Yeni Ford Ranger Kulübü
1816 Cevap217265 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     4 [6] 8 9 10 11 12 13      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

39 Mesaj
29 Şubat 2008; 8:13:46 

hepinize çok teşekkürler

öncelikle M.M.K ve omercabuk'un sorularını yanıtlayayım;
ft.tarihi 26.02.2008 ÖTV %4
anahtar teslimi 32.200.-YTL (Koç indirimli)
bu arada nazar boncuğu ve hatta kurban olayını hemen halletmem gerekiyor sanırım, çünkü dün akşam sağ arka lastiğim patladı, stepneyle değiştirdim, büyük bir çivi tarzı şey girmiş çıkmış, durduğu yerde de 40 dk. kadar bir zamanda sönmüş tüm havası.
gören herkes çok beğendi işyerinde dün, ondan mıdır nedir? :)
sabah temdeydim, vites geçişleri sorunsuz, bir rahatsızlık hissettirmedi bana.
Aracı çok sert ve hızlı kullanmam ama bir anda sollama yapmaya karar verip gaza bastığım anda hemen gerekli tepkiyi verip ileri atılıyor, hatta ilk seferde biraz da şaşırmıştım, beklemiyordum bu tarz ve bu kiloda arabadan bu tepkiyi...

7131 Mesaj
29 Şubat 2008; 9:54:09 

quote:

Orjinalden alıntı: corian

Kıskandıysan seni de Ranger ci yapalım , ne dersin? Söz servisler problem çıkarırsa sana karşılarında beni bulurlar...

yemin ettim otosandan araç almaya, kusura bakma yeminimi bozamam. aracınızda sorun olursa her an yan çizebilirler aman dikkat
insallah sorunsuz binersiniz araçlar gerçekten güzel

hem benim aracım daha yakışıklı, tasarımı farklı, kabin çok rahat, üstelik yol bilgisayarıda var
7,5-8,5lt arası yakıt tüketimi var güvenlik çok iyi daha ne deyim
bu arada sizin araçlarında ncap testlerini görmek isterim. biliyorsunuz navara yarım yıldız,isuzu1,5 yıldız, L200 4yıldız aldı darısı ranger ile hilux un başına.

51 Mesaj
29 Şubat 2008; 13:53:28 

ford tutkusu aşka benzer bence....tartışılmazzzzzzzz

FORD Hİ-RİDER

155 Mesaj
29 Şubat 2008; 18:10:21 

2 Mesaj
29 Şubat 2008; 22:20:21 

Öncelikle herkese merhaba, ben de tam bir pick-up tutkunuyum, işim gereği, bütün marka pick-upları yakından ve herkesten önce görme imkanım oluyor,(işim ithal araçların gemilerden tahliyesi ve aynı zamanda ihraç araçların gemilere yüklenmesi,İzmit Derince limanında ve Gölcük ford limanında çalışıyorum) Mitsubishi, Isuzu. Tata, Toyota, Ssangyong ve Ford marka araçlar gemilerle Fordlar hariç onlar gölcük Ford fabrikasının limanına indirliyor, Derince limanına geliyor, ve elimden gelse hepsini kendim indirmek istiyorum o kadar bu araçlar hoşuma gidiyor, hiçbir binek araca da değişmem, Ssangyongları ilk gördüğümde ve başlangıç fiyatı da 34000 ytl civarı olduğunu gördüğümde imkanlarımı zorlayıp bu araçlardan almayı düşünmeye başlamıştım aslında benim hayalim 4x4 pickup alabilmekti ancak ülkemizdeki saçma sapan vergilendirme sistemi yüzünden maalesef bu imkansız, araç 4x2 olunca kamyonet oluyor 4x4 olunca lüks araç oluyor mantığa bak, oysa her aracın kasko değeri var araç değeri üzerinden vergi almak varken bütün marka araçları aynı kefeye koyup aynı vergiyi alıyorsun, neyse 4x2 almak zorunda kaldım kısaca, sonra Ford Hi rider ın fiyatının 32.500 ytl olduğunu öğrendim ilk çıktığında 38000 ytl civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, bu aracı ciddi ciddi almayı düşünmeye başladım, Mitsubishi ve ısuzu nun fiyatları çok uçuk nissan da artık eskidi, geçen hafta gemide 66 adetlik bir parti ford ranger vardı, ve hi rider da vardı iyice inceledim, gerçekten full aksesuar olması ve 143 beygir motor çok güzel benim öğrenmek istediğim kullanan arkadaşlardan, çünkü ben bunu hem şehir içinde hem de dağda bayırda kullanacağım özellikle yazın tozlu ortamlarda kullanacağım toprak yollarda, motor tozdan etkilenir ve zarar görür mü, bir de bakım masrafları ne durumda başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın, bu siteyi de tesadüfen buldum, benim gibi pickup tutkunlarıyla birlikte olmak güzel herkese selam.

51 Mesaj
1 Mart 2008; 18:35:20 

:) bugun 4*2 aldım sansıma birisi vazmı gecmiş bişiler olmus bana kaldı :)

51 Mesaj
1 Mart 2008; 18:49:26 

fullbox kapamayı düşünüyorum ruhsata işlemek gerekiyormu..

