BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???
9250 Cevap1122051 Görüntüleme65 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     76 [78] 80 81 82 83 84 85      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

11894 Mesaj
24 Aralık 2011; 17:31:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

teşekkürler cevabınız için candoğan. peki yüksek programlılar (diğer markalarda) standart olarak aynı genişlikte mi acaba bu bahsettiğim profilo serisiyle (yani xxl mı onlarda)? bu konuda bilginiz var mı? bir de 685 lira verilir mi bu makinaya?

Bosch-Siemens ve Profilo zaten birbirinin aynısı. Dolayısıyla kullanılan sepetlerin hepsi geniş.

Ben sepet kullanışlılığı konusunda Bosch ve Miele grubunu tek geçerim. Diğer markaların sepetleri yeterince kullanışlı olmuyor.

Tespit ettiğim kadarıyla (ki teknomarketlerde sepetleri yan yana açarak markaları kıyaslayabilirsiniz) en geniş ve derin sepet (enXboy) Bosch grubunda.

Bana kalırsa bu ürün program süresi ve tüketim açısından yeterince cazip değil. 750TL civarına BM5220EG almanız daha yerinde olur.

17 Mesaj
24 Aralık 2011; 17:59:30 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bosch-Siemens ve Profilo zaten birbirinin aynısı. Dolayısıyla kullanılan sepetlerin hepsi geniş.

Ben sepet kullanışlılığı konusunda Bosch ve Miele grubunu tek geçerim. Diğer markaların sepetleri yeterince kullanışlı olmuyor.

Tespit ettiğim kadarıyla (ki teknomarketlerde sepetleri yan yana açarak markaları kıyaslayabilirsiniz) en geniş ve derin sepet (enXboy) Bosch grubunda.

Bana kalırsa bu ürün program süresi ve tüketim açısından yeterince cazip değil. 750TL civarına BM5220EG almanız daha yerinde olur.

çok teşekkürler cevap için. pas geçeyim ben o zaman profilo bm3120'yi şimdilik.

2 Mesaj
24 Aralık 2011; 19:38:08 

candogan62 bey bana Profilo 3003 Bulaşık Makinesi konusunda yardımcı olabilir misiniz,bu makina bimekste %40 indirime girmiş sizce almaya değer mi bi de bunun iç tabanı çelik mi yoksa plastik mi anlayamadım,sizin bilginiz var mı linki http://www.bimeks.com.t...3-bulasik-makinesi.aspx

3 proğramlı bir bulaşık makinası istiyorum çok pahalı olmayan ama sağlam,ne tavsiye edersiniz,şimdiden teşekkürler...

1338 Mesaj
24 Aralık 2011; 22:53:38 

@candogan62

İyi geceler üstad. Bir arkadaşıma bulaşık makinesi bakarken sizin yorumlarınızı gördüm. Birkaç model arasında kararsız kaldık ve yardımınızı rica ediyoruz. Bütçemiz 500-600 TL arası. Dikkatimizi çeken 2 model var:

Regal Dish L 401 S 4 Programlı Bulaşık Makinesi

http://www.hizlial.com/...er_04.003.1267.0002.htm

Profilo BM2020EA 2 Programlı Bulaşık Makinesi

http://www.ereyon.com.t...655120&ttype=Details#pt

Bu iki makineden hangisini tavsiye edersiniz, nedenini ayrıntılarıyla yazarsanız seviniriz.

Bir de şu makine aklımızı çelmekte fakat fiyatı bizim bütçemizi aşıyor. Bütçemizi zorlayıp bunu almamıza değer mi?

Profilo BM3120EA 3 Programlı Bulaşık Makinesi

http://www.ereyon.com.t...655121&ttype=Details#pt

Tabii bunlar dışında da önerilere açığız.

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

LÜTFEN TÜRKÇEMİZİ TEMİZ TUTALIM!

225 Mesaj
25 Aralık 2011; 1:09:21 

candogan62 - lordford50 ve yardımcı olabilecek diğer arkadaşlar...

anneme kısmet olursa pazar günü yani bugün acil olarak bulaşık makinesi almamız gerekiyor. anneme daha once geçtiğimiz mart ayında Electrolux'un EWN148640W model çamaşır makinesini almıştık. makineden annem çok memnun oldugu için bulaşık makinesinide Electrolux istiyor!

bulaşık makinesi için fazla bütçem yok! fazla programlı bir makineyede annemin ihtiyacı yok! ben bugun şöyle bir piyasa araştırması yaptım ve anneminde istediği Electrolux ESF65030W bulaşık makinesini beğendim.fiyatıda 700 TL idi.bu fiyata diğer çamaşır makinelerine baktıgımda hiç beğenmedim hatta bazı bosch ve siemens modellerinde taban kısmında plastiğe benzer bi madde kullanmışlar! neyse fazla uzatmadan ;

bu bütçe dahilinde Electrolux ESF65030W bulaşık makinesi iyi bir makinemidir? acaba üretim yeri neresidir? işe yararmı yoksa parayı sokağamı atmış oluruz? annem Electrolux dışında istemediği için başka markalara bakamıyorum.

lutfen yardımcı olursanız sevınırım.

