Şimdi Ara

Chrome yakında FTP desteğini sonlandırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birçoğumuzun hatırlayacağı üzere FTP sunucuları, uzun yıllardır dosya barındırma ve indirme için kullanılan popüler servislerdi. Ancak geçen yıllar ve gelişen teknoloji FTP kullanımını da önemli ölçüde azalttı ve bu nedenle popüler internet tarayıcısı Chrome'un FTP bağlantılarını desteklemeyi bırakmaya karar vermesi şaşırtıcı değil.

Güvenlik sorunları da mevcut

Chrome geliştirici ekibine göre FTP kullanımı son yıllarda çok fazla düşüş gösterdi ve tarayıcının bu desteği sonlandırması kullanıcılar açısından büyük bir sorun olmayacak. Ancak şirketin açıklamaları, bunun bir nedeninin de düşük kullanıma ek olarak güvenlik açıkları olduğunu gösteriyor. İşte Google'ın konuyla ilgili açıklaması:
    "Google Chrome'daki mevcut FTP uygulamasının şifreli bağlantılar (FTPS) veya proxy'ler için desteği yoktur. Tarayıcıda FTP kullanımı, mevcut FTP istemcisini iyileştirmeye yatırım yapmanın artık mümkün olmaması sebebiyle yeterince düşüktür. Güvensiz bir FTP uygulamasını sürdürmek yerine bu işlevselliği kaldırmak istiyoruz." Buna ek olarak Firefox'un da FTP desteğinin sonlandırma planları olduğunu belirtelim.

• telefonda hala kullaniyorum. telefondan ftp server aciyorum. wireless dosya aktarimi yaptigini iddia eden pek cok uygulamadan daha hizli ve stabil aktarim sagliyor.

• Bütün kullanıcılarını takip ediyorlarki kaç kişi ftp kullanıp kullanmadıklarını biliyorlar. Uzak durun chrome ve türevlerinden.

• Niye böyle bir salaklık yapıyorlar acaba.
  • Chrome, opera, Firefox, edge ile aynı siteyi açtım ve karşılaştırdım. En az işlemci yükü çeken ve en az ram harcayan EDGE oldu. Gerisi yalan...

• Chrome, Opera, Firefox ve Edge ile aynı siteyi açtım ve karşılaştırdım. En az işlemci yükü çeken ve en az RAM harcayan EDGE oldu. Gerisi yalan...

• Windows gezgini ftp sitelerini açabiliyor. Ben Windows Explorer ile açıyorum. Avantajı yerel depolama ortamında geziyormuş gibi bir kullanım sunması. Tarayıcılara göre daha pratik geliyor bana.

Chrome yakında FTP desteğini sonlandırıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayara en az 8 GB, normal şartlarda ise 16 GB ve üstü ram takıldığı yıllarda yaşıyoruz. Niye az kullansın ki?

Daha hızlı, işlevsel çalışsın, anasının ak sütü gibi kullansın. Öyle kenarda boş dursun diye mi alıyoruz o kadar rami.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne saçma ve gereksiz bir yenilik...
  • Tarayıcılar kendi içerisinde gereksiz ne kadar özellik varsa kurtulsunlar. FTP kullanmak isteyen gitsin ftp client kullansın. Kesinlikle desteklediğim bi karar.
  • Doğru karar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.