Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.920
Cevap
180
Favori
2.547.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: egeloman

Öncelikle herkese merhaba;

İlk mesajım olacak bu ancak, 2-3 aydır forumları sıkça takip ediyorum ve tavsiler sonrasında samsung bir buzdolabı, aeg marka bir çamaşır makinesine sahip oldum ve şimdilik çok memnunum. Hepinize teşekkür ederim.

Bulaşık makinesi almak istiyorum şimdi. Alman malı Siemens ve Bosch'lar hoşuma gidiyor ancak cok fazla programa ihtiyacım yok. Siemens-Bosch-Electrolux marka 2 veya 3 programlı, tek sepet yıkama fonksiyonu olan, mümkünse ithal, tavsiye edeceginiz bir modeli araştırmak ve satın almak istiyorum. Hangi modelleri önerebilirsiniz?
    İlginiz için şimdiden teşekkürler.

İyi akşamlar.
    Öncelikle 2 ya da 3 programlı ve ithal Bosch veya Siemens modeli yok. Bunların yerine aşağıdaki modeli tavsiye ederim. Yeni çıkan seriden, Alman malı, 13 kişilik yıkama kapasitesine sahip, yük miktarına göre su tüketme gibi özellikleri mevcut. Fiyatı nakit 900-950 ytl civarında:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7678&k_id=26&kn=Bula%FE%FDk+Makinas%FD

Yukarıdaki pahalı gelirse aşağıdaki modeli de öneririm. 4 programlı, yerli montaj, ancak temel özelliklere sahip kullanışlı bir cihazdır:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=3975&k_id=26&kn=Bula%FE%FDk+Makinas%FD

2 programlı isterseniz bu model de olabilir. Bosch'larla aynı üründür:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1995&k_id=26&kn=Bula%FE%FDk+Makinas%FD

Electrolux'te de 3 programlı cihaz yok, ayrıca Electrolux'ün bulaşık makineleri malzeme kalitesi ve sepetlerin kullanışlılığı Bosch'un gerisinde.

• Herkese merhaba,

Bu aralar bulaşık makinası ile buzdolabı alma telaşındayım. Sizden ricam

1- Öncellikle çelik daha sonra olmazsa gri bulaşık makinası tavsiyesi. Fiyat olarak 1000-1100 üst limit. Altıda olabilir tabi:) çeliklerde en az galiba 4 programdan başlıyor.

2- Buzdolabı olarak ta en fazla 185x70x70 olan no-frost, çelik olmazsa gri fiyat olarak 1400 üst limit

Haftasonu simens bayiden aldığım fiyatlar şöyle buzdolabı KD 40 NX 73 NE için 1370/ 12 taksit ama sanki biraz küçük gibi 378 lt di galiba bul. mak için ise SE 24 E 232 TR'nin çelik olanı için 945 /12 taksit fiyatlar nasıl?

İlla siemens diye düşünmüyorum sizinde tavsiyeleriniz ile bir karar vereceğim.
  • gri uygunsa profilo bm 5201 eg 844ytl
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1843&k_id=640&kn=Profilo+Bula%FE%FDk+Makinas%FD
    celik olmazsa olmaz ise bosch sgs 55m85 eu
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1958&k_id=26&kn=Bula%FE%FDk+Makinas%FD

buzdolabı olarak o boyutlara bir kac cm daha yer varsa pesin odemeyle 4198 inox alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IFSO -- 29 Eylül 2008; 14:04:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

İlk mesajım olacak bu ancak, 2-3 aydır forumları sıkça takip ediyorum ve tavsiler sonrasında samsung bir buzdolabı, aeg marka bir çamaşır makinesine sahip oldum ve şimdilik çok memnunum. Hepinize teşekkür ederim.

Bulaşık makinesi almak istiyorum şimdi. Alman malı Siemens ve Bosch'lar hoşuma gidiyor ancak cok fazla programa ihtiyacım yok. Siemens-Bosch-Electrolux marka 2 veya 3 programlı, tek sepet yıkama fonksiyonu olan, mümkünse ithal, tavsiye edeceginiz bir modeli araştırmak ve satın almak istiyorum. Hangi modelleri önerebilirsiniz?

