Şimdi Ara

Huawei, ABD yasağına rağmen 20 milyon Mate 30 satışı bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Huawei, ABD yasağına rağmen 20 milyon Mate 30 satışı bekliyor

Huawei geçtiğimiz günlerde Mate 30, Mate 30 Pro ve Mate 30 RS Porsche Design adlı amiral gemisi telefonlarını tanıtmıştı. Resmi lansman etkinliğinden sonra bir açıklama yapan Huawei CEO’su Richard Yu, Çin'deki satışların desteğiyle 20 milyon Mate 30 serisi akıllı telefon sevkiyatı yapmayı umduklarını söyledi.

Ayrıca Bkz.Galaxy Watch Active 2'nin Türkiye fiyatı belli oldu
    Deneyimli yönetici konuyla ilgili olarak "Bu yasağın Çin dışındaki satışlarımızı etkileyeceğini düşünüyorum. Ancak Çin satışları çok artacaktır, çünkü bu dünyanın en rekabetçi 5G amiral gemisi" ifadelerini kullandı. Daha önce ünlü analist Ming-Chi Kuo da Huawei'nin 2020'de Çin'de %45 ila %50 pazar payı yakalayabileceğini öngörmüştü.

Huawei, ABD yasağına rağmen 20 milyon Mate 30 satışı bekliyor

Bootloader kilidi çözümü

Huawei, gelecekte piyasaya süreceği cihazlarda, Google Play uygulama ve servislerinin eksikliğini giderebilmek için alternatif yollar arıyor. Şirket kullanıcıların cihazlarındaki bootloader kilidini açmasına izin vermeyi planlıyor. Çinli üretici bu geçici çözümle Google uygulama ve servislerini telefonlarına geri getirmeyi hedefliyor.

• Ben de sandin mi Amerika'da satisi yapiliyor :) .. Oyle birsey yokmus :) .

Isterlerse 200 milyon satsin sonucta cihazda engellemeler ortada. BAnkacilik sistemi dahil . Google Sertifikasi almamis bir cihaza Google Playsotre yuklenmesi risklidir. Bile bile lades yapan ozellikle yerli bankalar da guvenli olmadigi da anlasilacaktir bu vesile ile... Turkiye'de bu cihazi getirtip veya resmi satin alanlardan geri bildirimleri de ayrica merak ediyorum ...

• Tanıtımda yazılımın bu kısımlarına pek girmediler ama Çin de sattıkları cihazlardan dolayı Google Servisi olmamasına bence baya alışıklar sadece Çin dışı ülkeler pek hazır değil. Bunun dışında pahalı da olsa, Huawei'nin güzel bir cihaz çıkardığını düşünüyorum ve bir ekosistem oluşturma çabaları da gayet hoş. Çinliler uzun yıllardır mobil bankacılık ve elektronik para işlemleri konusunda aktifler, güvenlik konusunda pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Android sistemi Google Servisleri olmadan daha temiz ve akıcı bir sistem, en büyük sıkıntı ise çoğu uygulamanın Gogle Servislerine yaslanmış olması...

• Bu fiyatlarla biraz zor gibi rakiplerinin bir adım gerisine konumlanmalıydı.

• İyi satıyorlar rakama bak
  • Bu saatten sonra huawei alan fanboydur

• Çin in içinde kaç tane satarsa o olur. onlar google servislerinin olmamasına zaten alışık. Diğer piyasalarda satilabilecegini zannetmiyorum. Belki Türkiye de 100- 150 fanboy alır

• Fiyatları geri çekmelilerdi. Büyük ihtimalle bootloader açık olarak gelecek, satış sonrası hemen mağazada google uygulamaları yüklenecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mağazada 10 dk fazla durup googlela ilgili herşeyi yükletip çıkıcaz aman aman huawei battı
  • Geçen sene bootloader açmayı yasakayan Huawei , bu sene açmayı düşünen aynı Huawei

• Bu saatten sonra ancak Huaboy’lar alır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ERIKCI kullanıcısına yanıt
    İşi bitip piyasayı oturtunca yine kapatacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslın da bu olaydan bütün herkesin ders alması gerekir.Huawei çöp yazmak kadar basit bir olay değil.Huawei bu süreci iyi yönetti bence ateşe körükle gitmedi eldeki telefonlarına zarar gelmemesi için yeni telefonlarda da Os geliştirmeye başladı adamlar kendi ülkelerin de zaten google servislerini kullanmıyorlar olan yine Çin ötesine oluyor,yarın bir gün buna benzer bir olay bizim başımıza gelirse ne yapacağız ? önemli olan bu...Amerika ve kaynaklı hiçbirşeyine tam bağımlılık duymadan yolumuza devam etmek zorundayız her konuda! ama ne yazık ki windowstan yazıyorum.

• Rüyasında mı görüyor...

• Henüz hiç denenmemiş bir işletim sistemine kimse o kadar yüksek ücret ödeyerek almaz, Giriş seviyesi bir cihaz olsaydı en azından denemek isteyenler olabilirdi, Huawei bence bu güne dek verdiği en yanlış karar ile giriş seviyesi yerine üst seviye bir telefon çıkarttı bu durumlar varken.
  • He bende CIA başkanıyım çöpwei

• Bundan Huawei karlı vikacak ve başkaları da onu izleyecek.

• Bu telefonun haberinide bi siz yapıyorsunuz huvawi biteli çok oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.