Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sirtayfun , sirtayfun Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
15.922
Cevap
180
Favori
2.547.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: canmania

quote:

Orijinalden alıntı: kahin_x

çok teşekkür ederim torsito...

1007 modeli şuan için pahalı geldi.

909 modeli Bonus 9 taksitle gitti gidiyor da 920TL oluyordu N11 de puanlarımla birlikte 878TL ye aldım.

hayırlısı umarım pişman olmayız...

öncelikle vestel den memnun musunuz? 909 modeli nasıl istediğiniz performansı alabildiniz mi?

Merhaba,

(Not: özelden mesaj atmış olan bir arkadaşa verdiğim cevabı sizin mesajınız içinde paylaşmak istiyorum.)

öncelikle gecikmiş cevabım için özür dilerim. bir süredir siteye giremiyordum. Şuan ki yazacaklarım ne kadar işinize yarar bilmem. Ama cevap vermediğimi düşünmeyin diye yazmak istedim.

Makinemizden çok çok memnunuz. Yıkamasından, enerji tüketimine, raf kullanımına ses seviyesine varıncaya kadar. Benim önceliklerim enerji tüketimi, su tüketimi, çelik kazan aksamı idi. Bunları zaten tam istediğim şekilde buldum. Bunların dışındaki özellikler içinse unutulmaması gereken fiyat/performanstır. Bu anlamda verdiğim her kuruşu fazlasıyla hak etti. Eşim ilk zaman üst rafı yerleştirememekten şikayet etse de 12 yıllık eski makineye olan alışkanlığını da itiraf etmek zorunda kaldı... :)

Özellikle iki noktayı vurgulamak istiyorum. İlki ben web ten aldım, ve aslında nereden alınırsa alınsın makineyi Vestel servis getiriyor ve kuruyor. Yani önce birileri getirip sonra siz servis peşine falan düşmüyorsunuz. Sorun var ise de anında çözmüş oluyorsunuz. Vestel servisin bu uygulaması için özellikle bir tebriği hak ediyorlar.
    ikinci konu ise çelik kazan konusuna çok takılmıştım. Vestel tüm ürünlerinde zaten çelik kazan kullanıyormuş. Yani bosch grubunun özellik olarak sundukları durum Vestel de standart.

İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahin_x -- 18 Eylül 2014; 23:49:17 >

• kahin_x K kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler.Makinayı yaklaşık 1 ay önce aldım.Mağza ve kart kampanyasıyla 900 TL ye geldi. F/P olarak çok memnunum doğru tercih yapmışım :)
  • Arkadaşlar bu aralar ARÇELİKTE kampanya var ( bonus 9 taksit )

Ortalama 599 - 699 TL lik 6 kişilik bir makine gerekli. Çelik iç yüzey ve düşük programlı ve enerji tasarruflu.

Tencere - tava ve bardak bol bol yıkanıyor.

tşk ler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarctmn

quote:

Orijinalden alıntı: honan

Serdar Bey siemens ten çelik tabanlı ve almanya üretimi olarak önerebileceğiniz modeller yukarıda bahsettikleriniz mi başka da var mı? bir de 3 programlısının tabanı çelik mi polinox mu?

Merhabalar,

Çelik tabanlı olanlar sadece 6 programlı olanlar şimdilik.

3 programlar polinox tabanlı, fakat siemens ten 2 programlılarından dahi biz koku yapıyor şikayeti almıyoruz bu bence farklı markalardan gelen bir ön yargıdan ibaret.

SN26M832TR 1480,00 tl şuan 3. çekmecesi yok daha önce de bahsettiğim gibi.

Eğer 3. çekmece olsun diyorsanız yerlide var, SN26L881TR - 1250 tl

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Teşekkür ederim cevabınız için. Bir sorum daha olacak. Gerçi siemens bayii olarak size sormam belki garip olacak ama aynı firma olduğunu düşünerek soruyorum. Baktığımız iki modelden biri bu diğeri de profilo 6480. 3. sepet farkı dışında birbirlerine göre artı eksileri nedir acaba?

quote:

quote:

Serdar Bey siemens ten çelik tabanlı ve almanya üretimi olarak önerebileceğiniz modeller yukarıda bahsettikleriniz mi başka da var mı? bir de 3 programlısının tabanı çelik mi polinox mu?

Merhabalar,

3 programlar polinox tabanlı, fakat siemens ten 2 programlılarından dahi biz koku yapıyor şikayeti almıyoruz bu bence farklı markalardan gelen bir ön yargıdan ibaret.

• arkadaşlar bosch sms53l08tr hakkında bilgisi olan varmı. iyi bir makinemidir, Siemens ve profiloda muadili nedir. bunun yerine alınabilecek daha iyi bir seçenek var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: navek

arkadaşlar bosch sms53l08tr hakkında bilgisi olan varmı. iyi bir makinemidir, Siemens ve profiloda muadili nedir. bunun yerine alınabilecek daha iyi bir seçenek var mı?

