Şimdi Ara

## ATi'nin Xenos GPU'su da 65nm Oluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATi'nin Xenos GPU'su da 65nm Oluyor ##

Ekran kartı dünyasının iki lider firmasından biri olan AMD/ATi Microsoft'un oyun konsolu Xbox360 için hazırladıkları yeni nesil grafik işlemcileri Xenos'u da 65nm üretim teknolojisine geçirmeye hazırlanıyor. Masaüstü platformlara yönelik olarak 80nm üretim teknolojisine sahip olan ilk grafik işlemci RV570'i geçtiğimiz yıl pazara sunan ATi özellikle yeni nesil, DirectX 10 destekli giriş ve orta seviye ekran kartlarını da 65nm üretim teknolojisi ile pazara sunacak.

Gelen bilgilere göre, Xbox360'ın en önemli donanım olan Xenos için TSMC firması 65nm üretim sürecine yönelik olarak ilk mühendislik örneklerini hazırladığı belirtilikren hazimli üretime ise önümüzdeki ay geçebileceği belirtiliyor. ATi vs TSMC'nin 65nm üretim sürecine dahil attıkları bu adıma rağmen MS şimdilik 65nm Xenos gpu'sunu Xbox360'a entegre etmeyi düşünmüyor. Çıkan söylentilere göre firma stratejik kararları doğrultusunda 65nm Xenos gpu'sunu oyun konsoluna gelecek Sonbahar'da eklemeyi düşünüyormuş.

Şu an kullanılan 90nm üretim teknolojisine sahip Xenos'un yerini alacak 65nm'lik yeni revizyon özellikle termal anlamda iyileştirme sağlamak ile birlikte konsolun güç tüketimini de aşağılara çekebilecek. Anlaşılan AMD/ATi 65nm üretim teknolojisinde hayli iddialı, bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Mayıs 2007; 18:43:55 >

• Teşekkürler FX57
  • tesekkurler Fx-ati masaustunde gecseydi once 65nm ye Xboxa gececegine
    8800ezdi atiyi resmen
  • Emin olma derim ben 1 ayiçinde R600 geliyo.8800fıss olcak
    quote:

Orjinalden alıntı: Gelu

tesekkurler Fx-ati masaustunde gecseydi once 65nm ye Xboxa gececegine
    8800ezdi atiyi resmen
  • Sağol fx
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gelu

tesekkurler Fx-ati masaustunde gecseydi once 65nm ye Xboxa gececegine
    8800ezdi atiyi resmen

Yeni gelen resmi testlere bakarsanız nvidia'nın özellikle SLI testinde ezildiğini göreceksiniz,kim kimi ezmiş bidaha bakın derim
  • 8800 iyi mi kötü mü ati piyasaya çıktıktan sonra görecegiz. DX10 oyunu yokken DX10 la hava atmak kolay DX9 un en iyi fiyat performans kartı da şu an x1950 serisi kartlar zaten.
  • Harika haber. Bir an önce yapsınlarda millet rahat rahat kullansın makinayı artık.
  • ne zmn gelio tarih olrak bilen varmı?
  • 65 NM ekran kartları vay be !!
  • xbox severler için güzel haber ama sonbahara olması biraz tepki ceke bilir sucu atiye bulan olmasın bu sefer
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeaceCopath

ne zmn gelio tarih olrak bilen varmı?

yine hortlatılmış bir topic
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.