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 11:59:11 

onzy,
her markanın iyi ve kötü modelleri var. siz
''Jetsystem™ yağmurlama sistemi
Aktif Durulama Sistemi
Inverter motor''
bu özelliklere sahip aeg makineden memnunsunuz.
.....................
fiyatına göre belirttiğiniz makine ESF 65030 W, ses seviyesi kritik seviye olan 50 db nin altında .49db.
imkanlarınız iyi ise;
bosch 53M42 veya
Electrolux ESF 66070 WR.
FlexiSpray uydu püskürtme kolu.
Kurutma sistemi: DryTech sistemi.
Gecikmeli başlatma seçeneği.
Kir seviyesini ölçerek su tüketimini belirleyen su sensörü.
RealLife sepetler.
FlexiLift üst sepet .

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...
.
“Evet; ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:32:08 

NS-85,
en ucuz bulaşık makinesi olarak Profilo BM3120EA modelini tavsiye edebiliyoruz.
netten 600 tl civarı, mağazadan da sıkı pazarlıkla 650 tl civarı alınabilir.
Daha ucuz olanları , enaz 7-10 yıl kullanılacağı için tavsiye edemiyorum. 100 lira neye vermiyoruzki.
7-10 yıl kullanacağımız için bundan aşağısına bulaşmamak lazım.
genel olarak bulaşıkta bosch- siemens-profilo bir numara diyebiliriz.
Ekspres 55', Proğramı çok kullanışlı.
Kavisli püskürtme kolları,
Şoklamalı gizli ısıtıcı,

.
“Evet; ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

1338 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:40:01 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

NS-85,
en ucuz bulaşık makinesi olarak Profilo BM3120EA modelini tavsiye edebiliyoruz.
netten 600 tl civarı, mağazadan da sıkı pazarlıkla 650 tl civarı alınabilir.
Daha ucuz olanları , enaz 7-10 yıl kullanılacağı için tavsiye edemiyorum. 100 lira neye vermiyoruzki.
7-10 yıl kullanacağımız için bundan aşağısına bulaşmamak lazım.
genel olarak bulaşıkta bosch- siemens-profilo bir numara diyebiliriz.
Ekspres 55', Proğramı çok kullanışlı.
Kavisli püskürtme kolları,
Şoklamalı gizli ısıtıcı,

öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. profilo 3120 600 TLye nerede satılıyor, nette bulamadım, link verebilir misiniz? Bir de teknosa'da şu siemenslere rastladım. Fiyetları piyasaya göre çok düşük nedense. Bunlar hakkında ne dersiniz? Profilo 3120 ile karşılaştırıldığında tercih edilebilir mi?

SIEMENS SE23E230TR
http://www.teknosa.com/...e230tr_bulasik_makinesi

SIEMENS SE24E 250/260TR BULAŞIK MAKİNESİ
http://www.teknosa.com/..._260tr_bulasik_makinesi

Düzeltme: Teknosadaki fiyat düşüklüğü stokta olmayışından kaynaklıymış sanırım yeni gördüm.
Bu arada 3120 için bulaşıklarda leke bıraktığına dair şikayetler okudum. Bu makineye ait bir kusur mu yoksa kullanıcıdan mı kaynaklanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 25 Aralık 2011; 14:49:20 >

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:44:48 

renl,
3003 için 3120 nin makyajsız hali diyebiliriz.
550 tl ye tabiki kaçırılmaz.

.

11894 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:47:25 

Oradaki Siemens'ler bir önceki seriye ait, ancak epey iyiydi. Alınabilir, stok eritmesi için ucuzlamıştır.

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:50:47 

ns-85,
Kalan zaman göstergesi
başlama zamanını erteleme özelliği: 1-19 saat
Ses: 52 dB
siemens.
yukardaki artıları nedeniyle; 679 liraya SIEMENS SE24E 250/260TR
kaçırılmaz.
not: 3120 ise, özgürçeyiz.com ve beyazeşyam.com da 598-599 tl idi.

.

1338 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:51:40 

quote:

Oradaki Siemens'ler bir önceki seriye ait, ancak epey iyiydi. Alınabilir, stok eritmesi için ucuzlamıştır.

Sadece mağazalarımızdadır diyor. biz askerdeyiz ve mağazadan alma şansımız yok maalesef, netten sipariş vereceğiz. Ah bir de karar verebilsek

1338 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:53:08 

quote:

ns-85,
Kalan zaman göstergesi
siemens.
kaçırılmaz.

Siemens'i alamayacağız, mağazadan satılıkmış. Dediğiniz siteler güvenilir midir?

1338 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:59:09 

@ lordford50 ve candoğan62

kafama takılan bir husus daha var. incelediğimizde özellik açısından regal fiyatına göre çok çok iyi duruyor fakat dikkatimi çekti kimse önermiyor. Regali önermeyişinizin sebebi nedir veya nelerdir?

