Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite tanıtıldı. İşte özellikleri ve fiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi 9 Lite tanıtıldı. İşte özellikleri ve fiyatı

Xiaomi’nin artık geleneksel haline gelen Mi Lite serisi bu yıl yeniden karşımıza çıkıyor. Xiaomi Mi 9 Lite modeli aslında Mi CC9 adıyla geçtiğimiz aylarda Çin’de tanıtılan akıllı telefonun global versiyonu durumunda.

Xiaomi Mi 9 Lite özellikleri ve fiyatı

Xiaomi Mi 9 Lite modelinde 6.39 inçlik 1080 x 2340 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alıyor. Su damlası çentik tasarımı ile telefonun ekran-kasa oranı oldukça agresif hale getirildiğini söylemek mümkün. Parmak izi okuyucu ekrana entegre.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S ve Galaxy Note markaları birleşebilir

Snapdragon 710 yonga setinden gücünü alan telefon 6GB RAM ve 64GB/128GB depolama seçenekleri ile geliyor. 4030mAh kapasiteli batarya 18W hızlı şarj ile destekleniyor. Game Turbo 2.0 ile oyunlar sırasında performans arttırılıyor.

Arka kısımda 48MP çözünürlüğündeki Sony IMX586 sensöre 8MP çözünürlüğünde ultra geniş bir sensör ve 2MP çözünürlüğünde derinlik sensörü eşlik ediyor. Ön kamera ise 32MP çözünürlüğünde. Bu haliyle Mi CC9e modelini temel alan Mi A3 modelinden bir tık daha iyi durumda diyebiliriz.

Kızılötesi sensör, USB Tip-C, WiFi AC gibi özellikleri olan Xiaomi Mi 9 Lite modeli 6GB RAM+64GB versiyonu 319 Avro ve 6GB RAM+128GB versiyonu 349 Avro olarak İspanya’da satışa sunulmuş durumda. Muhtemelen ülkemize de yıl bitmeden gelecektir.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Xiaomi Mi 9 Lite
    Xiaomi Mi 9 Lite

• Muhtemelen sadece 3999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgili bir arkadaş yazarsa sevinirim. Şimdi biz geniş açılı bir fotoğraf çektiğimizde sadece geniş açılı lensi mi kullanıyoruz ? Yoksa diğer kameraların da etkisi oluyor mu ve bu geniş açılı lensin 8 mp lik çözünürlüğü geniş açılı fotoğrafların kalitesini 48 mp lik lensle çekilen fotoğraflaraa göre çok daha düşük bir kalitede kullanıcıya sunmuş olmuyor mu ? Yada bunların hiçbirisi olmuyor kompak bir şekilde çalışıyorlar haliyle ne kalite kaybı oluyor nede sadece bir lensin kullanılması durumu ?
    huawei g7 kullanıcısı olarak soruyorum bunları :P

• ungalath kullanıcısına yanıt
    Kameraların renk profilleri bile birbirinden farklı oluyor. Xiaomi özelinde bilmiyorum ama normalde tek başına çekiyor. Farkı da çok net hissediyorsunuz. En son bi apple hepsi birbirine yakın kameralar kullandı ama diğer firmalarda arada çok fark oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ungalath kullanıcısına yanıt
    hocam 48mp'in görüş açısı belli olduğundan dolayı geniş açıda devreye girse dahi fotoğrafın %75'lik kısmını göremez. yine de yapay zeka ile belki orta kısımda yardımcı olabilir.

• Teşekkür ettim beyler aydınlattığınız için
  • Telefon gerçekten güzelmiş.

• Yeni bir Lite serüveni başlıyor. Bakalım 8 kadar tutacak mı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kamera iyi ama benim ilgimi optik zoomu yüksek telefonlar çekiyor daha çok
  • Hay msşallah bee

• Ust modeli icin 349 TL iyiymis :) ...

• Galaxy A70'in benzeri

• Çok yüksek fiyatlara satılırsa Türkiye’de tutmaz bence.

• ois mevcut mu acaba bilgi var mı ? 8 liteda çok sıkıntısını yaşıyoruz

• Türkiye'de fiyati nereye konumlanacak redmi note 7 den bir tık yukarda olursa tutar ama mi9t seviyesinde olursa tutmaz

• Son 3 yıldır özellikleri dahi değişmemesine rağmen en az 10 model çıktı birbirine benzer.

• Sanırım ortalama 2 bin tl civarına denk geliyor . Ülkemizde tr bandrol vs vs derken 3.250 civarı rakam olacağını düşünüyorum. Peki ülkemizde hızla gelişen telefon pazarında bu fiyata alınır mı ? Asıl soru bu olsa gerek

• 2500 civarı çıkacaktır ki yinede 3000'e mi 9t varken cazibesi pek kalmıyor gibi.

3000-4000 yazan arkadaşlar olmuş, mümkün değil o fiyata zaten kimse almaz. Gider 9t alır geçer.

2500'e 6 gb ram ve 128 gb depolama gelirse iş yapabilir.

• Ükemizdeki 3G ve 4G bantlara tam uyumlu değil. Kullananlar farkında olmadan internet bağlantılarında sıkıntı yaşayacaklar...

• 2200 TL'ye mi9 aldım mutluyum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.