Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: idemo

quote:

Orijinalden alıntı: vilfarm

günaydın
    dün bosch SMS53M42TR bulaşık makinenmizi aldık.akşam da deneme amaçlı %70 dolulukta çalıştırdık
    öncelikle makine çok sessiz.başla tuşana bastım,beklemye başladım baktım ses seda yok.bi an dedim tüh bozuk ya da arızalı mı acaba diye.göstergeden 2:55 2:54 e düşünce hıı çalışıyomuşl dedim gerçekten çok sessizmiş.bulaşıklar gayet iyi yıkandı oldukça da kuru idi.genel olarak memnunum gerçi 1 kez çalıştırdık ama
    tek sorunum programları çok mu uzun yoksa bulaşık makinelerinin yıkama süresi mi bu acaba bilemedim
    2 saat 55 dakka bana çok geldi çünkü yıkama için.
    onun dışında memnunum herkese de tavsiye ederim

yuh 3 saat nedir ya. Bulaşık makinalarınin eko programları hep mi böyle uzun yıkıyor. Bulaşık yıkanacak diye adam yaşlanır

nie ki başındamı bekliyorsunuz? o programın maksatı odur. Eğer aceleniz varsa hızlı perfect programlarını tercih edeceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

BULAŞIKLARIN TEMİZ YIKANABİLMESİ İÇİN,
    YA YÜKSEK SICAKLIKTA (65-70 DERECE) VE ATIYORUM 15 LİTRE SU İLE MAKUL BİR SÜREDE BİTİRECEK Kİ
    BU DURUMDA ELEKTRİK VE SU TÜKETİMİ AÇISINDAN EKONEMİDEN BAHSEDİLEMEZ.
    YA DA BULAŞIKLARI AZ SU İLE ISLATIP BUHARDA NEMDE BIRAKARAK KİRLERİN YUMUŞAMASINI SAĞLAYARAK
    ORTA SICAKLIKTA (50 DERECE), YAKLAŞIK 10 LİTRE SU İLE TEMİZ BİR ŞEKİLDE YIKANMASI SAĞLANMIŞ OLUR.
    MESELA ELDE YIKARKEN ÇOK KİRLİ BULAŞIKLAR SUYA YATIRILIP BİR SÜRE BEKLENEREK YUMUŞAMASI SAĞLANIR ,
    İŞTE AYNI MANTIK...

50 derece olan kaç dakikada yıkıyor??

50 derece ekonomi ise 145-155 dk sürer.

peki programa göre yıkama zamanları nasıldır?
    kullanım kılavuzuna baktım,diğer belgelere baktım ama göremedim..

• kullanım klavuzunda yoksa eğer makine ilk açıldığı zaman içinden bir kağıt çıkar tablo şeklinde hazırlanmış kağıt orada yazar değerler kardeşim.
  • Sayın lordford50, profilo yarı ankastre 5250 bulaşık makinesiyle ilgili forumda olumlu yazılar okudum. Makinenin yerli ya da ithal üretim olup olmadığı konusunda bilgiye rastlayamadım. Bu makineyi tavsiye eder misiniz? Yerli üretim ise önerebileceğiniz yarı ankanstre Bosh ya da Siemens var mıdır? Teşekkürler.
  • sanırım yeni quantum tabletten hem eco 50 de hemde intensive 45 de yıkadığımız tencere temiz çıkmadı hiç yıkatmdan tekrar soktuk yine pis çıktı gerçi fairy platiniumda yaşamadık ama daha önce yazdığım gibi yeni quantumlar pek iyi değil eski mavili olanlar daha iyi
  • quote:

alalımbakalım.com
    avrupabilisim.com
    beyazesyam.com
    bu sitelerden alışveriş yapan oldu mu hiç?güvenilir mi?

bi de arkadaşlar bunu internetten alınca kurulum vs nasıl olacak?biz kendimiz mi yaptırcaz?

beyazesyam.com'dan uygun fiyata çamaşır makinası aldım. hiçbir sorun yaşamadım. ama aynı siparişin içinde birde setüstü ocak almıştım. sitede koydukları resimle gönderdikleri bir olmadı. siteye yanlış resim koymuşlar. sipariş vermeden önce modele özelliklerine başka yerlerden de bak ve siteyi ara derim. sonra gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

kullanım klavuzunda yoksa eğer makine ilk açıldığı zaman içinden bir kağıt çıkar tablo şeklinde hazırlanmış kağıt orada yazar değerler kardeşim.

evet buldum sağol dostum

quote:

Orijinalden alıntı: ramazansaribay

quote:

alalımbakalım.com
    avrupabilisim.com
    beyazesyam.com
    bu sitelerden alışveriş yapan oldu mu hiç?güvenilir mi?

bi de arkadaşlar bunu internetten alınca kurulum vs nasıl olacak?biz kendimiz mi yaptırcaz?

