Şimdi Ara

Windows 10’un görev yöneticisine GPU sıcaklığı eklenecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
6.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Microsoft, Windows 10’a son zamanlarda ilgi çekici özellikler ekleme başladı. Görev yöneticisine kullanışlı işlevler ekleyen yazılım devinin son geliştirmesi yine görev yöneticisine geliyor.

WDDM 2.4 ve üzeri gerekiyor 

Windows Insider build 18963’te ortaya çıkan özelliğe göre artık ek programa gerek kalmadan görev yöneticisi üzerinden GPU sıcaklığınızı takip edebileceksiniz. Şu an için sadece harici grafik birimleriyle çalışan özellik ayrıca ekran kartınızın WDDM 2.4 ve üzeriyle uyumlu olmasını da gerektiriyor.

Ek olarak şu anda sıcaklığı Celsius biriminde gösteren görev yöneticisine hatırlayacağınız üzere daha önce de uygulamalara göre GPU kullanımı gösterecek şekilde bir güncelleme gelmişti. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

• daha hızlı çalışan hafif ve güvenli bir işletim sistemi yapmak yerine, yok sıcaklık yok, başlat menüsünü kaldırdık, denetim masasını yeniledik gibi kozmetik saçmalıklar ve sürekli donanım ihtiyacını gereksiz şişiren hantal kod yığınına dönüşen bir facia.

1000 lerce yazılımcı ne iş yapıyor bu şirkette? araklanan kişisel verilerin analiziyle uğraşıyorlar herhalde.
  • Güzel ama ek yazılıma gerek duymadan CPU, GPU, Junk Doc vb. Sıcaklıkları görev yöneticisinden artık görülmesi lazım. (GPU için yapılıyorsa diğerlerinide eklemeleri gerekli.)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Windows 10’un görev yöneticisine GPU sıcaklığı eklenecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 18 Ağustos 2019; 18:57:29 >
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:34:11 >
  • Ekran görüntüsünü twitterda paylaştım Microsoft Insider mühendisinden cevap geldi.

• buglarla doldu sistem. ekliyorsunuz da biraz stabilleştirin bari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 un görev yöneticisi çok kötü.

• çünkü AMD'nin gerek CPU gerekse de GPU'ları üzerindeki sensörler hatalı ölçüm alıyorlar, AMD'nin kendi yazılımları doğrudan üçüncü parti yazılımlarsa yama maharetiyle (ilgili donanımın AMD ürünü olup aynı zamanda hangi ürün olduğunu da tespit ederek buna göre aktarılan rakamlarla oynayarak) bu hatalı verileri olması gereken asli rakamlara indirgiyorlar.

• şu disk kullanımını da azaltsalar

• İşletim sistemi içinde gpu sıcaklığını nasıl ölçüyor? Ekran kartı içinde bunu ölçmek için ayrı bir bölüm felan mı var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygulama desteği kısıtlı olmasa dakika durmam geçerim Linux'a. Kaynakları sömürüyor, olur olmadık yerlerde güncellemeyle uğraştırıyor... Zaten dizüstünde sistemin içine ettiği için dual bootla kullanıyordum işim düşmediği sürece Linux'ta takılıyordum hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Decent

Uygulama desteği kısıtlı olmasa dakika durmam geçerim Linux'a. Kaynakları sömürüyor, olur olmadık yerlerde güncellemeyle uğraştırıyor... Zaten dizüstünde sistemin içine ettiği için dual bootla kullanıyordum işim düşmediği sürece Linux'ta takılıyordum hep.
    Linux çöp
  • sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Çöp görmek istiyorsan asıl çöp windows...

• Windows yanlış ölçmez senin ekran kartın bozuktur. İmza Bill Gates.

• quote:

Orijinalden alıntı: LordEvosis

Çöp görmek istiyorsan asıl çöp windows...
    Sen çöp linux'a devam et öyleyse bilgisayarından da kaldır windows'u hem ayranım dökülmesin hem linux kullanayım çöpse bilgisayarında neden yüklü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 19 Ağustos 2019; 9:35:18 >
  • sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Ben 10 senedir windows kurmuyorum kendi bilgisayarıma... Yani bilgisayarımda windows yüklü değil.

• mağran sıcak mıydı panpa? Piyasada envai çeşit bileşen sıcaklığını ölçen program varken, işletim sisteminin nası ölçeceğine mi takıldın cidden?

• Microsoft ilk önce arayüzdeki bugları düzeltsin. Sağ tıklıyorum yenile butonu masaüstünde kalıyor. Araç çubuğundaki ikonlar 3 piksel olup tıklanmıyor, bazıları gözükmüyor. Lisanslı kullanmasam tamam diyecem de, her ay en az 3 kere güncelleniyor be abi.

• daha hızlı çalışan hafif ve güvenli bir işletim sistemi yapmak yerine, yok sıcaklık yok, başlat menüsünü kaldırdık, denetim masasını yeniledik gibi kozmetik saçmalıklar ve sürekli donanım ihtiyacını gereksiz şişiren hantal kod yığınına dönüşen bir facia.

1000 lerce yazılımcı ne iş yapıyor bu şirkette? araklanan kişisel verilerin analiziyle uğraşıyorlar herhalde.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.