İyi akşamlar.
    Öncelikle 2 ya da 3 programlı ve ithal Bosch veya Siemens modeli yok. Bunların yerine aşağıdaki modeli tavsiye ederim. Yeni çıkan seriden, Alman malı, 13 kişilik yıkama kapasitesine sahip, yük miktarına göre su tüketme gibi özellikleri mevcut. Fiyatı nakit 900-950 ytl civarında:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7678&k_id=26&kn=Bula%FE%FDk+Makinas%FD

Yukarıdaki pahalı gelirse aşağıdaki modeli de öneririm. 4 programlı, yerli montaj, ancak temel özelliklere sahip kullanışlı bir cihazdır:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=3975&k_id=26&kn=Bula%FE%FDk+Makinas%FD

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1995&k_id=26&kn=Bula%FE%FDk+Makinas%FD

Electrolux'te de 3 programlı cihaz yok, ayrıca Electrolux'ün bulaşık makineleri malzeme kalitesi ve sepetlerin kullanışlılığı Bosch'un gerisinde.

Neden 2 proğramlı bulaşık makinası yokmuş işte yazıyorum aşağıdaki model 2 proğramlı SIEMENS SE22E230EU 2 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ

• quote:

Orjinalden alıntı: The_Chemist

Herkese merhaba,

Bu aralar bulaşık makinası ile buzdolabı alma telaşındayım. Sizden ricam

1- Öncellikle çelik daha sonra olmazsa gri bulaşık makinası tavsiyesi. Fiyat olarak 1000-1100 üst limit. Altıda olabilir tabi:) çeliklerde en az galiba 4 programdan başlıyor.

2- Buzdolabı olarak ta en fazla 185x70x70 olan no-frost, çelik olmazsa gri fiyat olarak 1400 üst limit

Haftasonu simens bayiden aldığım fiyatlar şöyle buzdolabı KD 40 NX 73 NE için 1370/ 12 taksit ama sanki biraz küçük gibi 378 lt di galiba bul. mak için ise SE 24 E 232 TR'nin çelik olanı için 945 /12 taksit fiyatlar nasıl?

İlla siemens diye düşünmüyorum sizinde tavsiyeleriniz ile bir karar vereceğim.

IFSO arkadaşın yazdığı gibi Profilo BM 5201 alabileceğiniz en uygun gri renk makinedir.
    Buzdolabında da aşağıdaki model olabilir:
    http://www.anadoluelektronik.com.tr/urun_detay.php?prodID=419
    Buzdolabında Siemens'in yerli üretim modelleri çok şikayet alan ürünlerdir. Bulaşık makinesinin fiyatı 12 taksit olduğu göz önüne alınınca normal saylır.

quote:

Orjinalden alıntı: komador

quote:

quote:

İyi akşamlar.

Neden 2 proğramlı bulaşık makinası yokmuş işte yazıyorum aşağıdaki model 2 proğramlı SIEMENS SE22E230EU 2 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ

Yazdığımı dikkatli okumadınız sanırım. Ben ithal olarak 2 programlı model yok dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 29 Eylül 2008; 16:38:39 >

• quote:

quote:

İyi akşamlar.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler afacan bey. SN25M230 modelini peşin 925 ytl'ye satın aldım bugun. Umarım uzun ve sorunsuz süren bir ömrü olur.

Ilginiz için çok teşekkürler.

Iyi Bayramlar

• Yazdığımı dikkatli okumadınız sanırım. Ben ithal olarak 2 programlı model yok dedim.

Sn Afacan sizden özür dilerim yazınızı yanlış anlamışım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: komador

Yazdığımı dikkatli okumadınız sanırım. Ben ithal olarak 2 programlı model yok dedim.

Sn Afacan sizden özür dilerim yazınızı yanlış anlamışım.

