SEFER GÖREV EMRİ TEBLİĞİ
31 Cevap43682 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Mayıs 2007; 23:46:57 

Arkadaslar askerlik şubemden böyle bi kağıt geldi... ben askerliği bitireli 3 aya yakın oluyor neyin nesidir bu böyle çektirdikleri yetmedi bi daha mı çağırıyorlar beni nedir....

Şubeyede gitmedim daha yeniden çağırırlar şapa otururuz diye

867 Mesaj
2 Mayıs 2007; 23:48:12 

Savaş Çıktı Haberin yokmu

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2007; 23:51:04 

III. Dünya savaşı çıkarsa ancak giderim askere bi daha

şaka bi yana bu kağıt nedir neyin nesidir bilen biri yazsında rahatlayayım

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2007; 23:55:08 

aşırı sen emekli olmadınmı tepedenyken bıraksana artık özelliğini yitiriyosun

6906 Mesaj
2 Mayıs 2007; 23:58:31 

Askerlik şubene gidip imza atıyorsun ve sana sefer görev kağıdını veriyorlar...Kağıtta görev yerin, sınıfın ve rütben yazıyor...Ayrıca birliğine katılırken bu kağıdı ulaşım için kullanabiliyorsun...Bir nevi bilet yani...Ama sadece gidiş...

4572 Mesaj
3 Mayıs 2007; 0:00:02 

sen ciddimisin??
@aşırı madem foruma geliyorsun yazdığın kelimelere dikkat et ayıptır ya

150 Mesaj
3 Mayıs 2007; 0:39:10 

''mıhlama'' arkadasim fazla panik yapma seninki askerlik bittikten sonra verilmis benimki daha askerlik bitmeden verilmisti askerligi bitireli ayin 17 sinde 2 yil olacak tebligati onaylatmak icin hic subeye gitmedim.bundan 4 ay once bir belge geldi bana ve sefer gorev emrim iptal edilmisti o zaman gittim subeye tabi iptal ettirmeye darisi basina.o tellerin ardina gecmek zor olur bi daha nazik kalbim bunu bir daha kaldiramaz

260 Mesaj
3 Mayıs 2007; 0:49:54 

Bu topraklar bizim olmadan rahat bırakmayacaklar bizi. Her an savaşa girebiliriz. Zaten bu gidişle Musul'u almazsak Diyarbakır'ı kaybedeceğiz.

Sony DSC N2 ....:Sony N1/N2 grubu:....
Vatan bir bütündür, bölünemez.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2007; 0:53:59 

quote:

Orjinalden alıntı: YeLKeSeN

''mıhlama'' arkadasim fazla panik yapma seninki askerlik bittikten sonra verilmis benimki daha askerlik bitmeden verilmisti askerligi bitireli ayin 17 sinde 2 yil olacak tebligati onaylatmak icin hic subeye gitmedim.bundan 4 ay once bir belge geldi bana ve sefer gorev emrim iptal edilmisti o zaman gittim subeye tabi iptal ettirmeye darisi basina.o tellerin ardina gecmek zor olur bi daha nazik kalbim bunu bir daha kaldiramaz

ne diyorsun yaw bitirene kadar akla karayı seçtim gecem gündüzüme karıştı benim

savas dışında asla gitmem ona buna kulluk etmeye

2204 Mesaj
3 Mayıs 2007; 10:26:50 

genelde ailede 2 erkek çocuk varsa 1'ne muhakkak verıyorlar gerçi banada kimse vermedi

1322 Mesaj
3 Mayıs 2007; 14:08:37 

Askerlik bittikten sonra belli bir süre 8-10 yıl sefer görev emri çıkar.

Savaş olursa o kağıtta görevlendirildiğin yere gidersin

Drunk and cRAZY

20 Mesaj
3 Mayıs 2007; 14:58:49 

arkadaşım bu kağıt askerliğini bitirip gelen bir çok kişiye gelri, ileride bir savaş olması durumunda sizi tekrar çağırıcaklarını gösteren bir belgedir.
ve sefer emri gelen kişileri bazen askerliğe tekrar çağırırlar ve bir kaç hafta eğitim verirler sanırım öyle bir durum sizinki de

bizim arkadaşlardan birine de böyle bir kağıt gelmişti askerliği bittikten sonra arkadaşım gitti bir ay kadar eğitim alıp tekrar geldi ama çok komikti bıyıklı gitti askere orada da kestirmemiş bıyığını öyle gezip geldi işte. merak etmeyin yani

quote:

Orjinalden alıntı: mıhlama

Arkadaslar askerlik şubemden böyle bi kağıt geldi... ben askerliği bitireli 3 aya yakın oluyor neyin nesidir bu böyle çektirdikleri yetmedi bi daha mı çağırıyorlar beni nedir....

