Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Max 1200 TL ye kadar ankastre bulaşık makinesi almak istiyorum. Önerebileceğiniz model var mı?
    Kısa bir bakışla ilk dikkatimi çeken profilo BMA6250EG oldu. Fiyatı da uygun. Öneriler rica ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miele G 4203 ACTIVE FRONT kullanan varmı acaba ¿

• hayırlı geceler arkadaşlar, bana bulaşık makinası tavsiyesinde bulunursanız çok sevinirim.Özellikle candoğan beyin tavsiyelerine güveniyorum.Yine size danışarak lowfrost buzdolabı aldım.maaşallah problem yaşatmadı.İyiki varsınız sayın candoğan bey.Eşim illede bosch olsun istiyor.Bende Çok para vermeye gerek yok diyorum.3-4 yıl kullanalım değiştiririz zaten teknoloji sürekli değişim halinde.Fakat söz geçiremedim.Şu an AEG 45000WO marka bulaşık makinası kullanıyorum çelik tabanlı.Çay ve su bardaklarımızı inanılmaZ derecede çizdi ve gerçekten kullanırken kötü oluyor.Acaba bunun bir çözümü varmıdır?candoğan bey den hem bu sorunun cevabını hemde bana bosch markadan tavsiyede bulunacağı makinayı inceleyeyim.Cevabınızı bekliyorum.Teşekkürler.
  • siemens SN27M281TR ile bosch SMS78M12TR muadil ürünler mi?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: two_face

siemens SN27M281TR ile bosch SMS78M12TR muadil ürünler mi?????

Merhaba

Evet bu ikisi birebir aynı ürün

Serdar Çetin
    5533976676

• Merhaba.

Benim de 18 yıllık emektar Ariston bulaşık makinem bozulunca yeni ürün arayışına girdim. Yeni ürünlere bakınca zamanında çelik tabanlı iyi bir makina almış olduğumu farkettim. Şimdi bu sanki ekstra bir özellik gibi ortaya çıkıyor. Bütçe nedeniyle bundan vazgeçebilirim ama en azından filtrenin çelik olması, olmazsa olmazlar arasında diye düşünüyorum. Uzun araştırmalar ve forum gezintileri sonucu bütçe ve özellikler açısından güncel olan modellerden 3 makinaya kadar seçenekleri eledim. Renk önemli değil, istediğim uygun fiyata bol özellik:

Profilo BM5380MG 1000-1050 TL
    Siemens SN24D230TR 1000-1050 TL
    Bosch SMS43D12TR 1050-1100 TL

Bunlardan BM5380MG yerine zamanında 300 TL farkla BM6481MG ithal ve çelik taban olması nedeniyle hep tavsiye edilmiş ama sanırım bu ürün ithal olduğu için dolara bağlı olarak eskiden 1200 TL civarında olan fiyatı şimdi 1600 TL seviyesine gelmiş. Dolayısıyla artık 600 TL'ye çıkan aradaki fark o kadar da makul görünmüyor.

Sizce bu üçünden hangisini tercih etmeliyim? Aralarında bana problem çıkaracak şekilde gözden kaçırdığım bir eksikliği olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteran -- 20 Haziran 2016; 21:10:13 >

• @candogan62

Aşağıdaki listelerden hangisini almamı tavsiye edersiniz acaba? (kalite ön planda ve servisi de yüz üstü bırakmamalı)

Bulaşık Makinesi :
    Grundig GDF 6501 I
    AEG F35302W0
    Profilo BM4283EG
    AEG F55500WO

Çamaşır Makinesi :
    Profilo CMG140DTR Çamaşır Makinası
    Siemens WM12T480TR
    Bosch WAT24480TR
    ARÇELİK 8123 veya 9123 YCM
    Beko BK 8121 EY

Teşekkürler.
  • Hotpoint-Ariston LFF 8M019 EU almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz? Yada 1000 TL civarı beni uzun süre götürecek servisle çok muhattap etmeyecek bir makine önerirmisiniz? Yeni ev kuruyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turanb

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: turanb

Merhabalar, Siemens bulaşık makinam bozuldu.Motor problemi varmış sanırım, su püskürtmüyor.500 tl masraf çıkarttı servis.Yeni bir makina almak istiyorum fakat ekstra durulama yada bol su ile durulama özelliği olan yeni mesil bir makina var mıdır acaba.eski makinam çok fonksiyonluydu ama sadece 2 programını kullandığım için çok fonksiyonlu bir makina istemiyorum.Ayrıca Siemens in üst sepet katlanır aksamından da hiç memnun değilim. Birsüre sonra gevşiyor kaseleri dizemiyorum sürekli çıkıyor. O yüzden çatal-kaşıklık hariç diğer aksamı sabit bir model bile tercih edebilirim.iç aksamının da çelik olması gerekiyor elbet.ama benim için en önemli özellik ekstra durulama yada iyi durulama sanırım :) umarım bu özellikleri olan bir makina vardır, marka yada fiyat tercihim şimdilik yok.Teşekkürler. .