7131 Mesaj
1 Mart 2008; 19:00:13 

quote:

Orjinalden alıntı: ford hi-rider

fullbox kapamayı düşünüyorum ruhsata işlemek gerekiyormu..

fullbox u ruhsata işletmeye gerek yok
kazasız belasız kullan

51 Mesaj
1 Mart 2008; 19:12:51 

teşakkur ederim

91 Mesaj
1 Mart 2008; 23:18:29 

ford hi-rider
yeni aracın hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim
fulbaks yaptıracaksan bagaj üstü korkulukları da çıkarmak istemiyorsan benim yaptırdığım modeli görmeni isterim yakında resimlerini sizlerle paylaşacağım
saygılar

51 Mesaj
1 Mart 2008; 23:35:39 

bayford teşekkürler biran once gorebilsek istanbuldamı yaptırıyorsun

7131 Mesaj
2 Mart 2008; 0:17:15 

http://www.jeepandcar.c...kategori_id=160&lang=tr

umarım burada bulursun aradığını

51 Mesaj
2 Mart 2008; 0:36:25 

7131 Mesaj
2 Mart 2008; 1:23:19 

quote:

Orjinalden alıntı: ford hi-rider

http://cankap.com/galer....jpg.html?p=*full-image sole bişide buldum

cankap eskişehirde bir firma
walla yolum düşerse bi uğramayı düşünüyorum
eliftuningede bakabilirsin
istanbuldasınız size secenekmi yok:)

278 Mesaj
2 Mart 2008; 10:07:11 

quote:

Orjinalden alıntı: omercabuk

M.M.K vermiş olduğun bililerden dolayı teşekkür ederim.İşin gerçeği 4x4 almayı düşünüyorum fakat vergi hakikaten çokmuş.Eminsin değilmi? ben aynı diye duymuştum.tercihim otomatik vites den yana,ama bana hak ver oto.vites konusunda çok tereddürüm var.Vites geçişleri gerçekten iyimi.Yoksa çokmu sarsıntılı geçiyor,yada yığılma yapıyormu? Yakıt konusunda çok aşırı bir değişim olmaz diye düşünüyorum. Birde aracı nezaman nekadar fiyata aldın öğrenebilirmiyim.Benim aldığım fiyatla değerlendirme yapmak istiyorum.Teşekkürler.

vergi dediğim gibi eminim. vites geçişlerinde sarsılma falan yok normal araç gibi. koç grubu çalışanı olduğum için araç biraz indirimli oluyor ben aralık ayında 32.000 ytl ye aldım (otm).

278 Mesaj
2 Mart 2008; 10:09:28 

quote:

Orjinalden alıntı: omercabuk

Arkadaşlar birşeydaha sormak istiyorum! Bu ford ranger veya daha üst modellerinde yol bilgisayarı varmı?

4x4 modelinde eğimi, açıyı falan gösteren caryo sistemi var sadece

278 Mesaj
2 Mart 2008; 10:36:53 

quote:

Orjinalden alıntı: alpaslanuzan

Öncelikle herkese merhaba, ben de tam bir pick-up tutkunuyum, işim gereği, bütün marka pick-upları yakından ve herkesten önce görme imkanım oluyor,(işim ithal araçların gemilerden tahliyesi ve aynı zamanda ihraç araçların gemilere yüklenmesi,İzmit Derince limanında ve Gölcük ford limanında çalışıyorum) Mitsubishi, Isuzu. Tata, Toyota, Ssangyong ve Ford marka araçlar gemilerle Fordlar hariç onlar gölcük Ford fabrikasının limanına indirliyor, Derince limanına geliyor, ve elimden gelse hepsini kendim indirmek istiyorum o kadar bu araçlar hoşuma gidiyor, hiçbir binek araca da değişmem, Ssangyongları ilk gördüğümde ve başlangıç fiyatı da 34000 ytl civarı olduğunu gördüğümde imkanlarımı zorlayıp bu araçlardan almayı düşünmeye başlamıştım aslında benim hayalim 4x4 pickup alabilmekti ancak ülkemizdeki saçma sapan vergilendirme sistemi yüzünden maalesef bu imkansız, araç 4x2 olunca kamyonet oluyor 4x4 olunca lüks araç oluyor mantığa bak, oysa her aracın kasko değeri var araç değeri üzerinden vergi almak varken bütün marka araçları aynı kefeye koyup aynı vergiyi alıyorsun, neyse 4x2 almak zorunda kaldım kısaca, sonra Ford Hi rider ın fiyatının 32.500 ytl olduğunu öğrendim ilk çıktığında 38000 ytl civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, bu aracı ciddi ciddi almayı düşünmeye başladım, Mitsubishi ve ısuzu nun fiyatları çok uçuk nissan da artık eskidi, geçen hafta gemide 66 adetlik bir parti ford ranger vardı, ve hi rider da vardı iyice inceledim, gerçekten full aksesuar olması ve 143 beygir motor çok güzel benim öğrenmek istediğim kullanan arkadaşlardan, çünkü ben bunu hem şehir içinde hem de dağda bayırda kullanacağım özellikle yazın tozlu ortamlarda kullanacağım toprak yollarda, motor tozdan etkilenir ve zarar görür mü, bir de bakım masrafları ne durumda başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın, bu siteyi de tesadüfen buldum, benim gibi pickup tutkunlarıyla birlikte olmak güzel herkese selam.

alpaslan hoş geldin
toz muabbeti için topic in ilk sayfalarında bazı konuşmalar geçmişti oradan faydalanabilirsin (benim araçta olmadı). bakım ücreti için bir fikrim yok rangerler 10.000 km bakıma girdikleri için bizim araçlar daha 0-5000 km arasında "yeni ford ranger" ama yüksek bir bakım ücreti olacağını sanmıyorum.

