Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Bosch SKE53M15EU ile SKS60E18 arasında fonksiyon olarak belirgin bir fark yok ki, sadece kasa yapısı farklı .
    hatta sks60e18 de ön yıkama da var. sks60e18 hayırlı olsun.

hocam ilginiz için teşekkürler, 1-2 hafta içinde bosch sks60e18 bulaşık makinesini almayı düşünüyorum.Ama bir de şu ürün aklıma takıldı fiyat olarak çok daha ucuz http://www.electrolux.com.tr/Products/Bula%C5%9F%C4%B1k_Y%C4%B1kama/Solo/Kompakt/ESF2430W

Nasıl bir mutfağa sahipsiniz? Bence bu tip çok küçük makineleri düşünmeyin, ileride pişman olabilirsiniz. Günde 2 kez bile çalıştırmanız olası olabilir. Bosch ve Siemens zaten çok pahalılar.

Mutfağınızın fotoğraflarını paylaşırsanız belki vereceğim bir fikir olabilir.

hocam mutfağın fotolarını paylaşmama gerek yok.Çünkü hiç yerimiz yok küçük bi tane aldım aldım.Büyük tip alıp koyabileceğim yer yok.Mutfak tezgahı büyük ve müsait bunu alıp microdalga fırın gibi koymayı düşünüyorum.Evde zaten 3 kişiyiz, ve bu 3 kişi ancak akşam yemeklerinde bir araya gelebiliyor Fiyat konusunda çok bi sıkıntım yok vestel, regalde (aynı zaten galiba) bu tip makineler var, fakat bu markaları almayı düşünmüyorum.Bosch ve siemens te aynı cihazlar galiba, bosch'un bir çok beyaz eşyasını halen kullanmaktayım ve çok memnunum.Yalnızca electrolux biraz kafamı karıştırdı.Zaten 2-3 yıldır bulaşık makinesi almayı düşünüyordum mutfaktaki yer sıkıntısı bizi hep engelledi.Bu tarz küçük bulaşık makineleri olduğunu bilmiyordum.Hem valideye de anneler günü hediye olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 8 Nisan 2012; 18:37:56 >

• bu profiloda kampanya falan var diyorlar neyin kampanyası anlamadım. fiyatlar aynı gözüküyor halen
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Bosch SKE53M15EU ile SKS60E18 arasında fonksiyon olarak belirgin bir fark yok ki, sadece kasa yapısı farklı .
    hatta sks60e18 de ön yıkama da var. sks60e18 hayırlı olsun.

hocam ilginiz için teşekkürler, 1-2 hafta içinde bosch sks60e18 bulaşık makinesini almayı düşünüyorum.Ama bir de şu ürün aklıma takıldı fiyat olarak çok daha ucuz http://www.electrolux.com.tr/Products/Bula%C5%9F%C4%B1k_Y%C4%B1kama/Solo/Kompakt/ESF2430W

850 tl : Bosch SKS60E18 ; ses seviyesi 48 db. (orta sesli). ve auto proğramı var.
    600 tl : Electrolux ESF2430W; ses seviyesi 53 db (yüksek sesli). ve auto proğramı yok.
    ses seviyesinden rahatsız olmayıp ve aradaki 250 tl size dokunacaksa elektrolux,
    pek fazla dokunmaz derseniz ve sessizlik önemli ise bosch

• quote:

Orijinalden alıntı: Anarkos

Arkadaşlar sizce Bosch SMS58M88TR mi yoksa profilo BM6224 mü?

bence sorusu bile olmaz, dünya üzerinde 58m88tr den daha üstün bir makine yok.. Önce anneme aldık, ondan kıskandım kendi evime de aldım. Eğer bir bulaşık makinesini mutfaktayken çalıştığını unutuyorsanız, ve bulaşıklarınız tertemiz çıkkıyorsa evinizde bir 58m88tr çalışıyor demektir.. sorusu olan varsa yanıtlayabilirim..
  • Merhaba arkadaşlar, çamaşırı hallettik şimdi bulaşık makinesi alacağız nasipse.

1000 TL lik, Inox, alt sepet üst sepet ayrı ayrı yıkayabilen, kısa programı olan, tam kurutma yapabilen ve bulaşıkları izsiz lekesiz buğusuz çıkarabilecek bir makine tavsiye edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Orijinalden alıntı: benpese

Sayın emrahsnr ve sayın dosödoköko !
    Arkadaşlar sizlerin ne demek istediğinizi en iyi anlayan kişilerden biri olarak, henüz iki hafta kadar önce siemens 26m882 bulaşık makinesi aldım.7-8 sene önce aldığım arçelik bulaşık makinem 200 tl tamir çıkarınca buna karar verdik. Fakat dediğim gibi kurutma felaket.Yatay bir bulaşık yada bardağın üzerinde makinenin yıkamasının sonucunda bir parmak su oluyor. Servisin yaptığı yıkama testi sonucunda bu nedir? dediğimizde -efendim hiç bir makine bundan daha iyi kurutma yapamaz.Ancak bu kadar olur, dediler.Biz de tabii ki inanmadık.Çünkü 8 sene önce aldığımız makine tertemiz ve mükemmel kurutması vardı.Benim tavsiyem bu makineyi geri iade edebilirsem yine fanlı kurutması olan arçelik alacağım.Yoğuşmalı kurutmaymış atın gitsin.Bu da benim pratikte yaşadığım olumsuzluk.

