Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mutklima

Bazı arkadaşlar gereksiz desede adı farklı modelerde başka başka olsada duşlama ,ıslatma gibi olan program gereklidir,niyemi, bulaşık makineleri hemen dolmuyor ve bazen 1-2 gün bulaşıklar içinde kalıyor ve kuruyor buda temizleme açısından sorun oluşturabilir,halbuki bulaşıkları ekledikten sonra ıslatma programını çalıştırsak bulaşıklar için daha iyidir bu enenmiştir,ve çok su,elektrik çeken bir program degildir bu.

Dediğiniz gibi programın işlevi bu.Ama ben kullanışlı olmadığını düşünüyorum.Bizde bulaşıklar makinede 2-3 gün bekler.Makineyi açtığımda ise hepsi temiz çıkıyor.Yani duşlama programı olmadan da temizleniyor.Bendeki makinede duşlama programı yok zaten,eski makinemizde de 1 kez olsun kullanmadık.
    Bir de 2 programlı modelde 2 programdan herhangi biri seçildikten 2-3dk sonra reset yapılırsa duşlama programı uygulanmış olur.Arada bu şekilde de kullanılabilir.
    Bir de dediğiniz gibi su-elektrik tüketimi oldukça düşük bu programda.0,05-0,1 kw'h elektrik 4-5lt su harcar.

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: mutklima

Bazı arkadaşlar gereksiz desede adı farklı modelerde başka başka olsada duşlama ,ıslatma gibi olan program gereklidir,niyemi, bulaşık makineleri hemen dolmuyor ve bazen 1-2 gün bulaşıklar içinde kalıyor ve kuruyor buda temizleme açısından sorun oluşturabilir,halbuki bulaşıkları ekledikten sonra ıslatma programını çalıştırsak bulaşıklar için daha iyidir bu enenmiştir,ve çok su,elektrik çeken bir program degildir bu.

Dediğiniz gibi programın işlevi bu.Ama ben kullanışlı olmadığını düşünüyorum.Bizde bulaşıklar makinede 2-3 gün bekler.Makineyi açtığımda ise hepsi temiz çıkıyor.Yani duşlama programı olmadan da temizleniyor.Bendeki makinede duşlama programı yok zaten,eski makinemizde de 1 kez olsun kullanmadık.
    Bir de 2 programlı modelde 2 programdan herhangi biri seçildikten 2-3dk sonra reset yapılırsa duşlama programı uygulanmış olur.Arada bu şekilde de kullanılabilir.
    Bir de dediğiniz gibi su-elektrik tüketimi oldukça düşük bu programda.0,05-0,1 kw'h elektrik 4-5lt su harcar.

Ben senelerdir duşlama pogramını kulanırım ve çok memnunum,ha diger şekilde çalıştırınca kirlimi çıkıyor hayır ama burada şuda var,eger duşlama programını kullanırsak 60 derece yerine 50-55 dereceyi kullanarakta daha iyi sonuç elde ediyoruz,zaman elektrik faktörlerini öne çıkarmak için,dediginiz gibi kullanıma baglı,benn kullanılmasından yanayım aynı gün içinde yıkanacaksa tabii kullanılmasın.

• servis ağı ve dökümantasyon malzemesi bakımından profilo daha avantajlı değil mi siemense nazaran
  • Yok Siemens-Bosch-Profilo servisleri aynıdır.Aynı malzemeyle üretilir.
  • valla o zamanm bize tek alternatif olarak profilo kalıyor siemens daha güzel tabi ki ama arada 250 ytl fiyat farkı var ve bu fark benim için önemli bir fark o yüzden bu profilo 2001 en mantıklı olarak bana göre alınacak makina gibime geliyor candoğan hocam bilmem yanılıyormuyum.
  • zaten alınabilecek 2 marka var siemens-boschlarda çok iyidir her iki grubuda inceleyerek karar verin ben iki markadanda memnunum.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spayk07 -- 19 Ekim 2007; 16:58:04 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: spayk07

Merhaba arkadaşlar
    Bede bir bulaşık makinası almayı düşünüyorum ama hiç bir bilgim yok ve internetden araştırmaya karar verdim, ve bu forma ulaştım.
    Beko Bulaşık Makinası
    bekoya baktım iyi gibi arkadaşlar ( Fiziksel olarak ) :)
    Arkadaşlar birde sizin görüşlerinizi ve düşüncelerinizi alamak istiyorum ( Tercihim Ekonomik ve kullanışlı olmasıdır )

Öncelikle arkadaşın da dediği gibi Beko alacağınıza hiç almayın:)Neyse şaka bir yana Beko iyi makine değildir.
    Electrolux'ün de üst sepeti kullanışlı değil.Ama yeni modelde katlanan teller sayesinde birkaç düzeltme yapılmış.Onun dışında pek önermem,sıkıntı yaşarsınız bulaşık dizerken.Flexiform sepet özelliği yoksa Electrolux almayın.Ama varsa o da olabilir.
    Siemens/Bosch bu konuda rakipsizdir.Özellikle aşağıda verdiğim Alman malı modeller varioflex sepet sayesinde çok kullanışlı.
    http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pTopCategoryId=3002&pCategoryId=3200&pSubCategoryId=3200&pBrandId=46013&pInstanceId=331549
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE26M250EU&28=7%3d1%269%3d26%253d2320_22%253d1%2629%3d1%26page%3d4%2628%3d26%253d2320
    http://www.boschevaletleri.com/tr/products/product.asp?frmFiyat=bulasik_mak.asp&ID=881&SCAT=20
    Bu da f/p olarak çok iyi
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese24e232eu

