Şimdi Ara

Android 10 Go, hafif işletim sistemini daha güvenli ve hızlı hâle getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google’ın düşük donanıma sahip akıllı telefonları hedef alan işletim sistemi Android Go, yeni sürümüne kavuştu. Android 10 Go adına sahip olan bu sistem, RAM kapasitesi 1,5GB’ın altındaki cihazları hedefliyor, yüksek güvenlik ve hız vadediyor.

Adiantum adı verilen şifreleme standardı, Google tarafından bu yılın ilk aylarında duyurulmuştu fakat ilk gerçek uygulamasını Android 10 Go ile gördü. Daha önceden açıklanana göre tipik bir Android AES şifrelemeyle kıyaslandığında, düşük donanımlı cihazlarda beş kat daha hızlı çalışılıyor. Bu sistem, özel donanım gerektirmiyor ve ucuz cihazların da şifrelenmiş verilerle, güvenle çalışabilmesini sağlıyor.

2018 yılından bu yana Google’ın verilerine göre 180 ülkede 500 üreticiden toplamda 1600’den fazla Android Go cihaz satışa sunuldu. Yeni giriş seviyesi akıllı telefonların yüzde 80’inde bulunan işletim sistemi, düşük fiyatlı cihazların performansında ciddi bir artış sağladığı için genel kullanıcı memnuniyeti yükseliyor.
    Google’ın beklentilerine göre Android 10 (Go Edition) çalıştıran akıllı telefonlar, Sonbahar’ın sonlarına doğru piyasaya sürülecek.

• 5.7" ips 1440x720 ekran

snapdragon 439 işlemci

3gb ram

32gb depolama

13mp arka 8mp ön kamera

4.000mah pil

android 10 go

99$ yapsanız da millet adamakıllı telefon kullansa

• yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Redmi 8a bu hocam :)))
    İşletim sistemi farklı o kadar. Ona da geliştiriciler yapar. Benim 5a için android 9 go temelli custom rom var. Canavar gibi çalışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Redmi 9a geliyor 90 dolara yazdigin ozelliklerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Git gm 9 pro veya redmi note 7 al daha iyi en azından kafan rahat durur. Kasma donma olmadan kullanırsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.