Eski makinelere göre yeni makinelerin kurutma performansı insanlardan gelen geri dönüşlere göre düşmüş gözüküyor.

Ancak yine de bu makineleri alacaklar kullanma kılavuzuna dikkat etmeleri lazım.

Ablamda Samsung gri model bir bulaşık vardı. Islak çıkartıyor iyi kurumuyor diyordu. Aklımda kalmış. Aylar sonra ona dönüş yapabildim.

Dedim ne kullanıyorsun. 3'ü bir arada dedi. Dedim parlatıcı kısmına parlatıcı ekle dedim.

1 hafta sonra anca döndü. Artık ıslak çıkmıyor dedi.

Bu arada eskiden makinede kurutma düğmesine 3 kere basıyormuş. Süre de uzuyor diyordu. Yine de memnun değildi.

Dedim kaç kere bastın kurutmaya, 1 kere dedi. Dedim hiç basma. Sonuç yine iyi çıkmış.

Benim gördüğüm yeni makinelerde 3'ü bir arada kulanıyorsanız kurutma yeterki olmayabiliyor. Parlatıcı kısmına mutlaka parlatıcı istiyor makineler.

Ancak kullanıcı şunu istiyor tabiki 3'ü birarada kullanıyorum içinde parlatıcı var yetsin. Yetmiyor demekki. Parlatıcı ayarını kuruluk yettiği sürece kademeli düşürün.

Birçok insan cihazları ayarlamayı bilmiyor. Bu noktada servislerin cihazı iyi ayarlayıp bırakması lazım. Ancak kullanıcı deterjan parlatıcı vs ne kullanacak harici bir parametre.

Parlatıcı zararlı diyenler için elma sirkesi öneriyorum. Ben kullanıyorum memnunum. Koku veya bulanıklık yaşamadım.

Bu arada ben satıcı vs değilim. Aldığım, aldırdığım ve incelediğim ürün bilgilerini paylaşıyorum. Bakarsanız birçok marka ve satış yeri olduğunu görebilirsiniz.

peki hem 3ü1 arada hem de parlatıcı kullanılıyorsa, parlatıcı ayarı 1-5 arasında denenmişse ve yine eski makineler gibi kupkuru çıkartmıyorsa, hatta makinenin kendi sepetinin üzerindeki plastiklerin üzeri, sanki yağmur yağmışcasına çıkıyorsa, üstelik de bunu, zeolit teknolojisi ile shine&dry fonksiyonu açıkken plastiklerde bile üstün bir kurutma sağladığını vaadeden bir makine yapıyorsa, bu makineyi kullanan 1990lı yıllardan beri bulaşık makinesi kullanıyorsa ve de bu işin acemisi değilse, hala kullanma kılavuzlarının okunmadığından, makine ayarlarının yapılamadığından bahsedilebilir mi? nükleer bomba makinesi değil ki bu karman çorman bir ayarı olsun...alt tarafı bir bulaşık makinesi. yapılabilecek tüm ayarlar kılavuznda belirtilmiş.....ama buna rağmen sonuç aynı. makinenin ağzını açık tutarak, bilmem kaç dakka içinden çıkartmayarak bulunabilecek tali yollarla bu sorun çözülemez.

bosh-siemens-profilo bulaşık makinesi alacak ya da almayı düşünen arkadaşlara çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bu makinelerin kurutma performasları kötü. bunu bilerek alsınlar. ha ayrıca 3. sepet olayı da tam bir fiyasko....en kısa sürede bu 3. sepeti çıkarıp eski sistem sepet satın alarak kullanıcam.

ha bu arada şurda da bir yanlış yapılıyor. 6.5 lt-7 lt gibi su tüketim rakamları eco50 programındadır....yani 6.5 lt su tüketiyor diye reklamı olan bir makine, her programda 6.5 lt su tüketmez. 10 lt su tükettiği yazan makine de eco50de bu değeri tüketir. dolayısıyla eğer auto programlar seçildiğinde,, bu değerler geçerli olmayacak, 6.5-17 lt arası değişen miktarlarda su tüketecektir o 6.5 lt su tükettiğini belirten makineler...

benim zaten yıkamasıyla çok bir sorunum yok. her ne kadar yıkamasından eski makineler gibi çok memnun olmasam da idare eder düzeyde...ama kurutması kötü...

ben de bu forumda her bosh-siemens-profilo bulaşık makinesi önerildiğinde, elimden geldiğince bu durumu hatırlatıcam ki alanlar ya da almayı düşünenler bunu bilerek alsınlar.

bu arada yeni okuyanlar için kullandığım makine bosh sms69T68...

