Şimdi Ara

Google açık bulma ödül programını genişletiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bugün devasa platformlara sahip yazılım devleri potansiyel açıkları daha önceden tespit edebilmek amacıyla ödüllü programlar düzenliyor. Bunlardan birisi olan Google devam ettirdiği ödül programını daha da genişletti.

Geliştiricilere önemli fırsat

Google Play Security Reward Program adındaki program normalde mağazadaki en popüler 8 uygulama ile sınırlandırılmıştı. Ne var ki 100 milyon kullanıcısı olan uygulamalarda bile zararlı yazılımların olduğunun anlaşılması stratejiyi değiştirdi.

Ayrıca Bkz.Gigabyte Türkiye yeni ekran kartları, SSD ve anakartlarını İstanbul’da tanıttı

Bundan böyle Google Play mağazasında 100 milyon indirme sayısını geçmiş tüm uygulamalar ve oyunlar ödül programının kapsamına alınacak. Geliştiriciler buldukları açıkların riskine göre 20 bin dolara kadar ödül kazanabilecekler.

Programın genişlemesi ile Android ekosistemindeki sayısız uygulama dolaylı da olsa kontrol altına alınmış olacak. Para ödülü kazanmak isteyen geliştiriciler haliyle uygulamaları mercek altına almaya başlayacak.

Diğer taraftan Developer Data Protection Reward Program adında yeni bir program daha başlıyor. Bu program da Android uygulamalarında, OAuth giriş onay projelerinde ve Chrome uzantılarında verilerin kötüye kullanılıp kullanılmadığını anlamayı amaçlıyor. Burada da ödül 50 bin dolara kadar çıkıyor.

• hatayı nerede arayacağız da, neyle bulacağız !?

hacker mıykıl değiliz dahası olmaya da meraklı değiliz yani,

ama böyle açığı ara bul demekle mi oluyor bu işler !?

sen ön ayak olmadan devamını nasıl beklersin misali !?

google hack okulu falan olmazsa nasıl bulacak iyi niyetli etikçi hikçılar !?

• Google'daki açığı bulmaktan daha zor olan o açığı bildirmedeki prosedürlerdir. Mesela 2 adet can alıcı açığını buldum, bu açıklardan birisi sayesinde google playdeki ücretli uygulamaları, (programına göre) bazen yarı fiyatına bazen dörtte bir fiyatına alıyorum. Hile hurda yok, parasını veriyorum ama çok daha az veriyorum :)

Geçtiğimiz yıllarda buna benzer açık bildirme ve ödül programına dahil olup sorunu ileteyim istedim ancak prosedürleri görünce vazgeçtim. onların açığını bildirmek için ben ne uğraşıcam, onlar gelsin :) bende o zamana kadar bu açığın keyfini süreyim :)

diğer açık bana bi kazancı olmasa da, bundan daha beter :)

Aşağıdaki görsel, Sociable programı uygulama içi satın alma fiyatlarının önceki ve sonraki durumunu göstermekte :)

Google açık bulma ödül programını genişletiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palorama -- 2 Eylül 2019; 23:29:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.