Şimdi Ara

Vergi kaçıran iş yerini nasıl nereye şikayet ederim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
92.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya neden bizim bilgilermizi istiyorlar ki anlamıyorum. KArdeşim suç duyyurusunda bulunuyor git incele senin işin bu. bu yüzden millet şikayette bulunmuyor işte karşı taraf ya belalıysa benim şikayet ettiğim anlaşılırsa falan diye hep korkuyor ve şkayet etmiyor. Keşke herkes böyle vergi kaçakcılarını şikayet etse
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetX

Hayır hiç gerek yok telefon aç veya dilekçe yaz şikayetini bildir.
    İşletme adını , adresini sorarlar, şikayetini alırlar.
    Senin bilgilerinide isteyebilirler fakat isteseler bile bu bilgileri gizliyorlar.

Alıntıları Göster
    ya neden bizim bilgilermizi istiyorlar ki anlamıyorum. KArdeşim suç duyyurusunda bulunuyor git incele senin işin bu. bu yüzden millet şikayette bulunmuyor işte karşı taraf ya belalıysa benim şikayet ettiğim anlaşılırsa falan diye hep korkuyor ve şkayet etmiyor. Keşke herkes böyle vergi kaçakcılarını şikayet etse
  • bir yerden bir şey almıştım bir zamanlar.fiş istedim vermedi.koçan bitti demişti.bende daha yaşım
    ufak o zaman.saf saf ertesi gün gittim.başka bir mazeret uydurdu.tepem attı o zaman.
    maliyeye gittim.nasıl olduysa 10 dakika sonra beraber işyerine gittik.fişimi aldım.sonra bana sen gidebilirsin dediler. ne yaptılar sonra bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 4 Mayıs 2007; 11:20:53 >
  • Hayır hiç gerek yok telefon aç veya dilekçe yaz şikayetini bildir.
    İşletme adını , adresini sorarlar, şikayetini alırlar.
    Senin bilgilerinide isteyebilirler fakat isteseler bile bu bilgileri gizliyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

ya neden bizim bilgilermizi istiyorlar ki anlamıyorum. KArdeşim suç duyyurusunda bulunuyor git incele senin işin bu. bu yüzden millet şikayette bulunmuyor işte karşı taraf ya belalıysa benim şikayet ettiğim anlaşılırsa falan diye hep korkuyor ve şkayet etmiyor. Keşke herkes böyle vergi kaçakcılarını şikayet etse

bu bilgileri istiyorlar,ama asla vermezler karşı tarafa
    ama yok benim şikayet ettiğimi bilsin dersen ismini gizlemezler.
    bunları istemeleri gayet normal yoksa asılsız bir sürü ihbar alabilirler aynı kişilerden.
    böylede asılsız ihbar yapılır aslında,ama dediğim gibi gizli tutuluyor bilgileriniz

• Bir çok alışveriş yaptım, fatura kesmediler, en son da kredi kartı ile alışveriş yaptım. Bu bir kanıt olabilir mi? Yani kredi kartımdan para çekildi ama bana fatura kesilmedi. Herhalde iş yerinin de kayıtlarına geçmiştir bu kredi kartı hareketi.
  • Arkadaşlar yeni konu açmim dedim bende internetten alışveriş yapıyorum fatura kesmeyen bir sürü satıcıyla karşılaştım. Bu satıcılar ürünleri hem garantili faturalı diye satıyor hemde fatura kesmiyor. Acaba nereye nasıl şikayet edebilirim ? %100 sonuç olmak istiyorum telefonla dilekçeyle olur mu bu işler ?
  • Faturasız bilgisayar satan, ve sattığı ürünlere fiş kesmeyen bir bilgisayarcı var. Bunu şikayet etmek istiyorum ve gerekli cezanın uygulanmasını istiyorum. Fakat nereye şikayet edeceğim konusunda kararsızım.

1. Emniyete suç duyurusunda mı bulunmalıyım?

2. Bulunduğum şehirdeki vergi dairesine mi şikayet etmeliyim?

• Maliyeye şikayet et onlar gereğini yapar
  • Maliyeye sikayet nasil oluyor ki? Binadan iceri girip sikayetim mi var demeliyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: NetX

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

bu bilgileri istiyorlar,ama asla vermezler karşı tarafa
    ama yok benim şikayet ettiğimi bilsin dersen ismini gizlemezler.
    bunları istemeleri gayet normal yoksa asılsız bir sürü ihbar alabilirler aynı kişilerden.
    böylede asılsız ihbar yapılır aslında,ama dediğim gibi gizli tutuluyor bilgileriniz