Merhaba,

Siemens SN25L830TR 1290,00 tl

Fakat ürün şuan siemens stoklarında yok görünüyor.

cevap için teşekkürler. peki alınır bir makinemidir, üretim yeri neresi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Eğer 3. çekmece olsun diyorsanız yerlide var, SN26L881TR - 1250 tl

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Teşekkür ederim cevabınız için. Bir sorum daha olacak. Gerçi siemens bayii olarak size sormam belki garip olacak ama aynı firma olduğunu düşünerek soruyorum. Baktığımız iki modelden biri bu diğeri de profilo 6480. 3. sepet farkı dışında birbirlerine göre artı eksileri nedir acaba?

quote:

quote:

Merhabalar,

Birebir de profilonun teknik detaylarını tam olarak bilmiyorum, fakat dış görünüm dışında makinanın iç aksamının aynı olduğunu burada teknik
    bilgi sahibi arkadaşlar tarafından vurgulanıyor.

Fiyat konusunda ciddi bir fark var ise elbette tercih edilebilir.

Teşekkür ederim Serdar Bey cevaplarınız için. siemens olanın 2 sepetli olması daha iyi ama fiyat farkı çok olduğu için sanırım diğeri daha ağır basıyor.

• Arkadaşlar 2 bulaşık makinesi arasında kararsız kaldım.Fiyat olarak birbirine yakın ürünler. Bilgi sahibi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.Kalite performans konusunda aydınlatırsanız sevinirim.Teşekkürler.

1.Bulaşık makinası

http://www.hepsiburada.com/liste/profilo-bm5222eg-a-5-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtprofbm5252eg&categoryId=22156

2.Bulaşık makinası

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-lff-8m019-eu-a-8-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotlff8m019eu&categoryId=22156

• Arkadaşlar Arçelik marka bulaşık makinamız emekliye ayrıldı. Bir kaç gündür Bulaşık makinesi bakıyordum. 2 makina arasında kaldım. Konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
    1.Makinamız Profilo kargo + indirim ile bana maliyeti 880 TL

http://www.hepsiburada.com/liste/profilo-bm5222eg-a-5-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtprofbm5252eg&categoryId=22156
    2.Makinamız Hotpoint Ariston kargo + indirim ile bana maliyeti 980 TL

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-lff-8m019-eu-a-8-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotlff8m019eu&categoryId=22156

Hangisini önerirsiniz?

• Merhaba,

1 Kasımda evleniyorum. Bu sebeple bir bulaşık makinesi tavsiyesine ihtiyacım olacak. Genelde çok bulaşığımız olmayacak. Program sayısı da az olabilir. Ama bizi üzmeyecek sağlam bir makine arıyorum. Bütçe 900 tl - 1300 tl arası

Forumdaki son dönem öneriler doğrultusunda ufak bir liste yaptım. Aşağıdaki listeden ya da farklı bir model önerirseniz çok sevinirim.

AEG F55022W0 5 Programlı Bulaşık Makinesi 799 tl
    http://www.teknosa.com/urunler/115030250/aeg-f55022w0-5-programli-bulasik-makinesi

Electrolux ESF6521LOW A Enerji Sınıfı 12 Kişilik Bulaşık Makinesi 1099 tl
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/ELECTROLUX-ESF6521LOW-A-Enerji-S%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-12-Ki%C5%9Filik-Bula%C5%9F%C4%B1k-Makinesi,103452,465718,1243464.html?langId=-14

Siemens SN26L881TR IQ700 A++ 6 Programlı Jetmatic Bulaşık Makinesi 1279 tl (Tabanı çelik değil bildiğim kadarıyla. Çelik olması çok mu önemli?)
    http://www.n11.com/siemens-sn26l881tr-iq700-a-6-programli-jetmatic-bulasik-makines-P22089004

Siemens SN25L830TR 5 Program A+ Enerji İnox Bulaşık Makinesi
    http://www.n11.com/siemens-sn25l830tr-5-program-a-enerji-inox-bulasik-makinesi-P22041557

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahlaksahibi

quote:

Orijinalden alıntı: ahlaksahibi

regal xl 612 aldım hepsiburada dan puandı çekdi derken 600 liraya maloldu özellikleri güzel. vestel BMH-XL606 W ile aynı.güzelde yıkadımı tamamdır.fazla para vermeye gerek yok bence

makine geldi kuruldu ilk yıkama yapıldı çok şahane çıktı bulaşıklar.

İÇİ ÇELİK TABAN MI?

Şuanda sadece 1000 TL ye 50TL puan var ( birde mobil uygulama ödem kampanyası )

XL dediği için soruyorum içi büyük mü_?