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Arkadaşlar sizlerin ne demek istediğinizi en iyi anlayan kişilerden biri olarak, henüz iki hafta kadar önce siemens 26m882 bulaşık makinesi aldım.7-8 sene önce aldığım arçelik bulaşık makinem 200 tl tamir çıkarınca buna karar verdik. Fakat dediğim gibi kurutma felaket.Yatay bir bulaşık yada bardağın üzerinde makinenin yıkamasının sonucunda bir parmak su oluyor. Servisin yaptığı yıkama testi sonucunda bu nedir? dediğimizde -efendim hiç bir makine bundan daha iyi kurutma yapamaz.Ancak bu kadar olur, dediler.Biz de tabii ki inanmadık.Çünkü 8 sene önce aldığımız makine tertemiz ve mükemmel kurutması vardı.Benim tavsiyem bu makineyi geri iade edebilirsem yine fanlı kurutması olan arçelik alacağım.Yoğuşmalı kurutmaymış atın gitsin.Bu da benim pratikte yaşadığım olumsuzluk.

arkadaşım sana almadan önce

"valla kalitesi düşen siemens veya bosch a para kaptırmayın derim.... 4 programlı ve 15lt veya üstü su kullanan bulaşık makinları en uygunlarıdır.... hem paradan olmazsınız hemde kaliteden.... ELBETTE PARA VE KALİTE KAZANCINIZ DIŞINDA KALİTESİZ YIKAMADAN ÖTÜRÜ SAĞLIĞINIZDAN DA OLMAZSINIZ.... "

demiştim...

ama sen sakalım yok diye dinlemedin gittin aldın..... markası siemens olacak diye iyi olacak şartı yok.... ancak bunu yaşaynca anlıyorsun, para kaptırınca anlıyorsun, zamanını boşuna harcayınca anlıyorsun, sonuçta üzülünce anlıyorsun.... ama sonuçta birşeyler KAYBEDİP anlıyorsun.....

derler ya sivrisinek saz ve dahi davul zurna az..... burada bir kısım övücülerin satıcı olduğunu da hesaba kat... bizim gibi saf tüketici az bu forumlarda satıcılara kanarsan işte çoğunlukla böyle yanıyorsun.... siemens, bosch ve dahi bunların yandan yemiş profilosu tavsiye edilecek ürünler olmaktan çıkmıştır bence....

size bir sorum var bende sıemens SN56T598EU var gecen aylarda almıstım ama abime de lazım abim 6 kısılık bır aıle 4 cocuk oldugundan cok bulasık oluyor hangı markayı tavsıye edersınız butce konusunda 1800 tl yı gecemıyecegını zannediyorum....