beyazesyam.com'dan uygun fiyata çamaşır makinası aldım. hiçbir sorun yaşamadım. ama aynı siparişin içinde birde setüstü ocak almıştım. sitede koydukları resimle gönderdikleri bir olmadı. siteye yanlış resim koymuşlar. sipariş vermeden önce modele özelliklerine başka yerlerden de bak ve siteyi ara derim. sonra gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsin.

biraz fazla para verdim ama burdan aldım güvenemedim çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DMustaine -- 2 Ağustos 2012; 9:27:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

sanırım yeni quantum tabletten hem eco 50 de hemde intensive 45 de yıkadığımız tencere temiz çıkmadı hiç yıkatmdan tekrar soktuk yine pis çıktı gerçi fairy platiniumda yaşamadık ama daha önce yazdığım gibi yeni quantumlar pek iyi değil eski mavili olanlar daha iyi

bende öyle düşünüyorum, o yüzden pek 45*50 derece kullanmam, 65--70 hızlandırılmış kullanırım. o zaman daha iyi çözüldüğü için yıkama performansı da artıyor.
  • arkadaşlar beyaz eşya aldığınız güvenli sitelerin bir listesini yapabilirmisiniz. ben evlilik dolayısı ile alacağım ancak hangisi güvenilir bilemiyorum. birde aldıklarım sağlam gelirmi endişesi var.

bu yazdığım endişelerim gerçekleşirse maalum kız tarafının çene kısmından kurtulunmaz pitbulla tekme atıp kaçsam daha ucuz yırtarım

cevaplarınızı bekliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sahinbay

sayın candogan62
    28 yıldır çok çok memnun olarak kullandığımız emektar BOSCH S510 model bulaşık makinemiz bir süredir eskisi gibi iyi yıkamıyordu. birkaç gün önce de üst pervanesi ortadan ciddi şekilde yarılmış olarak yerinden çıktı. Bursa'da yaşıyoruz. telefonla sorduğum bosch servisi parçanın bulunamayacağını söyledi.
    ama sizin önerinizi almadan karar veremedik. yedek parçasını bulmaya mı çalışalım, yoksa yeni bir makine mi alalım.
    yeni makine alın diyorsanız, sağlam, kısa süreli yıkama seçeneği bulunan, bardakları çizmeden temizleyen bir bulaşık makinesi önerirseniz çok sevinirim.
    şimdiden çok teşekkürler

not. çevreden zanussi zdf 2020 ve arçelik 6230 H önerenler oldu, bunlar hakkında ne dersiniz

MADEM 28 YIL BOSCH KULLANABİLDİNİZ VE TAMİR ETTİRİP TEKRAR KULLANMAYI DÜŞÜNECEK KADAR MEMNUNDUNUZ,
    ÖYLEYSE BOSCH - SİEMENS GRUBUNDAN ŞAŞMAYIP; 5 -6 PROĞRAMLI BOSCH VEYA SİEMENS ALABİLİRSİNİZ.
    28 YILLIK MAKİNEYE MASRAF ETMEYE GEREK YOK.
    ................
    BAHSETTİĞİNİZ MAKİNELERİN YANINDAN BİLE YAKLAŞMAYIN...
    ARÇELİK GRUBU 900-1000 TL CİVARI GRUNDİG GDF9500 MODELİ DEĞERLENDİRİLEBİLİR.
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030172/grundig_gdf_9500_10_programli_bulasik_makinesi
    http://www.kliksa.com/UrunDetay/_BEYAZ_ESYA/_BULASIK_MAKINESI2/900156107
    ...................
    1200-1300 tl civarı bosch - siemens
    SİEMENS 26M282 ve Bosch SMS58M82TR
    http://www.tekcarsi.com/urun/siemens-sn26m282tr-bulasik-makinesi.aspx
    http://www.tekcarsi.com/urun/bosch-sms58m82eu-bulasik-makinesi.aspx
    ..................
    1500 - 1400 TL CİVARINDA; AEG
    FAVORIT 87000P veya 77010 W0P PROCLEAN .
    ...................
    1700-1800 tl civarı; LG D1454.
    .................
    .................
    BOSCH 58M88 İLE 58M82 NİN RENK TONU HARİCİNDE BİR FARKLARI YOKTUR.
    58M88; ÇELİK GÖRÜNÜMLÜDÜR.
    58M82 İSE BEYAZDIR.