Teşekkürler Candogan62

Bekoyu çoktan unuttum sizin sayenizde, şimdi Electrolux,Siemens,Bosch'u incelemeye başladım bile bir karara varınca sizlere yine danışacağım arkadaşlar vermiş olduğunuz öneriler için çok teşekkürler
    Saygılar

• Ne demek.Umarım ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak bir cihaz alırsınız.Sorularınız için burdayım.
  • arkadaşlar aileme bir bulaşık makinesi almam gerekiyor fiyatı maksimum 500en fazlada550 ye kadar çıkabilirim benim işimi3/4programlı bişey gorur sanırım.İnternet fiyatlarıyla peşin alımda bayiden alacağımız fiyat arsında çok fark olurmu sizce parayı peşin vermeyi düşünüyorumda..cevabınız için şimdiden teşekkürler...saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: vaynett

valla o zamanm bize tek alternatif olarak profilo kalıyor siemens daha güzel tabi ki ama arada 250 ytl fiyat farkı var ve bu fark benim için önemli bir fark o yüzden bu profilo 2001 en mantıklı olarak bana göre alınacak makina gibime geliyor candoğan hocam bilmem yanılıyormuyum.

İçiniz rahat alabilirsiniz.En iyi 2 programlı makinedir.Ucuz olmasının nedeni düşük kalite değil az donanımlı olması.
    quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar
    arkadaşlar aileme bir bulaşık makinesi almam gerekiyor fiyatı maksimum 500en fazlada550 ye kadar çıkabilirim benim işimi3/4programlı bişey gorur sanırım.İnternet fiyatlarıyla peşin alımda bayiden alacağımız fiyat arsında çok fark olurmu sizce parayı peşin vermeyi düşünüyorumda..cevabınız için şimdiden teşekkürler...saygılar

Size tavsiyem Profilo BM2001E veya mediamarkttan Profilo BM4001E almanız.Mediamarkt'ta BM4001E 570YTL civarlarında idi.Bayilerle pazarlık yaparak aldığınız fiyatları bir söyleyin ucuz olup olmadığı hakkında bilgi veririm.Beko,Arçelik,Altus,Vestel,Indesit'ten uzak durmanızı öneririm.
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=9&intProductID=945
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=9&intProductID=916

• Candoğan hocam profiloda çok uygun gibi görülen bir kampanya var nasıl acaba??? çünkü tam da bu iki ürüne ihtiyacım vardı değerlendirisen sevinirim
    profilo no frost buzdolabı alana bm 2001E bulaşık makinası sadece 29 ytl........................!!!!!!!!!!!!!
    ürün linki ve düşündüğüm buzdolabı ,
    http://www.profilo.com.tr/urun.asp?strUrunAdi=BD4202ANF&intCategoryId=6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaynett -- 19 Ekim 2007; 22:24:32 >
  • O kampanya çamaşır makinesi+buzdolabı alanlar için geçerli.Yani sadece buzdolabı ile olmuyor.Çok avantajlı kampanyalar değildir.Çıplak maliyeli katılıyor hesaba.
    Bir de buzdolabında Profilo pek iyi bir marka değil.Anca buzdolabına 900-1000YTL'den daha fazla para veremiyorsanız tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 19 Ekim 2007; 22:22:44 >
  • peki teşekkür ediyorum o zaman en avantajlı bu profilo bm 2001 E yi nereden alabilirim acaba üstad?
  • Carrefour oldukça uygun.Beyazesyam.com sitesinde de uygun.Spotçulara da bir bakın derim.450-480YTL fiyat arası iyidir.
  • quote:

Carrefour oldukça uygun.Beyazesyam.com sitesinde de uygun.Spotçulara da bir bakın derim.450-480YTL fiyat arası iyidir.

Üstad bm 2001 e yi beyaz eşyam.com damn aldım bakaklım geliyor yolda şimdi inşallah pişman olmayız ..
  • beko en son modeli gri
  • quote:

quote:

Carrefour oldukça uygun.Beyazesyam.com sitesinde de uygun.Spotçulara da bir bakın derim.450-480YTL fiyat arası iyidir.

Üstad bm 2001 e yi beyaz eşyam.com damn aldım bakaklım geliyor yolda şimdi inşallah pişman olmayız ..

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Daha önceden dediğim gibi en iyi 2 programlı bulaşık makinesidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: freeford

beko en son modeli gri

Tabiibu markalardan almak lazımki insanın hayatına aksiyon gelsin,tekdüze yaşam çekilmez.
  • quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Daha önceden dediğim gibi en iyi 2 programlı bulaşık makinesidir.

veet hocam bakacaz performansına size çok teşekkür ediyorum

• Ne demek.Olumlu/olumsuz yorumlarınızı da bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.