Şimdi Ara

Netflix, Seinfeld'in yayın haklarını satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix, Seinfeld'in yayın haklarını satın aldı
    Dijital içerik devi Netflix, televizyon tarihinin en popüler komedi dizilerinden birisi olan Seinfeld'i resmen bünyesine kattı. Bugün konuyla ilgili ilk resmi açıklamaları yapan şirket, Seinfeld'in 173 bölümüyle birlikte 2021 yılı itibarıyla Netflix'te izlenebileceğini duyurdu.

Seinfeld'in hakları Sony Pictures Television'ın elinde bulunuyor. Herhangi bir dijital yayın servisine sahip olmayan Sony, Seinfeld gibi popüler yapımlarını belli bir ücret karşılığında diğer yayın servislerine kiralıyordu. Şirket şimdi de Netflix ile anlaşmaya varmış. Seinfeld'in dijital yayın hakları şu anda ABD'de Hulu'da, Türkiye'de ise Prime Video'da bulunuyor.

Netflix anlaşmasıyla ilgili konuşan Sony Pictures Television başkanı Mike Hopkins,"Prömiyer bölümünün üzerinden 30 yıl geçmiş olmasına rağmen Seinfeld hala komedinin merkezinde yer alıyor. Netflix ile birlikte seriyi dünyanın her tarafındaki hayranlarıyla buluşturmak ve yeni seyircilere ulaşmak için büyük bir heyecan duyuyoruz." şeklinde konuştu.

Netflix, Seinfeld'in yayın haklarını satın aldı
    Netflix'in Seinfeld'in yayın hakları için Sony'ye nasıl bir ücret ödediği konusunda şu anda net bir bilgi yok. Şirket daha önce Friends için WarnerMedia'ya tam 425 milyon dolar ödemişti. Seinfeld anlaşmasının da yine bu tarz büyük bir ücret karşılığında mümkün olduğunu tahmin edebiliriz.

Seinfeld, 2021 yılı itibarıyla ülkemizde de Netflix üzerinden izlenebilecek.

Ayrıca Bkz.Netflix'e bir rakip daha geldi: HBO Max

Netflix, Friends ve The Office'i kaybetmişti

Netflix orijinal film ve dizileri için bildiğiniz gibi son yıllarda inanılmaz büyük yatırımlar yapıyor (2019'da 15 milyar dolar). Ancak Netflix'in en çok izlenen içerikleri bunca yatırıma rağmen yıllardır değişmedi. 2019 yılı itibarıyla ABD'de Netflix'te en çok izlenen ilk iki içerik şöyle: The Office ve Friends.

Netflix şimdi hem The Office'i hem de Friends'i kaybediyor. Her iki dizi de önümüzdeki yıl Netflix'ten ayrılacak. The Office NBCUniversal'ın yeni dijital servisine, Friends ise HBO Max'e geçecek. Bakalım Netflix, Seinfeld ile birlikte bu iki dizinin boşluğunu doldurabilecek mi.

Friends'ın yayın hakları ülkemizde Digitürk'ün elinde bulunuyor. The Office'i ise Prime Video'da izleyebilirsiniz. 

• Friends'i nasıl izliyorlar inanamıyorum..

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt
    Anlayamayacak bir şey yok hocam da sizin eleştiriniz nedir diziyle ilgili ?
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    Çok kişisel bir yorumda bulundum aslında. Şimdi de ikincisi olacak bana hiç hitap etmedi. How I .. Daha çok güldürdü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsmini de Gayfeld olarak degistirsinler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yihuu

• Güzel dizi, yakın zamanda tekrar izlemek istiyordum.

• Üç beş kuruş daha verip daha erken yayınlama hakkını da alsalarmış keşke :D

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt
    Yok canım herkesin sevdiği ya da sevmediği şeyi niye sevmiyorsun, seviyorsun gibi saçma sapan bir dayatma da bulunmuyorum da sizi sarmayan kısmını merak etmiştim. Rachel dışında diğer her bir karakter kendi çapında çok özgündü aslında. How I da bir Barney var varsa bir de Marshall vardır.
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    Rachel izlememek için yeterli sebep hocam benim için . Bir de bu kadar ön planda olması .. Chandler'ın esprileri ilk başlarda iyi ancak döngüye giriyor. Espri yaptım hahaha gibi . Gerçi hepsi döngüye giriyor. Monica evlilik, joey'in saf rolü, Ross un evlilik meseleleri vs. Mimiklerim oynamadı. (bu arada 7. Sezona kadar izledim, 7. Sezonda birkaç bölüm dahil)

• Tekrar izlerim Netflix e gelirse güzel haber

• Geçenlerde Twitter'da ne istersiniz diye sormuşlardı, seinfeld ve x Files isteriz, 90lar çocuğuyuz yazmıştım, güzel haber 😎

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Netflix e gelene kadar ben prime videodan seinfeld ve the office i izlemeyi düşünüyorum

• bizdeki TRT-1 80'ler dizisinin amerikan versiyonu bu !

• ohooo o zaman prime videodan izlerim bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 17 Eylül 2019; 15:38:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altmisbirbucuk

Üç beş kuruş daha verip daha erken yayınlama hakkını da alsalarmış keşke :D
    Öyle olmuyor. Diğer yayıncılarda önceden anlaşılmış lisans süresi bitmeli.

2021'den itibaren 5 yıl boyunca Netflix'te olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 17 Eylül 2019; 17:19:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • How I met your mother ile birlikte en çok güldüğüm Amerikan komedileri. İlk bölümler o kadar değil ama adamlar sonradan açılmışlar resmen. Bizdeki Avrupa yakası gibi. Orada da karakterlerin oturması belli bir zaman almıştı. Sonra ise efsane idi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yeni bir seri gelmeli
  • 5 bölüm falan izledim, bazı sebeplerden dolayı ara vermem gerekti.

Diğer sitcomlar gibi akmadı nedense, ara vererek izlemiştim.

Bir ara kaldığım yerden devam ederim

• Güzel haber.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.