Şimdi Ara

Gelecek iPhone modellerindeki Apple logosu bildirim için kullanılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yıllardır iOS cihazlarının arkasında yer alan Apple logosunun bildirim ışığı olarak kullanılıp kullanılmayacağı tartışmaları sürüp duruyor. Bununla birlikte Apple bu konuda bir şeyler yapmak niyetinde.

Yıllardır bekleniyor

Bu hafta yayınlanan bir patent başvurusu Apple’ın iOS cihazlarındaki Apple logosunu bir elektronik düzeneğe çevirerek kullanıcıların özelleştirmesine imkân tanımayı düşündüğünü gösteriyor.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 serisinde çentik kalkabilir

Ayarlanabilir Dekorasyonlu Elektronik Cihazlar başlığıyla yapılan başvuru arka kısımda yazılım müdahalesi ile özelleştirilebilen elektronik kısımları tanımlıyor. Bu tanımın Apple logosu ile ilişkili olduğu düşünülse de ilerleyen yıllarda farklı tasarımlarda da karşımıza çıkabilir. Patent dosyasında bir cihaz tanımı yapılmadığı için Mac bilgisayarları da bu kapsamda yer alıyor olabilir.

Aydınlatmalı logonun muhtemel kullanımları arasında gelen çağrı ve mesajlarda kullanıcıyı uyarması var. Ayrıca farklı renkte bir kılıf taktığınız zaman logonun buna uygun bir şekilde yanması da diğer bir kullanım şekli.

Henüz patent aşamasında olduğu için Apple bu teknolojiyi kesin olarak kullanacak mı bilinmiyor ancak kullanıcı tarafında en çok beklenen özellik olduğu kesin.

• 3 bin mühendis 2007 yılından beri 12 yl süresince çalışarak iphone'a devrimsel nitelikte bildirim ışığı getirecek. işte inovasyon :D
    apple'a söylemek istediğim tek şey şu
    abi siz şaka mısınız ya. bildirim ışığı yapmak bu kadar mı zor. ayrıca arkada bildirim ışığı olması saçma. önde olması gerekli.
  • Son iphone hic begenilmedi diye mi surekli gelecek iphone haberleri yapiliyor nedir?

• Şu flash ışığından kurtarır umarım.

• 3 bin mühendis 2007 yılından beri 12 yl süresince çalışarak iphone'a devrimsel nitelikte bildirim ışığı getirecek. işte inovasyon :D
    apple'a söylemek istediğim tek şey şu
    abi siz şaka mısınız ya. bildirim ışığı yapmak bu kadar mı zor. ayrıca arkada bildirim ışığı olması saçma. önde olması gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenomenon -- 27 Eylül 2019; 16:28:42 >
  • İNOVASYON çığlıkları buraya kadar geldi XD

• ayyy şimdi bayılacam süper bişi olacak heralde çok heycanlandım xiaomi bildirimi amoled uyumayan ekranda yapıyor ama olsun apple bu asdhgvfashfdjgasjhdgahjgfakjffa

• Aydınlatmalı  iPhone'larda başından beri hayal edilen bir şey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Önce Mac'lerde kaldırıp ışıklı logoyu unutturup, inovasyon diye tüm ürünlere tıkıştıracaklar. Bir modeli de bu inovasyonlar yer bitrirler.

• güzel olur bence
  • Devrim geliyor gençleeerr

• Bu senin dusuncenmi yoksa hepimiz adinami konusuyorsun? . Begenmedigin telefonun inceleme videolarina bir bak performans ve kalite anlaminda zaten samsung s10 iphone xs e bile yaklasamiyor 11 acik ara önde.Tamam sevmiyor olabilirsiniz ama kuru kuruya her iphone haberinin altina yorum yapma mecburiyetinde hisetmeyin kendinizi... kucuk bir hatirlatma 1. Stok 11 ler tukenmis diger parti 1 ay sonraya geliyor. Begenilmedi dedigin icin dipnot.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drummerrrr -- 27 Eylül 2019; 15:8:57 >
  • Drummerrrr kullanıcısına yanıt
    Ben ne 5000 dolarlık iphoneu zıplayarak açanları ne de taşla sopalayla inceleme yapan kanalları izlemiyorum kusura bakma.
  • tamam iyi bir şey ama apple fanboyları bile artık daha inovatif yenilikler bekliyor
  • E iste kendi agzinla söyledin. Izlemedigin birsey hakindada yorum yapman cesaret isteyen bisey. Bizlerde o dediklerini izlemiyoruz merak etme ama az arastirsan kendinde sonuca varabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drummerrrr -- 27 Eylül 2019; 16:18:4 >
  • Çok önemli bir gelişme şimdi dünya kurtulur

• Rgb aydınlatmalı şeyler fena olmaz.

• Bu haberi ilk okuduğumda üniversite 2.sınıftaydım 5 yılda üniversiteyi bitirdim üstüne yüksek lisans yaptım evlenip çoluk çoçuğa karıştım hala aynı haber

• apple watch olduğu sürece son derece gereksiz bir şey olmakla beraber bu kadar basit bir şeyi bunca yıl yapmadıysa daha da yapmaz , uydurma haberlerden biri yine

• Apple bi git artık.ilerde yap yeniliklerini

• Işıklı mışıklı iPhone mu? Gamer Edition maşallah.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.