Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Müverrih

candoğan üstad 1000-1200 TL lik makine tavsiyene ihtiyacım var. Marka LG, ariston, bosch olabilir veya başka marka tavsiyenize açığım. Tek şart İnox olacak, çünkü dolap ve fırın inox. Artık bu bütçe ile alınabilecek en pratik en sorunsuz makineler nelerdir siz bilirsiniz, yardımınızı esirgemeyin lütfen. Teşekkürler

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMS58M88TR.html

Başkasına bakma.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

candoğan üstad 1000-1200 TL lik makine tavsiyene ihtiyacım var. Marka LG, ariston, bosch olabilir veya başka marka tavsiyenize açığım. Tek şart İnox olacak, çünkü dolap ve fırın inox. Artık bu bütçe ile alınabilecek en pratik en sorunsuz makineler nelerdir siz bilirsiniz, yardımınızı esirgemeyin lütfen. Teşekkürler

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMS58M88TR.html

Başkasına bakma.

Tavsiye için teşekkür ederim. Mağazaya gidip bir dünya gözü ile görelim bakalım..

• Selamunaleykum, Bugünlerde bulaşık makinası araştırıyorum ama hergeçen gün kafam karışıyor.
    irtibarını kaybetmek yerine, parasını kaybetmeyi göz alan bosch artık paraya öncelik vermiş galiba.
    1 yıl önce bosch'un servisinde çalışan arkadaşım vardı. Bosch ürünlerini çinde üretmeye başladıktan sonra şikayetlerin baya artığını söyledi.
    Hakiki alman üretimi bosch veya siemens bulabilirsen al demişti o zaman.
    Kız kardeşimde de siemens bulaşık makinası var ve çiziyor. Servisi her çağırdıklarında deterjana bahane buluyorlarmış.
    Deterjan değiştirmelerine rağmen çizmeye devam ediyor.
    Arçelik ve beko'ya da bazıları iyi diyor bazıları mennun değil çevremde.
    Bu aralar Profilo bakıyorum onlarında kurutma sorunu varmış forumlarda okuduğum kadarı ile.
    Gerçi Bosch, siemens, profilo'nun hepsinde kurutma sorunu var yazıyor forumlarda.
    Bosch sms26m82tr sanki biraz bu sorun çözülmüş ve bu ürün alman üretimi imiş.
    Bosch sms26m82eu alman üretimi ama türkiye göre üretilmemiş forumlardan okuduğum kadarı ile.

• Merhaba Candogan Bey,

Forumda okuduğum kadarı ile beyazeşya konusu hobiniz olmuş,
    Size bir kaç sorum olacaktı: Ürün içi ve filresi vb çelik olmazsa koku yapıyor mu ne gibi dezavantajları var.
    Profilo bsh gurubunun bildiğim kadarı ile profilonun almanyada üretilen modeli var mı.
    Forumlardan okuduğum kadarı ile bosch, siemens, profiloda kurutma sorunu var bu sorun hale devam ediyor mu, bazı arkadaşlar sonu tr olan modeller bu sorun giderildi yazılmış.
    Bosch'un sms26M82eu-sms26m82tr her ikiside almanya üretiliyor fakat tr uzantılı olan türkiye için tasarlanmış yazıyor du forumda bu konuda bir bilginiz var mı?
    Birde profilo'nun hangi ürünü tavsiye edersiniz için çelik olan ve beyaz renkte olan.
    Forum'da okuduğum kadarı ile arçelik, beko, altus ürünleri için net birşey yok. Kaliteli mi değil veya kalitesiz mi?
    Gerçi ürünlerin markasından ziyade model model kalite değişiyor galiba.
    800 ile 1200 arasında bütçem var uzun süre başımı ağrıtmayacak bir ürün arıyorum önerebileceğiniz bir ürün var mı?