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:00:06 

quote:

Orijinalden alıntı: gogge

Ben özgür çeyiz den aldım. Sağ olsunlar çok ilgilendiler. Ürün belirtilen zamanda teslim edildi. Sonrasında memnuniyet durumu için aradılar. Tavsiye ederim.

beyazeşyam.com dan alışveriş yapmıştım.
kargo ücretli idi.
bimeks teki 3003 modelinide değerlendirebilirsiniz.
fakat bimeks, kredi kartı ekstresi veya
herhangibir elektrik - su vs fatura fotokopisi istiyor güvenlik için

.

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:03:41 

quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

@ lordford50 ve candoğan62

kafama takılan bir husus daha var. incelediğimizde özellik açısından regal fiyatına göre çok çok iyi duruyor fakat dikkatimi çekti kimse önermiyor. Regali önermeyişinizin sebebi nedir veya nelerdir?

sadece regal değil vestel arçelik vs. de tercih edilmiyor bulaşık ve çamaşırda.
Bende 6 proğramlı beko var.
keşke 3 veya 5 proğramlı olsaydı da bosch siemens profilo olsaydı.
bilmem anladınızmı.

.

1338 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:03:46 

quote:

beyazeşyam.com dan alışveriş yapmıştım.
kargo ücretli idi.
bimeks teki 3003 modelinide değerlendirebilirsiniz.
fakat bimeks, kredi kartı ekstresi veya
herhangibir elektrik - su vs fatura fotokopisi istiyor güvenlik için

çok teşekkür ederim. bugün arkadaşla yorumlarınız değerlendireceğiz ve yarın sipariş vereceğiz. her zaman giremeye fırsatım olmuyor. fırsat bulsam da sizi ve candoğan beyi bulamıyorum. diğer sorularımı da yanıtlarsanız çok memnun olurum.

11 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:12:52 

Arkadaşlar,

600-650 TL ye önerebileceğiniz gümüş bir bulaşık makinesi var mı?

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:29:33 

quote:

Orijinalden alıntı: sermah

Arkadaşlar,

600-650 TL ye önerebileceğiniz gümüş bir bulaşık makinesi var mı?

PROFİLO BM 3190 EA BULAŞIK MAK. 650-700 tl
fakat imkanınız varsa nisbeten
su tasarrufu ve daha düşük ses seviyesi
ön yıkama ve başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
nedenleri ile 750-800 tl ye PROFİLO BM 4280 EG BULAŞIK MAK.

.

11 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:52:34 

quote:

PROFİLO BM 3190 EA BULAŞIK MAK. 650-700 tl
fakat imkanınız varsa nisbeten
su tasarrufu ve daha düşük ses seviyesi
ön yıkama ve başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
nedenleri ile 750-800 tl ye PROFİLO BM 4280 EG BULAŞIK MAK.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.
Aslına bakarsanız forumdan okuduğum kadarıyla daha çok profilo markası tavsiye ediliyor. Özellik olarak da verdiğiniz ürünlerin özellikleri içime sindi fakat benim aklıma takılan bir konu var. Şikayetvar.com da profilo bulaşık makinelerinden fazlasıyla şikayet var ve yapılan şikayetlerin çoğu "kalıntı bırakıyor, iyi yıkamıyor" şeklinde. Bu sebepten aklımda bir soru işareti var açıkçası. Servis olarak gerçekten ilgili gözüküyorlar, çünkü yine aynı sitede bosch-siemens-profilo ile ilgili sorulan soruların hepsi cevaplanmış.
Bir de şunu da merak ediyorum profilo, bosch ve siemens e göre neden daha uygun fiyatlı, malzemesinden mi kaynaklanıyor. Ayrıca vediğiniz PROFİLO BM 4280 EG bulaşık makinesi yerine Bosch SMS 30E09 TR ActiveWater alınması daha mı iyi olur?

1338 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:54:25 

quote:

ns-85,
Kalan zaman göstergesi
siemens.
kaçırılmaz.

Siemensleri alamıyoruz, teknosada mağazalarda da kalmamış. Tercihimizi profilodan yana kullanacağız sanırım ama bulaşıklarda leke bıraktığına dair okuduğu şikayetler kafamızı kurcalamakta. Bu makinenin kusuru mu kullanıcı kusuru mu?

28 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:57:55 

selam arkadaslar,
bulasik makinasi almak istiyorum, marka tercihim bosh-siemens-profilo dan biri olacak. bu markalara guveniyorum.
makinada istedigim ozellikler inox olmasi, celik tabanli olmasi, kisa surede yikama yapabilmesi ve 900-1000tl civari olmasi. plastik tabanlilardaki koku bir sure sonra geciyormus burdan okudum kadariyla ama annem illaki celik tabanli istiyor, yapacak bisey yok.
internetten modellere baktim ama celik tabanli olup olmadigi hakkinda hic bir bilgi yazmiyor. evdekini diger eve goturdugumuzden dolayi en kisa surede yeni bi makina almamiz gerekiyor. yardimci olursaniz cok sevinirim.

11894 Mesaj
25 Aralık 2011; 16:49:55 

Profilo BM6224-BM6284 modellerine bakabilirsiniz. Aradığınız özellik ve bütçede.

