- x
250 METRE MESAFEDEN WIRELESS NASIL KULLANILIR
21 Cevap14780 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

72 Mesaj
1 Mayıs 2007; 11:18:32 

Merhaba arkadaşlar,
Ben tek katlı 2 bina arasında wireless çalıştırmak istiyorum.2 bina birbirini görür vaziyette.Ortalama mesafe 200-250 metre arası.Bu mesafeden wireless calıstırabilmem için çekim gücü yüksek antenler ve cihazlar kullanmam gerekir sanırım.Bu konuda bana hangi cihaz ve anteni önerebilirsiniz acaba?Önerilerinizi bekliyorum...

0

Ekteki dosya (1)

17 Mesaj
1 Mayıs 2007; 19:54:46 

Elinizdeki modem/router/access point ve client olarak kullanacağınız kartlar var mı?
Herşeyi sıfırdan mı alacaksınız?
Ve son olarak bu iki bina arası boş mu yoksa başka bina, ağaç var mı?
Biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

1877 Mesaj
1 Mayıs 2007; 21:38:11 

300 mt ötemdeki binadan Airties WUS 300 usb adaptör ve makarna süzgeci ile her akşam netteyim.. 54 ytl + ne alırsan 1 YTl diyenlerden ''makarna süzgeci''

Bu arada iki bina birbirimizi engelsiz görüyoruz..ÖNemli burası

LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE

177 Mesaj
1 Mayıs 2007; 22:49:32 

GÜZEL İŞ VALLA .... TELEKOM BİZİM GİBİ ZEKİLERİ DUYSA PERİŞAN OLUR ..
ASLINDA MAKARNA SÜZGECİ SATISIDA PATLAYABILIR BU SAYEDE ... ABİ BEN GÖRDUM İZMİRDE
BİR ÇOCUKTA HARBİ HARBİ BAGLANIYORDU YA AGZIM 30 CM AÇIK KALDI

...... TÜM OrdularI yönettim ama bir kadını yönetemedim....ATATÜRK..

3099 Mesaj
1 Mayıs 2007; 23:16:53 

Bu 250metrede engel varmı? Birde çok fazla kot farkı varmı? Yani biriniz 1. kata iken öbürünüz 13. kattamı?
Yoksa yani cihazlar engelsiz olarak birbirlerini görebiliyorlarsa problem olmaz yani ekstra bir anten veya modifikasyon yapmadan ortalamanın üzerinde çekim alanı olan cihazlarla bağlantı kurarsın
Ancak iki bina içerisinde cihazlar ters taraftaysa yani modem binanın şekile göre sağ üst kısmında senin kullanıcağın yerde binanın sol alt tarafındaysa veya arada görüşü engelleyen başka binalar varsa problem olabilir.

72 Mesaj
2 Mayıs 2007; 10:11:00 

Elimde şu an hiçbir cihaz yok.Hepsini yeni alıcam.2 Bina arası bos ve birbirlerini görüyolar.ikiside tek katlı yapılar arkadaşlar.

806 Mesaj
8 Mayıs 2007; 7:52:19 

merhaba bende wus 200 kablosuz adaptor var dukkanla is yerimin arasi tahminen 500metre civarinda bu mesafeden bu suzgeclerden alip 3-4 tane baglasak olur mu gerci nasil baglanir onuda bilmiyorum :)

500metre ve ilerisi icin nasil bir sistem kurmali.. ,?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Mayıs 2007; 8:55:39 

Bütün iş modemde modem güçlü olacak

15 Mesaj
9 Mayıs 2007; 17:09:20 

çift antenli modemlerden alırsan daha rahat kullanırsın

110 Mesaj
10 Mayıs 2007; 0:27:10 

Sinyal seviyesi en güçlü modem şuan zoom x6, iş yerimde kendimde kullanıyorum ben 1. kattayım 8.kattaki komşum bugün gelip benden şifremi verip veremeyeceğimi sordu :) 3 diş çekiyor dedi ve bağlanması için ona yeterli.

