Şimdi Ara

Instagram Android beta sürümü karanlık moda sahip oldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Instagram Android beta sürümü karanlık moda sahip oldu
    Karanlık modun her geçen gün daha popüler hâle geldiği dünyamızda sosyal medya uygulamalarının bu trendden uzak kalması oldukça düşük bir ihtimal. Bunun ilk üyelerinden olma şerefine erişen Instagram, yeni sürümünde AMOLED’lerde pil tasarrufu sağlayacak tam siyahların yoğunlukta olduğu karanlık modu sundu.
    Tabii ki arayüzün her yerinde mükemmel şekilde karanlık olmayan tema, çoğunda gayet iyi çalışıyor. Şimdilik alpha sürüme sunulan karanlık mod, yazının sonundaki linklerden kurulabilir. Elimde olan Android 10 yüklü Pixel 2 XL ile yaptığım testte sistem geneli karanlık moda geçildiğinde kararan Instagram, sorunsuz çalışıyor. Diğer editörlerin Android 9 One UI ve Android 8.1 MIUI yüklü cihazlarında uygulamanın kurulmadığını da belirtmekte fayda var.  Fotoğraflara tabii ki bir düzenleme yapmayan bu karanlık tema, siyahtan griye geçişlerde gayet başarılı ve göz hareketleri sırasında rahatsızlığı engellemek için iyi çalışılmış.

• Mi 9t kurdum sorunsuz çalışıyor şimdilik. Editöre teşekkürler.

• Donanım haber uygulaması da hala gece moduna geçecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Instagram Android beta sürümü karanlık moda sahip oldu Instagram Android beta sürümü karanlık moda sahip oldu

Sosyal medya uygulamaları bu kadar basit şeyleri çok geriden almanın yanı sıra neden bu kadar basit bir tema modu için yok beta yok sadece şu cihazlar vb. Sıkıntılar yaratıyorlar, ayrıca oled ekran inadı da ayrı problem biz lcd kullanıcılarının gözü yansın o zaman.

• APK yı kurduk tamam da nasıl aktif ediyoruz bulamadım. Android 9 amoled ekran kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nct96 kullanıcısına yanıt
    Instagram bile daha bunu yeni becerebildiyse DH’yi eleştirmemek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlık IPS ekranlarla uyumsuz olduğu düşündürüyor.

• Herşeye karanlık mod gelmeli yıllardır eklentilerle uygulamalarla boğuşuyorduk.

• WindowsPhone dünyadan silinse de bize bıraktığı en güzel şey şu karanlık mod sistemler.

• Normal sürümde çıkmıyor sanırım seçenek.
    Uygulama içi ayarlarda görmedim. Cihaz Note 8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLasTeaR -- 26 Eylül 2019; 14:21:36 >
  • BLasTeaR kullanıcısına yanıt
    quote:

Şimdiki sürümde ayarlar içerisinde karanlık moda geçiş için herhangi bir seçenek bulunmuyor.
    Sistem geneli karanlık moda geçildiğinde Instagram da bunu takip ediyor.

• tanercskn kullanıcısına yanıt
    Merhaba, telefonunuzda sistem genelinde karanlık modu tetikleyen bir özellik olmalı. Bu özellik Samsung One UI işletim sistemi ve aynı şekilde Xiaomi'ni MIUI arayüzünde mevcut.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Düzenleme yapıldı, teşekkür ederim.

• cbabuccuoglu kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, ilginiz için teşekkür ederim 🍀

• Daha Instagram’ın normal hali hatalarla dolu bunlar karanlık modla uğraşıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: onuray89

WindowsPhone dünyadan silinse de bize bıraktığı en güzel şey şu karanlık mod sistemler.
    Windows Phone değil Nokianın işletim sistemi olan Symbian ve daha önceki işletim sistemlerinin hepsinde siyah bazlı arayüz vardı. Bu beyaz fetişi İos ile çıktı ortaya. Eğer kullandıysanız Android'in ilk sürümlerinden 4.4 Kitkat'a kadar siyah bir arayüz vardı ancak 5.0Lolipop'la Apple'a özenen Google Android'i bembeyaz yaptı.

Kısaca telefon dünyasında ki çoğu "yeni" olarak tanıtılan özellik Nokia'dan çalıntır. Bazıları:
    -Ekranı çift dokunarak uyandırma. Bu özelliği Android'de LG getirdi diğer çoğu markada kopyaladı.
    -İphone X ve Android 10'da olan sözde yeni kontrol tuşları,çoklu pencere MeeGo işletim sistemli Nokia N9'da vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 27 Eylül 2019; 16:35:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nct96

Donanım haber uygulaması da hala gece moduna geçecek
    Uygulamada zaten var karanlık mod?

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Windows Phone değil Nokianın işletim sistemi olan Symbian ve daha önceki işletim sistemlerinin hepsinde siyah bazlı arayüz vardı. Bu beyaz fetişi İos ile çıktı ortaya. Eğer kullandıysanız Android'in ilk sürümlerinden 4.4 Kitkat'a kadar siyah bir arayüz vardı ancak 5.0Lolipop'la Apple'a özenen Google Android'i bembeyaz yaptı.

Kısaca telefon dünyasında ki çoğu "yeni" olarak tanıtılan özellik Nokia'dan çalıntır. Bazıları:
    -Ekranı çift dokunarak uyandırma. Bu özelliği Android'de LG getirdi diğer çoğu markada kopyaladı.
    -İphone X ve Android 10'da olan sözde yeni kontrol tuşları,çoklu pencere MeeGo işletim sistemli Nokia N9'da vardı.

Alıntıları Göster
    Hatırlama ve bilgiler için teşekkür ederim evet şimdi hatırladım. En başından beri seçim şansı olmalı beyaz ya da siyah arada değiştirmek isteyebilir insan. Apple'ın dayatmalarından ve kendini nimet görmesinden sıkıldım. iphone 8 plus kullanıyorum.
  • iOS içinde bekliyoruz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.