278 Mesaj
2 Mart 2008; 10:40:49 

Arkadaşlar merhaba
Benim bu yılki MTV 820 ytl ancak bazı 2008 hi-rider lar için 760 ytl duydum aynı araç farklı Mot.Taş.Ver. nasıl oluyor anlamadım. 820 ytl MTV olan araçlara bakıyorum panelvan sınıfı araçlar.
Bendemi yanlışlık var. sizin mtv ne kadar? yardımlarınızı bekliyorum.

51 Mesaj
2 Mart 2008; 11:27:41 

slm mmk bende 760 lira olması gerektıgını biliyorum senin ruhsatta kamyonet yazmıyormu. muhtemelen vergiyi alan yanlış sınıfta yazmıştır.sana motorlu tasıtlar vergi dairesi yolu gözüktü sanırsam :)

51 Mesaj
2 Mart 2008; 11:30:34 

yada kabinliyse senin arac panelvan sınıfında olabilir.

97 Mesaj
2 Mart 2008; 20:00:20 

MMK. ocak ve Subatta manual viteslisi 30400 ytl idi ben sipariş verdim Dizel fiesta dan bile ucuz

91 Mesaj
2 Mart 2008; 22:55:16 

7 aralıkta 32.400 ytl ye aldım
izmir

193 Mesaj
3 Mart 2008; 0:29:25 

benden de 840 ytl aldılar arkadaşlar.Ne oluyor, fazla mı aldılar yani..Herkes 840 ytl ödemedimi?

BENİM NAÇİZ VÜCUDUM ELBET BİRGÜN TOPRAK OLACAKTIR; FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

39 Mesaj
3 Mart 2008; 9:29:42 

benimki de 840 YTL

İki şey sormak istiyorum.

Birincisi; kasanın arka kapağı kilitlenmiyor mu?

İkincisi; şu sarı ikaz ışığıyla ilgili başka sorun yaşayan var mı?

0

Ekteki dosya (1)

7131 Mesaj
3 Mart 2008; 10:54:58 

quote:

Orjinalden alıntı: eorman

benimki de 840 YTL

İki şey sormak istiyorum.

Birincisi; kasanın arka kapağı kilitlenmiyor mu?

İkincisi; şu sarı ikaz ışığıyla ilgili başka sorun yaşayan var mı?

0

kasa kapağı navara haricindekilerde kilitlenmiyor kilitleyebilmek için kabin yada fullbox yaptırman gerekecek.
motor uyarı lambası benim araçta da (L200) yanmıştı ve bana aracın km teli çekilmiş ve düzgün takılmamış dendi ve düzeltildi belki sizinkilerde ondandır çünkü bu sorunla karşılaşan çok sayıda kişi var. fabrikada bu km teli test yapılırken çoğunlukla çekilebiliyor.

51 Mesaj
3 Mart 2008; 20:55:29 

bakim yarın belgeler gelince ne kadar vergi almıslar benden sizi haberdar ederim

51 Mesaj
3 Mart 2008; 22:05:49 

bu arada fullbox fiyatları ne civarda bilgisi olan varmı

97 Mesaj
3 Mart 2008; 22:28:34 

ABS li araçlarda km teli olmaz, arac hız bilgisini ABS sensöründen alır. CAN bus aracılığı ile Clusetre (gösterge) aktarır

97 Mesaj
3 Mart 2008; 22:31:12 

Cluster olacaktı, kusura bakmayın

97 Mesaj
3 Mart 2008; 22:33:15 

Ford Hi-Rider full box 3000 ytl civarı çok pahalı ya, neticede fiberglas maliyeti 50 ytl bile değil kapağın.

97 Mesaj
3 Mart 2008; 22:36:56 

Selam Arkadaşlar,

Bu forumu okuyan birçok insanın eksik bilgi ve üzerine ilave edilem yorum yüzünden kafası karışıyor. Ben dilim döndüğünçe Ford Ranger Hi-Rideri tanıtayım.

Araç Mazda Uretimi, Tayland da üretiliyor. Mazda BT50 modeli ile sadece ön görünümü farklı. Yani yedek parçayı gidip Mazda servisinden de alabilirsiniz. Aracın Türkiye ye gelişi 1 ay sürüyor. Ben Bayi ye dün sordum. Şimdi sipariş versen Temmuzda gelir dedi. İnanılmaz bir talep varmış. Bu sadece Turkiyeden değil Tüm dünyadan talep aşırı yoğunmuş. Ingiltere Ford sitesinde fiyatları inceledim. Buradaki 4x2 hi rider fiyatı ingilterede ki kadar. Ama 4x4 fiyatları burada biraz uçuk, tek nedeni 4X4 ÖTV si. Vergiyi biliyorsunun 840 e 2100 YTL.

Gelelim aracın yol tutusu ve diğer performans özelliklerine. Bugun dünyada ardan itişli bütün araçları savrulma problemi vardır. Bununda tek nedeni arka dingil e gelen yükün öne göre az olmasından kaynaklanır. Ben Ranger kullandım. Arkada 1000 kg yük vardı. 80 km/h la giderken asfalttan mıcıra girdim 200 m kullandım ve çıktım. ve araç hiçbir şekilde kontrolu kaybetmedi. Bu işi normal bir binekle yapsa idim buğun belki aranızda değildim. Ama rangeri olan arkadaşlara söylüyorum . Bunu sakın denemeyin, özellikle araç boşsa.

