Şimdi Ara

Herkes ders alsın | Xiaomi fiyatıyla yine şaşırttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Akıllı telefon üreticileri için bir sonraki kırılma 5G ile olacak. Hatta zor zamanlar geçiren Sony ve HTC gibi firmalar, 5G'nin pek çok fırsat sunacağını ve yeniden yükselişe geçeceklerini düşünüyorlar. Şu an piyasadaki 5G uyumlu telefonlar, çok fiyatlı olan modeller. Ancak Xiaomi yeniden sahneye çıktı ve ezber bozarcasına hepsinden daha ucuza 5G destekli amiral gemisi akıllı telefon modeli Mi9 Pro 5G gösterdi.  

• Erdi bey, yüksek hızlı şarjın batarya ömrüne yönelik olumsuz etkilerinden bahseder misiniz.? Forumda hızlı şarj telefondan kapanıyorsa kapatın ve normal hızda şarj etsin pil ömrü için diyen çok kullanıcı var. Bu tam netlik kazanan bir durum değil fakat batarya ömür döngüsünü oldukça olumsuz yönde etkiliyor deniyor. Sizin fikirleriniz nedir bu konuda.? Teşekkür ederim.
  • Erdi bey, yüksek hızlı şarjın batarya ömrüne yönelik olumsuz etkilerinden bahseder misiniz.? Forumda hızlı şarj telefondan kapanıyorsa kapatın ve normal hızda şarj etsin pil ömrü için diyen çok kullanıcı var. Bu tam netlik kazanan bir durum değil fakat batarya ömür döngüsünü oldukça olumsuz yönde etkiliyor deniyor. Sizin fikirleriniz nedir bu konuda.? Teşekkür ederim.

• acil durumlar hariç bence de normal hızda şarj etmek daha mantıklı hatta - yetiyorsa- %90 a kadar şarj etmek bataryayı daha uzun ömürlü yapıyor.. bu arada en iyi şarj aralığında %40 - %80 arası diye okudum bi yerde hatta tesla pil performansının azalmaması için araçlarını %90 a kadar şarj ediyor diye biliyorum...

• Ülkemizde fiyat performansı değil malesef örneğin mi 9t pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 27 Eylül 2019; 14:55:12 >
  • strathmorea kullanıcısına yanıt
    Telefon isindikca deger kaybeder bu yuzden ben evet gerekmedikce kullanmiyorum ama gerekirse fanli olani kullaniyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • carloska kullanıcısına yanıt
    Bknz: SOC

• Patren kullanıcısına yanıt
    fp özelliğini yitiriyor çünkü vergiler
  • Su geçirmezlik olmasada olur da hafıza kartı ve 3.5 mm kulaklık girişinin koyulması olmamış hafıza kartı eklemenin maliyeti ne kadar artırabilirki maliyet bahane bence.

Ayrıca sürekli olarak video takılıyor 2,3 saniye geriden tekrar alıyor acaba mobil tarayıcıdamı sorun var dedim başka tarayıcı ile açtım yine aynı sorun var başka kimse de yok mu bu durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hafıza kartı maliyetten çok hız yüzünden konmuyor artık mevcut hafıza saniyede 500 MB okuma yazma üzerine çjkabilirken kategori 10 hafıza kartları 120 MB üzerine çıkamıyor 4 k fotoğraf veya video kaydı yaparken bu cidden zorlayıcı olabilir ayrıca hafıza kartına yüklenen uygulamalar da daha yavaş çalışacağı için çoğu üretici tercih etmemeye başlıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tr dede sanki fiyatları fazla koyuyor gibi

• "find device closed unexpectedly" sorununu çözselerdi iyiydi güzelim telefonu patatese çevirdi.

• 450 dolarlık telefonu 5000tlye türkiyede satan xiaomi'den mi bahsediyoruz bu arada

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.