Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet doğru..iyi günlerde kulllanmanız dileği ile
  • Merhaba Dostlar;
    Bulaşık makinesi göz kırpıyor, gidici.
    Vestel marka makineyi şimdiye kadar 2 kere servis 1 kere ben tamir ettim.
    Dolayısıyla artık bozulursa uğraşmayacağım.
    Bozulmadan bir makine bakayım diyorum ama acelem de yok.
    f/p ürünü arıyorum, yakında vestel çamaşır makineside ölecek gibi ( şu an uçak motoru gibi çalışıyor ) bu yüzden bulaşık makinesini mümkün mertebe f/p bir ürün alıp çamaşır makinesine daha çok bütçe ayırmak istiyorum.
    Uzun lafın kısası, okuduğum önerilerden bu işin erbabı olan candogan62 gibi arkadaşlar profilonun f/p ürünlerini baya bir önermişler.
    Bende şu ürünü alayım diyorum :

http://www.tekcarsi.com/profilo-bm5221eg

781 TL fiyatı ile oldukça uyun bir makine gibi göründü gözüme.

Şunu da kuponla 773 TL - 50 Bonus = 723 TL ya maletme şansım var ( % 3,5 avantajix ide sayarsak 700 TL ) :

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bm5222eg-5-programli-bulasik-makinesi-122285297

Bu iki makinenin farkları nelerdir ?
    Hangisini almak daha mantıklı ?

Ya da 100- 200 daha katıp çok çok mantıklı olacak bir seçenek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rand_Al_Thor -- 22 Temmuz 2014; 0:29:20 >

• airman006 A kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim inş yarın sağlam bir makine gelirse tüm işkence bitecek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: herschell

quote:

Orijinalden alıntı: insaat2121

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: insaat2121

quote:

uzun zaman ses cıkmayınca Bosch SMS68N08 alman montajlı ürünü aldım yarın getirip kuracaklar (bugun) sözde bekliyorum artık..

Makinayı getirenler ambalajını açıp size öyle teslim edecekler. Sağına soluna iyice ama iyice bakın ezik, çizik olmasın.
    Yukarıda mesajlarım var. Aldığım Bosch makinanın kapağında ezik vardı. Günlerdir bekliyorum yenisi gelecek. Aman dikkat edin.

Bilgilendirmeniz için çok tşk ederim hertarafına iyice bir bakacağım.. Sizin durumunuza da üzüldüm inş bir an önce makineniz gelirde bulaşıkları elde kim yıkıyorsa o kurtulur inş :)

Rica ederim. Umarım makinanız sorunsuz gelir kurulur. Baktım da aynı makinayı almışız sadece renk farkı var. Benim aldığım model: SMS68N02TR

Gül güle kullanın. :)

makine geldi fakat iyi dilekleriniz işe yaramadı :( makinenin yan tarafında büyük bir göçük vardı. isterseniz yan paneli değiştirelim dediler yok yeni makine getirin dedim yarın getirecekler inş bir sorun daha çıkmaz... Bu arada benim aldığım model SMS68N08 idi fakat bana getirdiklerinde SMS68N08TR idi yani sonunda TR ibaresi vardı. bende TR montaj mı dedim. yok dediler içine baktım germany yazıyordu. fakat aklıma takıldı sorduğumda TR ibaresinin Türkçe menülü olduğu için varlığından söz etti bu doğru mu acaba???

Çok ilginç bu makinaları nasıl taşıyorlar ki sağı solu ezik içinde. Bu durumu Bosch'a yazmak lazım fırsat bulduğumda yazayım.
    Bana da makinayı getirenler değil de servis ön kapağı değiştirelim demişti. Kabul etmedim, onca para veriyoruz neden doğru dürüst makina getirmiyorlar.

Şimdi aklıma şu geliyor. Bende bulunan makinayı alıp başkasına götürebilirler mi?
    Size gelen makinayı yeniden paketleyip başkasına götürüler mi?

Bosch hangi lojistik firması ile çalışıyorsa bunu sorgulamalı. Her teslim edilen makinada böyle sorunlar oluyorsa nedenini araştırmalı.

Gelecek makinayı da iyice kontrol edin. Gelişmeleri bizimle paylaşın lütfen.