28 Mesaj
25 Aralık 2011; 17:18:52 

quote:

Profilo BM6224-BM6284 modellerine bakabilirsiniz. Aradığınız özellik ve bütçede.

baktigim modellerden biri profilo bm6284 zaten.

profilo bm6284 950 tl
bosch sms58m88 1200 tl
bosch SMS53M48 1050 tl

bu son model yeni cikmis sanirim. celik tabanlimi acaba bi bilginiz varmi? iyimidir?

11894 Mesaj
25 Aralık 2011; 18:27:48 

SMS53M48TR polinox tabanlı. Diğer 2 modelde taban çelik.

2 Mesaj
25 Aralık 2011; 18:41:28 

candogan62 bey size özelden de msj çektim ama görmediniz sanırım profilo bm 3003 modeli nasıl sizce bimekste 550 tl ye düşmüş,en az 3 proğramlı iyi sağlam bir bulaşık makinesi önerebilr misinz,teşekkürler

3809 Mesaj
25 Aralık 2011; 18:53:22 

. kalıntı bırakıyor, iyi yıkamıyor....................
kesinlikle yanlış anlaşılmasın.
1500-2000 liralık makinelerden bahsetmiyoruz
500-600-700 tl civarı , yani en uygun fiyatlı
fakat en az şikayet alan, en az proğramla nisbeten kullanıcı memnuniyeti olan modellerdir.
yoksa her şeyiyle mükemmel olsaydı 1000 liranın üzerinde hiçbir makine satılmazdı ve
üreticilerde 1000 liranın üzerinde hiçbir makine üretmezdi, kendilerini geliştirmezlerdi.
yani 1000 liranın altında ne bulaşık ne çamaşır makinesi sizi memnun edebilir.

.

11 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:59:46 

quote:

. kalıntı bırakıyor, iyi yıkamıyor....................
kesinlikle yanlış anlaşılmasın.
1500-2000 liralık makinelerden bahsetmiyoruz
500-600-700 tl civarı , yani en uygun fiyatlı
fakat en az şikayet alan, en az proğramla nisbeten kullanıcı memnuniyeti olan modellerdir.
yoksa her şeyiyle mükemmel olsaydı 1000 liranın üzerinde hiçbir makine satılmazdı ve
üreticilerde 1000 liranın üzerinde hiçbir makine üretmezdi, kendilerini geliştirmezlerdi.
yani 1000 liranın altında ne bulaşık ne çamaşır makinesi sizi memnun edebilir.

Sonuçta herkes bütçesine göre ürün alıyor ben 600-700 liraya 2000 liralık ürün alayım demiyorum, bütçeme uyan fiyattaki ürünlerin arasından en iyisini arıyorum.
Zaten şikayetleri ürün bazında araştırmadım, bulaşık makinesi kategorisindeki bütün şikayetlere baktım (ucuzu ya da pahalısı) ve çoğunlukla profilonun bu konu ile ilgili şikayetlerine rastladım ve bir bilene danışmak istedim.

2241 Mesaj
26 Aralık 2011; 0:31:47 

profilo 5220 kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.

haa tabi kalıntı kaldığını söyleyen arkadaşların cihazlarında sorun varmıdır yada kullanımlarında sorun varmıdır onu bilemem.full yağlı 3-4 gün beklemiş bulaşığı eko modda yıkayım mis gibi olsun deyip koyarsanız kalıntı kalma ihtimali olasıdır.

bu arada makinayı 800 tlye aldım 3 ay önce.

fiat palio 1.3multijet-lg optimus G2

11 Mesaj
26 Aralık 2011; 1:17:40 

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

profilo 5220 kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.

haa tabi kalıntı kaldığını söyleyen arkadaşların cihazlarında sorun varmıdır yada kullanımlarında sorun varmıdır onu bilemem.full yağlı 3-4 gün beklemiş bulaşığı eko modda yıkayım mis gibi olsun deyip koyarsanız kalıntı kalma ihtimali olasıdır.

bu arada makinayı 800 tlye aldım 3 ay önce.

Cevabınız için teşekkür ederim, sizinki gibi 5 programlı olmasa da olur 3 programlı yeter bize yalnız gümüş renk istiyoruz.

1617 Mesaj
26 Aralık 2011; 10:22:12 

bu ne ya bi bulaşık makinesi konusunda 5000 e yakın mesaj var :):)

DH Body Builders + DH Fight Club [Boxing]

Atam izindeyiz.. (sahip olduğum pahalı teknolojik ürünleri imzama koymayım da herkesten bir farkım olsun)

59 Mesaj
26 Aralık 2011; 14:14:04 

Bizde Çocuk olmasından dolayı eve bulaşık makinesi almak mecburiyetinde kaldık arkadaslar.

700 lira civarında tavsiye edebileceğiniz tabanı çelik bir model varmı. Yoksa birazdaha butceyi zorlayıp

Profilo bm6284 modelini mi tercih etmeliyiz. 949 TL
genelde arkadaslarım bosh tavsiye ediyorlar fakat bulaşık makinesi konusunda bende bilgi 0

Ev ahaliside illa çelik taban istiyor yapacak bişey yok haliyle .

