Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Müverrih

Sevgili Bosch SMS 58 M 88 TR kullanan arkadaşlar sizin makinenizde de yıkamadan sonra iç duvarlarında ve açılan kapakta ıslaklık oluyor mu? Yoksa sadece bize mi özel bu durum? Bir de bizim makinenin en yağlı ağır tencereleri yıkatacağımız programı 70 derecelik program mı (soldan en üst tuş)?

Bu makineler yoğuşma prensibi ile kurutma yapıyor. Yani çelik gövdenin sol duvarındaki su cebine soğuk su doldurarak iç hacimdeki sıcak buharın soğuk yan duvarlara çarpıp yoğuşmasını sağlıyor. Makine bu prensiple kurutma yaptığından (ısı alış-veriş bloku) yıkamanın ardından buhar görmezsiniz, iç yüzeyler de yoğuşan buhardan dolayı ıslak kalır. Yani durum fonksiyon gereği olup normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 17 Ağustos 2012; 23:35:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nani1

Pakistan bakmayın ikinci mesaj yanlışlıkla gitti. Bu arada model d1454wf. Cevap verecek olan arkadaslara şimdiden teşekkürler

LG'nin bulaşık makineleri pahalı bence.

1500TL üstünde Miele
    1500-1000 aralığında Bosch-Siemens veya AEG
    1000TL altında da Profilo idealidir. Gerisi ile vaktinizi harcamaya gerek yok.
  • Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bulaşıklar kuru ama iç duvarlar dediğim gibi ıslak, candoğan beyin açıklamasına göre öyle olması normal demekki zaten diğer arkadaşlarda da öyleymiş, o zaman sorun yok.

Temizlik malzemesi olarak ne kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
  • Fairy platinium ve finish quantum kullanıyorum her ikiside iyi sanki eski quantumlar biraz daha iyidi ama
  • Aslında herkes kullandığı temizlik malzemesini markası ve adıyla yazsa ve memnun olup olmadığını yazsa iyi olur. Ürünler hakkında genel bir değerlendirme ve genel bir kanaatimiz oluşur. Yoksa her markanın ürününü alıp deneyerek sonuçlarını görüp tecrübe etmek pahalı bir yol oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: nani1

Pakistan bakmayın ikinci mesaj yanlışlıkla gitti. Bu arada model d1454wf. Cevap verecek olan arkadaslara şimdiden teşekkürler

1500TL üstünde Miele

Alıntıları Göster

1500TL üstünde Miele

candogan62 hocam lg nin bulaşık makinasının buharlı olması ekstra bir temizlik sağlıyor mu, herhangi bir artısı varmı? "eğer bir artısı varsa" lg yi uygun fiyatla bulursam lg yi tercih etmelimiyim? bu buharlı modeli görene kadar bosh - siemens e meyilli idim. bilmediğim için de öğrenmek için foruma girdim. önümde yaklaşık 1 ay gibi bir süre var. tekrar teşekkürler

• ben yaklaşık 2 ay önce candoğan bey'in önerisi ile boschun 58m82 modelini aldım. geldiğinde muhtemelen kargo firmasından kaynaklı yan sacda hafif bir sıyrılma vardı sacı değiştirdik onun dışında sorunsuzdu. biz tuz parlatıcı ve deterjanı ayrı ayrı aldık. servis ayarını yaptı ona göre. ilk yıkamada tam kurutmadı bende ekstra kurutma özelliğini açtım şuan kurutma konusunda hiçbir sorun yok. yıkama performansı zaten çok iyi. program süresi 2-2,5 saat arası ama vario speed tuşuna basıldığında yarı yarıya kısalıyor nerdeyse. makine çok sessiz. sepetler çok kullanışlı.
    gönül rahatlığı ile alınabilir bu model.

ayrıca candoğan bey size çok teşekkür ederim.....
  • Orijinalden alıntı: nani1

1500TL üstünde Miele

candogan62 hocam lg nin bulaşık makinasının buharlı olması ekstra bir temizlik sağlıyor mu, herhangi bir artısı varmı? "eğer bir artısı varsa" lg yi uygun fiyatla bulursam lg yi tercih etmelimiyim? bu buharlı modeli görene kadar bosh - siemens e meyilli idim. bilmediğim için de öğrenmek için foruma girdim. önümde yaklaşık 1 ay gibi bir süre var. tekrar teşekkürler

Ben olduğunu düşünmüyorum sırf para tuzağı. İnsanların dikkatini çekebilmek için uydurulmuş saçma sapan özellikler. Çamaşır makinesi olsa neysede bulaşık makinesinde saçmalık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung bulaşık makinaları ile ilgili sikayetvar'da genelde benzer sorunların şikayet edilmesi nedeniyle Samsung bulaşık makinesi almaktan vazgeçtim. Çevremde herkes Arçelik ve Bosch'u kötülediği için, 30 yıldır bozulmayan AEG marka buzdolabından hareketle AEG almayı düşünüyorum ama o AEG, bizim AEG mi?