Şubeyede gitmedim daha yeniden çağırırlar şapa otururuz diye

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2007; 15:01:50 

Bir gün komutanlık tarafından bu sefer görev emri ile beraber

şu stadda olun diye bir haber gelir ve en son tekirdağda oldu idi sanırım .

orada tatbikat yapılır eger gitmezseniz ceza var ama ne kadar bilmiyorum belkide paradır __?

0 Mesaj
18 Haziran 2009; 16:45:15 

gittinmi gitmedinmi şubeye mıhlama ? banada geldıde aynı tebliğden bugun onun ıcın merak edıyorum

GöN3NLi

2732 Mesaj
18 Haziran 2009; 16:48:17 

quote:

Orjinalden alıntı: mıhlama

III. Dünya savaşı çıkarsa ancak giderim askere bi daha

şaka bi yana bu kağıt nedir neyin nesidir bilen biri yazsında rahatlayayım

seferberlik anında teslim olmazsan herhangi bir birliğe görürsün gidip gitmemeyi
askeri mahkemede yargılanırsın

ayrı savaş anında merak etme direkt o kağıdı olanları çağırmazlar. yedek asker olursunuz.
ilk önce normal birlikler. olaüaüntü bir hal varsa ve yeterli değilse tsk o zaman sizler takviye yapacaksınız.
ayrıca sadece askerlerede verilmez. arabalara falanda verilir benim bildiğim kadarı ile.

(Upmuş ama olsun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultio -- 18 Haziran 2009; 16:49:11 >

0 Mesaj
18 Haziran 2009; 17:17:39 

hadi yaaa pffffff :(

GöN3NLi

5542 Mesaj
18 Haziran 2009; 17:21:13 

Sefer görev emrin gelmiş işte canları isterlerse bir daha gideceksin demek bana çıkmadı benim birader düşünsün

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

0 Mesaj
18 Haziran 2009; 17:53:33 

uhauhauauahua :)

GöN3NLi

2502 Mesaj
18 Haziran 2009; 19:03:06 

Tarihlere bakan yok mu

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE

170 Mesaj
19 Haziran 2009; 15:54:25 

quote:

Orjinalden alıntı: BlackEdition

Tarihlere bakan yok mu

boşver tarihi şimdi de oluyor böyle şeyler...
ben doğuda askerlik yaptım.şimdi yine göndermişler.gitmeyi düşünmüyorum.hiiiçç umrumda değil..
hiç kimse gitmesin. binlerce insan kaçak geziyor.bunlar bizi 1 haftalığına tekrar çağırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syseditenes -- 19 Haziran 2009; 15:56:40 >

Kral yokken efelenir çakallar ve coşar soytarılar. Ama verilen her aranın bir sonu vardır ki;Kral eve döner,herkes ayağa kalkar!

0 Mesaj
1 Kasım 2010; 15:11:30 

Beyler Ben askerliğimi 2005 yılında tamamladım Trabzonda İlçe Jandarmada. Olay şudur.Bu kağıt bir keresinde herkese gelen bir kağıt değildir.Ailenizde 2 erkek çocuk varsa,1 tanesine gelir.Eğer birine geldiyse diğerine gelmez.

Bu kağıdı aldıktan sonra ne yapıyoruz. Bu kağıdı alır almaz Askerlik şubesine gidiyorsunuz.Bu kağıt ile bilikte size form doldurtuyorlar ve 1 aylık seferberlik eğitimine tabi tutuluyorsunuz.Bu eğitimin nerede olacağı kağıdın üzerinde yazıyor.Ben Ankaralıyım ben Kütahyada 1 ay seferberlik eğitimi gördüm.Bunun amacı ileride olası bir terör durumunda sizi çağırıyorlar ek Asker ihtiyacı olduğundan.

Bu kağıt size geldiyse gitmezseniz arama emriniz bile çıkar.O yüzden sakın geciktirmeyin bu işi.Sanıldığı kadar saçma bir olay değil.1 Ay ek askerlik yapmış oluyorsunuz ama seferberlik kurs eğitimi veriliyor.