• Daha önce Boshc, Siemens, Profilo servisinde çalışan arkadaşım ile görüştüm bugün ve tavsiye istedim. Artık bütün ürünlerin hemen hemen aynı kalitede olduğunu söyledi. Kendisi siemens almış sebebi ise yıkama süresini yarıya indiren bir programı olduğu için. İçi çelik olursa daha uzun ömürlü olur dedi. Plastik veya ona yakın malzeme polineks taban zaman deline biliyor muş. İçi çelik bulabilirsen alabilirsin dedi. Birde bunun yanında kurutma problemi hepsinde varmış. Arkadaşda ben makinenin kapağını açıyorum 15 dakika sonra kuruyor diyor.
    Aslında ben çok program aramıyorum kaliteli olsun yıkıma ve kurutma performansı iyi olsun.
    Enerjide ne kadar az yakarsa ve su tüketimi ne kadar az olursa bence yıkamada ve kurutmada ödün veriyorlar makineler.
    Enerjiye ve su tüketimine çok takılmamak gerekiyor.
    Ben bu aralar:
    Arçelik 6242HY : (4 programlı, içi çelik(internet üzerinden okuduklarıma göre), sepet telleri yatabiliyor, üst sepet aşağı yukarı çıkabiliyor(yarım yük programı var yazıyor) 15 litre su harcıyor.) Bana özel indirim ile 899 Tl'yi 10 taksit Kasım'da ödeme seçeneği ile alabiliyorum.
    Profilo 6224 : (6 programlı, ispanya üretimi yani ithal(çağrı merkezinden öğrendim), içi çelik, yarım yük fonksiyonu var(az bulaşık için ) ) 1000 tl civarında.
    Bosch SMS 58m82EU :(Alman üretimi, 6 program, çelik kazan ve filtre, herşey var aslında tek eksiği kurutma problemi ıslak çıkıyor muş) 1300 tl ve yukarısı
    Bosch SMS 58M82TR :(Alman üretimi ama türkiye için üretilmiş ve bu makinede kurutma problemi bir nebze olsa aşılmış, çelik kazan ve filtre, ).
    Siemens SN26M282EU :Bosch ile aynı alman üretimi
    Siemens SN26M282TR :Bosch ile aynı alman üretimi kurutma problemi bir nebze olsa aşılmış, program süresi uzaltılarak.
    Bu makinaları kullanan var mı yıkama performansı nasıl ve kurutma performansı nasıl.

Plastik taban kokuyor diyorlar forumdaki arkadaşlar fakat şikayet var da veya burda yorumlarda plastik tabandan koku şikayeti olanı bariz şekilde görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krdsmesut -- 4 Temmuz 2012; 12:52:07 >

• Ya bakıyorum da kimse indesit önermemiş.Bu makine bu kadar mı kötü biz aldık yeni elimize ulaştı içime kurt düştü yanlış mı yaptık diye.550 liraya 5 programlı AAA sınıfı makine uygun geldi.Kullanan var mı gerçekten kötü bir makine mi?
  • Taban polineks olmasından dolayı içime bir kurt düştü değiştirebilirsem profilo 6224 ile değiştireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krdsmesut -- 5 Temmuz 2012; 11:58:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanarı

Ya bakıyorum da kimse indesit önermemiş.Bu makine bu kadar mı kötü biz aldık yeni elimize ulaştı içime kurt düştü yanlış mı yaptık diye.550 liraya 5 programlı AAA sınıfı makine uygun geldi.Kullanan var mı gerçekten kötü bir makine mi?

Bence bu saatten sonra yazılanlara bakma. Elektronik eşya birazda nasip işi bakarsın senin ürünün çok dayanıklı ve kullanışlı olur. Hatta şunu söyleyim 2000-2500 tl'lik bosch ve siemens'ten daha kaliteli çıkabilir. Açıkcası ben kötü birşey duymadım indesit hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krdsmesut

quote:

Ya bakıyorum da kimse indesit önermemiş.Bu makine bu kadar mı kötü biz aldık yeni elimize ulaştı içime kurt düştü yanlış mı yaptık diye.550 liraya 5 programlı AAA sınıfı makine uygun geldi.Kullanan var mı gerçekten kötü bir makine mi?