• ben yazdıkca ısrarla yazılarımı silen forum yöneticileri; yazılarımı silmekle neye kime hangi akla hizmet ediyorsunuz.. kimin eli kimin cebinde acaba.. deşifre olmaktan mı korkuyorsunuz.. 2 dir siliyorsunuz bunu da silin.siz sildikce beni haklı cıkardığınız farkındasınız umarım.YOKSAAA aklıma bir diğer secenek geliyor ama o çok mide bulandırıyor haberiniz olsun..
    ilgili ve çok bilgili arkadaşlara son olarak iki çift sözüm var.burda kimse kimseye babasının hayrına akıl vermez,hele ki iyilik hiç yapmaz.allah aşkına söyleyin bana hangi forumda yaklaşık 5 senedir aynı konuda sürekli ahkam kesen birini gördünüz.evet evet 5 senedir bu başlık altında sürekli yönlendirme yapan kaç kişi tanıyorsunuz.bu zatı muhteremlerin hiç mi başka işi yok.ömrünü burda siz değerli üyelere mi vakfetmiş acaba.hayra hizmet vakfı mı burası.bir araba almak için bile sanayide bir ustaya baktırsanız en az 50 kağıt ister..
    allah rızası için mi yapılıyor sanıyorsunuz bu işler.
    daha önce silinen yazımda da belirttim.sadece bir gruba ait markaları övmek,diğerlerini yerden yere vurmak anca bu kadar amatörce olabilirdi zaten.hiç olmazsa bu gruba ait bir markanın da dezavantajları yazılsaydı , bu kadar sabit fikirli ve önyargılı olunmasa bu denli dikkat cekmezdi belki de.demek bu kadar mükemmel ki bu makineler her modeli havada kapışılıyor.istisnasız her modeli tavsiye ediliyor.allah akıl fikir versin ne diyim.
    yahu bu eşyanın tabiatına aykırıdır bir kere.hiç bir markanın istisnasız her modelinin satış rekorları kırdığı görülmemiştir.markaların satış stratejisi hep aynıdır,bir model uçurulur diğer modelleri de onun yüzü suyu hürmetine satılmaya çalışılır.audi mercedes bmw .. durum hep böyledir.bu durum neredeyse tüm markalar için geçerlidir.burda ise dikkat ettim model hep ikinci planda. şu , şu , şu markalar olsunda gerisi önemli değil.pes ya bu kadarına pes yani.
    koca bir çelişki de filtre hususunda var ki evlere şenlik.çelik filtre metal filtre plastik filtre muhabbeti.madem öyle bu ozaman sormak lazım bu markaların tüm modelleri çelik filtre mi ki ısrarla tavsiye ediliyor.evet bunlar eskiden gerçekten çok kaliteli cihazlardı ama artık değiller.bir kaç modeli dışında bu markalara para verilmez.çoğunun kurutma özürlü olduğu , yıkama performanslarının eski üretim ithal makinelerin yanına bile yaklaşamıyacağı , 5-10 senelik ömürlerinde toplasan bir elin 10 parmağını geçmeyecek sayıda kullanılacak ya da hiç kullanılmayacak kadar anlamsız gereksiz özellikler,foto makinede megapiksel gibi pompalanan program sayıları için,yarış için,rekabet için,ego tatmini için makine alınmaz,aldırılmaz..
    yazıktır günahtır ya.bu kadar bariz yapmayın bu işleri.gidin vicdanınızla bir hesaplaşın belki kalbinizin bir köşesinde hala tertemiz kalmış bir köşe vardır..bunca zamandır milletin cebinden cebini doyuranlar;artık rahat bırakın insanları da herkes bildiğini yapsın.yetmedi mi yoksa , allah gözünüzü doyursun,gözünüzü kara toprak doyursun ne diyim.
    o makineleri alıp da yaşadığı sorunları buraya yazan o yürekli insanları kutluyorum.yazamayanlar için ise sadece üzülüyorum ve hak da veriyorum kendilerine , çünkü bir kere gönülden ''allah razı olsun'' demiş benim arkadaşım.bu sözün ne anlama geldiğini keşke bazıları da bilse..herkesin gözünde ve hatta kendi gözünde bile sözde otorite! olmuş birine daha nasıl desin ki senin dediğin makineyi aldık fosssssss cıktı diye.içine atmıştır ve derinden bir ''allah sana da layığını versin'' demiştir.
    bunları yazıyorum diye eleştiren , kızan insanlar olacaktır elbet.ama bir kişi bile bu yazıdan yola cıkarak tamamiyle kendi ihtiyacına yönelik ve maddi çıkarları doğrultusunda bir makine araştırıp alırsa karaya vuran deniz yıldızı misali..

sevgiyle kalın efendim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubersonicx -- 9 Nisan 2012; 3:09:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fzal1977