Kendime biçtiğim bulaşık makinesi için butce 700 tl fakat aradaki farka deger derseniz, bugun yarın alıcaz mecburen
(hanıma söz verdim )

274 Mesaj
26 Aralık 2011; 23:45:28 

Profilo BM6284 aldım. Ürünü tanıtan arkadaş ilk kullanımda suyun sertliğini ölçtüğünü buna göre tuz kullandığını söylemişti. Kullanma klavuzunda suyun sertliğini öğrenin ve ona göre tuz kullanımı ayarını listedeki değerlere göre yapın diyor. Yanlış mı bilgilendirildim yoksa kullanma klavuzu mu yanlış?

145 Mesaj
27 Aralık 2011; 13:29:30 

Profilo Bm3003 bimekste şuan 550 TL . 30 aralık'a kadar kampanyalı fiyatmış.
BM5220 Eg için 750 TL civarında alınabilir yazılmış. Ancak profilonun sitesinde bu ürün 1000 TL yi geçmiş durumda. İnt. alışveris sitelerinde en ucuz özgür çeyizde 748 TL görünüyor. Ama bu fiyata sanırım kargo ,kurulum dahil değil. Ayrıca garanti süresini arttırma şansımız var mı ?

1338 Mesaj
27 Aralık 2011; 21:10:21 

Tavsiye üzerine özgür çeyizden profilo 3120 sipariş ettik. İzmir menşeili bir firma ve ürün teslimatı horoz lojistikle yapılıyor. Türkiyenin her yerine teslimat ücreti 29tl. Garanti uzatma olayı ise profilonun sitesindeki bilgiye göre ürün fatura tarihinden sonraki 6 ay içerisinde yetkili servislerden 99 tl karşılığında 4 yıl süreyle uzatılabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3809 Mesaj
28 Aralık 2011; 14:29:40 

BENİM KAFAM KARIŞTI , SİZİNDE KARIŞTI MI????SANKİ EN SONDAKİ EN MANTIKLISI GİBİ'! fiyatına göre.
A%30 sn26t898: 7lt. 0.73kw. 44 db. .Zeolit kurutma var.

A%20 sn26t896: 10lt. 0.82 kw. 42 db. .Zeolit kurutma var.

A%10 sn26t894: 10lt. 0.97 kw. 38 db. .Zeolit kurutma yok.

A%20 SN26T293: 10 lt. 0.86 kw. 41 db. Zeolit kurutma var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 28 Aralık 2011; 16:13:54 >

.

274 Mesaj
28 Aralık 2011; 17:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: serghat

Profilo BM6284 aldım. Ürünü tanıtan arkadaş ilk kullanımda suyun sertliğini ölçtüğünü buna göre tuz kullandığını söylemişti. Kullanma klavuzunda suyun sertliğini öğrenin ve ona göre tuz kullanımı ayarını listedeki değerlere göre yapın diyor. Yanlış mı bilgilendirildim yoksa kullanma klavuzu mu yanlış?

Arkadaşlar 9 kg'lik LG marka çamaşır makinesi almıştım birkaç ay önce. Makine bir kere güneşliğimizi bir kere de birkaç parça eşyayı yağladı. Güneşlik bildiğiniz dalmaçyalı oldu. Servis çağırdık aldı götürdü. Aradığımda kazanda bir arıza olduğunu ve parça beklediklerini söylediler. Sizce ne olmuş olabilir. Yepyeni ve pahalı bir makinaydı, bu saatten sonra hayır gelir mi bu makinadan?

Arkadaşlar bu iki sorum için cevabınızı bekliyorum. Ayrıca bulaşık makinesini kombiden gelen sıcak suya bağlasam olur mu onu da merak ediyorum.

145 Mesaj
28 Aralık 2011; 19:49:12 

@NS_85

Peki ürün elinize kaç gün içerisinde ulaştı ? Ayrıca yetkili servis kurulum için ek ücret talep ediyor mu ? Ediyorsa ne kadar ?

35 Mesaj
28 Aralık 2011; 20:11:36 

hocam slm. çamaşırlarda yağlanma meydana geldi ise muhtemel demiyorum ! %100 kazanın keçesi patlamış otomatikmende rulmandaki ve keçedeki pası ve gres yağını kazanın içine almış. onarımı içinde komple kazan değişmekte yada mevcut kazana rulman & keçe çakılmaktadır(lg servisin bu konuda hangi yolu izlediğini bilmediğim için iki seçeneğide yazdım). İçinizi rahatlatmak isterdim fakat bahsettiğim işlemler bi cihazdaki en ağır onarımlardır yani cihaz bu işlemlerin yapılabilmesi için komple dagılmaktadır neredeyse. bence siz servise yada lg müşteri hizmetlerine tel açarak cihazın tamir edilmesini istemediğinizi iletin ve direk değişim talep edin; derim. izmir bosch servisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klimancello -- 28 Aralık 2011; 20:18:06 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3809 Mesaj
28 Aralık 2011; 21:32:36 

30 gün geçti ise değişim yapmıyorlar diye biliyorum.
bir yıl içinde aynı arıza 3 kez tekrarlarsa dördüncü de;
sıfır muadili veya bir üst modeli veya parasını iade ediyorlar diye biliyorum.

.

