Şimdi Ara

Juul adlı elektronik sigara şirketi FDA tarafından kınandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Juul adlı elektronik sigara şirketi FDA tarafından kınandı

Bugün yayımlanan bir bildiriye göre US Food and Drug Administration kurumu yani FDA; Juul adlı elektronik sigara şirketini, öğrencilere elektronik sigaranın tamamıyla güvenli olduğunu söylediği ve elektronik sigaraların normal sigaralara göre %99 oranında daha güvenli olduğunu iddia ettiği için eleştiri yağmuruna tuttu.

Juul şirketi ürünlerini tütün ürünlerinden daha az zararlı olarak pazarlama girişiminde bulunda ve ürünlerinin tütünle ilişkili hastalıklara sebep olma açısından daha az riske sahip olduğunu belirtti ancak bu iddialar ancak FDA onayından geçerse yapılabiliyor yani Juul kurumu yetkisi dışında bir açıklamaya kalkışmış durumda bulunuyor.

Juul; ceza riskiyle karşı karşıya

FDA; Juul şirketinin CEO'su Kevin Burns'e yazdığı mektupta şirketi, ürünlerini güvenli olarak pazarladığı için eleştirdi ve bu iddiaların okul çocuklarında, bu tür ürünlerin kullanımını artıracağı gerekçesiyle şirketi kınadı.

Ayrıca FDA, Juul şirketinin yaptığı ihlalleri düzeltmesini talep ediyor. Şirketin FDA kurumuna cevap vermek ve yanlışlarını düzeltmek için 15 günü bulunuyor. Eğer şirket FDA kurumunu bu süre içerisinde ikna edemez ve yanlışlarını düzeltmezse şirketin cezalarla karşı karşıya kalacağı düşünülüyor ve şirketin ürünleri potansiyel olarak tehlikeye girmiş bulunuyor.

Juul sözcüsünün Engagdet kurumuna yaptığı açıklamalara göre şirket FDA'nın gönderdiği mektupları inceliyor ve FDA ile tamamen işbirliği içerisine girmek yani FDA'nın bildirdiği doğrultuda ilerlemek istiyor.

Ayrıca Bkz.Enflamatuar hastalıkların tedavisinde yağ baloncuklarının kullanılması planlanıyor

Ayrıca Juul adlı şirket, genç bireylerin elektronik sigara kullanımının durdurulması projesini engellemeye çalıştığı için Şubat ayında FDA tarafından suçlanmıştı.

• Fda onayli hic bir likit yok, zaten olamazda cunku sagliga %100 zararli. Ama maalesef “sigaraya gore zararsiz” la “sagliga zararsiz” arasindaki farki kullanarak “sagliga zararsizmis” gibi pazarlamaya calisiyorlar.

Sevgili gencler, juul gibi bu isi laboratuvar ortaminda sterilize sekilde ust duzey malzemeler kullanarak ureten bir ureticinin likiti bile sagliga bu kadar ciddi zararlar verirken ne oldugu belirsiz yerli ureticilerin yada cinlilerin sacma sapan urunlerini kullanarak kendinizi zehirlemeyin.

Nikotin cogu durumda sonu olmayan cikmaz bir yoldur, ne sizi sigaradan kurtarir ne de bagimliliktan..
  • yaptırım yetkiniz varsa kınamak yerine yaptırım uygular.. FDA nın yetkisi var mı bilmiyorum tabi..

• Juul: pki .s

• insan oğlunun başbelası bu sigara pisliğinden çocukları kurtarmak için radikal önlemler almak zorundayız

• Fda onayli hic bir likit yok, zaten olamazda cunku sagliga %100 zararli. Ama maalesef “sigaraya gore zararsiz” la “sagliga zararsiz” arasindaki farki kullanarak “sagliga zararsizmis” gibi pazarlamaya calisiyorlar.

Sevgili gencler, juul gibi bu isi laboratuvar ortaminda sterilize sekilde ust duzey malzemeler kullanarak ureten bir ureticinin likiti bile sagliga bu kadar ciddi zararlar verirken ne oldugu belirsiz yerli ureticilerin yada cinlilerin sacma sapan urunlerini kullanarak kendinizi zehirlemeyin.

Nikotin cogu durumda sonu olmayan cikmaz bir yoldur, ne sizi sigaradan kurtarir ne de bagimliliktan..

• Bırakın artık şu sigarayı ya. Yolda, kaldırımda yürürken pöf pöf üflüyorsunuz sigarayı, o an arkanızda yürüyorsam ve farketmişsem nefesimi tutup başımı çeviriyorum, farketmemişsem soluyorum ve ardından içimden geleni söylüyorum. Cidden soruyorum hakkınız var mı buna?

• Juul hem nfda'nın elini öpmekle birlikte yalanmaya pardon yaranmaya başlamış iş birliği için.

adam yapacağını yaptı. duyan duydu, bundan iyi bir reklam olabilir mi? cezaya razı olan ancak öyle bir açıklama yapar. meblağ da anlaşırlar, olan da yine içicilere olur.

amerikada 500 akciğer vakası var diye bir haber vardı. dün mü ne birisinin üzerinde patladı diye yine haber vardı. sigara'yı kökten bırakın, hiç içmeyin. bbc'nin haberine de işyi bakın. en çok sigara içen ülkeler: yunanistan üçüncü sırada. türkiye 40. sırada demiş. bu arada yunanistanda erkeklerin %50'sinden fazlası sigara içiyormuş.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44315054

• amerika önce likitin içine uyuşturucu madde koyup satan torbacılarını toplasın sonra esigaraya laf atsınlar

• bactry kullanıcısına yanıt
    suistimale açık. o yüzden tehlike geliyorum demez. geldim der, içen farkedecek zaman bulamayabilir. buzamanda baktığımızda zaten garip ölümler haberlere veya basına konu oluyor. sentetikten tut, sahte içkisine, direkt insan sağlığı ile oynuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylül kabus

Bırakın artık şu sigarayı ya. Yolda, kaldırımda yürürken pöf pöf üflüyorsunuz sigarayı, o an arkanızda yürüyorsam ve farketmişsem nefesimi tutup başımı çeviriyorum, farketmemişsem soluyorum ve ardından içimden geleni söylüyorum. Cidden soruyorum hakkınız var mı buna?
    Otobüs duraklarında bile içenler var
  • benim bildigim fda kinamaz, direk yapistirir. amerikada legal olarak fda dan izinsiz kus ucmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.