Şimdi Ara

108 megapiksel kameraya sahip Xiaomi Mi Mix Alpha'nın çekim kalitesi nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
3.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde duyurulan Xiaomi Mi Mix Alpha'nın satışları gelecek yıl başlayacak. Ancak 108 megapiksel kamera ile donatılmış fütüristik tasarıma sahip akıllı telefonun çekim kalitesini görebilmemiz için 2020 yılını beklememiz gerekmeyecek.

Ayrıca Bkz.Amazon CEO'su Jeff Bezos İstanbul'da
    Xiaomi CEO'su Lei Jun, Xiaomi Grup Başkan Yardımcısı Liu Weibing ve şirketin finans direktörü Zhou Guangping, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70. yıl dönümü kutlamalarında yer aldı. Xiaomi yöneticileri etkinlikte yeni Xiaomi Mi Mix Alpha'yı kullanarak birkaç fotoğraf çekti.

Fotoğrafların boyutu 40 MB'a ulaşabilir

Akıllı telefon ile çekilmiş karelerdeki harika detaylar dikkat çekiyor. Mi Mix Alpha, Samsung'un 108 megapiksel görüntü sensörüne sahip. Ancak geçit törenindeki fotoğraf 27 megapiksel “4'ü 1 arada” moduyla çekildi. 108 megapiksel modda çekilmiş fotoğrafların boyutu 40 MB'a ulaşabilir. Ayrıca  çözünürlükleri 12032 × 9024 pikseli bulabilir.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    108 megapiksel kameralı Xiaomi Mi Mix Alpha'nın çekim kalitesi nasıl?

• Xiaomi en iyi sensörleri kullanıyor gerçekten. Son teknolojiyi takip ediyor. Ancak fotoğraf işleme de ayrı bir sanat bana göre. Xiaomi sensöre güveniyor, halbuki GCAM moduyla sensör ve yazılım birlikte harika işler çıkarıyorlar.

Mi Max 3 telefonum var. Eskiden kamera performansını hiç sevmezdim, GCAM yükledim. Portre moduna, alan derinliğine, renklere ve kontrasta inanamadım...

Diyeceğim o ki 108mp'lik sensör işin altyapısı, gerekeni GCAM modu yazan arkadaşlar halledecektir. Harika keskinlikte fotoğraflar bizi bekliyor...
  • ince ince işlemişler :)

• Şöyle 20-30 optik zoomu olsa bir de
  • biri söylesin şunlara megapixel'in tek başına bi işe yaramadığını mercek boyutu+sensor boyutu=pixellerin kalitesi demektir gerisi boş iş. telefonlar belki bir gün slr kalitesinde fotoğraf çekebilir ama sony telefon kamerası sektorunde büyük bi yer kaplıyor adamlar kendi ayağına kurşun sıkmadığı sürece daha az alana daha fazla pixel sıkıştırmanın bi anlamı yok.

• Fotoğraf çözünürlüğünü merak ettim

• Xiaomi en iyi sensörleri kullanıyor gerçekten. Son teknolojiyi takip ediyor. Ancak fotoğraf işleme de ayrı bir sanat bana göre. Xiaomi sensöre güveniyor, halbuki GCAM moduyla sensör ve yazılım birlikte harika işler çıkarıyorlar.

Mi Max 3 telefonum var. Eskiden kamera performansını hiç sevmezdim, GCAM yükledim. Portre moduna, alan derinliğine, renklere ve kontrasta inanamadım...

Diyeceğim o ki 108mp'lik sensör işin altyapısı, gerekeni GCAM modu yazan arkadaşlar halledecektir. Harika keskinlikte fotoğraflar bizi bekliyor...
  • Eski Nokia telefonlar hala güzel fotoğraf cekiyor onlar nasıl cekiyorsa şimdi o kaliteye yakın orta seviye telefon yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Depolayacak yer problem

• Zaten herkes megapiksel sayesinde bina giydirecek, reklam panolarına çekim yapacak telefonla :)

• erenguleren E kullanıcısına yanıt
    üşenmeyip haberin içeriğini okusan yazdığını görecektin
  • Bir Ay'a bir megapiksele yatırım.

• Sony A7R4 64mp mix alpha 108mp o zaman mi mix daha iyi çeker
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Bu mesajı da gördüm ya fotoğrafçılığı bırakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4664BD726

Bu mesajı da gördüm ya fotoğrafçılığı bırakıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.