Şimdi Ara

Türkiye'de internet kullanıcısı artıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) son verileri ülkemizde internet kullanıcısı sayısının arttığını ortaya koydu. Geçen yıl 16-74 yaş grubundaki kişilerin internet kullanım oranı yüzde 72.9 olarak kayıtlara geçerken bu yıl bu oran yüzde 75.3'e yükseldi.

Ayrıca Bkz.BBC de dijital asistan pazarına giriyor
    TÜİK istatistiklerine göre internet erişim imkanına sahip hanelerin oranı yüzde 88.3 seviyesinde. Bu oran 2018'de yüzde 83.8 olarak kaydedilmişti. İnternet kullanım oranı erkeklerde yüzde 81.8, kadınlarda ise yüzde 68.9.

İnternetten alışveriş oranları

İnternet üzerinden alışveriş yapma oranının erkeklerde yüzde 38.3, kadınlarda yüzde 29.9 olduğu bildiriliyor. Bireylerin internetten sipariş verdiği ya da satın aldığı mal ve hizmet türlerinin dağılımı ise şu şekilde:

• Giyim ve Spor Malzemesi [%67.2]

• Seyahatle İlgili Diğer Faaliyetler [%31.7]

• Gıda Maddeleri veya Günlük Gereksinimler [%27.4]

• Ev Eşyası (Tüketici Elektroniği Hariç) [%26.9]

• Elektronik Araçlar [%20.3]

• Kitap, Dergi, Gazete (E-Kitap Dahil) Alımı [%20.2]

• Hindistan bile bizden daha iyi donanımlar ile internete erişim sağlıyor. Her konuda yeni nesil öğrencileri yazılıma yönlendiriyor işsizleri youtuber yapıyor ilk okuldan başlayarak yazılım ilgili seçmeli dersler veriliyor ama donanım konusuna gelince 6 öde 1 al kampanyası ile ileri gidemiyoruz. Vergileri v.b saymak istemiyorum bile. Teknolojik gelişmenin temeli donanım ve biz bundan yoksunuz. Sonuç olarak izlenilen yol ile yapılanlar arasında kesişen bir nokta yok. Bu küçük görünen temel sorun yurdumun uçağından uzay teknolojilerine kadar gelecekte sekteye uğratacak bir problem. Unutmadan geçmeyeyim upload oranını sınırlayan zihniyetler Türkiye'nin dünyaya açılmasını Türkiye üzerinden bilişim sektörünün büyümesini istemeyen zihniyetlerdir kimlerse artık bilmiyorum ama aklı başında olan bir firma Türkiye'ye gelip bir kendi bölgesel sunucusunu kurmuyor(DB,oyunsunucuları v.b hizmetler dahil) yabancı hosting şirketleri keza öyle, uçuk Türk hosting firmalarının fiyatları neredeyse doların bu durumu ile bile yurt dışı fiyatları ile aynı. Neymiş efendim korsanın önüne geçmekmiş. Ya bilişim alsın başını gitsin insanlar para kazansın vergisini ödesin yurdum memleketim kazansın. Türkiyeyi sadece bir tüketici toplum yapmak isteyenlerin işi rast gitmez inşallah.
  • Hindistan bile bizden daha iyi donanımlar ile internete erişim sağlıyor. Her konuda yeni nesil öğrencileri yazılıma yönlendiriyor işsizleri youtuber yapıyor ilk okuldan başlayarak yazılım ilgili seçmeli dersler veriliyor ama donanım konusuna gelince 6 öde 1 al kampanyası ile ileri gidemiyoruz. Vergileri v.b saymak istemiyorum bile. Teknolojik gelişmenin temeli donanım ve biz bundan yoksunuz. Sonuç olarak izlenilen yol ile yapılanlar arasında kesişen bir nokta yok. Bu küçük görünen temel sorun yurdumun uçağından uzay teknolojilerine kadar gelecekte sekteye uğratacak bir problem. Unutmadan geçmeyeyim upload oranını sınırlayan zihniyetler Türkiye'nin dünyaya açılmasını Türkiye üzerinden bilişim sektörünün büyümesini istemeyen zihniyetlerdir kimlerse artık bilmiyorum ama aklı başında olan bir firma Türkiye'ye gelip bir kendi bölgesel sunucusunu kurmuyor(DB,oyunsunucuları v.b hizmetler dahil) yabancı hosting şirketleri keza öyle, uçuk Türk hosting firmalarının fiyatları neredeyse doların bu durumu ile bile yurt dışı fiyatları ile aynı. Neymiş efendim korsanın önüne geçmekmiş. Ya bilişim alsın başını gitsin insanlar para kazansın vergisini ödesin yurdum memleketim kazansın. Türkiyeyi sadece bir tüketici toplum yapmak isteyenlerin işi rast gitmez inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feyzuli -- 28 Ağustos 2019; 0:46:13 >

• Kullanıcı artıyor hızlar düşüyor. İnternet hızları düşük ve PAHALI.

• Feyzuli kullanıcısına yanıt
    hindistan bile demen doğru değil. biraz tarih okuman sana bir fikir verir.https://islamansiklopedisi.org.tr/somurgecilik linkten üç aşağı beş yukarı ne demek istediğim belli oluyor. buna misyonerlik faaliyetlerini ve soykırımı da ekledin mi ortada hindistan kalmıyor ki. bugün 29 eyalet. bilmem kaç adet de bölge mi birliğe mi ne ayrılmış. sen hangi hindistanı söylüyorsun? keza fakiri de var, aç olanı da var, cahil olanı da var. 200 sene sömürge kal, sonra fişekler domuz yağı ile yağlanıyor diye isyan çıkar ve bağımsızlığını al. yani sen hindistanı öyle görüyorsun ben de böyle. bazı şeyleri kazanırken neler kaybetmiş olduğuna da bakmak lazım. şimdi sen keşke bizi de sömürseymişler de dersin..

• Upload hzilari kotali ve/veya dusuk ! Yurtdisina cikis bant genisligimiz de vasat! Yani kullanici artinca ona orantili esasli altyapi gelistirilmemeis ile internet hizlari vasatlarda ve fiyatlandirmasi da aksine pahali olmaya devam ettigi surece bulut tabanli servisler ve youtuberlik vs anca en fazla 1080p yayin yapar ezici yerli youtuberlikla..

• Son 4 ayda internet bağlantı hızı iyice düştü. Bu ay internet sayfası açamadığı zamanlar oldu. Teşekkürler türk telekom!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zaman geciyo yaşlaniyoruz,3-5 seneye interneti kullanmayan neredeyse kalmayacak

• TTNET sağolsun bugün iş yerinde download hızımız 0,10mb idi, EVET 0,10mb.

• Mobil interneti çıkarsınlar bakalım geriye ne kalıyor. Ülkede sabit internet altyapısı çökmüş durumda, adamlar mobille kendilerini avutuyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternet teknolojisi gerçekten baş döndürücü bir hızla ilerliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.