Benim makinadan dün (Pazartesi) de bir ses çıkmadı. Sabırla bekliyorum.
    Eski makinayı yerinden sökmüş çıkarmıştım. Tamir ettirmek için yeniden bağlantılarını yaptım. Tam olarak yerine yerleştirmedim ama şu an içi bulaşık dolu ve çalıştırdım.

Bosch böyle yapmamalıydı. Kaç gündür yeni makina bekliyorum.

• insaat2121 kullanıcısına yanıt
    Nasıl taşıdıklarını belli oluyor artık..

makinenın yan paneli çelik levhadan yapmışlar ama nasıl çarpmışsa levha yamulmuştu şimdi o şiddetli bir çarpışmada içindeki devreler yada diğer sistemlerin zarar görme olasılığı yüksek.. makineyi getirip kurmak isteyen adamlar bu makinenin panelinin değiştirilip yeniden başka müşteriye verileceğini söyledi. ama parçanın ancak 1 haftaya geleceğini söyledi. sözde makinem bugün gelecek eğer gelmez ise demek ki tamir edip getirecekler bu durumda iade etmeyi düşünüyorum..

bence sizde beklemeyin aldığınız yeri arayın ve derhal bir makine isteyin belki sizinkinede bir işlem yapıp vermeye çalışıyor olabilirler...
  • herschell H kullanıcısına yanıt
    Az önce makinayı aldığım Bosch bayisini aradım yardımcı olmalarını istedim. Servisle görüşmüşler eğer Perşembe'ye kadar gelmezse tekrar bizi arayın dediler. Benim şanssızlığım şu oldu. Makina geldiğinde teslim alırken ezikliği görmedim, servis gelip kurulumunu yaparken gördüm. Bu nedenle uzadıkça uzadı. Rapor yazıldı, onaylandı, sonrasında fabrikadan makina beklediklerini söylediler.

Size ürünü satana kadar el üstünde tutuluyorsunuz sonrasında ise tüm güçleriyle yardımcı olmuyorlar. :(
  • Sizce

Profilo Bulaşık Makinesi BM5380MG mi?http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bulasik-makinesi-bm5380mg-121369502 1029 TL'ye alabiliyorum.

yoksa

AEG F55022W0 5 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ mi?http://www.kliksa.com/urun/aeg-f55022w0-5-programli-bulasik-makinesi/900394474 799 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xaero -- 22 Temmuz 2014; 19:49:19 >

hmm bende getirdiklekqrinde hemen kurmak istedim o yüzden rapor filan tutmadılar makineyi verdim yolladım hemen..
    az önce aradım depoda aynı üründen yok dediler bu gün kargo gelecekti geçikti dedi. Tehşir var ama onu yollamadım dedi kapalı kutu yollayacağım dedi. bende tamam dedim gelirse bu akşam 10 kadar yollarız dedi gelmez ise yarına kalır dedi o nada tamam dedim. ama bence uzatıyorlar.. benim şansıma dükkan avm içinde akşam saat 10 a kadar acık birşey olursa gidebiliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rand_Al_Thor

Merhaba Dostlar;
    Bulaşık makinesi göz kırpıyor, gidici.
    Vestel marka makineyi şimdiye kadar 2 kere servis 1 kere ben tamir ettim.
    Dolayısıyla artık bozulursa uğraşmayacağım.
    Bozulmadan bir makine bakayım diyorum ama acelem de yok.
    f/p ürünü arıyorum, yakında vestel çamaşır makineside ölecek gibi ( şu an uçak motoru gibi çalışıyor ) bu yüzden bulaşık makinesini mümkün mertebe f/p bir ürün alıp çamaşır makinesine daha çok bütçe ayırmak istiyorum.
    Uzun lafın kısası, okuduğum önerilerden bu işin erbabı olan candogan62 gibi arkadaşlar profilonun f/p ürünlerini baya bir önermişler.
    Bende şu ürünü alayım diyorum :

http://www.tekcarsi.com/profilo-bm5221eg

781 TL fiyatı ile oldukça uyun bir makine gibi göründü gözüme.

Şunu da kuponla 773 TL - 50 Bonus = 723 TL ya maletme şansım var ( % 3,5 avantajix ide sayarsak 700 TL ) :

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bm5222eg-5-programli-bulasik-makinesi-122285297

Bu iki makinenin farkları nelerdir ?
    Hangisini almak daha mantıklı ?

Ya da 100- 200 daha katıp çok çok mantıklı olacak bir seçenek var mı ?