Bence bu saatten sonra yazılanlara bakma. Elektronik eşya birazda nasip işi bakarsın senin ürünün çok dayanıklı ve kullanışlı olur. Hatta şunu söyleyim 2000-2500 tl'lik bosch ve siemens'ten daha kaliteli çıkabilir. Açıkcası ben kötü birşey duymadım indesit hakkında.

Aynen dediklerinize katılıyorum.Ben de ilk defa burada rastladım kötü söylentilere.Ayrıca içi tamamen çelik.Servis ağı da yeterli daha ne isterim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: krdsmesut

quote:

Aynen dediklerinize katılıyorum.Ben de ilk defa burada rastladım kötü söylentilere.Ayrıca içi tamamen çelik.Servis ağı da yeterli daha ne isterim.

komşularda çok gördüm aynı model, aynı marka, aynı şehir biri çok mennun birisi çok şikayetçi bu iş gerçekten nasip işi. Şuan işinizi görüyor mu siz ona bakın. Birde garanti uzatımına gidin bence. Elektronik eşyanın sağı solu belli olmuyor.

• Ürünü aldığım zaman hem burda hemdewww.incele.info sitesinde özellikleri yazacağım ve resimleri çekip yükleyeceğim. incele.info sitesinde daha ayrıntılı resimler yüklemek münkün o yüzden bu sitenin ismini verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krdsmesut -- 5 Temmuz 2012; 16:57:44 >
  • Arkadaşlar Indesit dfg 051 eu model makinemiz faaliyete geçti:Dİki kere yıkama yaptık içinde gelen finish quantum tabletle sonuç mükemmel.Yalnız bugün fairy platinum tablet aldım herşeyi içinde.Bunun yanında tuz koymaya gerek var mı?Kullananların tavsiyesini bekliyorum.Ha bir de hiçbir yerde bulamadım göstergesi olmadığından bilemiyorum 5 programlı ancak bu programların hangisinde kaç derecede yıkıyor acaba?yoğun-normal-eco-yarım yük-ıslatma programlar.Klavuzda 45-70 derece arası değişiyormuş.
  • Arkadaşlar 1 saat önce kararımı verdim ve gidip siemens 26m882tr inox dedikleri tamamı paslanmaz çelik 6 programlı sepet ayarlı v.s. bulaşık makinesini aldım. hadi hayırlısı görüşlerimi paylaşmaya devam edeceğim. makine yarın gelecek ve yarın kurulumu da yapılacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueice32

Arkadaşlar 1 saat önce kararımı verdim ve gidip siemens 26m882tr inox dedikleri tamamı paslanmaz çelik 6 programlı sepet ayarlı v.s. bulaşık makinesini aldım. hadi hayırlısı görüşlerimi paylaşmaya devam edeceğim. makine yarın gelecek ve yarın kurulumu da yapılacak..

Hayırlı olsun. Nereden Kaç TL ye aldın. Taksit vb bilgilerini paylaşırmısın.
  • Merhabalar,
    Aap sabunu ve sirke kullanmayı düşündüğünüze göre kimyasallardan uzak durmayı tercih ediyorsunuz sanırım. Eğer durum buysa size tamamen organik ve hiç bir şekilde kimyasal içermeyen bulaşık deterjanı kullanmanızı öneririm. Hem daha iyi temizliyor hem de arap sabunundan daha sağlıklı. Eğer mesaj atarsanız daha detaylı bilgi verebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vardium

Merhabalar,
    Aap sabunu ve sirke kullanmayı düşündüğünüze göre kimyasallardan uzak durmayı tercih ediyorsunuz sanırım. Eğer durum buysa size tamamen organik ve hiç bir şekilde kimyasal içermeyen bulaşık deterjanı kullanmanızı öneririm. Hem daha iyi temizliyor hem de arap sabunundan daha sağlıklı. Eğer mesaj atarsanız daha detaylı bilgi verebilirim :)

