Şimdi Ara

Delikli ekranlı LG Q70 tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Güney Kore’de düzenlenene etkinlikte LG’nin yeni Q serisi telefonu tanıtıldı. Q70 ismindeki bu model, Snpdragon 675 yonga seti ve ön kamera delikli ekran gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Detaylara hep birlikte bakalım.

LG Q70 özellikleri

Firmadan alışık olduğumuz tasarım çizgilerine sahip olan LG Q70’in ön yüzüne baktığımızda daha önce de belirttiğimiz gibi delikli ekranla karşılıyoruz. Her ne kadar delikli ekran tasarımı benimsense de özellikle alt çerçevenin bir miktar kalın olduğunu söyleyebiliriz. 6.4 inç boyutundaki ekranın çözünürlüğü Full HD+. Arka tarafa geçtiğimizde ise yatay olarak dizilen üçlü arka kamera ve onun hemen altında parmak izi sensörünü görüyoruz. Üçlü paketin ana sensörü 32 MP çözünürlüğünde. Bu sensöre 13 MP ultra geniş açı sensörü ve 5 MP derinlik algılama sensörü yardımcı oluyor. Son olarak ön kameranın 16 MP çözünürlüğünde olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Cihazın içine geçtiğimiz zaman, gücünü Snapdragon 675 yonga setinden aldığını görüyoruz. Bu yonga setine Adreno 612 grafik birimi, 4 GB RAM ve 64 GB depolama eşlik ediyor. MicroSD hafıza kartı desteği sayesinde depolamayı 2 TB’a kadar yükseltebilirsiniz. LG Q70’in en çok iddialı olduğu nokta Hi-Fi Quad DAC. DTS: X 3D Cinemia Spund ve özel Google Asistan tuşu da cihazın diğer detaylarından.

Ayrıca Bkz.DiRT Rallly oyunu Humble Bundle’da ücretsiz

4000 mAh bataryayla gelen telefonu Quick Charge 3.0 desteği sayesinde hızla şarj edebiliyorsunuz. Bağlanabilrilik tarafında ise Bluetooh 5.0, NFC, Dual 4G Volte sıralanabilir. Ayna siyahı renkli LG Q70 için belirlenen fiyat etiketi Güney Kore için 453 dolar olarak açıklandı. 6 Eylül tarihi itibariyle satışlarına başlanacak.

• Lg ses konusunda çok iddialı. Ama keşke mono hoparlör yerine stereo hoparlör koyup Hi-Fi Quad DAC'ın hoparlörle çalışmasını sağlayabilse, işte o zaman rakipsiz olurdu.

• Üste kocaman çerçeve var zaten kamerayı oraya koyabilirmiş saçma olmuş

• Fiyatı çinliler ile yarışamayacak düzeyde yüksek.
    Satışta başarılar LG

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tam da donanım oldu derken satış fiyatının böylesine yüksek olması.

Keşke G8 SE ya da Q70 yerine üreteceği bir modelde S730 ile bu parçaları kullanabilseler tam olacakmış.

• bakınız wiki den ;
    iğne değili kamera ! " pinhole "
    bu teknik

quote:

Çin Mozi yazılarında (M.Ö. 500 dolaylarında) ve Aristoteles Problemlerinde (M.Ö. 300 - M.Ö. 600'de) erken bilinen tanımlamalar bulunmaktadır. İğne deliği etkisinin, MS 700'deki pratik bir gösterimi, Hindistan, Hampi'deki Virupaksha Tapınağı'nda hala mevcuttur. Alhazen (965-1039) ile başlayarak, efekt karanlık odalarda, çoğunlukla ışığın doğasını incelemek ve güneş tutulmalarını güvenle izlemek için kullanılmıştır. Giambattista Della Porta , 1558'de Magia Naturalis'te , görüntüyü kağıda yansıtmak ve bunu çizim yardımı olarak kullanmak için dışbükey bir ayna kullanmak hakkında yazdı. Bununla birlikte, aynı zamanda, bir iğne deliği yerine bir mercek kullanımı tanıtıldı. 17. yüzyılda, objektifi belirsiz olan kamera, önce küçük bir çadırda ve daha sonra bir kutuda, bir mobil cihaza geliştirilen popüler bir çizim yardımcısı haline geldi. 19. yüzyılın başlarında geliştirilen fotografik kamera, temelde kutu tipi kameranın gizliliğinin bir uyarlamasıydı.

