Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (532. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Öner

Dün akşam yeni makine ile bir yıkama yaptık.
    Alt sepeti doldurup üst sepeti yarım yapıp 1 saatlik yıkama seçtik.
    Tablet ve parlatıcı kullandık. Tuz olarak da makinenin altındaki tuz haznesini doldurdum yalnız tabletin içinde kendinden tuz var mı bilmiyorum.

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Bu bulaşıkları 1 saatlik programda yıkadım.
    Ek opsiyon kullanmadım.

Öncelikle makinenin oldukça sessiz olduğunu söyleyebilirim.
    Tam 1 saat sonra işlem bitti.

Yıkaması gayet iyiydi ancak durulama aşamasında tam durulamadigini gördüm.

Bazı yerlerde hala köpük vardı. Özellikle tavanda.

Bir de az da olsa şu damlacıkları vardı bulaşıkların üzerinde. Acaba 1 saat diye mi böyle oldu?

Farklı programlarda da deneyip gördüklerimi yazarım.

Merhaba, makineniz hayırlı olsun. Ben bu makinenin 3 sepetlisini kullanıyorum. 1 saat ve 30dk programlarında tablet kullanmanızı önermem. En azından tableti ikiye bölüp kullanabilirsiniz. Ancak en iyi çözüm hepsi bir arada sıvı deterjan kullanmak. Kısa programlarda tablet geç çözündüğünden durulanması zor olur. 30dk ve 60dk yıkamalarda kurutma adımı yoktur, ancak son durulama epey sıcak su ile yapıldığından bulaşıklar hızlıca kuruyor. Ben Finish hepsi bir arada sıvı aldım. 30dk programda multitab seçeneği ile kullandığımda çok iyi sonuç alıyorum. Sadece bir keresinde elimin ayarı kaçtı, sıvı deterjanı normalin iki katı kadar koymuş oldum, sadece o zaman durulama sonucu iyi olmadı. 15ml kadar koymak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Bu tavsiyenizi deneyeceğim.
    Sonuçları yazarım.

Dün akşam auto seçeneği ile yıkadık, 2 saatin biraz üzerinde bir sürede yıkadı, duruladi ve kuruttu.
    Yıkaması güzel, durulaması da güzeldi, etrafta köpük yoktu. Kurutma sadece üst sepette bir kaç bardakta damlalar vardı onun dışında güzel kuruttu.
    O bardaklar da üst sepetteki küçük tencerenin dibindeki bardaklardi.
    Muhtemelen sıcaklığı metal olan tencere emdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1200 TL'ye kadar hangi bulaşık makinesini önerirsiniz.
  • zkorubuk Z kullanıcısına yanıt
    4004 BEKO YENİ ÜRÜN MEMNUN KALIRSIN. 4 PROGRAM 30 DK, 1 SAAT, 2,5 VE 3 SAATLİK YIKAMA PROGRAMLARI VAR
  • Merhaba Electrolux ESF8530ROW ve Bosch SMS68L02TR modellerinden hangisini almalıyım sizce.

• quote:

Orijinalden alıntı: Revaha_06

Merhaba Electrolux ESF8530ROW ve Bosch SMS68L02TR modellerinden hangisini almalıyım sizce.

Tereddütsüz 8530 tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zkorubuk

1200 TL'ye kadar hangi bulaşık makinesini önerirsiniz.

Arçelik-Beko alacaksanız fiyat/performans ürünleri 6 proğramlılardır.
    http://m.akakce.com/c/?c=05038&f=692&f=693&f=4183&f=29201

• Electrolux servisi nasıldir acaba daha önce bu marka cihaz kullanmadım hiç sorun yaşarmıyız.
    Ankara'dayım bu arada

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1500 civarı Yarı Ankastre makine arıyorum.

Bütçeye göre;

Siemens polinoks tabanını görmezden gelirsek tam aradığımız makine.

Elektrolux'ü asenkron motor olduğu için eledik.

Arçelik, Beko'ların ise 3 prog. üzeri tüm modelleri çelik taban+ BLDC Keşke şu da olsaydı diyeceğimiz bir eksiği yok.

Sonuç itibariyle;

> Arçelik 9380 mi? (Eksik bir şey yok incelediğim kadarıyla)
    > Siemens SN56L580TR mi? (Polinoks taban, A+)
    > Siemens SN54M535TR mi? (Çelik taban, A++ Hassas yıkama yok, 3 çekmece yok,)

Hangi özelliğinden feragat etmeli?
    Hangisi tercih edilmeli ya da siz başka hangi marka/model önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CarpeDiem_ -- 26 Ekim 2015; 21:32:45 >
  • _CarpeDiem_ _ kullanıcısına yanıt
    Motor olayını ben de araştırdım.
    Çamaşır makinesinde fırçalı motor yerine inverter motor tercih edilir, çünkü içi dolu bir tamburu çevirecek ama bulaşık makinesinde gerek yok.
    3 programlı makinelerin motoru ile 5 programlilarin zaten farklı.
    4 programın üzeri makinelerde motor daha kaliteli oluyor zaten, bir de invertere gerek yok bence.