Esatğfurullah, rica ederim.
    @egeloman, makineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • Bosch bulaşık makinamızı yıkama bittikten sonra kapağını açtığımızda içerisinin biraz ıslak olması neden kaynaklanır? bilen varmı arkadaşlar veya böyle bir sorunla karşılaşan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Bosch bulaşık makinamızı yıkama bittikten sonra kapağını açtığımızda içerisinin biraz ıslak olması neden kaynaklanır? bilen varmı arkadaşlar veya böyle bir sorunla karşılaşan?
    Bulaşıklar kurumuyorsa parlatıcı dozajı azdır, parlatıcı kapağını açın 1 den 7 ye kadar rakamlar göreceksiniz, daha yüksek rakama çevirin oku. Veya kurutmasız hızlı program seçtiyseniz bulaşıklar ıslak kalır. Kapıyı 10 dak açık bırakırsanız o anki sıcaklıkla bulaşıklar kuruyacaktır.
  • quote:

Bosch bulaşık makinamızı yıkama bittikten sonra kapağını açtığımızda içerisinin biraz ıslak olması neden kaynaklanır? bilen varmı arkadaşlar veya böyle bir sorunla karşılaşan?

Aynı problem bende de var.Ama sanki ıslaklık değil de ıslaklığa dönüşmüş su buharı gibi.Ve özellikle bulaşıklarda değil de makinanın komple iç yüzeyinde ve kapakta.O zaman da şöyle bir soru sormak istiyorum.
    Diyelim ki auto 55-65 te yıkama yaptık.Örneğin göstergede 110 dk yazdı.Göstergede geri sayım bitip 0 yazdığında ne yapmalıyız?
    (Mesela biraz bekleyin sonra açın yada havalandırın filan diyenler var.Aslı ne olmalı?)

Bu arada şunu da ekliyeyim.Sadece tablet kullanıyorum.Tuz ve parlatıcı kullanmıyorum.Servis öyle söyledi.Ama acaba doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coksakinol -- 3 Ekim 2008; 12:39:26 >

• merhaba
    yazılanları aşağı yukarı okudum
    ben iki makine arasında kaldım
    Siemens SE26M250EU ve yine Siemens SE25M257EU
    bu iki makine arasındaki fark nedir?
    aqua stop özelliği nedir?
    bir de anadolu yakasında taksitle ucuza alabileceğim bir yer bilen var mı?
    bu konuda tecrübeli olanlardan beni bilgilendirmesini rica ediyorum
    şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nova23

merhaba
    yazılanları aşağı yukarı okudum
    ben iki makine arasında kaldım
    Siemens SE26M250EU ve yine Siemens SE25M257EU
    bu iki makine arasındaki fark nedir?
    aqua stop özelliği nedir?
    bir de anadolu yakasında taksitle ucuza alabileceğim bir yer bilen var mı?
    bu konuda tecrübeli olanlardan beni bilgilendirmesini rica ediyorum
    şimdiden teşekkürler..

Merhaba,
    Beğendiğiniz iki modelden M250'nin artıları:
    -6 program
    -Daha düşük su tüketimi
    -Daha sessiz çalışma
    -Daha gelişmiş sepet tasarımı

Bana kalırsa bu model yerine aşağıdaki modeli tercih edin. Yeni çıkan seriden ve özellik olarak daha donanımlı bir cihaz:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7678&k_id=641&kn=Siemens+Bula%FE%FDk+Makinas%FD

M250'ye göre artıları ise:
    -48 db. ses seviyesi.
    -13 kişilik yıkama kapasitesi.
    -Tablet deterjandan daha iyi performans elde etmek için tasarlanan Dossage Assist sistemi.
    -Yük sensörü (bulaşık miktarına göre su alma).
    -XXL geniş sepetler ve katlanabilen teller.
    -Bardak koruma sistemi.

Aquastop da makineyi şebeke sularından gelebilecek tehlikelere (örneğin tazyiğin yükselmesi, ve su basmaları) karşı koruyan sistemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 3 Ekim 2008; 18:26:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: coksakinol

quote:

Aynı problem bende de var.Ama sanki ıslaklık değil de ıslaklığa dönüşmüş su buharı gibi.Ve özellikle bulaşıklarda değil de makinanın komple iç yüzeyinde ve kapakta.O zaman da şöyle bir soru sormak istiyorum.
    Diyelim ki auto 55-65 te yıkama yaptık.Örneğin göstergede 110 dk yazdı.Göstergede geri sayım bitip 0 yazdığında ne yapmalıyız?
    (Mesela biraz bekleyin sonra açın yada havalandırın filan diyenler var.Aslı ne olmalı?)

