Şimdi Ara

## Corsair'in DDR-3 Bellekleri de Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Corsair'in DDR-3 Bellekleri de Hazır ##

Bellek dünyasının en önemli markalarından biri olan ve ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Corsair'in DDR-3 bellekleri de artık hazır gibi. Zira son gelen bilgilere göre, firmanın ilk DDR-3 belleklerinin hacimli üretimi 2 hafta içinde başlıyor. Anlaşılan Corsair ilk DDR-3 belleklerini Intel'in resmi Bearlake lansmanını yetiştirecek gibi. Zira işlemci devi Intel'in Haziran ayında yapılacak Computex fuarında Bearlake yonga setleri ve DDR-3 bellekler ile ciddi bir sunum yapması bekleniyor.

Corsair'in ilk çıkacak DDR-3 bellekleri Elpida'nın hazırladığı bellek modüllerini kullanacak ve 1GB modüller halinde satışa sunulacak. En merak edilen konu olan zamanlamalara baktığımızda ise Corsair'in ilk DDR3 bellekleri 6-6-6-24 gibi zamanlamalara sahip olacak ve doğal olarak 1.5v'de çalışacak. Belleklerin fiyatı hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• hiç gerek yok ddr-3 lere.Sattırmak için yeni kazanç kapısı onlara daha ddr2 ramlar bile tam yaygınlaşmadı
  • bu firmalar stoklarında tutuyorlardı heralde ddr3 bellekleri 1 senedir felan. Biri çıkarınca hepsi çıkarmaya başladı sanırım :S. DDR 3 için daha çok erken en az 1 sene beklemek gerek ddr 3 ün uç noktalara ulaşması ve gecikme zamanlarının azalması için
  • Hızı hakkında bi bilgi varmı?
  • Bilgisayar donanım dünyasının gözle görülebilir en basit para tuzaklarından birisi iste RAM konusu. DDR 2 Ramler varken neden ayrı ddr3 cıkarıyorlar ddr2 leri sanki 1333 mhz cıkaramıyorlar mı ? DX10 ve windows vista gibi bunlarda tuzak ve resmen insanları sömürme olarak düsünüyorum. TOPUNA
  • Şurdan 2gb kes bana usta...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

Bilgisayar donanım dünyasının gözle görülebilir en basit para tuzaklarından birisi iste RAM konusu. DDR 2 Ramler varken neden ayrı ddr3 cıkarıyorlar ddr2 leri sanki 1333 mhz cıkaramıyorlar mı ? DX10 ve windows vista gibi bunlarda tuzak ve resmen insanları sömürme olarak düsünüyorum. TOPUNA

Vista tamam, ramlere de tamam da. Dx10'a demeyin yahu öyle Crysis' e ayıb oluyor...
  • Daha yaygınlaşmadan ddr3 almak mantıksız daha bakalım nasıl olcak sorun olcakmı en azından alanların 1 sene beklemesi lazım
  • ben yorumlarınıza katılmıyorum 1333 fsb li işlemci alacam ama ddr2 sınırına takılcam bence erken değil 1333 fsb li işlemcilerin çıktığı gün ddr3 gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 4 Mayıs 2007; 12:37:24 >
  • 6-6-6-24
  • forever ddr-400
  • quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

ben yorumlarınıza katılmıyorum 1333 fsb li işlemci alacam ama ddr2 sınırına takılcam bence erken değil 1333 fsb li işlemcilerin çıktığı gün ddr3 gerekli

Ramlere nie takılasın ki max 600 yapsan 250$ firebalda cl 4 1066 ramler var ve cl 5 degerinle 1200 yapıyorlar yani ddr2 bile seni frenlemez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.