35 Mesaj
28 Aralık 2011; 21:38:48 

doğrudur hocam prosüdür dediğiniz gibi fakat arkadaş 2 3 aylık dedıgı ıcın arızada önemli bi arıza oldugu için prosüdür dışına çıkılabilir tabi biraz çene yormak gerekir (lg çağrı merkezine)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3809 Mesaj
28 Aralık 2011; 21:51:33 

ÇOK ZOR AMA DENEMEK LAZIM.
AKLIMA
LAZ UŞAĞININ ÇAMAŞIR MAKİNESİ Mİ NEYDİ EVİNİN BAHÇESİNE YOL KENARINA İBRETİ ALEM KÖTÜ REKLAM AMAÇLI KOYDUĞU GELDİ. ANCAK BU ŞEKİLDE ŞANSINI DENEYEBİLİR. HİÇBİR FİRMA BUNA GÖZ YUMAMAZ.

.

35 Mesaj
28 Aralık 2011; 22:10:27 

yok yanılıyorsunuz ben ilgili bi firmada bu sektörde teknisyenim. garantisi dolmuş 4 yıllık bi cihazı bile degistirdigimizi defalarca gördüm kaldı ki garanti dahili bi cihaza değişim yazılması servis için ve müşteri acısından hiçde zor degil yeterki istesin tüketici birazda ısrarcı oldumu kolay denebılır.

3809 Mesaj
28 Aralık 2011; 22:30:34 

quote:

BENİM KAFAM KARIŞTI , SİZİNDE KARIŞTI MI????SANKİ EN SONDAKİ EN MANTIKLISI GİBİ'! fiyatına göre.

TABİKİ ISRARCI OLMAK LAZIM. BEN DE BUNU DİYORUM. HATTA EN UÇ NOKTAYI HATIRLATIYORUM.
bende 1.5 yıllık motorola cep telefonumun parasını 3-4 ay sonrada olsa tüketici hakem heyeti vesilesiyle aldım.
her neyse........
yukardaki mevzu da fikriniz nedir? özellikle 26t293 ve 58m88.
tabanı çelik olan bosch bulaşık makineleri nelerdir.?
1600 tl civarında Electrolux ESF 68070 WR 8 Proğram Ekstra hacimli RealLife Bulaşık Makinesi nasıldır:
FlexiSpray uydu püskürtme kolu
Kurutma sistemi: DryTech sistemi
Thermo Efficient Sistem.
Ses seviyesi: Sadece 41 dB
Su ve enerji tüketimi: 10 lt.
Yıkama programları: 30 dk. 60, Auto program 45-70, Eco 50, Cam 45, Yoğun 70, Bir saatlik program, Tabak ısıtma programı, Durulama ve bekletme .

( RealLife bulaşık makinesiyle hangi tencere veya tabağı kullanacağınızı iki kez düşünmenize gerek yok. Her parçayı kolayca yükleyip iyice temizleneceğini bilmenin rahatlığıyla istediğiniz yemekleri pişirebilir ve her boyut veya biçimde tabak kullanabilirsiniz. Makinenin RealLife Temizlik sisteminde suyun en zor alanlara bile ulaşmasını sağlayan çift rotasyonlu benzersiz FlexiSpray kolu ve TopShower püskürtücüleri vardır. )

.

3809 Mesaj
28 Aralık 2011; 22:39:48 

1600 tl civarı AEG - Electrolux Favorit 80871 M Sensorlogic Bulaşık Makinesi
• Makineye aşırı su alınmasını engelleyen Aqua Stop Sistemi.
• Paslanmaz çelik dış yüzey
• geniş LCD ekran
• 8 yıkama programı
• Üstün yıkama performansı için Pro su püskürtme sistemi
• Gecikmeli başlatma (19 saate kadar) seçeneği
• Tablet deterjan kullanımına olanak veren Multitablet fonksiyonu
• Bulaşıkların kısa sürede kurumasını, daha parlak ve lekesiz olmasını sağlayan
Turbo Kurutma Sistemi
• 45-50-60-65-70ºC yıkama sıcaklıkları
• Enerji tasarrufu sağlayan ve çevre korumas›na katkıda bulunan Bio yıkama
programı
• Çok kirli bulaşıkların yıkanmasını kolaylaştıran yoğun yıkama programı
• Günlük kullanım için ideal hızlı yıkama programı
• Bulaşıkların miktarına ve kirlilik derecesine en uygun su tüketimini ve
sıcaklığını belirleyen Auto yıkama programı
• Hassas cam eşyaların yıkanması için ideal cam yıkama programı
• Bulaşık makinesinde makine dolana kadar bekletilecek bulaşıkların üzerindeki
yemek artıklarının sertleşip temizliği zorlaştırmasını önleyen durulama ve bekletme programı
• Yıkama devri sonu veya işletim sorunları olması durumunda sesli ikaz
• Uzun çatal ve bıçakların daha etkin yıkanmasını sağlayan çatal-bıçak rafı
• Su ve elektrik tasarrufu sağlayan Fuzzy Logic Sistemi
• Ağır ve büyük bardakların daha dengeli durmasını sağlayan cam destek
ünitesi
• iç aydınlatma
• Aqua Stop Sistemi
• Taşma emniyeti
• Paslanmaz çelik kazan
• Gizli rezistans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 29 Aralık 2011; 13:38:24 >

.