ben yazdıkca ısrarla yazılarımı silen forum yöneticileri; yazılarımı silmekle neye kime hangi akla hizmet ediyorsunuz.. kimin eli kimin cebinde acaba.. deşifre olmaktan mı korkuyorsunuz.. 2 dir siliyorsunuz bunu da silin.siz sildikce beni haklı cıkardığınız farkındasınız umarım.YOKSAAA aklıma bir diğer secenek geliyor ama o çok mide bulandırıyor haberiniz olsun..
    ilgili ve çok bilgili arkadaşlara son olarak iki çift sözüm var.burda kimse kimseye babasının hayrına akıl vermez,hele ki iyilik hiç yapmaz.allah aşkına söyleyin bana hangi forumda yaklaşık 5 senedir aynı konuda sürekli ahkam kesen birini gördünüz.evet evet 5 senedir bu başlık altında sürekli yönlendirme yapan kaç kişi tanıyorsunuz.bu zatı muhteremlerin hiç mi başka işi yok.ömrünü burda siz değerli üyelere mi vakfetmiş acaba.hayra hizmet vakfı mı burası.bir araba almak için bile sanayide bir ustaya baktırsanız en az 50 kağıt ister..
    daha önce silinen yazımda da belirttim.sadece bir gruba ait markaları övmek,diğerlerini yerden yere vurmak anca bu kadar amatörce olabilirdi zaten.hiç olmazsa bu gruba ait bir markanın da dezavantajları yazılsaydı , bu kadar sabit fikirli ve önyargılı olunmasa bu denli dikkat cekmezdi belki de.demek bu kadar mükemmel ki bu makineler her modeli havada kapışılıyor.istisnasız her modeli tavsiye ediliyor.allah akıl fikir versin ne diyim.
    yahu bu eşyanın tabiatına aykırıdır bir kere.hiç bir markanın istisnasız her modelinin satış rekorları kırdığı görülmemiştir.markaların satış stratejisi hep aynıdır,bir model uçurulur diğer modelleri de onun yüzü suyu hürmetine satılmaya çalışılır.audi mercedes bmw .. durum hep böyledir.bu durum neredeyse tüm markalar için geçerlidir.burda ise dikkat ettim model hep ikinci planda. şu , şu , şu markalar olsunda gerisi önemli değil.pes ya bu kadarına pes yani.
    koca bir çelişki de filtre hususunda var ki evlere şenlik.çelik filtre metal filtre plastik filtre muhabbeti.madem öyle bu ozaman sormak lazım bu markaların tüm modelleri çelik filtre mi ki ısrarla tavsiye ediliyor.evet bunlar eskiden gerçekten çok kaliteli cihazlardı ama artık değiller.bir kaç modeli dışında bu markalara para verilmez.çoğunun kurutma özürlü olduğu , yıkama performanslarının eski üretim ithal makinelerin yanına bile yaklaşamıyacağı , 5-10 senelik ömürlerinde toplasan bir elin 10 parmağını geçmeyecek sayıda kullanılacak ya da hiç kullanılmayacak kadar anlamsız gereksiz özellikler,foto makinede megapiksel gibi pompalanan program sayıları için,yarış için,rekabet için,ego tatmini için makine alınmaz,aldırılmaz..
    yazıktır günahtır ya.bu kadar bariz yapmayın bu işleri.gidin vicdanınızla bir hesaplaşın belki kalbinizin bir köşesinde hala tertemiz kalmış bir köşe vardır..bunca zamandır milletin cebinden cebini doyuranlar;artık rahat bırakın insanları da herkes bildiğini yapsın.yetmedi mi yoksa , allah gözünüzü doyursun,gözünüzü kara toprak doyursun ne diyim.
    o makineleri alıp da yaşadığı sorunları buraya yazan o yürekli insanları kutluyorum.yazamayanlar için ise sadece üzülüyorum ve hak da veriyorum kendilerine , çünkü bir kere gönülden ''allah razı olsun'' demiş benim arkadaşım.bu sözün ne anlama geldiğini keşke bazıları da bilse..herkesin gözünde ve hatta kendi gözünde bile sözde otorite! olmuş birine daha nasıl desin ki senin dediğin makineyi aldık fosssssss cıktı diye.içine atmıştır ve derinden bir ''allah sana da layığını versin'' demiştir.
    bunları yazıyorum diye eleştiren , kızan insanlar olacaktır elbet.ama bir kişi bile bu yazıdan yola cıkarak tamamiyle kendi ihtiyacına yönelik ve maddi çıkarları doğrultusunda bir makine araştırıp alırsa karaya vuran deniz yıldızı misali..

sevgiyle kalın efendim..

Hocam demek istediğinizi bir yere kadar anladım. Yalnız burda zaten birkaç kişi devamlı yorum yapıyor. Onun dışında kullanıcılardan tek tük memnuniyet veya olumsuz mesajları geliyor.

Şimdi bir insan sürekli tek bir markayı övüyorsa dediğiniz doğrudur. Markanın adamı, bayi, satıcı artık neyse olabilir.

Ancak insanoğlu çeşitli zevklerle yaratılmıştır. Örneğin candogan62 adlı kullanıcıya bakın bir insan beyaz eşya konusunda eğitim alsa bu kadar bilgiye sahip olamaz. Tamamen zevk hobi meselesi.

Burada çeşitli bütçelerle çeşitli tavsiyeler yapılıyor. Her bütçede her markayı vermek mümkün değil. Çünkü fiyat/performans ürünü olmayabiliyor.

Bu alanda birkaç kişi olmazsa bu canlılığın olması söz konusu olamaz.

Siz ne istiyorsunuz onu tam anlayamadım.
    - Mesela bir markanın ürünleri tavsiye edilmesin mi?
    - Yoksa pahalı ürünleri mi tavsiye edilmesin?
    - Ya da sadece pahalı ürünleri mi tavsiye edilsin?
    - Bazı olumsuz bulunan ürünler olumsuz bulunmasın mı?
    - Hep aynı şeyler mi önerilmesin?

İsim vererek konuşursanız daha iyi olur. Ona göre insanları zan altında bulundurmayın. Ona göre insanlarda savunma yaparlar.
    Üyelerin mesajlarına bakarak tek bir firma elemanı olduğunu söyleyebilirsiniz. Ancak her markadan bahsediliyorsa o zaman nasıl firma elemanı olacak?