Bu aracı kullanırken, binek araç kullanma alışkanlıklarınızdan vazgeçin. bu aracın dinamik şürüş koşılları tamamen farklı. süspansiyon sistemi tamamen farklı. ani haraket ve manevra kontrol kaybına yol açar. Ama sürüş olarak hiçbir binek araca değişmem (Focus RS bile kullandım)

Sürüş özelliği artırmak için Amerikada bağzı uygulamalar var, makaslı araçlar için. Bunların linkini bir ara veririm. Makasla şase arasına, tıpkı otobüslerdeki körük gibi körük takıyorlar ve araç inanılmaz güvenli ve konforlu oluyor. Range Rover Sport u bilirsiniz onun süspansiyonu havalıdır. Sürüş koşulları biribirine yaklaşıyor.

Anlatacak çok fazla şey var ama okumaktan sıkılırsınız diye yazmıyorum. Benim Siyah Hi Riderim bu ay sonunda gelecek İnşallah.
Bu arada ben Ford da araç test mühendisi olarak çalışıyorum

193 Mesaj
3 Mart 2008; 22:54:50 

merhaba, bende ford'dayım.Pick-up araçların hepsinin onaylı aksesuarları var.Ford hariç.Ben hi-rider aracıma, aksesuar taktırmak istiyorum fakat ford sitesinde aksesuar bölümünde cargonun bile aksesuarları var ama rangerın yok.Bu durum neden kaynaklanıyor.

BENİM NAÇİZ VÜCUDUM ELBET BİRGÜN TOPRAK OLACAKTIR; FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

39 Mesaj
4 Mart 2008; 7:45:46 

dün aracı İstinye Otokoç' a götürdüm, bilgisayara taktılar ve forumun başlarında mevzusu geçen MAF isimli parçanın siparişi verdiler.

Bilgisayarda araç BT50/Ranger olarak çıkıyor gerçekten :)

7131 Mesaj
4 Mart 2008; 10:00:29 

quote:

Orjinalden alıntı: bulusbil

ABS li araçlarda km teli olmaz, arac hız bilgisini ABS sensöründen alır. CAN bus aracılığı ile Clusetre (gösterge) aktarır

bilgi için teşekkürler

km okumada hata payı varmı yani göstergede neyse o mu?

875 Mesaj
4 Mart 2008; 16:00:53 

MERHABA ARKADASLAR;
ÖNCELİKLE SUNU BELİRTMEK İSTERİMKİ BEN TAM BİR PİCKUP TUTUKUNUYUM.99 NİSSAN SKYSTAR;2005 SKYSTAR SSS KULLANDIKTAN SONRA SİMDİ YENİ BİR PİCKUP ALMAYI DÜSÜNÜYORUM.BENİM İÇİN ARKA KOLTUK DARMIS ,ARABA MAKASLARINDAN DOLAYI ARKASINI SALLIYOMUS HİÇ ÖNEMLİ DEİL. BİR PİCKUP KULLANICISI BUNLARI DERT ETMEMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ALMAK İSTEDİİM ARAC OTOMATİK VİTES VE 4*4 GÖRÜNÜMLÜ 4*2 OLACAK.BU NEDENLE CESİTLİ MODELLERİ ELEYEREK FORD RANGER Hİ RİDER OTM,MİTSUBİSHİ L200 OTM VE SSANGYON ACTYONSPORTS 6 İLERİ OTM. ARACLARI ARASINDA SECİM YAPMAYA KARAR VERDİM.ARCALARI SHOWROOMLARDA İNCELEDİM VE BENİM KRİTERLERİME GÖRE GEREK GÖRSELLİK, GEREK MOTOR GÜCÜ,GEREKSE MALZEME KALİTESİ ACISINDAN RANGER DAHA AĞIR BASTI.L200 ÜN LASTİK TABAN GENİŞLİĞİ 205 OLDUGU İÇİN ARAC LEYLEK GİBİ GÖRÜNÜYO ARACA HEM 40 MİLYAR PARA VERECEGİM HEMDE SONRADAN LASTİKLERİNİ 255 YAPACAGIM COK SACMA. FAKAT ARKA KOLTUGU GERCEKTEN COK RAHAT.ACTYONSPORTS COK İLGİNC BİR ARAC,OTOMATİK KLİMASINDAN TUTUN 6 İLERİ TRİPTRONİK VİTESİNE KADAR HERSEY MEVCUT.GÖRDÜÜM EN DOLU 4*2 PİCKUP FAKAT PİYASAYA YENİ GİRMİŞ OLMASINDAN DOLAYI BENİM İÇİN RİSKLİ BİR ARAC.FİYATIDA 35 MİLYAR.RANGERİN Hİ RİDERİ ELLERİNDE YOKTU 4*4 MODELİNİ İNCELEDİM.ADAMIN DEDİİNE GÖRE HERSEY AYNIYMIS BİRTEK JANTLAR FARKLIYMIS VE İÇİNDE DERİ KOLTUK YOKMUS. ARACI GERCEKTEN COK BEGENDİM.BURAYA KADAR HERŞEY TAMAM AMA FORUMLARDA SİZLERDEN EDİNDİİM İZLENİMLERE GÖRE BU ARACLARIN MAF DİYE KRONİK BİR PROBLEMİ VAR VE BU PARCA GARANTİDEN DEİŞSE BİLE YİNE AYNI SORUN YAŞANIYO.ACIKCASI BEN NİSSANDA HİÇ BÖYLE PROBLEMLER YAŞAMADIM.ARACTA ÇEKİŞİN DÜŞMESİ,ÖKSÜRME ,ACIP KAPADIKTAN SONRA MOTOR İKAZ LAMBASININ SÖNMESİ,ARACIN 2 3 DAKİKA CEKİŞ SIKINTISI YAŞAMASI HELEKİ BU ALLAH KORUSUN SOLLAMALADA OLURSA YENİ ALINMIS VE ÜSTÜNDE FABRİKA KOKUSU DURAN BİR ARAC İÇİN NEKADAR KABUL EDİLEBİLİR?.SİZLERE SORMAK İSTEDİİM FORD FİRMASI BUKADARMI VURUDUM DUYMAZ?.BU KRONİK PROBLEMLER BENİM ARACIMDA OLSA VE CÖZÜME KAVUSMASA KESİNİKLE DAVA ACARIM. FORD Hİ RİDER MODELİYLE İLGİLİ GALERİDE EDİNDİİM BÜTÜN İYİ İZLENİMLER BU FORUMU TAKİP ETTİKTEN SONRA KAYBOLDU.YARIN ÖBÜR GÜN GARANTİ BİTSE VE BU PARCANIN DEİŞMESİ GEREKSE SERVİSLER ADAMI DOMATES GİBİ SÖGÜŞLER.BEN ALDIIM ARACLARLA EN AZ 150000 KM YAPIYORUM BU NEDENLE MOTORUN DAYANIKLILIGI VE DEVAMLILIGI COK ÖNEMLİ.
BENİM ARACIMDA GÖZÜME CARPAN HİÇBİR İKAZ LAMBASI OLMAMALI.UFAK SİNEK MİDE BULANDIRIR.BEN BU FORUMDAKİ BÜTÜN ARKADASLARA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM.BU FORUMLAR SAYESİNDE FİRMALAR SATTIKLARI ARACLARIN KRONİK PROBLEMLERİNİ ÖRTBAS EDEMİYOR.SHOWROOMLARDA BİNBİRTÜRLÜ MİSAFİRPERVERLİK SERVİSLERDE YERİNİ VURDUMDUYMAZ TİPLERE BIRAKIYO.BU NEDENLE KRONİK PROBLEMİ OLAN Bİ ARACI HERKESİN BİLMESİ GERCEKTEN İYİ.SONUC OLARAK BİLE BİLE LADES DEMEK İSTEMEDİGİMDEN BİRAZ DAHA BEKLEYİP HANGİ ARACI ALACAGIMA ÖYLE KARAR VERECEGİM.

