Şimdi Ara

Acil Bir Durum Lütfen Bakarmısınız.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Bügün Bana Bir mesaj Geldi Yasal uyarı Diye ............. IMEI NBolu cihaz klon listesinde olduğu için 24.05.2007 da kullanım dısı kalıcaktır diye. BEn Telefonu KVK Bayiden Aldım Fakat Kutusunda Jilatini bile açılmamıştı Adam gözümün önünde açtı evde garantii ve KVK belgeleri mevcut Zaten Telefonu alalı 7,8 Ay oldu heralde Ben ozamanlar baktığımda telefonunuz IME de Kayıt dışı felan demiyordu Şimdi nedne böyle bir mesaj geldi bana?
    http://mcks.tk.gov.tr/node/19 Bu sitede IMEI No sorguladım ve sonuçç "Elektronik Kimlik Bilgisi Değiştirilmiş Cihaz" Diyor Bana bu Nedemek Şimdi BEnim TEl kayıtdışımı oluyor fakat öyleyse Kvk damgaları vss belgeleri var adam Jilatini yanımda açtı hatta adam değil ben kendim açtım. Şimdi Ne yapmam gerekiyor Aldığım yere Gidip Sorgulıycam fakat Gerçekten kayıtdışıysa Aldığım yere karşı yasal bir hakkım oluyormu benim? Lütfen yardımcı olun.

• kayıtlı cihazların imei numaralarını kopyalayıp kaçak telefonlarda bu kopyaladıkları numarayı kullananlar olduğunu duymuştum, muhtemelen öyle bir şeydir senin başına gelen...eğer ilk baştan beri telefonun kayıtdışıysa elbette aldığın yere karşı yasal hakkın var, yalnız burda en önemli şey telefonu faturalı almış olman. Faturan varsa, ispatlayacağın bir belgen de var demek oluyor...Yine de "Telekomünikasyon Kurumu"nu arayıp ya da bizzat giderek sağlıklı bilgi almanda yarar var. Geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KızılveKara -- 4 Mayıs 2007; 15:38:39 >
  • Öncelikle Teşekkürler avea-zede

Yukardaki Sitede Şöyle Bir madde Buldum

4- İthalatçı firmalar elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş cihazlara ilişkin IMEI-MSISDN eşleştirmesi için nasıl başvuruda bulunacaklardır?

Yasal yollarla ithal edilmiş herhangi bir cihaza ait IMEI numarası klonlanabilmekte ve mcks.tk.gov.tr'de "Elektronik Kimlik Bilgisi Değiştirilmiş Cihaz" olarak görünebilmektedir. Gerçek cihazın tespitini teminen ithalatçıların kendileri tarafından ithal edilmiş IMEİ numarası ile eşleştirme talep ettikleri son kullanıcılara ait sadece bir MSISDN numarasını txt formatlı dosya içerisinde (satırlarda: imei (15 basamak)< boşluk> msısdn (10 basamak) olacak, örneğin: 123456789012345 5XX1234567 ) Bilgi Teknolojileri ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Bu başvurunun, üst yazısında ekli txt dosyasının SHAl özet değeri yazılması, ilgili txt dosyasını içeren CD ya da disket ile birlikte firma yetkililerinin ıslak imzası, firma kaşesi ayrıca imza sirkülerini de içermesi gerekmektedir.

Senin Dediğinle Uyuşuyor Zaten Faturası felan var birde dediğin gibi ilk başlarda kotrol etmiştimz aten böyle bir sorun yoktu Bügün gelen mesajla oldu işde Şimdi benim ne yapmam gerek bunu anlamadım. Nerelere Bildirmem gerekiyor bunu???

• Ups Beyler Yokmu Kimsenin Başına Böyle Bir Durum Gelen BEnim Şimdi ne Yapmam Gerekiyor Bu Sorunu Düzeltmem İçin?
  • rica ederim...Dediğim gibi "Telekomünikasyon Kurumu" na git...
  • quote:

Orjinalden alıntı: avea-zede

rica ederim...Dediğim gibi "Telekomünikasyon Kurumu" na git...

Oke Teşekkür Ediyorum İlgin İçin. Fakat BirŞey Sorucam Bunun İçin Bir Ücret Vs.. Ödemem Gerekicekmi Paranın Önemi Yok tabi Para İçin Söylemiyorum Fakat Ben şimdi Gidip KVK dan Telefon Alcam Dünya Kadar para vercem sonra telefonu klonladılar diye gidip bukadar İşkenceyi çekmem zorundamıyım.
  • yok benim bildiğim kadarıyla ücret almıyor telekomünikasyon kurumu, yani ben de başvurmuştum herhangi bir ücret almadılar ama sen emin olmak için bilinmeyen numaralardan telefonunu al ve ordaki memurlara ücret alınıp alınmadığını sor...geçmiş olsun tekrar...
  • allah yardımcın olsun derim...

nokia club yani genel merkezine tel aç derim.... seni yönlendireceklerdir.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi La Edri -- 4 Mayıs 2007; 23:10:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: La Edri

allah yardımcın olsun derim...

nokia club yani genel merkezine tel aç derim.... seni yönlendireceklerdir.......

Ewy. Bügün Teli Aldığım KVK bayisine Gittim Yukarda Belirtiğim Gibi

4- İthalatçı firmalar elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş cihazlara ilişkin IMEI-MSISDN eşleştirmesi için nasıl başvuruda bulunacaklardır?

