Şimdi Ara

Instagram'da yer alan 'takip' sekmesi kaldırılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Instagram'da uzunca bir süredir yer alan ve takip ettiğiniz kişilerin etkinliklerini izleyebildiğiniz "Following" yani takip sekmesi kaldırılıyor. Bu haber birçok kullanıcıyı mutlu edeceği gibi, hatırı sayılır bir kullanıcı grubunun da tepkisini çekeceğe benziyor.

Ayrıca Bkz.Galaxy Fold 2, S Pen desteğiyle gelebilir

Kullanıcılar hareketlerinin izlenmesinden rahatsız

İyi haber şu ki Instagram'ın bu sekmeyi kaldırmasının ana nedeni kullanıcı gizliliğini arttırmak. Zira takip sekmesini kullanarak, listenizdeki kişilerin hangi gönderiyi beğendiğini, kimi takip ettiğini ve hangi yorumu yaptığını canlı olarak takip edebiliyordunuz. Daha önce de gündeme gelen bu konu hakkında Instagram kararını verdi ve test aşamasına geçti bile.

Instagram ürün müdürü Vishal Shah konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, takip sekmesinin çok fazla kullanılmadığını ve kullanıcıların, platformda yaptıkları hareketlerin görünmesinden hem rahatsız, hem de haberleri olmadığını belirtiyor. Şimdilik belli bir grubun kullanımına kapatılan bu sekmenin, önümüzdeki güncellemelerle tamamen kaldırılacağı belirtiliyor.

• Stalkcilarin gözü yaşlı :D

• Boynuzlamayı daha da kolaylaştıracaktır. Hayırlı(!) olsun.
  • bende 1 aydır yok zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 1 aydır yok kaldırılsın, instagramda 1 tane fotosu olmayan kişiler herkesi takip edip ordan millet ne yapiyor onu takip ediyor dedikoducular

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gereksiz platform keşke komple kaldırılsa.

• Çabuk kalktı bende de

• Uzun zamandır bekliyorum bunun kaldırılmasını. Ne yaptığımın takip edilmesini sevmiyorum çünkü kimsenin ne yaptığına bakmıyorum. Biran önce kaldırılmalı

• Playstore da bu kaldırılan özellik için uygulama var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csimurat -- 9 Ekim 2019; 9:7:28 >
  • Oha öyle bir yer mi varmış? komple kalksın şu uygulama insanlar birbirleriyle konuşsun artık. İnsanların sosyal hayatını bitirdi bu uygulama.

• Çok iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben de kalkmış görünüyor , iyi oldu böyle :)
  • İyide ben orayı kullanıyordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

ben de kalkmış görünüyor , iyi oldu böyle :)
    Sende kalmış olabilirde yinede hala o sekmenin olduğu kişiler senin ne yaptığını görebiliyor sanırım, Komple kaldırılmadığı sürece böyle olacaktır güzel özellik bence...

Birde hala şu kişisel fikirlerini herkese kabul ettirmeye veya herkesin kendileri gibi düşündüğünü sananlar var, Ne kadar garip bir düşünce yapısı anlamıyorum,
    Aslında seçenek olarakda sunulabilirmiş hareket durumunda olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 12 Ekim 2019; 16:21:1 >
  • Kötü oldu ya, gün içinde çok fazla kullanamadığımdan akşamları ne kaçırmışım diye oradan takip ediyordum :) sağlık olsun
  • isabetli olmuş
  • aslında beğenilerin önünü kestiği için yapılan bir adım zira bu "kim kimi beğeniyor-takip ediyor" takipleri yüzünden kullanıcılar gizli kalmak adına beğeni yapmıyor yada takibe girmiyor.instagram birazda bu özgürlüğü artırmış kendince.

aslında ben uzun zamandır beklediğim beğeni sayılarının gizlenmesi güncellemesini bekliyorum.Birkaç ülkede betada aylardır.Bu yeni özellikte artık isteyen kullanıcı beğeni sayısı istatistiklerini ayarlardan kapatabilcek ve daha özgür şekilde paylaşım yapabilcek,böylece "senin beğenin az benimkisi çok" muhabetlerinin ve elbette beğeni paketleri satarak instagramın sırtından büyük kazanç sağlayanların önünü kesecekler.Bakalım ne zaman gelecek bu özellik çok merak ediyorum.
  • Bende de kalktı bence gereksiz bir şeydi sonunda farkına vardılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.