91 Mesaj
4 Mart 2008; 19:59:36 

arkadaşlar 3 aydır ranger hi rider 4x2 aracımı büyük bir keyifle kullanıyorum,çokşükür hiçbir problemim yok
sadece keyfe keder ağırlık taktırdım,park sensörü taktırdım birde fulbaks taktırıyorum onunda maliyeti 1300 ytl dir herkese duyurulur saygılar

51 Mesaj
4 Mart 2008; 22:09:32 

evet aracımı bugun teslim aldım 70 klm kadar kullanma fırsatım oldu ilk izlenimlerim kesinlikle guven verio bastınmı gidio bastınmı duruo gosus acısı olarak her yere hakimsiniz ilk kez buyuk ve yuksek bir arac kullanmama ragmen baya dar yerlerden zorlanmadan gectim ve aaracı sıgabilecegi yere park edebildim ama park sonsuru kesinlikle lazım her seyi güzel bence

97 Mesaj
4 Mart 2008; 22:10:03 

Ranger için aksesuar paketi şu an yok ama hazırlanıyor :)

97 Mesaj
4 Mart 2008; 22:12:05 

Butun araçlarda, psikolojik olarak hızlı gidildiği düşülsün diye hız göstergesi % 10 fazla gösterir.

51 Mesaj
4 Mart 2008; 22:12:10 

haftayada fullbox ve agırlık taktırmıs olurum bitince resimleri koyucam akdenizfibersanın fullbox ını şipariş verdim

97 Mesaj
4 Mart 2008; 22:15:24 

Bayford, fullbox u nerede yaptırttın adres tel varmı?

97 Mesaj
4 Mart 2008; 22:20:46 

Hi-rider i olan veya almak isteyenler, isterseniz aracınız 4x4 yapabilirsiniz. bu modelin 4x4 ten farkları, ön akslar, ön diferansiyel, ön arka şaft ve kuyruk şanzumandır. bunların toplamı aradaki 10.000 ytl farktan çok daha az tutuyor. Ama parça sıkıntısı var. aslında parça yok yeni, ama 2-3 yıl eski model pert olmuş 4x4 ün bu parçaları uyar. çıkmacılardan bulabilirsiniz.

91 Mesaj
5 Mart 2008; 0:01:33 

fullbox ı izmirde yaptırıyorum
adres tlf bende var yeni kalıp çıkartılar özelliği şu bagaj koruma barlarını sökmüyorlar bunedenle bekliyorum sanırım bu hafta sonu takılır takılınca sizlerle resimleri ve firma isim adreslerini paylaşacağım
saygılar