Yazınızdaki birçok noktayı bende belirtiyorum. Her marka her alanda uzman değildir. Uzman olduğu alanda da her modeli alınmaz. İncelenmesi gerekir.

Eski ürünlere göre bazı performansların kalitenin düştüğüne bende inanıyorum. Hatta deterjanlarına kadar.

Forumda kimse kimseye bedava akıl vermez demişsiniz. O zaman foruma da gerek yok.
    Fazla genellemişsiniz olayı. Forumda sadece akıl almaya gelenler ve firma adamları yazışıyor gibi birşey olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 9 Nisan 2012; 10:30:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fzal1977

ben yazdıkca ısrarla yazılarımı silen forum yöneticileri; yazılarımı silmekle neye kime hangi akla hizmet ediyorsunuz.. kimin eli kimin cebinde acaba.. deşifre olmaktan mı korkuyorsunuz.. 2 dir siliyorsunuz bunu da silin.siz sildikce beni haklı cıkardığınız farkındasınız umarım.YOKSAAA aklıma bir diğer secenek geliyor ama o çok mide bulandırıyor haberiniz olsun..

sevgiyle kalın efendim..

- tavsiye ve yorum yazan arkadaşlarımızın yazılarını yeteri kadar okursanız tek bir marka fanatiği veya o markadan menfaatlenen birisi olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. bizler bahsettiğiniz durumları kavrayamayacak kadar saf olsaydık bu foruma girip araştırma yapmak yerine satıcı firmaların üçkağıtçı tezgahtarlık numaralarına teslim olurduk.
    - şikayet ve eleştiri yazarak uyarılarda bulunan arkadaşlardan da faydalandığımız tartışılmaz. ama kör karalama yapanlar da kendilerini en az marka fanatikleri kadar açık ettiklerinin farkına varamıyorlar nedense.
    - "iki programdan fazlası kullanılmaz" sığlığındaki bir yaklaşım, program sayısı ile çalışma sistemi arasındaki farkı anlayamayan cahillerin düşebileceği bir açmaz. mesela yıkama suyunun kirlenme düzeyini ölçen sistem makinedeki program sayısı ile alakalı değildir.
    - bulaşık makinesi kullanma anlayışının henüz oturmadığı toplumumuzda çoğu kullanıcı bulaşıkları elde ön yıkamadan geçirme hatasını yapıyor ve onlarca litre suyu boşa harcıyor. ön yıkamayı az bir suyla kendisi yapan cihazı tavsiye etmekle hata mı yapılıyor sizce. seçenek olarak sunulan ilave programları kullanmak çoğunlukla lüx değil cihazı tam verimli kullanabilme varyasyonlarıdır. bulaşık makinesinden ne amaçlandığının farkında olmayan yada beklentisi-hayal gücü "evde bir de bulaşık makinesi olsun"dan öteye geçemeyenler için iki program bile fazla. (mali durum dışında)
    - çekme raflı çatal-kaşık bölmesi yerine klasik kaşıklık kullanımı tamamen kişisel tercihtir. zaten 15-20 liraya bu amaçla kullanılan sepet servislerden alınabiliyor. başta ben de almıştım ama raflı sisteme alıştıktan sonra klasik sepeti hiç kullanmıyoruz.
    - "5 senedir ahkam kesen" arkadaşlara sabırlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. olumsuzlukları irdeleyen şahıslara ise kasaba politikacısı anlayışı ile değil, aydınlatıcı uyarı mantığı ile bizleri bilgilendirmelerini tavsiye ederim. yukarıda da belirttiğim gibi zannedilen kadar saf değiliz, sizlerin farkına sadece kendinizin vardığını zannettiğiniz şeyleri başkalarının da kolaylıkla çözümleyebilecek zekaya sahip olabileceğini hatırlatmak isterim.

saygılarımla.

• Ben bazı kişilere cevap verecek değilim.Bu forum onların babasının malı da değil.Neyi nasıl değerlendireceğimi onlara da soracak değilim.Fakat belirttiğim siemens model bulaşık makinesi hakkında Sanayi bakanlığına şikayetimi de edeceğim.Ha ben bir öğretmenim.Bayi (satıcı) pazarlamacı da değilim.Masum insanlar benim de mesajlarımı okusunlar.Benim gibi kandırılmasınlar.
  • ben de yine ekleyeyim
    Bosch SMS69T58EU
    alalı 2 ay oldu.kampanyadan uygun fiyata aldım.
    yıkama perf gayet iyi-kurutmada sıkıntı yasadım 1-2 kez.parlatıcı ekledim.sonuc iyi
    yıkama-kurutma perf olarak gayet iyi bi urun.oldukca memnunum
    hatta gecenlerde vario speed kullandım(yarım yuk-yarı zaman)kurutma yine iyiydi
    3ubir arada ve parlatıcı kullanıyorum.parlatıcı ayarı 2/5 de.
    butun bardaklarımı tabaklarımı cizen arcelikten sonra boyle bir makine aldıgım icin memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Eski makinelere göre yeni makinelerin kurutma performansı insanlardan gelen geri dönüşlere göre düşmüş gözüküyor.

