Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tartıştıkları buzdolabı ama sürekli çalıştığı için farkeder, bulaşık ve çamaşır makineleri sürekli çalışan eşyalar olmadığı için bu farkı sormuştum.

hatta çamaşır makineleri için a ile a+ arasında yıllık tüketim farkı 60 lira diye okumuştum , ilgilenenler için kaynak :http://esyatavsiyeleri.com/camasir-makinesi/

merak ettiğim bulaşık makineleri içinde aynı durum söz konusu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemixings -- 13 Aralık 2014; 10:34:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetin.s

Doğru söylüyorsunuz ona dikkat etmemişim :)

Şimdi araştırırken aşağıdaki siteyi buldum, eski tarihli bir araştırma gibi ama sonuçları sizin sorunuza yanıt olabilir;

http://www.emo.org.tr/ekler/6a294726cea0a74_ek.pdf?dergi=910

yararlı, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemixings -- 13 Aralık 2014; 10:54:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s@ndok@n

Bu yeni makinelerin çoğu ıslak bırakıyor,tam kurutma yok varsada ben görmedim henüz.bu yüzden Arçelik 6283 ü iade ettik yerine yine Arçelik düşünüyorum fakat ucuz makine alacam 1600tl lik makine su bıraktıktan sonra gider 800 tl makine alırım hiç olmazsa içim cızlamaz...

ben miele de yıkadıktan sonra direk rafa kaldırıyorum. miele ler su konusunda çok cimri değil, iyiki de değil, 7 lt ile yıkamaya ben inanmıyorum, varsın 14-20 litre ile yıkasın, yılda 2 ton farkeder, 1 ton su 4 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 13 Aralık 2014; 11:06:43 >
  • Arkadaşlar bu makinenin iç hacmi nasıldır? bilen var mı?http://www.teknosa.com/urunler/115030287/aeg-f65712m0p-a-7-prog-bulasik-makinasi AEG 65712MOP.

Bu hafta almayı düşünüyorum. İç hacmi geniş, çelik tabanlı, A+ ve üzeri sessiz bir makina araştırıyorum. Bayadır yorumlarınız okuyorum. kafamda şekillenen makiler şunlar:

Electrolux ESF6521LOW

Electrolux ESF6630ROW

AEG F65712M0P (bu makinenin içini merak ediyorum acaba xxl mı?)

PROFİLO BM6481MG (en son tercihim).

yada sizlerin önereceğiniz farklı bi makine varsa yardımcı olursanız sevinirim.

• Merhaba Arkadaşlar,

Bulaşık Makinesi olarak Profilo Aeg gibi orta sınıf markalar arasında bir tercih yapmak istiyorum.

Profilo BM3121EA (diğerlerine göre biraz daha uygun fiyatı var)
    Profilo BM5220MG

AEG f55022W0

Electrolux ESF6202LOW

800-1000 TL bandında başka hangi ürünler tercih edilebilir?
  • http://www.hepsiburada.com/liste/profilo-bm4223eg-a-4-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtprofbm4223eg&categoryId=22156&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=cpc&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.cpc&v=1.14

bu makineyi aldım üstteki arkadaş bunun bir önceki modelini önermişti ama kötümü ettim acaba bilgisi olan varmı bu model hakkında nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 13 Aralık 2014; 17:29:14 >

• arkadaşlar acil bulaşık makinesi almam lazım fakat özellikle iki model arasında kaldım.profilo bm6481mg ile bosch sms63m38tr arasında kaldım. birinin fiyat birinin markası derken karar veremiyorum. bosck aradaki 350 liralık farka değer mi yoksa o kadar farka gerek yok bm6481 modeli kesinlikle bosch u aratmaz mı dersiniz? acil karar vermem gerek yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosphorusbh

arkadaşlar acil bulaşık makinesi almam lazım fakat özellikle iki model arasında kaldım.profilo bm6481mg ile bosch sms63m38tr arasında kaldım. birinin fiyat birinin markası derken karar veremiyorum. bosck aradaki 350 liralık farka değer mi yoksa o kadar farka gerek yok bm6481 modeli kesinlikle bosch u aratmaz mı dersiniz? acil karar vermem gerek yardımcı olursanız çok sevinirim.

bence 6481 daha şık ve aradaki farkı da düşünürsek profilo6481 derim. ancak siemens fırınımı montaja gelen teknisyen profilo ile siemens arasında kullanılan malzemelerde veya bir kısmında -parçalarda- kalite farkı olduğunu söylemişti ama ne kadar doğru bilmiyorum. gene de ben profilo derim 350 tl az değil çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