48 Mesaj
5 Mart 2008; 5:13:51 

Herkese Merhaba. Şu anda Rangerim yok ama ilerde inşallah olur. Aklımda siyah bir 4x4 STD var ama vergiside çok yüksek ne yapacağım bilemiyorum. Aslında 4x2 hi-rider da harika ama içimdeki 4x4 ruhunu anca sizler anlayabilirsiniz. Sizi buldum. hastaydım dahada hasta oldum, bağımlılık yaptınız. Herkese verdikleri bilgiler için teşekkürler.
Eğer Alırsam rangerımı belkide sizdenbiri 4x4 ünün satarsa ben alırım. ilk önce arkasını kapattıracağım. Daha sonra bursaya gidip warn winç , öne bull-bar, arkaya ise yedek lastik ve 20 lt lik benzin bidonu konulan bull-bar taktırmayı ve şnorkel taktırmayı düşünüyorum. Daha sonra 4 adet off road lastiği almayı düşünüyorum. Birde arabayı yükselten bir set var lift kit diye 6'' inç rangerlar için gayet makul onuda warn yapıyor. Üst tarafada atom farlar. Tank gibi olacak yani. Bunlar da tabiki birden olmaz çalışmak lazım. gönül isteki hepsi olsun ama ne yapalım.
Şimdide ben birşeyler katmak istiyorum.
http://www.warn.com.tr/index.php ( Bu sitede araçlarınıza her türlü off road imkanını sağlayabilirsiniz. Uygulama yeri Bursada )
http://kartracks.com.tr/ ( Bu sitede ülkemize yeni gelen Mattrack denilen bir sistem tanıtılıyor ve satılıyor. Uygulama yeri istanbul merter. )

AŞAĞIDADA vericeğim linkdede arşivimdeki resim ve broşürleri sizinle paylaşmak istedim.
İçinizdeki 4x4 ve off road ruhunu biraz olsun ateşleyebildiysem ne mutlu bana.

http://rapidshare.com/f...esuarlar__305_.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enis01978 -- 5 Mart 2008; 6:15:14 >

278 Mesaj
5 Mart 2008; 14:52:57 

quote:

Orjinalden alıntı: gh912

MERHABA ARKADASLAR;
ÖNCELİKLE SUNU BELİRTMEK İSTERİMKİ BEN TAM BİR PİCKUP TUTUKUNUYUM.99 NİSSAN SKYSTAR;2005 SKYSTAR SSS KULLANDIKTAN SONRA SİMDİ YENİ BİR PİCKUP ALMAYI DÜSÜNÜYORUM.BENİM İÇİN ARKA KOLTUK DARMIS ,ARABA MAKASLARINDAN DOLAYI ARKASINI SALLIYOMUS HİÇ ÖNEMLİ DEİL. BİR PİCKUP KULLANICISI BUNLARI DERT ETMEMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ALMAK İSTEDİİM ARAC OTOMATİK VİTES VE 4*4 GÖRÜNÜMLÜ 4*2 OLACAK.BU NEDENLE CESİTLİ MODELLERİ ELEYEREK FORD RANGER Hİ RİDER OTM,MİTSUBİSHİ L200 OTM VE SSANGYON ACTYONSPORTS 6 İLERİ OTM. ARACLARI ARASINDA SECİM YAPMAYA KARAR VERDİM.ARCALARI SHOWROOMLARDA İNCELEDİM VE BENİM KRİTERLERİME GÖRE GEREK GÖRSELLİK, GEREK MOTOR GÜCÜ,GEREKSE MALZEME KALİTESİ ACISINDAN RANGER DAHA AĞIR BASTI.L200 ÜN LASTİK TABAN GENİŞLİĞİ 205 OLDUGU İÇİN ARAC LEYLEK GİBİ GÖRÜNÜYO ARACA HEM 40 MİLYAR PARA VERECEGİM HEMDE SONRADAN LASTİKLERİNİ 255 YAPACAGIM COK SACMA. FAKAT ARKA KOLTUGU GERCEKTEN COK RAHAT.ACTYONSPORTS COK İLGİNC BİR ARAC,OTOMATİK KLİMASINDAN TUTUN 6 İLERİ TRİPTRONİK VİTESİNE KADAR HERSEY MEVCUT.GÖRDÜÜM EN DOLU 4*2 PİCKUP FAKAT PİYASAYA YENİ GİRMİŞ OLMASINDAN DOLAYI BENİM İÇİN RİSKLİ BİR ARAC.FİYATIDA 35 MİLYAR.RANGERİN Hİ RİDERİ ELLERİNDE YOKTU 4*4 MODELİNİ İNCELEDİM.ADAMIN DEDİİNE GÖRE HERSEY AYNIYMIS BİRTEK JANTLAR FARKLIYMIS VE İÇİNDE DERİ KOLTUK YOKMUS. ARACI GERCEKTEN COK BEGENDİM.BURAYA KADAR HERŞEY TAMAM AMA FORUMLARDA SİZLERDEN EDİNDİİM İZLENİMLERE GÖRE BU ARACLARIN MAF DİYE KRONİK BİR PROBLEMİ VAR VE BU PARCA GARANTİDEN DEİŞSE BİLE YİNE AYNI SORUN YAŞANIYO.ACIKCASI BEN NİSSANDA HİÇ BÖYLE PROBLEMLER YAŞAMADIM.ARACTA ÇEKİŞİN DÜŞMESİ,ÖKSÜRME ,ACIP KAPADIKTAN SONRA MOTOR İKAZ LAMBASININ SÖNMESİ,ARACIN 2 3 DAKİKA CEKİŞ SIKINTISI YAŞAMASI HELEKİ BU ALLAH KORUSUN SOLLAMALADA OLURSA YENİ ALINMIS VE ÜSTÜNDE FABRİKA KOKUSU DURAN BİR ARAC İÇİN NEKADAR KABUL EDİLEBİLİR?.SİZLERE SORMAK İSTEDİİM FORD FİRMASI BUKADARMI VURUDUM DUYMAZ?.BU KRONİK PROBLEMLER BENİM ARACIMDA OLSA VE CÖZÜME KAVUSMASA KESİNİKLE DAVA ACARIM. FORD Hİ RİDER MODELİYLE İLGİLİ GALERİDE EDİNDİİM BÜTÜN İYİ İZLENİMLER BU FORUMU TAKİP ETTİKTEN SONRA KAYBOLDU.YARIN ÖBÜR GÜN GARANTİ BİTSE VE BU PARCANIN DEİŞMESİ GEREKSE SERVİSLER ADAMI DOMATES GİBİ SÖGÜŞLER.BEN ALDIIM ARACLARLA EN AZ 150000 KM YAPIYORUM BU NEDENLE MOTORUN DAYANIKLILIGI VE DEVAMLILIGI COK ÖNEMLİ.
BENİM ARACIMDA GÖZÜME CARPAN HİÇBİR İKAZ LAMBASI OLMAMALI.UFAK SİNEK MİDE BULANDIRIR.BEN BU FORUMDAKİ BÜTÜN ARKADASLARA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM.BU FORUMLAR SAYESİNDE FİRMALAR SATTIKLARI ARACLARIN KRONİK PROBLEMLERİNİ ÖRTBAS EDEMİYOR.SHOWROOMLARDA BİNBİRTÜRLÜ MİSAFİRPERVERLİK SERVİSLERDE YERİNİ VURDUMDUYMAZ TİPLERE BIRAKIYO.BU NEDENLE KRONİK PROBLEMİ OLAN Bİ ARACI HERKESİN BİLMESİ GERCEKTEN İYİ.SONUC OLARAK BİLE BİLE LADES DEMEK İSTEMEDİGİMDEN BİRAZ DAHA BEKLEYİP HANGİ ARACI ALACAGIMA ÖYLE KARAR VERECEGİM.