Ancak yine de bu makineleri alacaklar kullanma kılavuzuna dikkat etmeleri lazım.

Ablamda Samsung gri model bir bulaşık vardı. Islak çıkartıyor iyi kurumuyor diyordu. Aklımda kalmış. Aylar sonra ona dönüş yapabildim.

Dedim ne kullanıyorsun. 3'ü bir arada dedi. Dedim parlatıcı kısmına parlatıcı ekle dedim.

1 hafta sonra anca döndü. Artık ıslak çıkmıyor dedi.

Bu arada eskiden makinede kurutma düğmesine 3 kere basıyormuş. Süre de uzuyor diyordu. Yine de memnun değildi.

Dedim kaç kere bastın kurutmaya, 1 kere dedi. Dedim hiç basma. Sonuç yine iyi çıkmış.

Benim gördüğüm yeni makinelerde 3'ü bir arada kulanıyorsanız kurutma yeterki olmayabiliyor. Parlatıcı kısmına mutlaka parlatıcı istiyor makineler.

Ancak kullanıcı şunu istiyor tabiki 3'ü birarada kullanıyorum içinde parlatıcı var yetsin. Yetmiyor demekki. Parlatıcı ayarını kuruluk yettiği sürece kademeli düşürün.

Birçok insan cihazları ayarlamayı bilmiyor. Bu noktada servislerin cihazı iyi ayarlayıp bırakması lazım. Ancak kullanıcı deterjan parlatıcı vs ne kullanacak harici bir parametre.

Parlatıcı zararlı diyenler için elma sirkesi öneriyorum. Ben kullanıyorum memnunum. Koku veya bulanıklık yaşamadım.

Bu arada ben satıcı vs değilim. Aldığım, aldırdığım ve incelediğim ürün bilgilerini paylaşıyorum. Bakarsanız birçok marka ve satış yeri olduğunu görebilirsiniz.

peki hem 3ü1 arada hem de parlatıcı kullanılıyorsa, parlatıcı ayarı 1-5 arasında denenmişse ve yine eski makineler gibi kupkuru çıkartmıyorsa, hatta makinenin kendi sepetinin üzerindeki plastiklerin üzeri, sanki yağmur yağmışcasına çıkıyorsa, üstelik de bunu, zeolit teknolojisi ile shine&dry fonksiyonu açıkken plastiklerde bile üstün bir kurutma sağladığını vaadeden bir makine yapıyorsa, bu makineyi kullanan 1990lı yıllardan beri bulaşık makinesi kullanıyorsa ve de bu işin acemisi değilse, hala kullanma kılavuzlarının okunmadığından, makine ayarlarının yapılamadığından bahsedilebilir mi? nükleer bomba makinesi değil ki bu karman çorman bir ayarı olsun...alt tarafı bir bulaşık makinesi. yapılabilecek tüm ayarlar kılavuznda belirtilmiş.....ama buna rağmen sonuç aynı. makinenin ağzını açık tutarak, bilmem kaç dakka içinden çıkartmayarak bulunabilecek tali yollarla bu sorun çözülemez.

bosh-siemens-profilo bulaşık makinesi alacak ya da almayı düşünen arkadaşlara çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bu makinelerin kurutma performasları kötü. bunu bilerek alsınlar. ha ayrıca 3. sepet olayı da tam bir fiyasko....en kısa sürede bu 3. sepeti çıkarıp eski sistem sepet satın alarak kullanıcam.

ha bu arada şurda da bir yanlış yapılıyor. 6.5 lt-7 lt gibi su tüketim rakamları eco50 programındadır....yani 6.5 lt su tüketiyor diye reklamı olan bir makine, her programda 6.5 lt su tüketmez. 10 lt su tükettiği yazan makine de eco50de bu değeri tüketir. dolayısıyla eğer auto programlar seçildiğinde,, bu değerler geçerli olmayacak, 6.5-17 lt arası değişen miktarlarda su tüketecektir o 6.5 lt su tükettiğini belirten makineler...

benim zaten yıkamasıyla çok bir sorunum yok. her ne kadar yıkamasından eski makineler gibi çok memnun olmasam da idare eder düzeyde...ama kurutması kötü...

ben de bu forumda her bosh-siemens-profilo bulaşık makinesi önerildiğinde, elimden geldiğince bu durumu hatırlatıcam ki alanlar ya da almayı düşünenler bunu bilerek alsınlar.

bu arada yeni okuyanlar için kullandığım makine bosh sms69T68...