• Siemens SN278I04TT iQ700 Bulaşık makinesini almış bulunmaktayım ilk yıkamada eco 50 programın+Variospeed Plus+ExtraHygiene ile 1 saat 19 dakikada yıkadı , 2. yıkamadada eco 50 programın+Variospeed Plus ile 1 saat 4 dakikada yıkadı 14 gün iade hakkım var kutuları muhaza ediyorum beğenmez ise iade edicem ama ilk iki yıkamada kusur bulamadık kalıcak gibi gözüküyor.
    tavsiye edermiyim derseniz şimdilik ederim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavzi -- 27 Ekim 2015; 11:52:24 >
  • Birkaç gündür bulaşıkları auto seçeneğinde yıkıyoruz, yıkaması da kurutması da çok iyi.
    Su kalmiyor bulaşıklarda.

Alttaki tuz haznesi dolu, tablet var ve parlatıcı da döküyoruz.

• Babamın teknik servislerde çalışan bir arkadaşının önerisi ile; Profilo BM5380MG Aldık. 1080 TL 9 Taksit

Aslında en üst model BM6481MG istiyordum ama bosch bulaşık makineleri skandallarından sonra babam gerek yok dedi. Zamanında en üst pahalı modellerini aldık 2 evimize, ikisi de ikişer kez motoru yaktı ve çeşitli parçaları değişti. Sonunda garanti bitti ve biri tamamen iflas edince de profiloyu aldık. Babamın servisçi arkadaşının önerisinden sonra, zaten başka bir marka aldıramazdım. X bir marka aldırsam, ne zaman bozulsa başımı beynimi yerdi.

1 Hafta Oldu Memnunuz.

• Arkadaşlar profilo bm5380mg alınabilir bir makinamı. Yoksa 1200 TL geçmemek kaydıyla hangi Profiloyu tavsiye edersiniz.
  • Şu modellerde var BM4224EG BM5220MG 1200 tl kadar hangi Profilo dersiniz.

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri.html?min=1000&max=1199
  • Sadece Eko50 programını kullanacağım. Temiz yıkayan bir makine arıyorum (başka neye dikkat etmeliyim bilmiyorum ilk defa bulaşık makinesi alacağım) Sizce hangisini alayım. Başka önerilere de açığım bütçem en fazla 800 diyebilirim.
    ALTUS AL 422 T = 510TL
    SIEMENS SN23E200TR = 773 TL
    Profilo BM2021EA = 759 TL
    BOSCH SMS20D02TR 2 = 769 TL
  • Şunu söylemem gerek bulaşık makinesinin mucidi bosch 50 seneyi aşkındır üretimi var alıncaksa bosch alınsın ayrıca içlerinin 10 yıl pas tutmama garantisi var ucuz alack kadar zengin değiliz

• bosch SMS53L18TR modelini kullanıyoruz iki yıldır. üst sepet için kesinlikle bende yer açısından fazlasıyla avantaj sağladığını düşünüyorum. makineyi alacaklar için tavsiyem vario speed tuşunun olmaması çook büyük dezavantaj,bunu göz önünde bulundurun.hızlı yıkayım diyemiyorsunz yani.
    parlatıcı kısmına sirke, birkaç rafa da sıktığm limon kabukları+finish quantum la sonuçlar fazlasıyla memnun edici oluyor
  • Electrolux ESF6521LOX A++ 6 Programlı Bulaşık Makinesi ile Hotpoint Ariston LFF 8M019 X EU A+ 8 Programlı Bulaşık Makinesi arasinda kaldim.

Electrolux : http://www.hepsiburada.com/electrolux-esf6521lox-a-6-programli-bulasik-makinesi-p-MTELECESF6521LOX
    Hotpoint Ariston: http://www.hepsiburada.com/hotpoint-ariston-lff-8m019-x-eu-a-8-programli-bulasik-makinesi-p-MTHOTLFF8M019X

hangisini tavsiye dersiniz?
    bldc motor ile eski tip motorlarin ne farki var ?
    bldc motorlu bir makine mi tercih etmek gereklidir ?

Yukaridaki modeller celik tabanli mi ?
    1300 TL`ye kadar baska nelere bakabilirim ?

• colsuwin C kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık ay önce Electrolux ESF6521LOW cihazı satın aldım. 1069 TL - 6 taksit ve 100 tl maximum puan iadesi ile. Cihaz çok güzel ve kullanışlı, celik tabanlı. Biz memnunuz. Tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.