Nedir yarın alalım.
  • Öğrenci iken arab sabunu ile elimizde uzun süre elde bulaşık yıkadık ve çok mennun idik özellikle titiz limonlu arap sabunundan. Neden kullandık derseniz arap sabunu organik, lekesi kalsa bile zarar vermiyor. Bu hafta bulaşık makinesi siparişi verdim ve arap sabunu kullanmayı düşünüyordum fakat internet okuduğum kadarı ile arab sabunu makine tam cözümmediği için filtreleri tıkıyormuş. İnternette bir kaç tarif var evde bulaşık makinesi yapımı ile ilgili ben denemeyi düşünüyorum.
    Parlatıcı olarakda sirke kullanmayı düşünüyorum, kullanlar var ve çok iyi sonuç almışlar. Hem sirkenin mikrobları öldürme etkisi var. Deneyince bu sonuçlarını yazacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vardium

Merhabalar,

İnternette bir kaç tarif gördüm evde bulaşık deterjanı yapımı ile ilgili. Sizin bahsettiğiniz organik bulaşık makinesi deterjanı nasıl ve denediniz mi memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas-25

quote:

Orijinalden alıntı: blueice32

Arkadaşlar 1 saat önce kararımı verdim ve gidip siemens 26m882tr inox dedikleri tamamı paslanmaz çelik 6 programlı sepet ayarlı v.s. bulaşık makinesini aldım. hadi hayırlısı görüşlerimi paylaşmaya devam edeceğim. makine yarın gelecek ve yarın kurulumu da yapılacak..

Hayırlı olsun. Nereden Kaç TL ye aldın. Taksit vb bilgilerini paylaşırmısın.

öncelikle teşekkürler...

siemens bayisinden 1.330,- TL yi 8 ay taksit ( 4 ay ertelemeli) şeklinde aldım.

merak eden arkadaşlar için makine öncelikle çok şık.

çok temiz yıkıyor

çok sesssiz (bence en fark edilir özelliği) önceki makinede mutfakta yemek yerken çalıştımıyorduk ama bu gayet sessiz.

6 programlı, hassas hızlı yoğun bilmem ne bir sürü var işte..

alan arkadaşlara da bir hatırlatma ekranda yazan süreye aldanmayın çünkü makinede sensörler var ve kire göre hemen vakit değişiyor mesela 1.35 hour yazan bir program 20 dakika sonra 1,15 olması gerekirken 50 min. şeklinde değişiyor yıkadıkça mesela 20 dk sonra 30 yerine 10 yazıyor ve bitiyor...

• quote:

Arkadaşlar Indesit dfg 051 eu model makinemiz faaliyete geçti:Dİki kere yıkama yaptık içinde gelen finish quantum tabletle sonuç mükemmel.Yalnız bugün fairy platinum tablet aldım herşeyi içinde.Bunun yanında tuz koymaya gerek var mı?Kullananların tavsiyesini bekliyorum.Ha bir de hiçbir yerde bulamadım göstergesi olmadığından bilemiyorum 5 programlı ancak bu programların hangisinde kaç derecede yıkıyor acaba?yoğun-normal-eco-yarım yük-ıslatma programlar.Klavuzda 45-70 derece arası değişiyormuş.

ASLINDA DAHA ÖNCE MEVZU GEÇMİŞTİ.
    indesit 5 PROĞRAM FAKAT 2 YIKAMA ISISI VAR DİYE.
    AUTO PROĞRAMI OLMADIĞI İÇİN BİR PROĞRAMDA DEĞİŞKEN SICAKLIK OLMASI MÜMKÜN DEĞİL.
    MAKİNENİZ 40 VE 70 DERECEDİR. YOĞUN-KUVVETLİ PROĞRAMI 70, MUHTEMELEN DİĞERLERİ de 40 dır.
    .
    Yarım yük yıkama
    Duşlama (ön yıkama)
    Ekonomik yıkama
    Normal yıkama
    Kuvvetli yıkama
    .
    Yıkama ısıları detayı (°C) : 40 - 70

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.