Kimseden yorum gelmeyince şu makineyi aldım :

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/BM5222EG.html

Karttan çekilen 770/6
    Kazandığım bonus 50 TL
    Kazandığım avantajix türevi 21,5 civarı
    Toplam maliyet : 700 TL civarı

Bu fiyata f/p ürünü aldığımı düşünüyorum, umarım doğru karar vermişimdir.

• Rand_Al_Thor kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Fiyat/performans oranı çok yüksek olan kaliteli bir makine almışsınız. Üstelik puanlarla da çok uygun fiyata gelmiş. İçiniz rahat, makineniz hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Merhaba

Fiyat/performans oranı çok yüksek olan kaliteli bir makine almışsınız. Üstelik puanlarla da çok uygun fiyata gelmiş. İçiniz rahat, makineniz hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim makine az önce geldi kardeş kurulumda yapıldı 15dk lık programda kısa bir test sürüşüde yaptık yaşadığım şehir dolayısıyla (Malatya) bulaşık tuzu kullanmamı önermedi zaten o girişi kapattığını söyledi sadece parlatıcı ve tablet fairy mi ne marka onu söyledi plantinum serisi makine sorunsuz şimdilik umarım en kısa sürede senin makinede gelir...
  • quote:

Benim makine az önce geldi kardeş kurulumda yapıldı 15dk lık programda kısa bir test sürüşüde yaptık yaşadığım şehir dolayısıyla (Malatya) bulaşık tuzu kullanmamı önermedi zaten o girişi kapattığını söyledi sadece parlatıcı ve tablet fairy mi ne marka onu söyledi plantinum serisi makine sorunsuz şimdilik umarım en kısa sürede senin makinede gelir...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Darısı benim başıma.

Hala beklemedeyim, yarın tekrar makinayı aldığım bayiyi arayacağım.

Bu gidişle şikayetvar'a da mesaj yazacağım galiba.
  • http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/SN25E230TR.html?source=browse

Arkadaşlar yukarıdaki bulaşık makinesini buldum araştırmalarım sonucu, almayı düşünüyorum, kullanan ya da fikri olan var mı? Ya da başka önerisi olan bu civarlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xaero

Sizce

Profilo Bulaşık Makinesi BM5380MG mi?http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bulasik-makinesi-bm5380mg-121369502 1029 TL'ye alabiliyorum.

yoksa

AEG F55022W0 5 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ mi?http://www.kliksa.com/urun/aeg-f55022w0-5-programli-bulasik-makinesi/900394474 799 TL

Yok mu yardımcı olabilecek? 800 - 1000 TL arasında önerebileceğiniz model varmı?

Ustam müsaitsen yardımcı olabilirmisin? @candogan62

• Bu makina hakkında görüşleriniz nedir? Kullanan varmı? Profilo Bulaşık Makinesi BM4224EG

http://www.turuncuelma.com/Profilo-Bulasik-Makinesi-BM4224EG,PR-783.html
  • Niye BM4224EG yerine sürekli olarak BM5222EG öneriliyor ? BM4224EG ne gibi artıları var ki? BM4224EG daha fiyat performans ürünü gibi. Sadece Auto özelliğimi.

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xaero

Niye BM4224EG yerine sürekli olarak BM5222EG öneriliyor ? BM4224EG ne gibi artıları var ki? BM4224EG daha fiyat performans ürünü gibi. Sadece Auto özelliğimi.

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

haklısınız, tabloya göre o modelin artıları daha fazla...

• Hem fazlasıyla fazla. Daha az su harcıyor, daha sessiz, 3. sepeti var, VarioFlex sepetleri var. 5222'de 3 kademeli sepet bile yok. Bırakın Auto özelliği de olmasın ECO'da yıkama yaparım. Bence auto özelliği öyle çokta büyütülecek bir özellik değil. Bana sorarsanız makinayı kullanmamış bilmeyen kişilerin ezbere verdiği tavsiyelere uyupta makina almayın derim. İyiki buradan bir tavsiye gelmedi. 3 gün kendim araştırdım ve en doğru ürünü buldum bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xaero -- 26 Temmuz 2014; 14:11:20 >
  • ARKADAŞLAR SİEMENNS SN 26M884 BULAŞIK MAKİNESİNİ 1500 LİRAYA 5 TAKSİT İMKANIYLA BULDUM AMA ACELE ETMEM GEREKİYOR FİKİRLERNİZİ BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.