Bu arada şunu da ekliyeyim.Sadece tablet kullanıyorum.Tuz ve parlatıcı kullanmıyorum.Servis öyle söyledi.Ama acaba doğru mu?

Program biter bitmez kapağı açıp havalandırmak, soğur soğumaz bulaşıkları çıkarmak en doğrusudur. Makine kapalı beklerse içteki buhar tekrar yoğuşup cam ve çelik eşyalarda su lekesi yapabiliyor. Makine içindeki ıslaklık da kapağın kapalı beklemesinden kaynaklanır. Makine biter bitmez kapağı açıp havalandırırsanız iç yüzeyde de su damlaları kalmayacaktır.

• Ne konuymuş be, baya bir okudum,

Bende eve bulaşık makinesi alacağım,
    800ytl iyi fiyat
    1100ytl hımm
    1300-1400ytl yeterr sınır

aralıpında makinelere bakıyorum
    sorunsuz olsun istiyorum,

Burada bosh sms53 serisi baya övülmüş,
    bu serinin normal beyezı 1.100 civarı, ama paslanmaz çelik olanı 1.300,
    200 YTL farka değermi? Ne avantajı var görünüm dışında,
    bir üst serisi sms59 benim için pahalı gibi duruyor,

Simens te işler nasıl,
    yarın almayı planlıyorum
    Elektrolux e falanda bakın diyorla ama bak bak kafa kalmadı,
    Birisi Milele alın diyor, 1600 e bir modeli var ama mantıklı bulmadım

Teşekkürler,

• Sadece renk farkı var beyazla inox arasında. Bence en mantıklısı Bosch SMS serisini almak, Siemens de aynısıdır SN ile başlayan tüm modelleri iyidir. Orijinal Alman malıdır içiniz rahat tercih edebilrisiniz. Sessizlik, kullanışlılık vs yönünden rakipsiz cihazlar.
  • Teşekkür ederim,
    Biri paslanamz çelik, beyaz olan paslanabiliyormu
    yani gerçekten sadece renk farkımı, yoksa paslanmama farkımı,

Birde nedense bugün sms53 serisini bulamadım,
    internetten alıyım diyorum,
    http://www.beyazesyam.com/
    güvenilir bir yermi,

fiyatlar şöyle;
    Bosch SMS53M02EU SilencePlus Bulaşık Makinası
    1,141.36 YTL

Bosch SMS53M08EU SilencePlus Paslanmaz Çelik Bulaşık Makinası
    1,392.67 YTL

Bosch SMS69M02EU SuperSilence Bulaşık Makinası
    1,570.68 YTL

Şuan SMS53M02EU modelini almayı planlıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Sadece renk farkı var beyazla inox arasında. Bence en mantıklısı Bosch SMS serisini almak, Siemens de aynısıdır SN ile başlayan tüm modelleri iyidir. Orijinal Alman malıdır içiniz rahat tercih edebilrisiniz. Sessizlik, kullanışlılık vs yönünden rakipsiz cihazlar.

• Paslanmaz çelik modelin sadece ön kapısı paslanmaz çelikten yapılmıştır. Yan kısımları yine parlak gri boyalı sacdır. Eğer aşırı rutubetli ve nemli yerde değilseniz beyaz model de paslanma yapmaz. Mesela bendeki 9 senelik Siemens'te hiç pas yok, zaten olsa da kolay değiştiriliyor.(bilgisayar kasasını kaplayan sac gibi çıkıyor ve değiştirilebiliyor)
  • quote:

Merhaba einherjer
    Siemens makinedeki sorunu yazınca hatırladım sizi.Sorunu çözdüler mi?Tamir işe yaradı mı?

