Şimdi Ara

ŞAHİN FİYAT NASIL/ÇAKMA VİTES NEDİR??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
0
Favori
34.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADAŞLAR YA BABAM GEÇEN ÖLE ARABA PAZARINDA GEZERKEN BİR ŞAHİN GÖRMÜŞ VE ALMIŞ ÇOK TEMİZ SADECE SOL ÇAMURLUK DEĞİŞMİŞ 90 MODEL ÇELİK JANTLASTİKLER YENİ GAZ RUHSATA İŞLİ KAPORTA ÇOK DÜZGÜN ÇİZİK BİLE YOK NERDEYSE YANİ KISACA ARABA YIPRANMAMIŞ..FAKAT ÇAKMA VİTESMİ NE OLUYOSA ONDANMIŞ 4 VİTESLİ FİYAT 5000 YTL DEDİM ARKADAŞLARA OO ÇOK UYGUN DEDİLER 4 VİTES DEDİM AA EDECEĞİ 3,500-4000 BİLEMEDİN 4250 DEDİLER MORALİM BOZULDU YANİ BU ÇAKMA VİTES NEDİR BUKADAR FİYAT DÜŞÜRÜRMÜ SİZDEN RİCAM BİLENLERDEN BİR KAÇ BİLGİ ŞİMDİDEN ÇOK SAĞOLUN...

• çakma vites denilen şey şahin in ilk modellerinde olan bir durum..vites kolu el freninin önünden dik çıkmaz da daha yukarıdan yataya yakın bir açıyla çıkar..ayrıca bu modeller 4 ileri şanzımanlıdır..yani vites aracın tabanı ile 45 derecelik bir açı yaparak teybin altına yakın bir yerden çıkar..

o tip şahinler şanzımanı yüzünden pek tutulmuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 3 Mayıs 2007; 18:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: türbülans

çakma vites denilen şey şahin in ilk modellerinde olan bir durum..vites kolu el freninin önünden dik çıkmaz da daha yukarıdan yataya yakın bir açıyla çıkar..ayrıca bu modeller 4 ileri şanzımanlıdır..yani vites aracın tabanı ile 45 derecelik bir açı yaparak teybin altına yakın bir yerden çıkar..

o tip şahinler şanzımanı yüzünden pek tutulmuyor..
    89-90 modellerde vardı galiba. Bende duymuştum bunların vites kolunun yeri yüzünden baya değer kaybettiğini.

• quote:

Orijinalden alıntı: BaD-Ry

89-90 modellerde vardı galiba. Bende duymuştum bunların vites kolunun yeri yüzünden baya değer kaybettiğini.

Alıntıları Göster
    aslında daha rahat kullanımı var bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

aslında daha rahat kullanımı var bence..

Alıntıları Göster
    problem kullanımda değil de şanzımanın 4 vites olmasında..aynı paraya bir üst model 5 vites modeller piyasada olduğundan fazla satılmıyor...
  • quote:

problem kullanımda değil de şanzımanın 4 vites olmasında..aynı paraya bir üst model 5 vites modeller piyasada olduğundan fazla satılmıyor...

Alıntıları Göster
    ewet sanzumanın kullanıslı olmamasından değil durum 4 vitesli olmasında dolayı 1000 ytl ye kadar deger kaybettiriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: __RaVe__®

ewet sanzumanın kullanıslı olmamasından değil durum 4 vitesli olmasında dolayı 1000 ytl ye kadar deger kaybettiriyor...

Alıntıları Göster
    Ben 2500 ytl ye 88 model yeni kasa aldım çok temiz değil yer yer ufak tefek çürümeler var. 400 ytl de masraf yaptım (egzos yağ filtre buji balata bilye el freni kaporta falan). Motor idare eder 1000 km yol yaptım 1 lt yağ eksiltti.

• quote:

Orijinalden alıntı: sayınabim

Ben 2500 ytl ye 88 model yeni kasa aldım çok temiz değil yer yer ufak tefek çürümeler var. 400 ytl de masraf yaptım (egzos yağ filtre buji balata bilye el freni kaporta falan). Motor idare eder 1000 km yol yaptım 1 lt yağ eksiltti.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sayınabim

ön ızgara,koltuk kaplaması ve jant değiştirmişsiniz..bence araç güzel görünüyor..teyp yok mu?

• quote:

quote:

ön ızgara,koltuk kaplaması ve jant değiştirmişsiniz..bence araç güzel görünüyor..teyp yok mu?

