Şimdi Ara

CD Projekt Red, Witcher oyunları yapmaya devam edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İçinde bulunduğumuz hafta içinde CD Projekt Red tarafından yayınlanan 2019’un ilk yarısını kapsayan finans raporu, The Witcher hayranları için güzel haberlerle doluydu.

Gelir anlamında olumlu bir tablo çizen rapor, şirketin aynı yıla kıyasla hasılatını %26 oranında artırdığını ortaya koydu. Şirketin 54 milyon dolar gelir elde etmesine rağmen net kârında değişiklik olmaması ise Cyberpunk 2077’nin geliştirilme sürecine bağlandı. Gelirin büyük bir bölümünü yutan oyun bu anlamda şirket kârlılığının da bir miktar önüne geçmiş görünüyor.

Piyasaya sürülüşünün üzerinden dört yıl geçen The Witcher 3 ise CDPR’ın gelirlerinin mevcut seviyeye gelmesine hâlâ muazzam katkılar sağlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre oyun, 2018’in ilk yarısına kıyasla bu yılın ilk yarısında çok daha yüksek satış rakamları elde etmiş durumda. Fakat şirket kârının artması kapsamında tek bir marka maalesef yeterli görünmüyor. Bu sebeple tek bir büyük proje politikası CDPR için artık geçerli olmayacak.

CDPR’dan yapılan açıklamaya göre şirket hem The Witcher hem de Cyberpunk markalarını eş zamanlı geliştirecek. Dolayısıyla Cyberpunk 2077 piyasaya sürüldüğünde şirketin diğer büyük oyunu için dört-beş yıl beklemek zorunda kalmayacağız.

Şirketin paylaştığı mevcut bilgiler kapsamında bir The Witcher devam oyununun da hâlihazırda geliştirildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. CDPR’ın iki oyunu aynı anda geliştirme politikası ise umarız şirketçe benimsenen “önce kalite” yaklaşımının önüne geçmez.

• Serinin son oyunu the witcher 3 değilmiydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum witcher yapmayacağız artık demişlerdi.

• sheff2x kullanıcısına yanıt
    Bu haber çıkmadan önce de farklı Witcher oyunları yapacaklarını belirttiler. Witcher 3 ile Geralt hikayesi son buldu. witcher evreninde başka karakterlerde var. Onlar üzerinden gidecekler.

• Yaşlı kurt yok diyorsun. Geralt sız bir witcher nasıl olur bakalım.
  • sheff2x kullanıcısına yanıt
    Ciri’yi yönettiğimiz bir oyun gelse fena olmaz. Karakterler de tanıdık olacağından alışmamız daha kolay olur. Çok farklı karakterler ile gelse bile sıkıntı olacağını düşünmüyorum, evreni kendi başına oynamak için yeterli bir sebep benim için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ana karakter kim olur bilmem de yeni oyun yarı simülasyon olsunda gerçekten efsunger gibi hissedelim. W3 çok fazla quest odaklıydı. Questler bitince oynamanın anlamı kalmıyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başbuğ Vasemir reyis'in gençliği konu alınsa muhteşem olurdu.

• muallahhhh beaaaa

• Genç Vesemir yada Ciri olur yeni oyunlar. Ciri'de aşırı potansiyellik var Vesemir ise kurt okulu hakkında çok daha detaylı bilgiler almamızı sağlayabilir. Çok güzel hikayesi olan oyundu bunun gibi bir daha gelmeyebilir. Cyberpunk da dahil.
  • olgierd von everec başrollü bir witcher fena olmazdı

• Böyle bir oyun daha önce oynamadım. Bundan sonra da kendi şirketi bile böyle bir oyun çıkartabilir mi bilmiyorum. Öyle güzel hikayesi var ki.

• Yarı amatör ruhla yapılan ve emek verilen oyunlar başka oluyor. Zamanla gözler paraya çevrilince kalite ve ruh da ölüyor.

• ejderha sürebilsek iyi olurdu yeni oyunda

• Witcher'ın dizisi de çıktı. Bence paralel gidebilirler. Neleri gördük!

• Öncesindede devam edeceklerine dair açıklamaları olmuştu sadece Geralt'ın hikayesi son buldu. The Witcher evreni çok geniş birçok efsane hikaye çıkarabilirler.

Büyük olasılıkla Ciri üzerine yoğunlaşacaklardır. Vesemir ve özellikle Eredin'ninde hikayesi güzel olur.
  • dizi berbat keşke LOTR gibi fil yapılsaydı ilk ...

• Kendi karakterimizi kendimiz seçip bol canavar ve sağlam kaer moerhan efsane olurdu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.