Bulaşıkta Visi modelini vermişsiniz ama ben bu modeli size önermeyeceğim.Çünkü 1400YTL'yi hakeden bir makine olduğunu düşünmüyorum.Kapak plastik olsuğundan olası bir kazada (elinizden tencere kaysa mesela)çatlama riski var.Bitime kalan süre göstergesi vs yok.Sadece ekonomik program,otomatik program ve yoğun yıkama seçeneği var.

Bulaşıkta size bu bütçeyle Siemens'in aşağıdaki makinesini öneririm.Çok iyi bir ürün ve Electrolux'ten daha sağlam.
    tıklayın
    Hatta en üst serinin fiyatı da uygunmuş
    tıklayın

Eğer çelik arıyorsanız piyasada tam iyi diyebileceğim çelik modeller maalesef pahalı.Electrolux'ün gri renkli modeli düşünülebilir.Ya da bu modeli alabilirsiniz.Alman malıdır ama variospeed program hızlandırma tuşu yok
    tıklayın

Bu arada sirke olayını ben de çok duydum.En kısa zamanda deneyip sonuçlarını yazacağım.Makineye zararı olduğunu düşünmüyorum.

uzun bır aradan sonra merhaba candogan bey...
    burda yazdıgımız gıbı bulasık makınasında ki sırkeyı denedım
    parlatma guzel sonuc verıyor kısacası sıze parlatıcıyı aratmıyor....duyduguma gore sırke bazı makınalarda bulasıkların ıslak cıkmasına neden oluyormus bende bu sorunla karsılastım onceden rahatsız etmıyordu ama tatılde annemın kullandıgı bulasık makınasından cıkan bulasıkları kupkuru gorunce bı rahatsızlık basgosterdı bırde arastırdım herkesın makınasından kuru cıkıyor bulasıkları...parlatıcı bolmesındekı sırke bıtınce calgonıt mavı renklı krıstal parlaklıgındakı parlatıcısından aldım ınanın ki elma sırkesinden bır farkı yok...bence deterjana o kadar para vermeye degmezmiş...sımdılık 1 defa calıstırdım makınayı parlatıcı ıle bırlıkte ve tencerelerın cam kapakları ıslaktı bazı bardaklardan su suzuluyordu bırde sepetlerım cok ıslak damla damla akıyor bu aksam yıne deneyecegım parlatıcılarda mı sorun var yoksa makına kurutmada yetersız mi kalıyor....parlatıcı ayarı sırke kullanırıken 4 tü parlatıcıda 3 e ındırdım aslında 3 ile 4 arasında demek daha dogru olur...yukseltmekte pek ıstemıorum elımden geldıgınce dusuk sevıyede olmalı kı zararlarını azaltabılıyım....makınam SIEMENS SE 26 T 290 EU gecenlerde eskıden bosch ta calsıan bı arkadasa rastladım kurutmada sorun olabılır dedı cok uzuldum :(
    bu konuda dusuncelerınızı paylasırsanız sevınırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi einherjer -- 6 Ekim 2008; 15:10:25 >

• Candoğan bey teşekkürler,
    Paslanmaz çelik alacağım güzel duruyormuş

ama Bosch SMS53M08EU hepsiburada gibi mağzalarda yok
    Siemens'teki dengi SN25M830EU alsam farkedermi, Bosh mu olmalı sizce? Hangisi daha doğru olur. Bosh sadecehttp://www.beyazesyam.com/ da var
    güvenilir bir yermi bilmiyorum, siemens hepsiburada da olduğu için bilindik alışveriş yaptığım bir yer.

quote:

Paslanmaz çelik modelin sadece ön kapısı paslanmaz çelikten yapılmıştır. Yan kısımları yine parlak gri boyalı sacdır. Eğer aşırı rutubetli ve nemli yerde değilseniz beyaz model de paslanma yapmaz. Mesela bendeki 9 senelik Siemens'te hiç pas yok, zaten olsa da kolay değiştiriliyor.(bilgisayar kasasını kaplayan sac gibi çıkıyor ve değiştirilebiliyor)

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.