• http://www.hizlial.com/samsung-dw60h3010fw-3-programli-bulasik-makinasi-a-enerji/10374315

Samsung DW60H3010FW 3 Programlı Bulaşık Makinası A+ Enerji

12 Kişilik Yıkama Kapasitesi
    3 Yıkama Programı
    A⁺ Enerji Performansı
    Yüksekliği Ayarlanabilir Üst Sepet
    Yarım Yük Yıkama
    Tablet Deterjan Seçeneği
    Hareket Ettirebilir Bardak Bölmeleri
    Sızıntı Sensörü
    Düşük Su Seviyesi Sensörü
    14lt Su Tüketimi
    52dB Ses Seviyesi
    Paslanmaz Çelik İç Kabin
    Boyutlar: (GxDxY): 598x 570 x 845mm

75 TL MAXİ PUAN VERİYOR , AYRICA BAZI HESAPLARA ÇEK KOD TANIMLAMIŞ

bu makine nasıl ? alınabilir mi?

• Bilgiler için teşekkür ederim.
  • Hayvan gibi su harcayan bir bulaşık makinesi istiyorum.evet yanlış okumadınız.neden cok su harcamasını istediğimin sebebi adam gibi temizlik için.günümüzdeki bulaşık makineleri su tasarrufu yüzünden doğru dürüst bulaşık yıkayamıyor.neredeyse susuz yıkayacaklar.bu durumda sonuç kötü yıkanmış bir bulaşık olarak yansıyor.bugün en fazla suyla bulaşık yıkayan makine hangisi?
  • arkadaşlar profilo 6481mg nin bosch ve Siemens muadilleri neler. taban çelikmi birde bunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Hayvan gibi su harcayan bir bulaşık makinesi istiyorum.evet yanlış okumadınız.neden cok su harcamasını istediğimin sebebi adam gibi temizlik için.günümüzdeki bulaşık makineleri su tasarrufu yüzünden doğru dürüst bulaşık yıkayamıyor.neredeyse susuz yıkayacaklar.bu durumda sonuç kötü yıkanmış bir bulaşık olarak yansıyor.bugün en fazla suyla bulaşık yıkayan makine hangisi?

aynen hocam bende aynı durumdan muzdaribim. tasarruf diyerek yıkamıyorlar ikinci kez yıkıyoruz
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Piyasadaki birçok makine ekonomik programda az su harcıyor çok su harcaması isteniyorsa diğer programlar kullanılabilir bir çoğunun diğer programları 15 litre su harcıyor ki eski makinelerde en çok 18-20 litre su harcarlardı. Hem böylece ısı da yükselmiş olacağı için temizlememe derdi olmaz.
  • Birde şu bardak çizme olayı kafamı çok karıştırıyor.bu sadece markaya üretime özgü birşey mi,yoksa suyla,deterjanla,kullanılan programla mı alakalı?mesela bir üye diyor ki ben yeni X markalı makine aldım tüm bardak takımım çizik içinde,ama akrabamın 5 yıllık Y marka bulaşık makinesi var,her seferde bardakları pırıl pırıl çıkarıyor.buna benzer birçok şikayet var.Bulaşık makinesi seçerken bu marka çiziyor diğeri çizmiyor mantığı doğru bir yaklaşım mı?gerçekten bu durum makineden makineye değişiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Birde şu bardak çizme olayı kafamı çok karıştırıyor.bu sadece markaya üretime özgü birşey mi,yoksa suyla,deterjanla,kullanılan programla mı alakalı?mesela bir üye diyor ki ben yeni X markalı makine aldım tüm bardak takımım çizik içinde,ama akrabamın 5 yıllık Y marka bulaşık makinesi var,her seferde bardakları pırıl pırıl çıkarıyor.buna benzer birçok şikayet var.Bulaşık makinesi seçerken bu marka çiziyor diğeri çizmiyor mantığı doğru bir yaklaşım mı?gerçekten bu durum makineden makineye değişiyor mu?

Bu bardak çizme olayı biraz şans işi galiba, bizim bir tanıdık sırf bu yüzde 2 makine değiştirdi biri siemens diğeri arçelik en son ne aldı bilmiyorum. bölgenin suyuna bağlı olsa aynı şehirde aynı kullanma suyunu kullanıyoruz bizim başımıza böyle bir olay gelmedi. Belki de makinelerin suyu yumuşatma değerleri farklıdır, çok aşırı yumuşatanlar bu şekilde yapıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: hamidowic

REGAL DISH M 321 nasıldır arkadaşlar. anneme hediye olarak alacağım. ilk bulaşık makinası olacak. bütçem az. daha fazlasını önermeyin. gönül ister bosch olsun ama para bukadar. gittigidiyorda ücretsiz kargo ile 530tl fiyatı var.
    mediamarkttaki teknostar markasından daha iyidir diye düşünüyorum

Regal önermem. Altus AL434, Grundig GDF5201, az daha çıkma şansınız varsa Profilo BM2021EA, AEG F550022W0 öneririm.

o bu derken arçelik 6231 aldık.
    internetten almaya güvenemedim ve makine parası + kargo iş çığrından çıkıyordu. bayiiden 6231 aldık içi çelik taban, güzel makine hissiyatı verdi. inşallah şansımıza güzel çıkar sorunsuz kullanırız

• 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.