3809 Mesaj
28 Aralık 2011; 22:44:22 

1300 tl civarı Aeg FAVORIT 77010 W0P PROCLEAN 7 Programlı Bulaşık Makinesi
7 program, elektronik, dijital gösterge, XXL iç hacim, Fuzzy Logic, Pro su püskürtme sistemi, gecikmeli başlatma fonksiyonu, Multitablet fonksiyonu, Soft Load™ sistemi, ekstra sessiz yıkama programı, ekstra hijyen yıkama programı, Auto yıkama programı, ProClean™ püskürtme kolu, Aqua Stop sistemi, 45/50/55/60/70°C yıkama sıcaklığı seçimi, otomatik kapanma fonksiyonu, 44 dB.

.

274 Mesaj
28 Aralık 2011; 22:46:18 

quote:

Orijinalden alıntı: klimancello

hocam slm. çamaşırlarda yağlanma meydana geldi ise muhtemel demiyorum ! %100 kazanın keçesi patlamış otomatikmende rulmandaki ve keçedeki pası ve gres yağını kazanın içine almış. onarımı içinde komple kazan değişmekte yada mevcut kazana rulman & keçe çakılmaktadır(lg servisin bu konuda hangi yolu izlediğini bilmediğim için iki seçeneğide yazdım). İçinizi rahatlatmak isterdim fakat bahsettiğim işlemler bi cihazdaki en ağır onarımlardır yani cihaz bu işlemlerin yapılabilmesi için komple dagılmaktadır neredeyse. bence siz servise yada lg müşteri hizmetlerine tel açarak cihazın tamir edilmesini istemediğinizi iletin ve direk değişim talep edin; derim. izmir bosch servisi

Ben de çok önemli bir arıza olduğundan şüphelendiğim için buraya yazmıştım, iyi etmişim. Makine bir iki kere de altına az miktarda su bırakmıştı. Yarın arıyorum ve servise tam olarak ne yaptığını tekrar soruyorum (iki kere aradım parça beklediklerini söylediler) büyük ihtimal sizin dediğinizi söyleyecekler sonra LG merkezi arar talebimi belirtirim. Sonuçta idare etsin diye değil çok uzun yıllar kullanalım diye en üst modeli satın aldım.

Ekleme: Bu sorun benim yapacağım bir hatadan kaynaklanmış olabilir mi? Makineye attığımız hiçbir şeyin cebinde bozuk para toka felan bırakmadık bundan eminim ayrıca makineyi de teraziye alıp kullandık ve hiçbir zaman kilo limitlerini aşmadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serghat -- 28 Aralık 2011; 22:56:38 >

39 Mesaj
28 Aralık 2011; 23:56:46 

bugün arçelik 6060 e bulaşık makinem 2 yıldır can çekişiyordu ve sonunda aramızdan ayrıldı 2 sefer elektronik kartı değişti,tamirci yine kartta arıza var deyince hiç elleme öyle kalsın dedim
yıkaması güzeldi kurutması vasat birçok fonksiyonlarını kullanmadık bile,yarım yük,ön yıkama,35,40derecede yıkama gibi
en çok kullandığımız program 70 derece yoğun yıkama idi
şimdi yeni bir bulaşık makinası almak istiyorum tabi arçelik markası olmayacak daha çok profilo markası ağır basıyor bütçe 500 ile 750 arası ayırıyorum kullanmayacağım özelliklere de para vermek istemiyorum yıkama ve kurutma performansı güzel olan ve kullananların memnun oldukları bulaşık makinası tavsiyesine ihtiyacım var geçmiş konulara bir kaç sayfa göz attım profilonun 2 programlısından ziyade 3 programlı olanı tavsiye edilmiş bütçeye göre program sayılarında artış var ben bu arçelik 6060 e yi 2005 senesinde 930 tl ye almıştım fakat hiç kullanmadığım özelliklere bir sürü para verdiğimi biraz geç anladım şimdi aynı hatayı yapmak istemiyorum
memnun kalacağım bi makina tavsiye edebilir misiniz?Teşekkürler

2448 Mesaj
29 Aralık 2011; 0:11:14 

quote:

bu ürünlerin bosch muadilleri nedir acaba? siemens kodlarına çok yabancıyım. bosch karşılıklarına göre bir yorumda bulunabilirim.

Love is a force of nature...

35 Mesaj
29 Aralık 2011; 10:10:15 

quote:

Orijinalden alıntı: serghat

Ben de çok önemli bir arıza olduğundan şüphelendiğim için buraya yazmıştım, iyi etmişim. Makine bir iki kere de altına az miktarda su bırakmıştı. Yarın arıyorum ve servise tam olarak ne yaptığını tekrar soruyorum (iki kere aradım parça beklediklerini söylediler) büyük ihtimal sizin dediğinizi söyleyecekler sonra LG merkezi arar talebimi belirtirim. Sonuçta idare etsin diye değil çok uzun yıllar kullanalım diye en üst modeli satın aldım.