Orijinalden alıntı: bosphorusbh

arkadaşlar acil bulaşık makinesi almam lazım fakat özellikle iki model arasında kaldım.profilo bm6481mg ile bosch sms63m38tr arasında kaldım. birinin fiyat birinin markası derken karar veremiyorum. bosck aradaki 350 liralık farka değer mi yoksa o kadar farka gerek yok bm6481 modeli kesinlikle bosch u aratmaz mı dersiniz? acil karar vermem gerek yardımcı olursanız çok sevinirim.

bence 6481 daha şık ve aradaki farkı da düşünürsek profilo6481 derim. ancak siemens fırınımı montaja gelen teknisyen profilo ile siemens arasında kullanılan malzemelerde veya bir kısmında -parçalarda- kalite farkı olduğunu söylemişti ama ne kadar doğru bilmiyorum. gene de ben profilo derim 350 tl az değil çünkü.

forumda parça kalite konusuna açıklık getirebilecek bilgisi olan biri aydınlatırsa memnun olurum doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

http://www.hepsiburada.com/liste/profilo-bm4223eg-a-4-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtprofbm4223eg&categoryId=22156&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=cpc&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.cpc&v=1.14

bu makineyi aldım üstteki arkadaş bunun bir önceki modelini önermişti ama kötümü ettim acaba bilgisi olan varmı bu model hakkında nasıldır ?

up upp

• tribal_dns T kullanıcısına yanıt
    Soruda bahsi geçen "üstteki arkadaş" benim galiba

Benim önerdiğim bir model olduğuna göre "kötü seçim" demeyeceğim aşikar . Şakası bir yana, kendimi haklı çıkarma gayretinde değilim; "içime sinsin" isteğinizi anlıyorum. Bence forumdaki uzman kişilerin yorumu da büyük ihtimalle "kötü seçim değil" şeklinde olacaktır; zira iki model de, forumda genellikle olumsuz yorumlar almayan ve önerilen modeller arasındadır.

İyi günlerde kullanın.
  • Fenman kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Eyvallah hocam yalnız 3 çekmeceli olan 4210 SC modelini tercih ettik, 2200 lira fiyatı.

makine kuruldu mu? memnun musunuz?
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle söylemek gerekirse bulaşık makinelerinin performanslarını karşılaştırabilecek deneyimim yok. Miele ile aldığımız günden bugüne kadar 2 farklı programla yıkamada bulunduk. Biri Auto modu, diğeri ise hafif kirli bulaşıklar için hazırlanmış mod. Gayet memnun kaldık, tabaklarda, bardaklarda kir kalmadığı gibi, kupkuru çıkarıyor makine. Ayrıca oldukça sessiz çalıştığını da söylemeliyim. Sepet olmadığından ötürü de hacimden kazanım söz konusu, oldukça işimize yaradı.
  • Johnny B. Goode J kullanıcısına yanıt
    ben sürekli yoğunda kullanıyorum, bir deneyin, tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

ben sürekli yoğunda kullanıyorum, bir deneyin, tavsiye ederim

sizdemi miele kullanıyorsunuz
  • canoka C kullanıcısına yanıt
    Evet, 1 yıldan biraz fazla oldu alalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçelikin bulaşık makineleri nasıldır arkadaşlar ? forum daha çok bosch siemens profilo üçlüsünde dönüyor heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: seffaf1

Arçelikin bulaşık makineleri nasıldır arkadaşlar ? forum daha çok bosch siemens profilo üçlüsünde dönüyor heralde

F/P dayanıklılık,kalite birleşince, forumda alınan makineler incelendiğinde kullanıcı memnuniyeti de öne çıkınca tabii ki Bosch-Siemens-Profilo grubu öne çıkıyor... Bulaşık makinesinde en çok siemens ve profilo alan var ve memnunlar...
    Çamaşır makinesinde Aeg-Electrolux-Bosch kullanıcıları daha çok tabii geliri yüksek olanlar tartışmasız Miele markasına yöneliyor haklı olarak. Vestel-arçelik gibi beyaz eşyaları bilinçli işin uzmanı kullanıcılarda asla önermez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 16 Aralık 2014; 2:59:47 >
  • Arkadaşlar 1500 tl bütçe için önereceğiniz inox model bulaşık makinası var mı?
  • 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.