9 yılda bozulması üzücü olmuş, sanırım yoğun olarak kullanılıyordu.

Ekstra durulama şu an LG, Electrolux ve Beko'da var.

Beko'yu zaten eliyorum direkt. LG veya Electrolux alabilirsiniz.

Ben Electrolux 8530 modelini kullanıyorum ve memnunum. Ayar menüsüne girerek ekstra durulama ekledim, bu şekilde performansı çok daha iyi.

Candogan62 tesekkur ediyorum, mesajınızı okuyamadan acil bir makina almak durumunda kaldım.Manisanın salihli ilçesinde çalıştığım için ne yazik ki LG ve electrolux almak istesemde burada bulamazmısım sanıyorum.Ben yine Siemens alacak iken,1 model hariç tüm modellerin polinox taban olması nedeniyle, bu sefer Beko almayı tercih ettim.Ekstra durulama özelliğini de tesadüfen öğrendim.Şimdilik kurutma fonksiyonu hariç performans eksikliği görmedim.Parlatıcı kullanmıyorum,yerine sirke kullanıyorum ama eski makinamda da öyleydi.Ama Beko(ekstra durulamalı)ıslak çıkartıyor
    bulaşıkları.bir de sesli bitti uyarısı ve kalan zaman göstergesi yok,makina çok sessiz olduğu için bittiğini anlayamıyorum.Ekranda bitti işareti de yok, sadece yıkama İşaretleri kayboluyor.Bunlar dışında yikamasindan ve sepetinden memnunum.Ama incelediğim kadariyla önerdiginiz Electrolux u tercih etsem daha memnun olurmuşum.Bir dahakine inşallah :) Tekrar teşekürler. .

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

• AEG F35302M0 inox bulaşık makinesi Teknosa'da seri sonu indirimine girmiş. Çelik tabanlı, yük sensörlü ve 30 dk programı 65 derece olan kaliteli bir makine. İhtiyacı olan kaçırmasın derim. Teşhir ürünü olabilir ama teşhir olsa bile iyi fiyat.
    http://www.teknosa.com/urunler/115030366/aeg-f35302m0-5-program-13-kisilik-inox-bulasik-mak?gclid=CjwKEAjwka67BRCk6a7_h_7Pui8SJABcMkWRm9oNtk1fmu9dJZA-wXXskWdY4G4_KaE7l_BlYanwmhoCHJLw_wcB&gclsrc=aw.ds

• quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

@candogan62

Aşağıdaki listelerden hangisini almamı tavsiye edersiniz acaba? (kalite ön planda ve servisi de yüz üstü bırakmamalı)

Bulaşık Makinesi :
    Grundig GDF 6501 I
    AEG F35302W0
    Profilo BM4283EG
    AEG F55500WO

Çamaşır Makinesi :
    Profilo CMG140DTR Çamaşır Makinası
    Siemens WM12T480TR
    Bosch WAT24480TR
    ARÇELİK 8123 veya 9123 YCM
    Beko BK 8121 EY

Teşekkürler.

Bulaşık ve çamaşır makinesinde Arçelik grubunu önermiyorum. Saydığınız AEG bulaşık makineleri gayet iyi. Alternatif olarak Profilo BM5220MG modelini de öneririm.

Çamaşır makinesinde içlerinde en iyisi Profilo CMG140DTR, alternatif ve bir tık daha iyisi olarak Electrolux EWF1486GDW2 de öneririm. Bosch ve Siemens seçerseniz Profilo'nun bir alt modeli olan CMG120ETR modelinin dengini seçmiş olacaksınız ki bence gerek yok.

• Öncelikle merhaba, bu işlerden anlayanlar ve tecrübesi olanlar yardım ederse sevinirim. Bulaşık makinamız 15 yıllık Bosch 2 aydır tamire gidip gelmesi sonucu maalesef düzelmedi ve yeni bir tane almaya karar verdik. Tercihimiz hep Bosch ya da Siemens olmuştur bu zamana kadar ve makineyi de Siemens almak istiyoruz(Bosch da olabilir). Sizlerden ricam farklı fiyatlarda olan 2-3 tane makine önerebilir misiniz? Teşekkürler

Ek olarak Teknosa da siemens in seri sonu olduğu için 2000tl lik makinesi indirime girmişhttp://www.teknosa.com/urunler/115030354/siemens-sn26m232tr-beyaz-bulasik-makinesi#product-features gerçi müşteriden arızalı dönen ya da sorunlu makine olabilir diye şüphelendim ama fiyatı gayet iyi diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 02an1907 -- 24 Haziran 2016; 3:10:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