Ne zor şeymişy ev düzmek. Erkeğiz bir de, daha zor. :S
  • aeg electrolux ün yurt dışında üretilenleri bildiğiniz aeg dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClavicuLa NoX

Samsung bulaşık makinaları ile ilgili sikayetvar'da genelde benzer sorunların şikayet edilmesi nedeniyle Samsung bulaşık makinesi almaktan vazgeçtim. Çevremde herkes Arçelik ve Bosch'u kötülediği için, 30 yıldır bozulmayan AEG marka buzdolabından hareketle AEG almayı düşünüyorum ama o AEG, bizim AEG mi?

Ne zor şeymişy ev düzmek. Erkeğiz bir de, daha zor. :S

sikayetvar'daki şikayetleri anlamıyorum herşeyle,her markayla ilgili şikayet var. Bence bir de memnuniyet sitesi açılmalı gerçi Türk insanını memnun etmek imkansız
  • Kesinlikle haklısın. Elektronik işi, şans işi olmakla birlikte insan ister imtemez düşünüyor, tüm ürünler mi arızalı diye.
  • Şİkayetvarda her marka ile ilgili şikayet var.. Ancak bunu iyi okumak ve iyi analiz edip sağlıklı bir sonuca varmak lazım. Mesela şikayet sayısı çok diye adam markayı yerin dibine batırıyor, oysa şikayet sayısını malın piyasadaki yaygınlığına yani satış rakamına oranla değerlendirmek lazım. Örneğin A markasından 100 bulaşık mak. satılmış 10 tanesi şikayetçi.. B markasından 50 tane satılmış 9 tanesi şikayetçi.. Burada A markasını kullananların % 10 u, B markasını kullananların nerdeyse %20 si şikayetçi dolayısıyla A markasına B ye nazaran daha çok şikayet yazılmıştır ama A, B markasına göre daha başarılıdır..

Şikayetvar, markanın belli bir ürününün bir zayıf yönü veya cihazın bir hastalığı varsa onu öğrenmek için işe yarar.. Mesela bir buzdolabı hakkında 60 şikayet var 50 tanesi çok gürültülü çalıştığı yönünde... bu dolabı almayı düşünen kişi bunun gürültülü çalıştığını onu satın almadan öğrenmiş olur.. Faydası budur

• arkadaşlar bulaşık makinası almayı düşünüyorum.fikirlerinize ihtiyacım var.bosch,arçelik v e siemens arasında bir tercih yapacağım.hangi özelliklere dikkat etmem gerekir.bütçem kısıtlı.en fazla 1100 tl civarında bir rakam düşünüyorum.daha düşük olursa da fena olmaz.
    hızlı bir tur yaptım,gözüme 2 model takıldı.

http://www.hepsiburada.com/liste/siemens-sn24e230tr-jetmatic-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtsiesn24e230tr&categoryId=22156

http://www.hepsiburada.com/liste/bosch-sms43e02tr-4-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtboschsms43e02tr&categoryId=22156

• http://www.ebeyaz.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85783
    çok sağlam bir makine bi araştır derim
  • bu sayfada bulaşık makinası tavsiyleri yapılıyor,bende bulaşık makinası araştırıyorum ama sizin verdiğiniz linkte çamaşır makinası var.yanlışlık oldu galiba.yarıca benim vestel markasına güvenim yok.
  • Arkadaş bütün konularda aynı çamaşır makinesini tavsiye ediyor
  • siemens bulaşık makinasıyla ilgili kaymakam hakem heyeti başvurumdan sonra bilirkişi geldi. değiştirme kararı vermesine rağmen makinyı aldığımız yere gittim. değiştirmeyi kbul etmediler. tatil sonrası bu işin peşini bırakmayacağım

evim bir avm karşısında yola cepheli.

AFİŞ YAPTIRIP, SİEMENS ALMYIN YAZDIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: palio12

siemens bulaşık makinasıyla ilgili kaymakam hakem heyeti başvurumdan sonra bilirkişi geldi. değiştirme kararı vermesine rağmen makinyı aldığımız yere gittim. değiştirmeyi kbul etmediler. tatil sonrası bu işin peşini bırakmayacağım

evim bir avm karşısında yola cepheli.

AFİŞ YAPTIRIP, SİEMENS ALMYIN YAZDIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM

sosyal medyayı da kullanın bence. facebook'a yaşadığınız olayı, makinenin problemini, hakem heyetinin karar yazısını vs koyun....denemekten zarar gelmez.
  • siemens bu kadar duyarsız mı,ben siemens'ten de vazgeçeyim.müşterisini böyle madur eden firmadan ürün alınmaz.
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.