@lordford50 ve sevgili arkadaşlar
    28 yıllık mükemmel durumdaki bosch makineyi yalnızca üst pervane kırıldığı için hurdaya ayırmaya içim elvermese de mecburen tam yeni makine almak üzereyken şansımı denemek için sorunumdan söz ettiğim, servis hizmeti veren bir arkadaştan bizim emektar makineye çıkma bir üst sepet bulduk. sepet uydu ama üst pervaneye üstten gelen suyun hizası tutmadı. makine müh. bir dost yardımıyla o pervaneyi söküp monte noktasını biraz genişletip bizim sepete kırık pervanenin yerine taktık. inanılır gibi değil ama makine maşaAllah mükemmel çalışıyor :) hatta çevremdeki tüm bulaşık makinelerinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
    benzer durumdaki arkadaşlara belki faydası olur diye sizlerle paylaşmak istedim.
    ilgi için tekrar çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinbay -- 3 Ağustos 2012; 3:39:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamidowic

arkadaşlar beyaz eşya aldığınız güvenli sitelerin bir listesini yapabilirmisiniz. ben evlilik dolayısı ile alacağım ancak hangisi güvenilir bilemiyorum. birde aldıklarım sağlam gelirmi endişesi var.

bu yazdığım endişelerim gerçekleşirse maalum kız tarafının çene kısmından kurtulunmaz pitbulla tekme atıp kaçsam daha ucuz yırtarım

cevaplarınızı bekliyorum

www.tekcarsi.com
    www.beyazesyam.com
    www.avrupabilisim.com.tr

şu an aklıma gelen güvenebileceğiniz siteler. kolay gelsin...

• sahinbay,
    sorunu çözdüğünüze sevindim . güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermoon2000

Sayın lordford50, profilo yarı ankastre 5250 bulaşık makinesiyle ilgili forumda olumlu yazılar okudum. Makinenin yerli ya da ithal üretim olup olmadığı konusunda bilgiye rastlayamadım. Bu makineyi tavsiye eder misiniz? Yerli üretim ise önerebileceğiniz yarı ankanstre Bosh ya da Siemens var mıdır? Teşekkürler.

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ankastre/bula%C5%9F%C4%B1k-makinesi/BMA5250EG.html
    http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/bulaşık-makineleri/bulaşık-makinesi/SN55E530TR.html
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMI53E05TR.html
    profilo 5250 , siemens 55E530 , bosch 53E05
    ÜÇÜ DE AYNI ÜRÜNDÜR VE 1000 TL GİBİ BİR FİYAT İLE ALINABİLECEK NORMAL KALİTEDE BİR MAKİNEDİR.
    RAHATLIKLA ALABİLİRSİNİZ, KULLANAN ARKADAŞLARDAN BİR ŞİKAYET GELMEDİ.
    1500 TL NİN ÜZERİNDE DAHA KALİTELİ BİR ŞEY İSTERSENİZ, BOSCH SMU58M75EU
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMU58M75EU.html

• quote:

sahinbay,
    sorunu çözdüğünüze sevindim . güle güle kullanın.

lordford50,
    sağolunuz dostum, teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinbay

quote:

Orijinalden alıntı: hamidowic

arkadaşlar beyaz eşya aldığınız güvenli sitelerin bir listesini yapabilirmisiniz. ben evlilik dolayısı ile alacağım ancak hangisi güvenilir bilemiyorum. birde aldıklarım sağlam gelirmi endişesi var.

cevaplarınızı bekliyorum

www.tekcarsi.com
    www.beyazesyam.com
    www.avrupabilisim.com.tr

şu an aklıma gelen güvenebileceğiniz siteler. kolay gelsin...

teşekkürler dostum

• Avrupa bilişimden iki alışverişim oldu ikisi de sorunsuz..
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba,
    Anneme bulaşık Makinası almak istiyorum fakat fiyat performans ürünü arıyorum.
    Program sayısı 2-3 olabilir fiyat aralığımda 600-900 lira.Yardımlarınızı bekliyorum hepinize şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nenesyas

Arkadaşlar öncelikle merhaba,
    Anneme bulaşık Makinası almak istiyorum fakat fiyat performans ürünü arıyorum.
    Program sayısı 2-3 olabilir fiyat aralığımda 600-900 lira.Yardımlarınızı bekliyorum hepinize şimdiden teşekkür ederim.

900 tl ye GRUNDİG 10 PROĞRAMLI 9500 MODELİNİ ALABİLİRSİN.
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030172/grundig_gdf_9500_10_programli_bulasik_makinesi
    900-1000 TL NİN ALTINA İNDİKÇE BİRŞEYLERDEN FERAGAT ETMEK GEREKİYOR.
    600-650 TL YE PROFİLO 3 PROĞRAMLI DA ALINABİLİR , EKSPRES 55 PROĞRAMI KULLANIŞLIDIR,
    FAKAT PLASTİK KOKUSU KAÇINILMAZ VE TASARRUFTAN BAHSEDİLEMEZ.

• Arkadaşlar elimden geldiğince eski sayfaları da inceleyerek bütçem ölçüsünde 2 model belirledim.

1-)http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-2488-Bosch-SMS58M88TR-6-Program-Bulasik-Makinasi.html

2-)http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-2690-Siemens-SN26M882TR-6-Program-Bulasik-Makinesi.html

Fiyatlar birbirine yakın,siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Bir de içimde kalmasın sorayım 2000 TL üzeri modellerin ne gibi artıları var?
  • yerinde olsam netten almazdım(ist dışında oturuyo isen)
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.