Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.883
Cevap
181
Favori
2.545.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemin

800Tl civari beyaz sağlam :) bulasik makinesi alacagim tavsiyeniz nedir

Profilo 5 pr
    Veya electrolux 5 proğram alınabilir.
    Grundig 9 pr alınabilir.(arçelik -bekodur)
  • Profilo bm5220 5programli var 850tl iyimidir
  • Uzun araştırmalarım sonucu iki ürün arasında kaldım.

SN26M832TR 1600TL
    SN27L830TR 1400TL

İkisi de Siemens, üstteki Almanya'da üretiliyor, o yüzden 200 lira daha pahalı. Var mı kullanan bunları?
  • bugun simens SN 27M880 TR siparis verdim cumartesi gelecek. umarim makinayla sorun yasamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

bugun simens SN 27M880 TR siparis verdim cumartesi gelecek. umarim makinayla sorun yasamam.

Hayırlı olsun, ne kadara aldınız?
  • cemin C kullanıcısına yanıt
    Bu model tam bir fiyat/performans ürünü. Nişanlımın evine almıştık; üç senedir gayet memnun şekilde kullanıyor.
    Bulduğunuz fiyat da fena değil ama internette aratınca daha iyi fiyatlara bulunabiliyor.
    Misal:http://www.akakce.com/bulasik-makinasi/en-ucuz-profilo-bm5220eg-fiyati,448352.html
    İlk sıradaki 799 TL'lik fiyatlı sonuç, GittiGidiyor'da satılmasına rağmen Media Markt'ın satışı. Yani güven sorunu olmaz. Üstelik, Axess'iniz varsa 50 TL de Chip Para kazanırsınız ve 750 TL'ye gelmiş olur. Tabii Media Markt'ın mağazasında bu fiyat mıdır, bilemiyorum. Belki de internete özel fiyattır. Sizin için fark etmez; ha Media Markt'ın mağazalarından birisine gidip almışsınız (ki o zaman da yanınızda götürmeyeceksiniz; bir şekilde nakliyesi yapılacak) ha internetteki Media Markt'tan almışsınız.
    Özetle, bence bu ilandakini alın. En azından 50 TL karınız olur (Axess Kart varsa 100 TL).

Düzelti: Nişanlımdaki BM5220EG modelidir. Oysa benim sizin için bulduğum ise BM5220MG'dir. Sizin yazdığınız BM5220'nin son harfleri yok; yani hangi modeli kastettiğiniz bilemiyorum ama BM5220EG eski bir model olduğu için siz -büyük ihtimalle- BM5220MG'yi gördünüz. Birbirlerine muadil modellerdir. Aralarında küçük farklar vardır. En belirgin fark, BM5220MG'de Oto Program olmamasıdır. Yine de fiyat/performans için tercih edilebilir bir modeldir. Bir şekilde bayinin elinde kalan BM5220EG bulduysanız da Oto Programlı iyi bir model olduğunu bilerek alabilirsiniz (tabii tamir görmüş ve/veya iade edilmiş bir ürün olmaması kaydıyla).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 27 Ağustos 2015; 17:45:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskocya

quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

bugun simens SN 27M880 TR siparis verdim cumartesi gelecek. umarim makinayla sorun yasamam.

Hayırlı olsun, ne kadara aldınız?

biraz pahaliya aldim ben internrtte 1800 civariydi . ben 1950 ye bayiden aldım. internete guvenemedim

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Dogru hocam 5220mg benim dedigim soylediginiz rakami bende buldum fakat orada 2yil garanti diyor ya ben oba takildim profilo 3 yil veriyor media mrkt neden 2yil veriyor

