Şimdi Ara

## Seagate'in 1 Terabyte'lık Hard Diskleri Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Seagate'in 1 Terabyte'lık Hard Diskleri Hazır ##

Hard diskler fiyatları düşerken kapasitelerde ciddi oranda artmaya devam ediyor. Hitachi'nin 1 terabyte'lık hard disklerini piyasaya sürmesinin ardından sektörün lider firmalarından Segate'in de bu yönde attığı adımlara yönelik yeni haberler geldi.

Son gelen bilgilere göre, an itibariyle Segate'in 1 TB'lık hard disklerinin ilk örneklerinin hazır olduğu ifade ediliyor. Hatta Segate'in 1TB'lık hard disk örneklerinde 4 adet plaka bulunuyormuş. Bilindiği gibi Hitachi'nin pazara sunduğu 1TB'lık hard disklerde 5 plaka kullanılmaktaki 4 plaka ile Segate'in rakibine göre ciddi bir maliyet avantajına sahip olabileceği vurgulanıyor. Fakat Segate'in ilk örnekleri hazır olan 1TB'lık hard disklerini en azından Sonbahar aylarına kadar pazara sunmak istemediği bunda özellikle firmanın doğru zamanı beklemesi ve 750GB'lık modeli ile yüksek kapasiteye ihtiyaç duyanlara yönelik iddialı bir çözümünün pazarda olması etken faktörler olarak gösteriliyor.

Hızla artan depolama kapasiteleri ve düşen fiyatlar özellikle son kullanıcıyı mutlu edecek gibi. Bekliyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 2 Mayıs 2007; 6:47:49 >

• 1 terab diskler 1 sene sora 100$fiyat seviyesine gelir bence o zamanda 1 tane dusunebilirim simdi 250lik var dolmak bilmiyo
  • masaüstü için bu iş biraz abartılı bence kapasiteden çok hızları ve sağlamlığa önem vermeleri lazım diye düşünmekteyim ben şahsen
  • Gelu kardeşimde söylüyor zaten 250 GB lik bir hard disk bile kolay dolabilecek bir hard disk değil ama 10GB ye yakın yer kaplayan bir Vista mız varkı işte o olunca insan böyle 1 TB hard diski olsun istiyor gelecekte kim bilir windowslar ne kadar yer kaplayacak Windows 98 in tüm bileşenlerle 350 MB den daha az yer kapladığı dönemleri unutamıyorum daha
  • Kapasite istemiyoruz.Ucuza performasn istiyoruz.7200 ler yetmiyor.En azından 10000rpm olsun 80Gb olsun...Buradan yetkililere duyurulur.
  • 1 adet 300luk, 1 adet 400luk, 1 adet 80lik (ucu de external), laptoplarda 1 100luk ve 1 80lik disk var. su anda toplam 120 GB bos yer kalmis. cektigim resimleri, oyun-muzik-filmlerimi DVD yerine disklerde sakliyorum. 1 seneye kalmaz 1 TB de az gelir.
  • Vay be çok duygulandım ilk bilgisayarımın hdd si seagate medalist 2.1 gb idi. ne .oktan diskti ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: hkacmaz

Kapasite istemiyoruz.Ucuza performasn istiyoruz.7200 ler yetmiyor.En azından 10000rpm olsun 80Gb olsun...Buradan yetkililere duyurulur.

10000rpm : W-D. raptor al o zaman

gelsin gelsin yetmio 500gb
  • Valla yüksek çözünürlüklü (HD)filimler gelsin görürüm ben sizi.O zaman da 1 terebayt yetmiyor diyeceksiniz.

Sadece 1 filim 25GB yer kaplayacak.Yani 10 filimde şu anda dolmak bilmiyor dediğiniz 250 GB alanınızdan eser kalmayacak.
  • Kapasite yarışı da güzel ama birde hız yarışında bi gelişme gösterseler çok iyi olacak ... Bu sorunu SSD ler çözecek gibi bir his var içimde hadi hayırlısı ...
  • quote:

Kapasite istemiyoruz.Ucuza performasn istiyoruz.7200 ler yetmiyor.En azından 10000rpm olsun 80Gb olsun...Buradan yetkililere duyurulur.

+1
  • bana 500 yetmiyo yaw Bu iyi giderdi 6 7 ay sonra görürüm bu hdd yi nasıl 110 dolara iniyor
  • Depolama için 1 TB diskler gayet uygun. Disk randımanı istiyen kullanıcılar 80X2 ya da 120X2 disk kullanarak raid 0 oluşturabilir yanınada koyduğu büyük kapasiteli bir disk ile veri güvenliğini sağlayabilirler.
  • bence kapasiteleri yerine hızlarına onem vermeliler .....
  • Bu 1TB diskler aslında aylardan önce hazırdı, belki de yıl denebilir.
    Ama, daha düşük kapasiteli deskleri satarak piyasadan daha uzun vadeli para kazanma politikasından dolayı
    1TB'ler ancak çıkıyor piyasaya.
    Seagate de, Hitachi çıkarmasaydı belki sürmeyecekti bir süre daha piyasaya.

Asıl, döner disk dışında, yeni bir depolama tekniğinin çıkması şahane olur.
    Samsun gibi, hybrid diskleri sürseler piyasaya, döner diskli HDD'ler de baya ucuzlar.
  • 2000 de pentium 200mmx satıyordum 120mb hdd vardı satılırken onu takmıştım win95 kurlu acd see winamp vs. bikac programla mp3 + diablo nfs test drive da sığıyordu oyun olarak + ram yetmediğinde sanalbelle lık bile yer vardı disklerde gelişim alkışlanacak düzeyin üzerinde 1tb ne demek 1 hdd de
  • ne amacı var 1 terabyte ın ne koycaz içine kim kuuuuuuullanıo????????????
  • ben kullanırım
  • quote:

maalesef yüksek kapasitelerde 7200 dev/dk son nokta tıpki cd-rom'lardaki 52x gibi, daha hızlısını beklemek hayal olur, gelecek SSD'lerde...

• valla benim bi hdd almam şart raid ucacak çökecek diye diken üstündeyim dvd lerde yedek var ama hergün yeni bi dosya indiriyorum güncelliyorum dvd olmuyor bi hdd şart
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.