Alıntıları Göster
    araba güzel yaşını göstermiyor hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 3 Mayıs 2007; 21:47:19 >

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hepsi ön ızgara kılıflar vardı yan çıtaları ben taktırdım (tam doğan görünümlü olsun bari diye) Bide 25 ytl ye güzel bi teyp aldım mp3 player + fm transmitter.
    Eşim ehliyet alcakta onun için aldık öğrenene kadar çarpsada parça ucuz diye satarkende zarar etmeyiz hem diye aldık

• quote:

Hepsi ön ızgara kılıflar vardı yan çıtaları ben taktırdım (tam doğan görünümlü olsun bari diye) Bide 25 ytl ye güzel bi teyp aldım mp3 player + fm transmitter.
    Eşim ehliyet alcakta onun için aldık öğrenene kadar çarpsada parça ucuz diye satarkende zarar etmeyiz hem diye aldık

Alıntıları Göster
    quote:

başka arabaya çarpmadığınız sürece sorun yok..yanlız bu araçlarda benim bildiğim hidrolik direksiyon yok..eşiniz bu arabayı kullanabilecekse kamyon da kullanabilir..anahtarı kaptırmayın da..saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Platinium

Alıntıları Göster
    Teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

• quote:

Teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

Alıntıları Göster
    YOk Türbülans Kardeş Şahinler Yolda Giderken Hidrolik Direksiyon Mübarek Ben Tek Elle Kullanıyom. Hareket Halinde Rahatça Dönüyor.
    Arkadaşlar Hidrolik mi Deyince de Gülme Krizi Geliyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuE_bErRy

YOk Türbülans Kardeş Şahinler Yolda Giderken Hidrolik Direksiyon Mübarek Ben Tek Elle Kullanıyom. Hareket Halinde Rahatça Dönüyor.
    Arkadaşlar Hidrolik mi Deyince de Gülme Krizi Geliyor. :)

Alıntıları Göster
    araba çok güzel temiz yaşını göstermiyor bencede
    doğanların hidrolik olanlarıda var acaba sonradan hidrolik olabiliyormu çok masraf değilse yapabilirsiniz bence
    ve son olarak hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız ve polislerden cezasız kullanma dileğiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Power Of The Renault

araba çok güzel temiz yaşını göstermiyor bencede
    doğanların hidrolik olanlarıda var acaba sonradan hidrolik olabiliyormu çok masraf değilse yapabilirsiniz bence
    ve son olarak hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız ve polislerden cezasız kullanma dileğiyle

Alıntıları Göster
    o model şahin ve doğanlara sorunsuz olarak hd uygulanabiliyor..maaliyeti de 300-400 ytl arası..ama araçları ikinci el fiyatına bu durum yansıtılamıyor..daha önce dediğim gibi aynı fiyat marjında birkaç yıl üst model standart hd lu doğan slx ler var...

• Tüm bu konuşulanlardan da hareketle,
    @akayogullari, babanız biraz pahalıya almış.

Sağlık olsun...
    Onun mutluluğundan önemli değildir bu.
    Siz de önemsemeyin. Babanızın tebessümünü maddiyat ile elde edemezsiniz değil mi?

Moralinizi bozmayın hiç.
    Hayırlı olsun.

Selam ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Tüm bu konuşulanlardan da hareketle,
    @akayogullari, babanız biraz pahalıya almış.

Sağlık olsun...
    Onun mutluluğundan önemli değildir bu.
    Siz de önemsemeyin. Babanızın tebessümünü maddiyat ile elde edemezsiniz değil mi?

Moralinizi bozmayın hiç.
    Hayırlı olsun.

Selam ile.
    sayın @türbülans kuş serisinde uçmadığım model kalmadı; hidrolik direksiyonun tamamen pazarlama taktiği olduğunu rahatlıkla söylebilirim.

Arkadaşım hayırlı olsun o fiyata bence güzel bir seçim dağda olsan parçasını bulursun.
    4 vites olayı da arkadaşların dediği gibi fiyat düşürme değil de motorun ~100km\h den sonra vites istemesi yüzünden bir dezavantaj olarak görülebilir.
    Nedense çok severim kuş serisini şu an eski "Şahin S" imiz geri gelse şimdikinin yüzüne bakmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanselah

sayın @türbülans kuş serisinde uçmadığım model kalmadı; hidrolik direksiyonun tamamen pazarlama taktiği olduğunu rahatlıkla söylebilirim.

Arkadaşım hayırlı olsun o fiyata bence güzel bir seçim dağda olsan parçasını bulursun.
    4 vites olayı da arkadaşların dediği gibi fiyat düşürme değil de motorun ~100km\h den sonra vites istemesi yüzünden bir dezavantaj olarak görülebilir.
    Nedense çok severim kuş serisini şu an eski "Şahin S" imiz geri gelse şimdikinin yüzüne bakmam.

Alıntıları Göster
    teşekkürler arkadaşlar zaten kötüde olsa geri verilmez artık almış bişi sölemeyede gelmez benim tek sevindiğim nokta marea elx bana kaldı artık istediğim zaman alıp kaçarım yaw mareadan şahine bindimide adam bi hoş oluyor gitmiyo araba alıştık mareanın performansına
    tekrar çok teşekkür ederim sğlun varolun....

• quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

teşekkürler arkadaşlar zaten kötüde olsa geri verilmez artık almış bişi sölemeyede gelmez benim tek sevindiğim nokta marea elx bana kaldı artık istediğim zaman alıp kaçarım yaw mareadan şahine bindimide adam bi hoş oluyor gitmiyo araba alıştık mareanın performansına
    tekrar çok teşekkür ederim sğlun varolun....

Alıntıları Göster
    araba temiz duruyor, hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: chakra

araba temiz duruyor, hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    ewt ama bu bizim aldığımız araba değil başka bir arkadaş almış resimleri koymuş haklısın arabası temizmiş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.