Şimdi Ara

Google Hire servisi 2020 yılında kapatılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google yıllar boyunca çeşitli ürün ve hizmetlerini kabul edilebilir sebepler ortaya koyarak sonlandıran bir şirket. Yeteri kadar iyi olmayan veya rağbet görmediği gerekçesiyle fişi çekilen bu hizmetlerden biri de Google Hire olacak. Şirket yakında bu servisini de kapatacağını açıkladı.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerde kullanılıyor

Google Hire servisi yaklaşık iki yıl önce başlatılmıştı. Konsept olarak işe alım sürecini kolaylaştırmak için oluşturulan bu platform, iş başvurusunda bulunan kişilerin aranmasına yardımcı olmak, görüşme planlamak ve geri bildirim sağlamak için kullanılıyordu. İnsan kaynakları departmanına sahip olmayan küçük veya orta ölçekli şirketler için ideal olan bu hizmetin de sonu geldi.
    Google'ın 2020 yılında kapatmaya karar verdiği Google Hire hizmetinin çok popüler olmadığı ve şirketin istediği kadar verim sağlamadığı düşünülüyor. Verdiği kararı müşterilerine gönderdiği e-posta ile bildiren şirket, kaynaklarını Google Cloud portföyündeki diğer ürünlere odakladığını belirtiyor.

• Tam kapatırken birisi arada beklesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk defa duydum böyle bir servisi olduğunu
    Mantığı güzel aslında. Neden tutmamış?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk defa duyanlar.

• Kapatılma mevzusu dışında daha önce duymuş olanlar.

• reklamını yapmıyorlar ki ilk kez duydum.
  • G Suite kullanmayanların duymaması gayet doğal bir servis, bireylere sunulmuyor zaten. İş sürecini tamamen G Suite üzerine kurmuş işletmeler için mantıklı ama İnsan Kaynaklarının yazılımları bir şekilde bulundukları ülkelerin yasal (sigorta vb.) süreçlerine de uyumlu olmalı. Sırf insanlarla görüşmek için ayrı bir yazılım, daha sonra yasal süreçlerin takibi için ayrı yazılımların kullanılacağını sanmıyorum. Google'ın "interneti gerektiren her işi beceririm" anlayışından kurtulması lazım artık; işi bilenlerle anlaşma yapmalı.

• ilk kez duydum neden kapanıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.