Şimdi Ara

## AMD/ATi Radeon HD 2900XT İçin 750Watt+ Güç Kaynağı Öneriyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
2.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD/ATi Radeon HD 2900XT İçin 750Watt+ Güç Kaynağı Öneriyor ##

14 Mayıs itibariyle piyasaya girecek olan Radeon HD 2900XT modeli için üretici firma AMD/ATi ideal güç kaynağını da önerdi. Firmaya göre, Radeon HD 2900XT modeli ile birlikte kullanııclar 2 adet 2x3 pin güç konnektörüne sahip olan ve 750watt+ sağlayabilen güç kaynağı kullanmalılıar.

AMD/ATi ayrıca optimum verim almak isteyen kullanıcılara yönelik içinse 1 adet 2x3-pin bir adette 2x4-pin güç konnektörüne sahip olan güç kaynağı kullanmalarını öneriyor. İşte bu noktada ufak bir sorun devreye giriyor. Zira doğal 2x4-pin güç girişine sahip olan güç kaynağı sayısı an itibariyle son derece az. Anlaşılan bu sorun dönüştürücüler ile çözülecek gibi.

Editörün Notu: Geçtiğimiz günlerde Be Quiet'ın Aralık 2006'dan bu yana satılan ve firmanın belirlediği model kriterlerine uygun güç kaynağı sahiplerine 2x4-pin güç konnektörü güncellemesini ücretsiz olarak sağlayacağını açıklamıştı. Bu haberin detaylarına ulaşmak için,

http://forum.donanimhaber.com/m_13891499/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Mayıs 2007; 6:19:18 >

• ooo.
    desenize bu kart için bi o kadar da para verip güç kaynağı alınacak.
    ben bu işi sevmedim.
    nvdia ya devam.....
    bu arada günaydın fx.gene uykusuz kalmışsın. yat artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi -- 3 Mayıs 2007; 6:31:42 >
  • by by ati.. böle bişi olursa ciddende ben birde psu ya verecek param yok açıkçası. bu yüzden ati fln almam asla. giderim nvidia alırım. böle şeymi olur ya. daha geçen sene aldım psu yenidenmi alıcam..
  • Bari yanında 3 oyun hediye vereceklerine bir adet 750W PSU hediye etseler daha iyi olurdu
  • 2900XT için 750w güç kaynağı isteniyorsa bu durum Ati'nin daha kartları çıkmadan satış bakımından yenilgisi olur. Şahsen üzerine ekstra masraf yapacağım bu kart yerine sistemimde rahatlıkla kullanabileceğim 8800 serisi bir kart alırım daha iyi, varsın daha yavaş çalışsın.
  • Ati'ye geçmiş olsun.

Bu kadar masraflı olacaksa 2kat para demek ve Nvidia gbi alternatif varken Neden Ati Güle Güle Ati.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 3 Mayıs 2007; 8:14:35 >
  • oha diyorum
  • güç kaynaklarında dönüştürünce olmasının dezavanatajı var mıdır
  • öneriliyor diyor, sadece +750W ile çalışacak demiyor, ayrıca nVidia'da durumun farklı mı olduğunu sanıyorsunuz 8800gtx'e 350W önerilmiyordur herhalde...
    lütfen yorumlarımız yanıltıcı olmsın...
  • Bu 750 wat güç kaynağı istiyorsa 2900 xtx ne kadar isteyecek? Kullananlar yandı desenize
  • Haberin kaynagi nedir? Her haberde sora sora dilimde tuy bitti

Neyse kendim buldum. Zaten dailytech ve fudzilla'ya bakmak yetio boyle asparagas kokan haberler icin
    Fudzilla

Fuad Abazovicin yeni incisi. Yine Amd acikladi filan diye sallamis. Gonul rahatligiyla gormezden gelinicek bir haber daha.

Konnektor konusundaki kisisel tahminim, Amd kartin kutusuna 1 adet 2x4 cevirici koyacaktir.

• 750W psu'yla CF olur çok mu abartılmış..
  • oldu olacak evin yakınlarına birde baraj kuralım.
  • hocam dizel i çıkmıcakmı bunun
  • XT gözümden birden düştü. GTS ile aynı fiyat ama GTS'nin gerektirdiğinin 3 katı masrafa psu mu alacağız. Piyasada kaç tane 750watt psu var satın alınabilir düzeyde?

65nm modelleri mi bekleyeceğiz??
  • ATI icin cok büyük bi zarar olur bu 750 w güc kaynagi ile 8800gtx sli olur be
  • 750W Güç Kaynağına emin olun ki gerek olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: niyatovic

öneriliyor diyor, sadece +750W ile çalışacak demiyor, ayrıca nVidia'da durumun farklı mı olduğunu sanıyorsunuz 8800gtx'e 350W önerilmiyordur herhalde...
    lütfen yorumlarımız yanıltıcı olmsın...

Ekran katının ihtiyaç duyduğu güç tam olarak 250W.
    Yani 8800GTS'ten 100W fazla. 8800GTX rakibi değil 2900XT'nin ama bir dip not olarak 8800GTX'ten de 75W fazla.
    Eğer 500W PSU varsa (Tabi piyasada 500W diye satılıp aslında 350W bile olmayanlardan bahsetmiyorum) bazı sorunlar yaşanacaktır.

• Ati bence hiç iyi yapmamış hem 400$ küsür ekran kartına ver birde 750watt psu !!!
  • ohh
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.