Şimdi Ara

120 FPS'lik film Gemini Man, Türkiye'de 60 FPS izlenebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ünlü oyun Will Smith'in başrolünde yer aldığı Gemini Man, ülkemizde 60 FPS olarak izlenebilecek. Paramount Pictures tarafından hazırlanan filmin orijinali 120 FPS olarak çekilmişti. UIP Filmcilik ise Gemini Man'in Türkiye'deki sinemalarda 60 FPS izlenebileceğini söyledi.

Gemini Man, ülkemizde 3D+ HFR (High Frame Rate) teknolojisiyle gösterilecek. UIP Filmcilik'in 3D+ HFR hakkında yaptığı açıklamalar şu şekilde:

• Geleneksel film karesi hızının iki katından fazla olan saniyede 60 kare hızıyla evrimci bir dijital formattır. İzleyicilere güçlendirilmiş, tümüyle kapsayıcı bir 3D deneyimi sunar. 

• Saniyede 120 kare bulunan masterdan alınarak, saniyede 60 adet 3D görüntüyü yansıtarak, görüntüleri eskisinden çok daha yakınlaştırarak ve insan gözünün göreceği hale getirerek izleyiciyi aksiyonun merkezine koyar. 

• Daha fazla görüntü, daha fazla derinlik demektir ve izleyicilerin tek karede çok daha fazlasını görüp deneyimlemesine olanak verir. 

• Performansın ve aksiyonun bu yükseltilmiş kombinasyonu sayesinde yapımcının vizyonundaki duygusal yolculuğu ve görselliği tam istedikleri gibi sunar. 

• Görsel hikaye anlatımındaki bu evrim, izleyicilere şu anda bir sinema salonunda yaşanabilecek en kapsayıcı deneyimi sunar.

Ünlü yönetmen Ang Lee (Life of Pi) tarafından hazırlanan Gemini Man, artık yaşını almış elit bir suikastçinin genç bir klonuyla karşı karşıya kalmasının hikayesini anlatıyor. Yenilikçi teknolojileriyle dikkat çeken filmde, Will Smith vs. Will Smith mücadelesini izleyeceğiz. Gemini Man 11 Ekim'de vizyona girecek.

• Haberin başlığı yanlış algı yaratmış yada haberi komple yanlış yazmış olabilir misiniz sevgili Hasan Aygünoğlu?

Normalde 3D filmler 48 FPS'de çekiliyor. Bu da yine 24 kareye denk geliyor. 120 karede çekilen 3D film ise 60 kareye denk geliyor.

Burada sanki Türkiye'de 30 kare de izlenecekmiş gibi bir algı oluşmuş. Kısacası bütün dünyada 3D+HRF 60 karede izlenecek.
    Millet sizinle aynı ülkede mi yaşadığımdan şüpheliyim artık. Herkes bir yerden vurmuş. Ben pendorya avm de uzun zamandır 10 tl ye film izliyorum. hiç bir zaman da 480p video izlemedim. superonline 100 mgbt 99 tl kullanıyorum. Sonuçta imax olsun 3D olsun , Atmos sesli salon olsun dediğinizde ister istemez bilet fiyatlarıda 30-40 tl ye çıkabilir. 480p video izleyen arkdaşımda bir zahmet atmasın 3 mgbt net ile çok rahat 720p video izleniyor abartmasın.
  • HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH

• Çok üzüldüm

• Ben evde izlediğim için çokta önemli değil.
    Türkiye'de sinema zengin işi. 40 liraya bilet satıyorlar anasını satim.

• Sinemaların çoğunda 120 FPS destekleyen sinema cihazları var neden 60 FPS izleyeceğiz onu anlamadım.. muhtemelen lisansı pahalı

• gülmek serbest :)

• Ülkemizde Sinema salonlarının birçoğunda sesler ve görüntüler
    çok başarılı değil nezaman sinemaya gitsem evimdeki deneyimi
    daha başarılı buluyorum tabi bazı salonlar varki o deneyimi evimde
    bulmam pek mümkün değil

• Batı bizi kıskanıyor :)

• 120 Fps ansürmü yedi ehu ehuehu !!

• O ne demek ya, ezikler gibi, 120 lik ama Türkiye'de ancak 60 izleyin der gibi.

• SC0RPI0N kullanıcısına yanıt
    Hangi salonlarda var 120 fps cihaz ? Cinemaximum gold class salonlarındaki cihazlar ne mesela ?

• 2D izlersek 120 FPS izleyebilecek miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 7 Ekim 2019; 20:30:38 >
  • Millet sizinle aynı ülkede mi yaşadığımdan şüpheliyim artık. Herkes bir yerden vurmuş. Ben pendorya avm de uzun zamandır 10 tl ye film izliyorum. hiç bir zaman da 480p video izlemedim. superonline 100 mgbt 99 tl kullanıyorum. Sonuçta imax olsun 3D olsun , Atmos sesli salon olsun dediğinizde ister istemez bilet fiyatlarıda 30-40 tl ye çıkabilir. 480p video izleyen arkdaşımda bir zahmet atmasın 3 mgbt net ile çok rahat 720p video izleniyor abartmasın.

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Cinemaximum'un tüm cihazlarında var ama seans gösterimleri onlara kalmış. Gold class'in özelliği rahatlik. Görüntü kalitesi olarak şuan en iyisi Maltepe Piazza cinemaximum da starium salonu var renkler ve görüntü kalitesi en iyi sonra IMAX salonları geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberin başlığı yanlış algı yaratmış yada haberi komple yanlış yazmış olabilir misiniz sevgili Hasan Aygünoğlu?

Normalde 3D filmler 48 FPS'de çekiliyor. Bu da yine 24 kareye denk geliyor. 120 karede çekilen 3D film ise 60 kareye denk geliyor.

Burada sanki Türkiye'de 30 kare de izlenecekmiş gibi bir algı oluşmuş. Kısacası bütün dünyada 3D+HRF 60 karede izlenecek.

• leocorte kullanıcısına yanıt
    Çok karışık nasıl oluyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • leocorte kullanıcısına yanıt
    ABD'de bazı sinemalarda 3D ve 120FPS olarak gösterilecek.

"Others with supported projection technology will show the movie in 3D at 60fps. Meanwhile, Dolby Vision-equipped theaters will offer Gemini Man in 3D at 120fps, in high dynamic range in 2K, and Imax will offer the movie in 2D at 24fps or 3D at 60fps, depending on the theater."

https://www.hollywoodreporter.com/behind-screen/gemini-man-how-movie-goers-can-experience-ang-lee-s-latest-thriller-1245265
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Öyleymiş LKLC. Zaten ABD'de de dolby vision destekli bir kaç salon varmış. Çin'de bile 1 adet açılacakmış.

O halde 30 FPS olarak izleyeceğiz. Standart olarakta 24p olacakmış sevgili @Sentilyon. Karışıklık ortadan kalktı (=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leocorte -- 7 Ekim 2019; 23:58:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leocorte

Öyleymiş LKLC. Zaten ABD'de de dolby vision destekli bir kaç salon varmış. Çin'de bile 1 adet açılacakmış.

O halde 30 FPS olarak izleyeceğiz. Standart olarakta 24p olacakmış sevgili @Sentilyon. Karışıklık ortadan kalktı (=
    Hayır Türkiye'de 3D/60FPS izlenebilecek. Çoğu ülkede bu şekilde sanırım. ABD ve İngiltere'de dolby vision salonlar varmış oralarda 3D/120FPS olacak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.