AEG F35302M0 inox bulaşık makinesi Teknosa'da seri sonu indirimine girmiş. Çelik tabanlı, yük sensörlü ve 30 dk programı 65 derece olan kaliteli bir makine. İhtiyacı olan kaçırmasın derim. Teşhir ürünü olabilir ama teşhir olsa bile iyi fiyat.
    http://www.teknosa.com/urunler/115030366/aeg-f35302m0-5-program-13-kisilik-inox-bulasik-mak?gclid=CjwKEAjwka67BRCk6a7_h_7Pui8SJABcMkWRm9oNtk1fmu9dJZA-wXXskWdY4G4_KaE7l_BlYanwmhoCHJLw_wcB&gclsrc=aw.ds

İyi akşamlar,

BOSCH SMS43D12TR Teknosa'da 1169 TL ve sizin önerdiğiniz AEG 837 TL... Ben Bosh almayı düşünürken tavsiyenizi gördüm ve sorayım dedim... 145 TL çekim va ve AEG 692 TL'ye Bosh ise 1025 TL'ye mal oalcak bana... Bunlardan hangisini önerirsiniz ya da Teknosa'da benzer fiyatta önerebileceğiniz başka bir ürün var mı...?

Şimdiden teşekkürler.

• @candogan62 bey, genelde tavsiye ettiğiniz Profilo BM5220MG modeli ile benim gözüme takılan Profilo BM5380MG modeli arasında şu karşılaştırmayı yaptım:

Profilo BM5220MG artıları:
    3. çekmece var
    170 TL daha ucuz

Profilo BM5380MG artıları:
    Bulanık su sensörü var
    Powerwash, yoğun bölge var
    Otomatik program var
    Daha sessiz (48 dB x 52 dB)

İki makinanın da çelik filtre durumunu bilmiyorum ama benim için önemli. Renk önemli değil. Ayrıca Profilo BM5380MG ile nerdeyse muadil özellik ve fiyatta Siemens SN24D230TR ile Bosch SMS43D12TR de var. aslında en iyisi Profilo BM6481MG ama ona da param yetmiyor.

Sizce hangisini almam iyi bir karar olur?

Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Bende ağustos ayı içerisinde evleneceğim için beyaz eşya araştırmasına girdim.
    Çamaşır makinesi :Electrolux EWF1497CDW2
    Bulaşık makinesi: Electrolux ESF8630ROX
    Buzdolabı: Siemens KG56NPI30N
    Ürünlerini düşünüyorum. Çamaşır ve bulaşık makinesi için 3800TL, buzdolabı içinde 3000TL alabildiğim en iyi fiyat oldu.
    Tercihlerim ve fiyatları Hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: starim07

Merhaba arkadaşlar,

Bu makina nasıl sizce alınır mı?http://www.hepsiburada.com/electrolux-esf6521lox-a-6-programli-bulasik-makinesi-p-MTELECESF6521LOX

Orta direk güzel bir makine.
    Bütün proğramları kullanışlı.
    Diğer markalarda kısa proğramları düşük sıcaklıklı olduğu için temizliği verimli olmaz ama bu markanın 60 derecede 30 dk. Ve 50 derecede 60 dk proğramları da kullanışlı.
    Auto proğramı 45-70 derece aralığında çok geniş. İyi.
    .
    Reallife 8630 ve 8530 daha çok öneriliyor ama 300-500 tl fark var.
    http://m.akakce.com/p/?3289002
    http://m.akakce.com/p/?3292688

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 25 Haziran 2016; 10:32:25 >

• enteran E kullanıcısına yanıt
    1000-1100 tl aralığında 5380 mantıklı gibi.
    http://m.akakce.com/p/?3266313
    Renk için farketmez dediğinize göre 1300-1400 tl aralığı için; beyaz renk, 8 pr Beko Arçelik de değerlendirilebilir.

6 programı da 1100-1200 lira civarında.
    http://m.akakce.com/c/?c=05038&f=692,693,4185,28729,29201&s=2
    http://m.akakce.com/c/?c=05038&f=692,693,4183,28729,29201&s=2
    http://m.akakce.com/p/?868597

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 25 Haziran 2016; 10:23:33 >

• Merhaba arkadaşlar 700-1000 lira bandında önereceğiniz bulaşık makinesi nedir? Mümkünse iç yüzeyinin çelik olması tercihim. 2-3 programlı olması yeterli. Şu makinelere bakıyorum:

http://www.teknosa.com/urunler/115030274/bosch-sms20d02tr-bulasik-makinesi

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_prof%C4%B1lo-bm3121ea-a-enerji-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-3-programl%C4%B1-12-ki%C5%9Filik-bula%C5%9F%C4%B1k-makinesi-1105977.html

• 
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.