• Gorenje bulaşık makinemin içi paslandığı için media markt garanti ötesi ile 200 tl ye iade alacak. 2013 de 450 Tl vermiştim. Mediamarkt tan yeni bir tane bulaşık makinesi alacağım 1000 Tl civarı bu sayfadakilerden hangisini önerirsiniz. Rengi beyaz olacak. Genelde tek kısa program kullanıyoruz. Bebekli 3 kişilik aileyiz. Bütçe kısıtlı.
    Aklımdakiler ilk seçenek ucuz olması sebebi ile PROFILO BM5220MG ELECTROLUX ESF6202LOW SAMSUNG DW60H3010FW SIEMENS SN23E200TR ELECTROLUX ESF5203LOW BOSCH SMS43D02TR/SMS43D12TR
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/productlist/_Bula%C5%9F%C4%B1k-Makineleri,103452,465718.html?langId=-14&searchParams=&sort=price&view=&page=
  • cemin C kullanıcısına yanıt
    Media Markt yanlış yazmış; çünkü ürünün Profilo garantisi üç yıl. Tabii Media Markt'ın kendi özel garanti hizmeti için iki sene yazmış olabilirler; ama en önce üretici firmanın garantisi önemlidir ve satan firmanın özel garantisi ayrıca yazılır. Velhasıl, buna takılmayın ve Profilo garantisinin üç sene olduğunu bilin (hatta ürünün kurulmasından sonra Profilo'nün kendi ilave garantisini satın alabilirsiniz).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bir süredir bulaşık makinesi aradım. Kriterlerin Bosch Siemens Profilo ya da Elextrolux/AEG/Zanussi 6 programlı özellikli bir makine olmasıydı.
    Profilo 6481MG modelini yetkili satıcılarda bulamadım. İstanbul Bilişimde güya 1400 TL'ye vardı telefon açtım stok yok ürünü kaldırıyoruz dediler. Perşembe günü taşınacağım için Bosch 6 programlı 4 özel fonksiyon: Intensive Zone, VarioSpeedPlus, Yarım yük seçeneği, ExtraHygiene

SMS68L18TR aldım. 13 kişilik 3 sepetli. Nakit 1.300 TL'ye aldım. Bakalım yıkama performansı nasıl olacak. A++, 9.5 lt su, 44 db sessiz,

http://www.bosch-home.c...SuperSilence/SMS68L18TR

İyi bir tercih yapmış mıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siemens'e bugün itibariyle zam geldi. Eğer stoklarında yoksa zamlı fiyattan almak zorunda kalacaksınız. Elinizi çabuk tutun derim.
  • Birkaç gün önce Siemens SN27m880 almıştım ilk kullanımda çok aman aman beğenmedimse de ikinci yıkamamda müthiş güzel bir performans aldığımı söyleyebilirim. http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/bulasik-makineleri/solo-ve-ankastre-bulasik-makineleri/SN27M880TR?breadcrumb=fullsizefreestandingdishwashers

• Elekrtolux ESF8530R0W vs Profilo 6481MG Bu iki makine arasında kaldım.aslında 1000 tl civarı birşey bakıyordum ama,almışken bir kez alıyoruz,biraz daha iyi birşey olsun,sonra başım ağrımasın düşüncesiyle bu iki makine arasında karar aşamasına geldim.birkaç yıl kullanılacak bir cep telefonuna 2.500 tl para verilen günümüzde iyi bir bulaşık makinesine 1600 tl vermek çok değil.özellikle yıkama,kurutma ve sağlamlık yönünde bu iki makineden hangisi önde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 4 Eylül 2015; 13:31:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Elekrtolux ESF8530R0W vs Profilo 6481MG Bu iki makine arasında kaldım.aslında 1000 tl civarı birşey bakıyordum ama,almışken bir kez alıyoruz,biraz daha iyi birşey olsun,sonra başım ağrımasın düşüncesiyle bu iki makine arasında karar aşamasına geldim.birkaç yıl kullanılacak bir cep telefonuna 2.500 tl para verilen günümüzde iyi bir bulaşık makinesine 1600 tl vermek çok değil.özellikle yıkama,kurutma ve sağlamlık yönünde bu iki makineden hangisi önde?