hımm doğru haklısın

• daha dün yönetim dersinde bunu tartıştık benim cevabım önce şirketin en üst yetkilisini uyarmak hatanın devam etmesi sonucunda da devlete şikayet etmek ama orda çalışan biriysen o şirkette işin bitmiş ve diger şirketlerde de iş bulabilmen kolay olmaz iyice düşündüysen sorun yok elinde çok sağlam deliller olmalı yoksa vergi kaçırdıgını ört bas eden şirket şikayete karşılık seni de yalancı durumuna düşürecek bi örtbası da uydurur yani minareyi çalan kılıfını hertürlü hazırlar ekonomi hocamız böyle bi durumda kendisinin bile sessiz kalacagını söyledi yani kariyer ve para sorunu yaşamayı herkes goze alamaz helal olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0107AE845 -- 4 Mayıs 2007; 1:00:16 >
  • # jackal # haklısın
    Bundan 3-4 sene önce bir arkadaşım bir işletmeyi şikayet etti maliyeye dilekçe yoluyla.
    Daha sonra telefonla aranarak görüşme talep edildi o da kabul etti 2 memur geldi ve görüştüler.
    Maliyenin istediği şeyler gerçekten ağırdı ve şikayet sahibi ben size bildiriyorum vatandaş olarak, ister kontrol edin ister etmeyin dedi onlarda teşekkür edip ilgileneceğiz dedikten sonra gittiler.
    İnanırmısınız gizli yapmadı bu olayı işletme sahibi de biliyordu şikayet edeceğini
    Bir süre sonra şikayet edilen işletmeye maliyeden gelip yüklü bir ceza kestiler

Birisi seni şikayet edecem diyordu , diğeri de et tabi diyordu
    Ve işin daha garip tarafı bu olaydan sonra bu kişiler asla birbirlerine düşman olup kin beslemediler :)
    Hala birbirleriyle görüşüp, konuşurlar hatta bir ara ramazan'da iftara davet edilmişti işletme sahibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetX -- 4 Mayıs 2007; 2:04:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: NetX

# jackal # haklısın
    Bundan 3-4 sene önce bir arkadaşım bir işletmeyi şikayet etti maliyeye dilekçe yoluyla.
    Daha sonra telefonla aranarak görüşme talep edildi o da kabul etti 2 memur geldi ve görüştüler.
    Maliyenin istediği şeyler gerçekten ağırdı ve şikayet sahibi ben size bildiriyorum vatandaş olarak, ister kontrol edin ister etmeyin dedi onlarda teşekkür edip ilgileneceğiz dedikten sonra gittiler.
    İnanırmısınız gizli yapmadı bu olayı işletme sahibi de biliyordu şikayet edeceğini
    Bir süre sonra şikayet edilen işletmeye maliyeden gelip yüklü bir ceza kestiler

Birisi seni şikayet edecem diyordu , diğeri de et tabi diyordu
    Ve işin daha garip tarafı bu olaydan sonra bu kişiler asla birbirlerine düşman olup kin beslemediler :)
    Hala birbirleriyle görüşüp, konuşurlar hatta bir ara ramazan'da iftara davet edilmişti işletme sahibi

istisna olmuş
    ekonomi hocamızın deneyimleri ve duyumlarına göre işletmeyi şikayet eden eleman işten kovulursa işletmenin etigine aykırı geleceginden eleman iş veren tarafından psikolojik olarak bezdirilir yani iş konusunda fazla yüklenmekten hırsız dedikodularına kadar bi çok şey yapıp kendi kendine istifasını saglayabilir ve genellikle bu elemanlar ispiyoncu olarak kabul edilir ve diger firmalar tarafından kolay kolay işe alınmazlar yani senin anlattıgına şaşırdım dogrusu

• vergi kaçırmayan işyeri mi var ki memlekette..
  • Alo 189 u ara
  • türkiyenin yarısını şikayet etmen kazım o zaman
  • ALO MALIYE 189 guveneblirsınız.
  • Bir dilekce yaz, ismini filan yazma dilekceye, işte şu şu bölgede şu kişi vergi kaçırıyor gibilerinden ne yazcaksan bunu yaz.Sonrada Örn Of Maliye müdürlüğüne yaz zarfa at postaya gitsin, onlar ilgilenirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmRSrL -- 4 Mayıs 2007; 10:59:55 >
  • Dilekçeye ismini yazmaz isen çok çok önemli bir ihbar değilse dilekçen işleme konmaz
  • quote:

Alo 189 u ara

cevap 10 mesaj sonra gelmiş en kısa ve hızlı çözümdür.kağıt işine gerek yok telefon açmanız yeterli.

bu sorunuzun cevabıydı...

bu da fatura kesmeyen bilgisayarcının aslında size fatura kesmediği artık sebep neyse, ama bakkal gibi bunun kaçışı yoktur.kesmedikleri faturaları daha sonra kesiyorlar sonuçta stok giriş çıkış mecburen kesecekler sene sonunda stok sayımı filan yapılır.ciddi de incelenir kaçırabileceklerini zannetmiyorum.

mebla düşükse uğraşmayın bence özel bir şey değilse.

edit:imla

edit2:içiniz rahat etsin diye şimdi aklıma geldi zaten kredi kartı çektirdiyseniz mecburen kesecekler o faturayı ama taktım kafaya diyorsanız buyrun this is Türkiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toro Furioso -- 4 Mayıs 2007; 23:48:41 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.