylaşımlarında da kullanılacak

Sony Amerika mühendislerinden Mark Cerny yaptığı açıklamada donanım tabanlı olarak bir Ray Tracing teknolojisinin kullanılacağını belirtiyor yani emülatör tabanlı bir çözüm olmayacak. Cerny bu açıklamayı pek çok oyun severin merakla beklediğini de sözlerine ekliyor.

Sonuç itibariyle yeni nesil konsollarda Ray Tracing teknolojisi artık olmazsa olmaz hale gelecek. AMD benzer bir yonga mimarisini Microsoft için de hazırladığından o cephede de Ray Tracing teknolojisini görebileceğiz. Diğer taraftan Ray Tracing destekli Navi yongası oyuncu pazarına da sunulacak mı merak konusu.

• 1080p 60 fps verde, gerisi teferruat

• Beyler bir hayal etsenize, Ray Tracing ile birlikte 4K 60 FPS. Çok iyi olmaz mı ya. Of şimdi kim bekleyecek duyuru yapmalarını.

• 4k da 60 FPS versin tüm detaylar açık daha ne isteriz ? ben şunu isterim linux tarzı bir yazılım ile çalışsın. Masaüstünde steam origin vb uygulamaları açabilelim dahili tarayıcısı olsun film müzik izleyebilelim marketten uygulama da indirebilelim. Masaüstü bilgisayar kullanırsam namerdim.

• Lazımdı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PS5 = AMD Statin olmuş :)

• 8k çözünürlük oyun için diyil filmler için bilmeyenler için bir hatırlatma

• 8K destekliyor deyip HDMI 2.0 girişi koyarlar PS4’te yaptıkları gibi 4K destekliyor diye sattılar HDMI sürümünü ısrarla sakladılar sonra girişin 4K aktarımını desteklemediği ortaya çıkmıştı.

• 4k-8k’yo geçtim sabit tertemiz kılçıksız 60fps versin yeterli benim için. 😂

• IceRulez kullanıcısına yanıt
    Zaten anlattığın şey masaüstü bilgisayar. Konsol daha ilk ayında korsana merhaba der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 10 Ekim 2019; 9:32:18 >
  • napolyon94 kullanıcısına yanıt
    Şu an için öyle. Ama 7-8 yıl piyasada kalacak bir konsol için 4K çözünürlüğe ihtiyaç olacaktır. Şanslıysak 60fps'de oynayabiliriz.

• RDNA 2 + Ryzen + SSD ile müthiş oyunlar göreceğiz.

• 1080p 144 Hz monitöre bağlasammı diye düşündüm, 144 Hz verebilirmi bu konsol?

• 4K 60FPS zaten 1.5 yıl önce çıkan kartlar veriyor. Bence 90FPS sabitlenmeli. Oyun teknolojisi her gün gelişiyor. İlerde detaylı grafiklere yetmeyecek o fps düşecek veya grafik kalitesi gelişmeyecek. Mesela Rx 5700xt 55-60 fps veriyor 4kda ama yeterli mi görüyoruz hayır. Nvidia 100fps veriyor bu yıl çıkardığı son kartıyla (2080ti)

• maximus01982 M kullanıcısına yanıt
    Şuanki haberler HDMI 2.1 ile çalışacağını söylüyor. Çünkü nerdeyse her yeni model TV artık 2.1 destekli satışa sunuluyor. Zaten XBox çoktan başladı 2.1 desteği vermeye

• Hadi bakalım inşallah.Yeni nesilden beklentim Kaliteli Oyun.Yani Umarım oyunlar çağ atlar artık.

• IceRulez kullanıcısına yanıt
    hocam zaten evdeki 4k pro da 60fps alıyorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deswaaa

8k çözünürlük oyun için diyil filmler için bilmeyenler için bir hatırlatma
    ne alaka xbox one x bile 4k oyun çalıştırıyor şu anda ki o oyun için söylenen 4k
  • Pamuk eller ceplere.

• Fiyat harbi tuzlu olacak şimdiden hazırlık yapın gençler
    baba harçlığı ile bu iş zor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.