Şimdi Ara

Tokyo Olimpiyatları'nda seyircileri serinletmek için için yapay kar kullanılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tokyo Olimpiyatları'na sadece 10 ay kala organizatörler, sıcak ve nemli bir havada gerçekleşecek olan Yaz Oyunları'nda seyircileri serin tutmak için çeşitli yolları test ediyorlar. Bunlardan biri de yapay kar yağdırmak.

Buz parçaları yağdı

Sis makineleri ve şemsiye şapkaları gibi yöntemlere başvuran organizatörler geçtiğimiz günlerde Tokyo Körfezi'ndeki Deniz Ormanı Suyolu'nda yapay bir kar makinesini test ettiler. Yapılan denemelerde seyircilerin organizasyonu izlerken serin tutulmaları hedefleniyordu ancak ilk test bazı aksaklıkları da beraberinde getirdi. Cuma günü yapılan testle birlikte seyircilerin üzerine yaklaşık 300 kg yapay kar yağdırıldığı belirtildi.
    Gelen haberlere göre yapılan bu test sırasında yağdırılan karların, pullar yerine daha kaba buz parçaları olarak düştükleri de görüldü. Seyirciler açısından dolu etkisi yaratan bu buz parçaları zeminin de kayganlaşmasına neden oldu ve bir gazetecinin düşerek hafif bir şekilde yaralandığı ifade edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Tokyo Olimpiyatları komite üyesi Taka Okamura: "Sıcaklık riskini hafifletmek için mümkün olan her şeyi deniyoruz." ifadelerini kullanırken sistemin elden geçirileceği mesajını verdi.

• Katar bunu beğendi

• adamların derdine bak :D
  • Japonyada ki bi youtuber izliyorum, olimpiyat zamanı Japonya nın berbat sıcak olduğunu ve o tarihte yapmanın berbat bir karar olduğunu falan söylüyordu..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Tokyo için Temmuz-Ağustos öğle sıcaklığı ortalaması 29-31 derece arası. Yüksek sayılabilir.

• ozgur79 kullanıcısına yanıt
    Hissedilen nedir?

• çok da umrumdaydı
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiye ulaşamadım. Accuweather'da Realfeel diye bir şey var ama geriye dönük var mı bilmiyorum.

• Asıl 2022 katar dünya kupası nasıl yapılacak merak ediyorum
    O çöl sıcağında adamlara zorla 1 ay futbol oynatacaklar para için dünyanın düştüğü şebekliğe bak.
    Soğuk ülkelerden gelen takımlar maçın yarısında düşüp bayılırlar kesin. Şampiyonda Afrika ülkelerinden çıkar belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar serinletir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.