Şimdi Ara

5.8'lik depremde hizmet kesintisine uğrayan Turkcell ve Türk Telekom'dan açıklama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
2
Favori
41.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5.8'lik depremde hizmet kesintisine uğrayan Turkcell ve Türk Telekom'dan açıklama

İstanbul’da bugün öğle saatlerinde 5.8 büyüklüğünde deprem yaşandı. Sarsıntının oldukça yoğun bir şekilde hissedildiği depremin ardından vatandaş telefona sarıldı. Telefon hatlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle operatörler iletişim hizmeti sunmakta zorlandı.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un sesli iletişim hizmeti yetersiz kaldı. Telefonla yakınlarını aramak isteyen vatandaş şebekeye bağlanamadı. İnternet hizmetinde genel bir kesinti yaşanmasa da hız düşüşü meydana geldi. Problem sadece İstanbul'da değil, Türkiye genelini kapsıyor.

Ayrıca Bkz.Kamu bankaları taşıt kredisi faiz oranlarını düşürdü: İşte anlaşmalı markalar

Sevdiğinin sesini duymak isteyen küçük bir kesim arama gerçekleştirebilirken, büyük bir kesim şebekeye ulaşamadığı için Wi-Fi üzerinden Whatsapp ile sesli arama yapmak zorunda kaldı. İletişim kesintisi, Twitter’da en çok konuşulan konuların başında geliyor. Trend Topic listesine baktığımızda 'Turkcell', 'Telefonlar', 'WhatsApp' ve 'FaceTime' kelimelerinin gündemde olduğunu görüyoruz.

Turkcell’den açıklama geldi

Şebekedeki aksaklık nedeniyle Twitter’da 3. Sıradan TT olan Turkcell, konuyla ilgili kısa bir açıklama yayınladı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “Silivri açıklarında meydana gelen depremden dolayı ses aramalarında yoğunluk yaşanmaktadır. Hizmet dışı kalan sahamız bulunmamaktadır. 4.5G ve fiber altyapımız kesintisiz hizmet vermektedir. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun.” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme: Türk Telekom açıklama yayınladı

Depremin ardından 5 saat geçmesine rağmen Türk Telekom'da şebeke problemi hala daha devam ediyor. Türk Telekom konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Merkez üssü Silivri olan deprem sebebiyle, mobil hatlardaki yoğunluk kaynaklı kesinti söz konusu olmakla beraber, sabit ses, genişbant ve fiber altyapımızda herhangi bir kesinti ve sorun bulunmadığını belirtiriz. Sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz." sözlerine yer veriliyor.

Turk Telekom ve Vodafone'dan henüz bir açıklama gelmedi. Herkese çok geçmiş olsun.

Kaynak:

• Ulan paraları cukkalıyorsunuz bir Turk Telekom ya da Vodafone gibi olamıyorsunuz.

Ailem akrabalarım arkadaşlarım ulaşamadı lanet olası turkcell yüzünden.. Allah dan Whatsapp icat edilmiş de hemen wifiden bağlanıp yaşıyorum diyebildim...

En kısa zamanda Araplara ve İngilizlere paramı yedirerek Türk Telekom ya da Vodafone a geçeceğim, harbi Türkler 2 eliyle bir şeyi şey edemiyor ...
  • Türktelekom şu an itibari ile çalışmıyor.
  • Ümraniye'de tt ve tcell durdu, Vodafone çalışmaya devam etti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • küfür yedirttirecekler. ankarada bile turkcell düzgün calısmadı. bi de kesinti olmadı diyor :D

• İlk dakikalarda sesli iletişim gittikten sonra bile whatsapp üzerinden (wi-fi olarak değil de mobilden mobile) gayet temiz sesli görüşme yapabildim.
    İnternet erişimnde bir sorun yoktu. Ama bir süre telefonla arama yapamadık.
  • "Yoğunluk olunca olur öyle" diyorsunuz yani. Açıklama yapılmasa daha iyiymiş zira bu açıklama değil itiraf olmuş.

• Ulan paraları cukkalıyorsunuz bir Turk Telekom ya da Vodafone gibi olamıyorsunuz.

Ailem akrabalarım arkadaşlarım ulaşamadı lanet olası turkcell yüzünden.. Allah dan Whatsapp icat edilmiş de hemen wifiden bağlanıp yaşıyorum diyebildim...

En kısa zamanda Araplara ve İngilizlere paramı yedirerek Türk Telekom ya da Vodafone a geçeceğim, harbi Türkler 2 eliyle bir şeyi şey edemiyor ...

• Olsun ama hizmeti boşverin, reklamları çok şık ve itibarlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kadar hizmet bedeli başlığı altında ödeme yap birşey olduğunda yoğunluktan dolayı hizmet verilemedi ne güzel memleket adam 2 gün faturayı ödemese hemen faiz gelir icra gelir

• Kardesim Turk telekom kullaniyorum ben de arayamadim birilerini. Her operator ayni b*k

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Ulan paraları cukkalıyorsunuz bir Turk Telekom ya da Vodafone gibi olamıyorsunuz.

Kardeş istanbulda 3 saattir türk telekom yok ? Sana kim deri türk telekom çekiyor diye. Vodafone çalışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel tüketim vergisi, özel iletişim vergisi, telsiz kullanım ücreti alırken hiç sorun olmuyor!
  • Vodafone da ilk 1 saat falan çalışmadı sonrasında denemedim WhatsApp'tan ulaştım. Hepsi aynıydı arkadaşlar ya. Arada boşluk bulunca aranabiliyordu ama herkesin elinde telefon vardı zaten. Operatör fark etmedi açıkçası.

• Türk Telekom, Ankara'da hala yok. Hepsi aynı terane.
  • Kim demiş Vodafone çalışıyor diye deprem olduğu sıra da Vodafone yerde sürülürken gördüm

• 3,5 saat geçti telekom hala yok.
    Katarlılar telekomun içini boşaltırken döşenen fiber kabloları da mı yürüttüler nedir anlamadım ???
  • Dronecell falan reklamını yaparken iyi deprem sonrası arama olmayınca kem küm oluyor mu böyle :D

• Şebekeler patladı, eğriye eğri doğruya doğru. Hoş kimse kazma kürek alıp istasyonu yıkmadı, o anda herkes arama yapmaya çalıştığı için şebekeler kaldırmadı bunca yoğunluğu ve çekim problemleri oluştu. Ben 4.5G şebekesine bağlanırken, eşim fizanda ki 3G'ye bağlanıyordu.

Nihayetinde en kısa sürede Turkcell stabiliteye ulaştı.

• Vodafone hiç kesinti olmadi

• Hiç bir firma babamın malı değil ama turkiyede en insaflı ve iyi hizmet veren İngilizler yani Vodafone'dur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.