Ekleme: Bu sorun benim yapacağım bir hatadan kaynaklanmış olabilir mi? Makineye attığımız hiçbir şeyin cebinde bozuk para toka felan bırakmadık bundan eminim ayrıca makineyi de teraziye alıp kullandık ve hiçbir zaman kilo limitlerini aşmadık.

arkadaşım senesi dolmamış bi cihaza ilgili arızaya sebebiyet vermek için gün içerisinde 6 defa program vermen bunu bi hafta tekrarlaman gerekiyor. Sanırım bunları yapmadın; dolayısıyla arıza tamamen cihazdan kaynaklı bi sorun.

35 Mesaj
29 Aralık 2011; 10:24:58 

quote:

1600 tl civarı AEG - Electrolux Favorit 80871 M Sensorlogic Bulaşık Makinesi

• Paslanmaz çelik dış yüzey
• geniş LCD ekran
• 8 yıkama programı
• Üstün yıkama performansı için Pro su püskürtme sistemi
• Gecikmeli başlatma (19 saate kadar) seçeneği
• Tablet deterjan kullanımına olanak veren Multitablet fonksiyonu
• Bulaşıkların kısa sürede kurumasını, daha parlak ve lekesiz olmasını sağlayan
Turbo Kurutma Sistemi
• 45-50-60-65-70ºC yıkama sıcaklıkları
• Enerji tasarrufu sağlayan ve çevre korumas›na katkıda bulunan Bio yıkama
programı
• Çok kirli bulaşıkların yıkanmasını kolaylaştıran yoğun yıkama programı
• Günlük kullanım için ideal hızlı yıkama programı
• Bulaşıkların miktarına ve kirlilik derecesine en uygun su tüketimini ve
sıcaklığını belirleyen Auto yıkama programı
• Hassas cam eşyaların yıkanması için ideal cam yıkama programı
• Bulaşık makinesinde makine dolana kadar bekletilecek bulaşıkların üzerindeki
yemek artıklarının sertleşip temizliği zorlaştırmasını önleyen durulama ve bekletme programı
• Yıkama devri sonu veya işletim sorunları olması durumunda sesli ikaz
• Uzun çatal ve bıçakların daha etkin yıkanmasını sağlayan çatal-bıçak rafı
• Su ve elektrik tasarrufu sağlayan Fuzzy Logic Sistemi
• Ağır ve büyük bardakların daha dengeli durmasını sağlayan cam destek
ünitesi
• iç aydınlatma
• Aqua Stop Sistemi
• Taşma emniyeti
• Paslanmaz çelik kazan
• Gizli rezistans

1o numara 5 yıldız bi cihaz ben 7 programlı ve aqua stop yok diye biliyorum.

3809 Mesaj
29 Aralık 2011; 10:52:58 

1600 tl civarında Electrolux ESF 68070 WR 8 Proğram Ekstra hacimli RealLife Bulaşık Makinesi nasıldır: ?
FlexiSpray uydu püskürtme kolu vs.,

.

145 Mesaj
29 Aralık 2011; 11:22:17 

Bir türlü seçim yapamadım. Bütçem 600TL.Üzerine çıkamıyorum. Profilo BM3003 önerilmişti, onu almaya niyetlendim, bimekste kampanyası varmış 550 TL, ama stokta görünmüyor. İnternette başka firmalara baktım, daha pahalıya satılıyor. Ban önerebileceğiniz bir makine var mıdır ? Bütçem dedğim gibi 600 TL. Ayrıca makine abanı çelik olsa daha ,y, olur. Çünkü mağazalarda, tabanı plastik(ya da hangi malzemeyse) olanları açtığımda hiç hoşlanmadığım bir koku geliyordu. Okuduğum yorumlar sonucu Regal, altus, arçelik ten de soğudum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ek olarak birkaç şey daha sorayım. Üst mesajlardan birinde de sormuştum. İnternet üzerinden satış yapan bir firmadan aldığımızda, kurulum için yetkili servise ekstradan ücret ödüyor muyuz ?
Böyle sitelerden alışveriş yapmanın sakıncası var mıdır ?

Profilo BM3120EA nasıl bir üründür ? beyazeşyam.com da 600 Tl görünüyor.
INDESIT DFG 03 (TK) -teknosada 500 TL
GRUNDIG GDF 3200 - teknosada 590 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eldiven -- 29 Aralık 2011; 12:49:22 >

3809 Mesaj
29 Aralık 2011; 13:32:26 

servis açısından makinenin mağazadan veya netten alınmış olmasının hiçbir önemi yok. yeterki faturası olsun.
900-1000 tl nin altında çok çok kaliteli ürünler olmamakla birlikte Profilo BM3120EA işinizi görecektir.
7 yılda garanti yaptırıp paşa paşa kullanmalı.
ekspres 55 proğramı çok kullanışlı.
900 tl ye çıkabiliyorsanız: Profilo BM6224.

.

3809 Mesaj
29 Aralık 2011; 13:51:09 

klimancello,
aman ustam naptın,
aqua stop olmazmı.!
bu inox lcd ekranlı 80871, sekiz proğram.
beyaz renk , led ekranlı olanı 60870 modeli 6 proğram.

.

3809 Mesaj
30 Aralık 2011; 2:22:48