306 Mesaj
18 Ocak 2012; 20:57:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Bacardi1985

Beyler Ben askerliğimi 2005 yılında tamamladım Trabzonda İlçe Jandarmada. Olay şudur.Bu kağıt bir keresinde herkese gelen bir kağıt değildir.Ailenizde 2 erkek çocuk varsa,1 tanesine gelir.Eğer birine geldiyse diğerine gelmez.

Bu kağıdı aldıktan sonra ne yapıyoruz. Bu kağıdı alır almaz Askerlik şubesine gidiyorsunuz.Bu kağıt ile bilikte size form doldurtuyorlar ve 1 aylık seferberlik eğitimine tabi tutuluyorsunuz.Bu eğitimin nerede olacağı kağıdın üzerinde yazıyor.Ben Ankaralıyım ben Kütahyada 1 ay seferberlik eğitimi gördüm.Bunun amacı ileride olası bir terör durumunda sizi çağırıyorlar ek Asker ihtiyacı olduğundan.

Bu kağıt size geldiyse gitmezseniz arama emriniz bile çıkar.O yüzden sakın geciktirmeyin bu işi.Sanıldığı kadar saçma bir olay değil.1 Ay ek askerlik yapmış oluyorsunuz ama seferberlik kurs eğitimi veriliyor.

saçmalama arkadaş bu belge geleni çok gördüm eğitime gideni hiç görmedim

2011 citroen c4 eHDI exclusive MCP beyaz +navigasyon

1120 Mesaj
4 Aralık 2012; 0:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: takatukam

quote:

Orijinalden alıntı: Bacardi1985

saçmalama arkadaş bu belge geleni çok gördüm eğitime gideni hiç görmedim

arkadaşlar banada geldi.ne iş

1578 Mesaj
4 Aralık 2012; 1:02:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Sefer görev emrin gelmiş işte canları isterlerse bir daha gideceksin demek bana çıkmadı benim birader düşünsün

İlk defa virgül kullanmadığına şahit oldum. Çok duygulu anlar yaşıyorum.

Uzaklaştırılmış
25 Şubat 2013; 14:10:35 

bu ne iş lan niye geldi bu kağıt ? sen git çukurcada askerlik yap.dağdan inme 2-3 ay banyo yüzü görme seni seçsinler bu işe.ölüm olsa gideriz önemli değil ama yeni girdiğim işten çıkacam mecburen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaybolmayan kumanda -- 25 Şubat 2013; 14:11:40 >

1053 Mesaj
5 Mart 2013; 14:05:30 

askerliğimi bitirdikten sonra ikinci defa aynı kağıt geliyor.

2978 Mesaj
5 Mart 2013; 14:12:33 

askerden geldikten 2 ay sonra banada gelmisti gidip imzalamistim o zaman bakalim piyango ne zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun...

2911 Mesaj
5 Mart 2013; 14:23:08 

Sıkıntı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Produced by Menno De Jong

889 Mesaj
5 Mart 2013; 14:24:00 

Bildiğim kadarı ile sefer için seçilen kişiler belirli aralıklarla eğitim görmek üzere (bildiklerini unutmasın diye olabilir) askeri birliklere çağrıla biliyorlar. Ama ne kadar bir süre eğitim alıyorlar bilmiyorum.

5 Mesaj
11 Mart 2013; 13:11:21 

Ne zamandır sefer görev emri çıksın istiyordum sonunda bugün geldi 3 kardeşiz en küçük benim askerden geleli birbuçuk seneyi geçti belkide yeni geldi :) Biraz stres atayım siwilde daraldım :D

14 Mesaj
20 Mart 2013; 11:17:09 

Merhabalar arkadaşlar,

Bana yaklaşık 6 ay önce şubeye çağırmak için bir kağıt gelmişti gittim sefer durumunda nereye gideceğim yazıyordu aldım evime gittim. Aradan yaklaşık 6 ay geçti tekrar şubeye çağırıyorlar ben yerimi bildiren kağıdı almıştım ikinci kez çağırmalarının sebebi ne olabilir bilgisi olan varmıdır. Zaten gideceğim yer tebliğ edilmişti tekrar aynı şey tebliğ edilmez heralde. İkinci kez alıcaklarmı acaba askere anlamadım ki bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

24 Mesaj
8 Nisan 2013; 16:46:12 

benimteskerede sefergörev emri almamıştır yazıyo.ama sefer görev tebliği geldi benim askerlik komple bittibeyler size kolay gelsin:

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » SEFER GÖREV EMRİ TEBLİĞİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219