Bence Maf sorunu kronik ve tüm araçlarda görülen bir sorun değil. Bu forumda bunda bahsedildidi ama konu 2-3 arkadaşı geçmez sanırım. Örneğin benim araç hiç böyle bir sorun olmadı. Çekiş gücü falan düşmedi. 4.aydır hi-rider otm kullanıyorum Belirtmek istedim
Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.M.K. -- 5 Mart 2008; 15:12:31 >

278 Mesaj
5 Mart 2008; 14:58:38 

quote:

Orjinalden alıntı: bayford

arkadaşlar 3 aydır ranger hi rider 4x2 aracımı büyük bir keyifle kullanıyorum,çokşükür hiçbir problemim yok
sadece keyfe keder ağırlık taktırdım,park sensörü taktırdım birde fulbaks taktırıyorum onunda maliyeti 1300 ytl dir herkese duyurulur saygılar

Park sensörünü tampondaki bara mı taktırdın? Tam oturmuyor dışarıda kalıyor falan dediler bir resim göndersene rica etsem...

29 Mesaj
6 Mart 2008; 2:19:19 

bulusbil
Sana yuhhhhhhhhhhhhhh diyorum,
Bu söylediklerine bebekler bile güler, RS den iyi yol tutuyor hı !!!!!!!!!!!!
hahahahahahahhahahahahahahahahahahahaahahahahahahaha
AL GEL Hİ RİDER INI BENİM FABRİKA ÇIKIŞLI HB FOCUSUMLA BİR YOL TUTUŞ TESTİ YAPALIM

97 Mesaj
6 Mart 2008; 10:22:35 

C-max,

Yazıyı dikkatli okumanı tavsiye ederim, pek anlamışsın, ben Rangerin arkası boş ise yol tutuşu zayıf olur diyorum. Ben araç sürüş ve araç dinamiği konusunda donanımlı bir kişiyim, bunu anlatmak amacı ile RS örneğini verdim. Avrupanın birçek test merkezinde, butur testleri yapıyorum. istersen sana, TIR dahil isteğin herhangi bir araçla, limit handling, eğitimi verebilirim.
Senin O fabrikadan cıkan focusunu ben test edip onayını veriyorum :)

97 Mesaj
6 Mart 2008; 11:05:44 

Arkadaşlar, Ranger lar Pick-up sınıfı araçlardır. Bunlar tasarlanırken, arkada yük taşıyacak diye tasarlanır, bütün süspansiyon, fren motor aktarma, hepsi bu kriterlere göre optimum tasarımı yapılır. Rangeri 1000 kg yük koyun, Ford RS ede 1000 yük koyun, Rangerin yol tutuşu RS den daha iyi olur.
Anlatmak istediğim işe göre araç alınmalı ve araca göre uygun sürüş tekniği kullanılmalı, ben şahsen bir pick-up ile c segmenti bir spor arabayı karşılatırma, saçmalığına girmek istemiyorum. Amacım varolan bilgi ve tecrubeyi sizlerle paylaşmak. ve sizlerden değerli bilgileri almak.
Otomotiv konusunda merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz. neticede ben bu işin mutfağında yıllardır çalışıyorum.

278 Mesaj
6 Mart 2008; 17:23:08 

quote:

C-max,

Yazıyı dikkatli okumanı tavsiye ederim, pek anlamışsın, ben Rangerin arkası boş ise yol tutuşu zayıf olur diyorum. Ben araç sürüş ve araç dinamiği konusunda donanımlı bir kişiyim, bunu anlatmak amacı ile RS örneğini verdim. Avrupanın birçek test merkezinde, butur testleri yapıyorum. istersen sana, TIR dahil isteğin herhangi bir araçla, limit handling, eğitimi verebilirim.