Yasal yollarla ithal edilmiş herhangi bir cihaza ait IMEI numarası klonlanabilmekte ve mcks.tk.gov.tr'de "Elektronik Kimlik Bilgisi Değiştirilmiş Cihaz" olarak görünebilmektedir. Gerçek cihazın tespitini teminen ithalatçıların kendileri tarafından ithal edilmiş IMEİ numarası ile eşleştirme talep ettikleri son kullanıcılara ait sadece bir MSISDN numarasını txt formatlı dosya içerisinde (satırlarda: imei (15 basamak)< boşluk> msısdn (10 basamak) olacak, örneğin: 123456789012345 5XX1234567 ) Bilgi Teknolojileri ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir

Açıklamayı Yaptı Ve Sorunu Hallediceklerini Fakat Telefonu Sadece Verdiğim Tel Nosu hattı Üzerinden Kullanabilceğimi Söylediler. Ben Böyle Saçmalık Görmedim Adamlar IMEI Nosunu Klonluyolar Son Kullanıcı Zor Duruma Düşüyor Bu Arada Sadece Benim Değil yarın Öbürgün Sıfır Aldığınız Telefonunuzla Böyle Bir Sorun Yaşarsanız Hiç şaşırmayın Başkada Birşeyy DEmiyorum KVK ya

• beyle nokialarda IMEI numarasını nasıl öğrenebiliriz?
  • imei numarasını *#06# tuşlayarak öğrenebilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockcı

imei numarasını *#06# tuşlayarak öğrenebilirsiniz

sağolasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLUbeer

quote:

Orjinalden alıntı: La Edri

allah yardımcın olsun derim...

Ewy. Bügün Teli Aldığım KVK bayisine Gittim Yukarda Belirtiğim Gibi

Yasal yollarla ithal edilmiş herhangi bir cihaza ait IMEI numarası klonlanabilmekte ve mcks.tk.gov.tr'de "Elektronik Kimlik Bilgisi Değiştirilmiş Cihaz" olarak görünebilmektedir. Gerçek cihazın tespitini teminen ithalatçıların kendileri tarafından ithal edilmiş IMEİ numarası ile eşleştirme talep ettikleri son kullanıcılara ait sadece bir MSISDN numarasını txt formatlı dosya içerisinde (satırlarda: imei (15 basamak)< boşluk> msısdn (10 basamak) olacak, örneğin: 123456789012345 5XX1234567 ) Bilgi Teknolojileri ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir

Açıklamayı Yaptı Ve Sorunu Hallediceklerini Fakat Telefonu Sadece Verdiğim Tel Nosu hattı Üzerinden Kullanabilceğimi Söylediler. Ben Böyle Saçmalık Görmedim Adamlar IMEI Nosunu Klonluyolar Son Kullanıcı Zor Duruma Düşüyor Bu Arada Sadece Benim Değil yarın Öbürgün Sıfır Aldığınız Telefonunuzla Böyle Bir Sorun Yaşarsanız Hiç şaşırmayın Başkada Birşeyy DEmiyorum KVK ya

Dostum öncellikle geçmiş olsun. Evet benim de başıma geldi. Hemen söyliyeyim teli aldığım yer halletti ama her zaman böyle olacak diye bir şey yok faturanla beraber telekom a başvurunca sadece senin numaran üzerinden teli tekrar açıyorlar ama diğer abonelerde kullanamıyorsun. Örneğin Avea için kayıtlandırırlarsa artık sadece Avea için çalışıyor, Turkcell veya Telsim de kullanamıyorsun. Ama bunu yapan KVK değil malesef Türk Telekom. Eğer banlamak istiyorsan Dünya üzerinde belki de eşi benzeri olmayan bir uygulamayla güya kaçak telefonları engelleyip vergi kurtaracaklar. Ama dediğin gibi olan normal vatandaşa oluyor. Vatandaş acısını çekiyor. Çünkü neden IMEI sorgulama için telekomun sitesine herkes girebilir, bunda bir şey yok ama benim duyduğum klon yapacak olan adam (klonlama yasa dışı bu arada) başlıyormuş site numaraları denemeye ne zaman kayıtlıdır diye buluyor IMEI numarasını ondan sonra onu klonluyormuş. Benim başımada böyle bir şey gelmiş. Anladığım şimdi de senin başına geldiği. Ne ben ne sen ne ilk ne de sonuncu olacağız. Malesef bu düzen böyle sürdükçe bizim gibi problem yaşayan bir çok kişi olacaktır.

Saygılar, selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcuneytb -- 6 Mayıs 2007; 17:41:30 >

• Yurt Dışında Böyle Saçmalıklar Oluyomu Bu Telekom Saçma Sapan İşler Yapıyor herzaman Bu böyle gider zararlı olan bizler oluruz gene. Zaten kimsenin umrunda değil bu olay baksanıza koskoca forumda 5,6 kişi mesaj yazmış ama açsaydık bi +18 olay topic rekoru kırılırdı.
  • Geçen yıl çıkartılmış olan yasa bir çok kişiyi mağdur etti. İnanın bu yasa insanlara saygısızlıktır. Telefon üzerinden vergi kaçakçılığını önlemek için çıkarıldı buna lafım yok. Ama bir çok insan da mağdur oldu. Yasa çıkarılmadan önce insanların mağdur olmaması için gerekli önlemler alınmalıydı; özellikle imei numaralarının kopyalanması konusunda.

Telekom veya hükümet herneyse, kendi kesesini düşünerek yasayı çıkardı gerisine karışmadı.
    Telekom' a
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.