Şimdi Ara

Xiaomi Mi Mix Alpha, %180 ekran gövde oranıyla tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
12.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi Mix Alpha, %180 ekran gövde oranıyla tanıtıldı
    Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni deneysel amiral gemisi akıllı telefonunu tanıttı. Mi Mix Alpha modelinde “Surround Screen” adı verilen bir ekran yer alıyor ve bu ekran, cihazın etrafını sarıyor. Xiaomi’nin açıklamasına göre ekran-gövde oranı yüzde 180,6 olan (cihazda bulunan ekranın yüzey alanını, cihazın ön yüzüyle oranlayan Xiaomi, tanıtım için böyle bir yola girmiş) cihaz, ekran olmayan yerlerinde ise havacılık seviyesi titanyum kullanıyor. Kullanılan bu materyal, paslanmaz çelikten daha hafif ve dayanıklı.
    Telefonun belirleyici özelliği her ne kadar ekranı olacak olsa da bir diğer dikkat çekici nokta daha mevcut. 108 megapiksellik arka kamera, 12.031 x 9024 çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyor ve aynı zamanda 20 megapiksellik ultra geniş açılı, 1,5cm süper makro kapasitesine sahip bir kamerayla geliyor. Kameralar tabii ki bunlarla bitmiyor ve üçüncü bir telefoto lens de 12 megapiksel çözünürlükte 2x optik zoom yeteneğiyle geliyor. Cihaz, yapısı gereği bir selfie kamerasına gerek duymuyor çünkü arka kameraların olduğu yerde de zaten bir ekran mevcut. Bu kısımda çözümü dikey olarak bir çizgi şeklinde boşluk bırakarak çözen Xiaomi, ekranı bu bölümde tabii ki öne kıyasla daha küçük bırakmış durumda.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha
    Xiaomi Mi Mix Alpha

Cihazın tamamen ekrandan oluşmasının bir diğer etkisi ise fiziksel yan butonlara sahip olamaması şeklinde karşımıza çıkıyor. Bunlar yerine üst tarafta bir butona sahip Mi Mix Alpha, yan taraflarında ise basınca duyarlılığa sahip. Geri kalan tüm parçalar ekranın altına gizlenmiş durumda. Bunlar arasında parmak izi okuyucu, ekranı titreterek hoparlör işlevi gören akustik teknoloji yer alıyor ve öncülü Mi Mix modeli gibi ultrasonik dalgalar kullanılarak yakınlık sensörünün işlevi de ekran altından yerine getiriyor.
    Xiaomi Mi Mix Alpha, %180 ekran gövde oranıyla tanıtıldı
    Cihazın iç tarafında Qualcomm Snapdragon 855+ çipseti, 12GB RAM ve 512GB dâhili depolama bulunuyor. Şimdiden 5G frekanslarını Çin’deki üç büyük operatör için destekleyen telefon, 4050mAh bataryayla geliyor ve 40W hızlı şarj yeteneğine sahip. Mi Mix Alpha her ne kadar prototip bir cihaz gibi görünse de Xiaomi’nin açıklamasına göre küçük çaplı seri üretim başladı ve Aralık ayında stoklar, satış için yeterli hâle gelecek. Cihazın Çin’den dışarı Xiaomi aracılığıyla çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor.
    Ayrıca Bkz.Essential yeni telefonu üzerinde çalışmalara devam ediyor
    Xiaomi’nin üretim sürecinde bir hayli zorlandığı bu akıllı telefonu, 19.999 yuan fiyatla, yani 2810 dolardan satışa sunulacak. Samsung Galaxy Fold’dan bile daha pahalı olacak bu cihaz, içerisindeki parçaların yüksek kalitesinin de yanında aslında üretim süreci yüzünden bu denli pahalı. Tam anlamıyla parçaları katman katman dizmek zorunda olan Xiaomi, önce anakartı ve bağlantılı parçaları, ardından iç iskeleti, ardından ekranı, daha sonra üzerindeki korumayı teker teker monte ediyor.

• xiaomiyi şımarta şıımarta bu hale getirdiniz. artık düşük fiyatlı xiaomi beklemeyin.

• inovasyon

• Xiaomi Apple'ı taklit ediyo yaaeeaaa

• Kimse kafana silah tutup zorla aldırmıyor :D

Fiyatın yüksek olmasının nedeni satmak istememesi zaten. Çünkü talep çok olursa talebi karşılayamazlar büyük ihtimalle. O yüzden çok laf etmemek lazim. Adamlar 400$'a üst seviye telefon veriyor. Apple orta seviyeyi 600$'a iteliyor. Normalde olması gereken özellikleri pro diye 1000-1100$'a satıyor.

• Tebrikler xiaomi,hani %5 kar kazancını geçmeyecektin ?

• Evet güzel dizayn. Alanların ellerinden düşmez artık. Zira yere düştüğünde kırılan camın değişimi için istenecek ücreti tahmin edemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daha ucuza 2 tane telefon alıp birbirine bantlarım bundan daha iyi olur

• Görüldüğü gibi her farklı şey inovasyon olmuyormuş

Tasarım olarak açık ara gördüğüm en saçma telefon. Sanki youtube'daki abidik gubidik konspetlerden birini görüp yapmışlar gibi. 2800 dolar verip ilk düşmede telefonu pert etmekten bahsetmedim bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnanılmaz olmuş resmen Çinliler coştu. Bu cihazi 1000 dolardan bekleyenler mi vardı onu anlamadim.

• Set üstü ocak kamerası yok, olmamış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yana doğru arkadaki ekranı aç, işte sana süper model

• Arkadaşlar xiaomi ucuz falan tamam da bu cihazı kaça bekliyordunuz xiaomi hala ucuz mi 9 pro tanıtıldı 5g 500 dolar civarı olacak bu cihaz ise çok ayrı bisey

• E hani bu telefona kılıf ilk düşmede kaldır çöpe at gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin benim içim değil, konsept telefon bu. Fiyata takılmak mantıksız. Böyle inovatif gelişmeleri görmek güzel

• Arkadaşlar Ekran/Kasa oranını gö*ünden anlamışlar.

• Geleceğin telefonlarının ilk örneği, başarılı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.