Bulusbil c-max ile tanışmışsın hayırlı olsun :)

8 Mesaj
6 Mart 2008; 19:21:56 

blusbil,
kardeş bu körük olayı baya kafama yattı bende 2004 4*4 xlt var 2004 dizel fiestayı satıp üstüne 500 ytl koyup aldım. alalı 4 ay kadar oldu ve yaptığım en akıllıca iş olduğunu düşünüyorum :) sana şu körük olayının detaylarını sormak istiyorum nerde yaptırılabilir ve kaça patlar biraz bilgi verirsen sevinirim

91 Mesaj
6 Mart 2008; 19:27:42 

yakında resimleri sizlerle paylaşacağım
quote:

Orjinalden alıntı: M.M.K.

Park sensörünü tampondaki bara mı taktırdın? Tam oturmuyor dışarıda kalıyor falan dediler bir resim göndersene rica etsem...

1866 Mesaj
6 Mart 2008; 19:56:13 

merhabalar birşeyi merak ettim. bahsettiğiniz testleri hangi kuruluş adına hangi merkezlerde yapıyorsunuz? mesela bahsettiğiniz focus testini hangi kuruluş adına yapıp onay verdiniz? sırf meraktan soruyorum
quote:

C-max,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karenin -- 6 Mart 2008; 19:56:42 >

EMANETİN SAHİPSİZ DEĞİL ATAM!

97 Mesaj
6 Mart 2008; 20:08:47 

quote:

Orjinalden alıntı: karenin

merhabalar birşeyi merak ettim. bahsettiğiniz testleri hangi kuruluş adına hangi merkezlerde yapıyorsunuz? mesela bahsettiğiniz focus testini hangi kuruluş adına yapıp onay verdiniz? sırf meraktan soruyorum

Ford focus C segmenti bir araç ford her aracı ayrı bir grup tasarlar ve testlerini yapar. Focus, ispanya da üretilir, fiesta, ingilterede tasarlanır mondeo almanya. ford da çok büyük bir şirkettir. Turkiyede Fordun ticari araçları tasarlanır. Testler, Belçika almanya,ispanya Amerika daki, proving ground deiğimiz test merkezlerinde yapılır. burada yapılan testleri görseniz. autoshow vs gibi dergilerin yaptığı testlere kıçınızla gülersiniz. bu test detalarını anlatmak isterim ama çok çok uzun sürer. basit bir örnek vereyim. Motoru tuzlu su havuzuna sokup aylarca bekletip daha sonrada çıkarıp, malzeme bozulmalarına bakarız. 8 testi denen bir test var, araç belirli bir şeklide asfatta sürülür, yeni bir lastik 1 günde biter. BMW den örnek vereyim, adamları bir test pisti asfalt var daire şeklinde çapı 5 km. yani gerisni artık siz düşünün. Turkiye de bu işlerin profesyonel biçimde yapıldığından emin olabilirsiniz.

8 Mesaj
6 Mart 2008; 20:17:42 

bulusbil,
dostum şu körük işini anlatabilcen mi?

97 Mesaj
6 Mart 2008; 20:23:29 

quote:

Orjinalden alıntı: ytseden

blusbil,
kardeş bu körük olayı baya kafama yattı bende 2004 4*4 xlt var 2004 dizel fiestayı satıp üstüne 500 ytl koyup aldım. alalı 4 ay kadar oldu ve yaptığım en akıllıca iş olduğunu düşünüyorum :) sana şu körük olayının detaylarını sormak istiyorum nerde yaptırılabilir ve kaça patlar biraz bilgi verirsen sevinirim

internet sitesinin linki şöyle

http://www.suspensionco...i-bin/suscon/2172F.html

ve resmi, yapan yer ben bulamadım, sen bulabilirsen süper olur. Amerikadan bu gelmez herehalde

0

Ekteki dosya (1)

8 Mesaj
6 Mart 2008; 20:29:07 

Eyvallah bilader. Gelmezse bizde amerikadan sipariş ederiz:) Bu alet sürüş güvenliğini etkimez dimi virajlarde savrulma filan ;) bide bu sitedeki parçalar amerikan ranger lar için onların kasa şase herşeyleri bizimkinden farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ytseden -- 6 Mart 2008; 20:31:03 >

97 Mesaj
6 Mart 2008; 20:45:15 

quote:

Orjinalden alıntı: ytseden

Eyvallah bilader. Gelmezse bizde amerikadan sipariş ederiz:) Bu alet sürüş güvenliğini etkimez dimi virajlarde savrulma filan ;) bide bu sitedeki parçalar amerikan ranger lar için onların kasa şase herşeyleri bizimkinden farklı

Bu aslında havalı amortisör, Normalde bu araçların arka süspansiyonu yani yayları 1000-1500 kg yüke göre tasarlanır. dolayısı ile araç boş iken aşırı serttir. buda aracın küçük engebelerde zıplamasına neden olur. Bu zıplama işini engellemesi için Amortisör vardır ancak oda ağır yük için tasarlandığı için oda esnektir. bu havalı suspansiyon amortisöre yardım ederek aracın daha sert bir amortisöre(sönümleme yeteneğine) kavuşmasına neden olur. Bu sadece boş araçta geçerli. Doluda pek işe yaramaz. Aracın yol tutuşu arka tekerlerin patinaj yapması vs bun bağlı değildir. Bu sadece aracın arkasını zıplamasını engeller. Ben bunun teorisini anlatıyorum, yoksa denemişliğim falan yok.

97 Mesaj
6 Mart 2008; 20:54:29 

Bu arada size benim bir video mu göstereceğim, Rangerla buzda dans show

Ancak bunu nereye upload edebilrim? kolayca!