• Abi, tamam da niye bunu buraya koydun?

• Rami 6 yapmak çok mu zor LG ??

• Delikli olacaksa o kalin cerceveler altan nedir ? Telefonu ters cevirip alttaki buyuk kalin siyah cerceve ye mis gibi 2 tane kamera da konar 3d face id misali de saglam sigar ...

Tuketici ile resmen alay eden kufur eden tasarimlar. AKIL disi :) ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kreat

Rami 6 yapmak çok mu zor LG ??
    Adam teknolojiyi gıdım gıdım satıyor. Şimdi 4GB RAM'li satıyor, 6GB RAM'li sonra... İstese şimdiden 8GB RAM'li de yapar 16GB RAM'li yapar. O teknoloji kolay üretilmiyor. Milyonlarca dolar harcanıyor. Ürettiği teknolojiden maksimum kar etmek için böyle yapıyor. Şimdi 8GB RAM'li telefonu satarsa seneye ne satacak? Şu an 8GB RAM'li telefon yok mu? Var ama pahalı. Onu da yüksek fiyat vermeye hazır olan müşterisine satacak.
  • V30+ almak daha akıllıca

• Ulan LG sen düz ekranları yanmadan kurtar önce delik senin neyine oğlum o delik işlemi ekran kasa oranı artsın diye yapılıyor ciğerim nabıyorsun sen?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ''Kağıt üzerinde iyi duruyor.'' yazacaktım ki 453$ gördüm. Tamam LG sin Çinli rakiplerinden biraz pahalı yapabilirsin ama benzer donanımlı xiaomi note 7 pro 4/64 modelini 196 dolardan çıkardı. Delikteki kamera için 2.25 katını ödeyecek insan ya maldır ya da ülkesini seven G.kore vatandaşıdır.

• olay ne !?
  • "DELİKANLI LG tanıtıldı" diye okudum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

Adam teknolojiyi gıdım gıdım satıyor. Şimdi 4GB RAM'li satıyor, 6GB RAM'li sonra... İstese şimdiden 8GB RAM'li de yapar 16GB RAM'li yapar. O teknoloji kolay üretilmiyor. Milyonlarca dolar harcanıyor. Ürettiği teknolojiden maksimum kar etmek için böyle yapıyor. Şimdi 8GB RAM'li telefonu satarsa seneye ne satacak? Şu an 8GB RAM'li telefon yok mu? Var ama pahalı. Onu da yüksek fiyat vermeye hazır olan müşterisine satacak.

Alıntıları Göster
    Piyasada bu kadar rakibi donanımı yükseltirken, LG bey bu kafayla devam etsin.

Pili 4k, Hifi dac olan bir cihaz almayı düşünüyorum ama illa bi yerden patlak veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kreat kullanıcısına yanıt
    Müşterinin beklentilerini karşılamayan firma pazar payını kaybeder. Sony de beklentileri veremedi. Gün geçtikçe pazar payını kaybetti. Dengeyi iyi ayarlamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

Müşterinin beklentilerini karşılamayan firma pazar payını kaybeder. Sony de beklentileri veremedi. Gün geçtikçe pazar payını kaybetti. Dengeyi iyi ayarlamak lazım.
    Güzel bir örnek verdin. Sony'e gram acımıyorum artık. Sen hemen her alanda kaliteli cihazlar üreten firmasın. Ama iş telefona gelince batırıyorsun. Laptop bölümü gibi telefon bölümünü de satsınlar en azından insanlar beklentiye girmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.