Tercihmeselesi.
    Ikinci de kaliteli.
    Ben aeg-electrolux tercih ederdim.
    http://m.akakce.com/p/?3292688

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Gorenje bulaşık makinemin içi paslandığı için media markt garanti ötesi ile 200 tl ye iade alacak. 2013 de 450 Tl vermiştim. Mediamarkt tan yeni bir tane bulaşık makinesi alacağım 1000 Tl civarı bu sayfadakilerden hangisini önerirsiniz. Rengi beyaz olacak. Genelde tek kısa program kullanıyoruz. Bebekli 3 kişilik aileyiz. Bütçe kısıtlı.
    Aklımdakiler ilk seçenek ucuz olması sebebi ile PROFILO BM5220MG ELECTROLUX ESF6202LOW SAMSUNG DW60H3010FW SIEMENS SN23E200TR ELECTROLUX ESF5203LOW BOSCH SMS43D02TR/SMS43D12TR
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/productlist/_Bula%C5%9F%C4%B1k-Makineleri,103452,465718.html?langId=-14&searchParams=&sort=price&view=&page=

Electrolux veya profilo alınabilir.
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_ELECTROLUX-ESF6521LOW-A-Enerji-Sınıfı-12-Kişilik-Bulaşık-Makinesi,103452,1243464.html?langId=-14
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_PROFILO-BM5220MG-A-Enerji-Sınıfı-5-Programlı-12-Kişilik-Bulaşık-Makinesi,103452,1654718.html?langId=-14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 5 Eylül 2015; 17:14:12 >
  • Arkadaşlar günaydın, herkese iyi pazarlar,

Ben de Bulaşık makinası almak istiyorum fakat araştırdıkça kafam iyice karıştı. Gözüm kapalı Bosch Mağazası'na girdim en ucuz model olan SMS20d02TR'yi tam alacakken eve dönüp araştırma yapmak istedim. Okuduğum kadarıyla iyiki araştırma yapmışım. bu tür ucuz makinaların tabanları plastik ve kurutma Performanslarının da negatif olduğunu gördüm. Bulaşık makinasının kurutma Performansı neden kötü olur ki bu durumu pek anlayamadım. Annemin 20 yıllık Bulaşık makinası mükemmel kurutuyor. Demek ıstedığım kurutma problemli teknolojık Açıdan 20 yıl önce çözülmüşken bu pronlem tekrar yaşanır duruma mı gelmış?
    Fakat sonuç olarak iyi ki almamışım.
    Bu kapsamda fikir almak istediğim Noktaları sizinle paylaşmak istiyorum. - Bütçem 1000 TL

- plastik tabanlı bir makina neden kötü bir şeydir, herhangi bir dezavantajı olabilir mi?
    - makinanın iç saç yapısı önemli midir?
    - motorunin BLDC olmasi me demektir?
    - SMS20d02tr Yerine Grundig GDF 9501 tüm bu sorunların üstesınden gelebılır mıyım?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onursrmeli -- 6 Eylül 2015; 11:19:48 >
  • onursrmeli O kullanıcısına yanıt
    artık kurutma kadar elektrik sarfiyatı da önemli. insanlar, hem iyi kurutsun, hem a+++ vs olsun istiyor. kısaca nedeni bu
  • onursrmeli O kullanıcısına yanıt
    9 pr. Grundig çok daha mantıklı olur.
    Plastik taban da yüksek derecelerdeki proğramlarda koku problemi olabiliyor. 20 yıl gibi uzun ömürlü de olmayabilir. Ama 10 yılı rahat çıkarır.
    Çelik tabanlı (6 pr) bosch-siemens-profilo genelde ithaldir ki 1500 tl civarıdır.
    Plastikler genelde yerli urundur.

Bldc: Daha sessiz ve dayanıklı kayışsız inverter motordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 6 Eylül 2015; 11:49:45 >
  • Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
    Giriş seviyesi Bosch, Siemens yerine 9 Programlı Grundig almaya karar verdim. Bu makinanın bedeli 1000 TL.
    Peki, Grundig yerine 1500 TL vererek Bosch yada Samsung alabilirsin der misinizi yoksa aşağıdaki beklentilerim neticesinde fazla uçmaya gerek yok al kullan mı dersiniz?

Beklentiler;

- su ve elektrik tüketimi makul
    - uzun Ömürlü
    - kokusuz
    - saç yapısı paslanmasın
    - Yıkama sonrası tam kuru çıkan bulaşıklar
    - evlenmeyi düşünüyorum bir kez daha makina almak istemiyorum

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.