Hocam yine de garip.

Yoğun kurutma fonksiyonu açık mı?

• boschun sitesinde 58m88tr var eu su yok ama bayii ile konuştuğumda makinanın tamamen alman üretimi olduğunu söylüyor.. Hizlial.com da ise 58m88eu yazıyor.Bunlardan hangisine inanıcaz yoksa 58m88 tamamen alman mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

ben de yine ekleyeyim
    Bosch SMS69T58EU
    alalı 2 ay oldu.kampanyadan uygun fiyata aldım.
    yıkama perf gayet iyi-kurutmada sıkıntı yasadım 1-2 kez.parlatıcı ekledim.sonuc iyi
    yıkama-kurutma perf olarak gayet iyi bi urun.oldukca memnunum
    hatta gecenlerde vario speed kullandım(yarım yuk-yarı zaman)kurutma yine iyiydi
    3ubir arada ve parlatıcı kullanıyorum.parlatıcı ayarı 2/5 de.
    butun bardaklarımı tabaklarımı cizen arcelikten sonra boyle bir makine aldıgım icin memnunum.

Benim bulaşık makinemde Bosch SMS58M82TR , aynen bende çok memnunum . Forumda birkaç kişi 3.sepetin kurutmadığından bahsetmiş ama ben bütün programları denedim ve sonuç olarak hiçte ıslak çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allmylife

boschun sitesinde 58m88tr var eu su yok ama bayii ile konuştuğumda makinanın tamamen alman üretimi olduğunu söylüyor.. Hizlial.com da ise 58m88eu yazıyor.Bunlardan hangisine inanıcaz yoksa 58m88 tamamen alman mı?

tr kodunun anlamı "türkiye pazarı için üretilmiştir" demektir. türkiyede üretildiğini göstermez. tr kodlu olup, almanyada üretilmiş olabileceği gibi, eu kodlu olup türkiyede üretilmiş olabilir. mesela 58-88tr nin eco yıkama süresi 58-88eu nunkinden daha uzun tutulmuş. hedef pazardaki kullanıcı-servis geri bildirimlerini, o bölgenin su - deterjan - parlatıcı - tuz kalitesi ve alışkanlıklarını vs değerlendirerek modifiye ürünler sunabiliyorlar.

örnek au ile biten model:http://www.siemens-home.com.au/products/dishwashing/freestanding.html

saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 9 Nisan 2012; 15:13:51 >

• Sayın emrahsnr!
    Her kelimenize katılıyorum.
    Yıkama testine gelen kişi yıkamadan önce tahta kaşık ve plastik ne varsa makineden çıkardı.Bulaşıkların yarısı dışarıda, yarısı içeride .Ondan sonra yıkamaya başladı.Bardakların üzerinde kalan su için ise bu normal o kadar su kalabilir dedi
  • quote:

boschun sitesinde 58m88tr var eu su yok ama bayii ile konuştuğumda makinanın tamamen alman üretimi olduğunu söylüyor.. Hizlial.com da ise 58m88eu yazıyor.Bunlardan hangisine inanıcaz yoksa 58m88 tamamen alman mı?

Banada satın altığım yerdeki arkadaş Türkiye'de üretilenler ile Almanya'da üretilenleri kapağı açıp gösterdi. TR de yapılanlarda hiçbirşey yazmıyor , Almanyadan gelenlerde MADE IN GERMANY yazıyordu
  • quote:

Sayın emrahsnr!
    Her kelimenize katılıyorum.
    Yıkama testine gelen kişi yıkamadan önce tahta kaşık ve plastik ne varsa makineden çıkardı.Bulaşıkların yarısı dışarıda, yarısı içeride .Ondan sonra yıkamaya başladı.Bardakların üzerinde kalan su için ise bu normal o kadar su kalabilir dedi

Makinenin modeli, ayarları ve kullandığınız deterjan parlatıcı vs yazabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

tr kodunun anlamı "türkiye pazarı için üretilmiştir" demektir. türkiyede üretildiğini göstermez. tr kodlu olup, almanyada üretilmiş olabileceği gibi, eu kodlu olup türkiyede üretilmiş olabilir. mesela 58-88tr nin eco yıkama süresi 58-88eu nunkinden daha uzun tutulmuş. hedef pazardaki kullanıcı-servis geri bildirimlerini, o bölgenin su - deterjan - parlatıcı - tuz kalitesi ve alışkanlıklarını vs değerlendirerek modifiye ürünler sunabiliyorlar.

örnek au ile biten model:http://www.siemens-home.com.au/products/dishwashing/freestanding.html

saygılarımla.

peki biz bu makinanın almanyada mı türkiyede mi üretildiğini nasıl anlıycaz o zaman?

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.