İki bina arasına gelince modemler iç mekanlarda 100 mt dış mekanlarda 400 mt sinyal seviyesine sahiptirler üretici firmaların açıklamaları genellikle bu yönde oluyor. Tabi bir evin içinde bile doğru düzgün çekmediği anlar oluyor. Sizin aradaki 250 mt de aslında sorunsuzca çekebilir. Söylediğin gibi arada hiçbir engel yoksa ve modem sahibi kişi modemi senin bulunduğun tarafa özellikle cam kenarına yakın bir yerde kurarsa bence internete iyi bir şekilde bağlanabilirsin ama dosya indirmede biraz sıkıntı yaşarsın benim şahsi düşüncem bunları diyor.

Hepimiz microsoft'uz bol bol açıkla doluyuz, virüsler giriyor bünyemize ama nafile anti yazılımlarımız yok, format atanda yok. keşke yedeklerimizi alan olsaydı.

584 Mesaj
10 Mayıs 2007; 14:08:25 

Zoom diyorum , aman diyorum ! uzak durun diyorum , başka birşey demiyorum.

Bu arada krokiye bayildim :)

110 Mesaj
10 Mayıs 2007; 21:43:50 

quote:

Orjinalden alıntı: BuilderX

Zoom diyorum , aman diyorum ! uzak durun diyorum , başka birşey demiyorum.

Bu arada krokiye bayildim :)

İşte elektronik dünyasının en büyük sorunları, bir satıcı bir ürün satar ve 2-3 arıza verince aman bu ürün berbat denilir. Yada kullanıcı alır o ürün sorun çıkarır aman derler, firmam var kaç adet zoom modem sattım yada x6 serisi sattım bende bilmiyorum ama 100 taneden 1 tane sorunlu modem geldi diyebilecek kadarda eminim. bende herkese Airties almayın diyorum ama peynir ekmek gibi satılıyor ve lakin 10 modemden 6 sı sorunlu çıktı :) En güzel örnek hp pavilon serisinde bir modeli full hatalı ve herkes kan ağlıyor şimdi biz aman hp almayın mı diyeceğiz.

Hepimiz microsoft'uz bol bol açıkla doluyuz, virüsler giriyor bünyemize ama nafile anti yazılımlarımız yok, format atanda yok. keşke yedeklerimizi alan olsaydı.

285 Mesaj
11 Mayıs 2007; 12:08:04 

bak arkadasım bende airties wus 300 var mahaldede ne var ne yok hepsını ogrendım 5 tane sıfrelı 3 tane sıfresız buldu yanı bı de bızım oralarda bıle bu kadar buluyo yaa senınkını kesın gorur sana dıcegıdım gıt wus 300 al bı de airties rt 205 al canavar gıbı kulanırsın ben rt 205 den akcak baglanıyom super bısı bı de sıfre kırmayı ogrensem tam hacker olucam :P neyse dedıgımı yap ama bu tr 205 alırsan bunların antenlerı ufak oluyo her modemeın oyle 3-5 db arasında degısyo gıt bı de uzun boylu 9 db lık bır anten al var ya degıl 250 metre 500 metreye kadar cıkar :)

Ya bırı wireless şifre kırmayı verse 40 yıl kölesi olurum :P:P

KARŞIYAKA

72 Mesaj
22 Mayıs 2007; 15:04:18 

Beyler sorunumu airties ap-301 model cihazla çözdüm.Bence süper bi cihaz.Ayrıca adsl modem de airties ise çok daha güçlü çalışarak wireless mesafesini dahada uzatabiliyorsunuz.

1458 Mesaj
5 Ekim 2007; 17:25:31 

bende casper laptop var çekim alanını arttırmak için wus 300 almayı düşünüyorum etkili olurmu

...

355 Mesaj
27 Kasım 2007; 22:17:54 

arkadaşlar selam . yaklaşık bir ay once nete başvurdum biliyosunuz grev dolayısıyla hala bişi olmadı bende alternatif yontemleri arıyorum. evin 100 metre otesinde cafe war us robotics modemi var . ordan baglantı alabilirmiyiz usb adaptor le . alırsak hergangi ozellikli bi cihaz mı gerekir aramızda yaklaşık 5 bina var ama çok yuksek değiller yardımcı olursanız sevinirim

101 Mesaj
28 Kasım 2007; 11:10:22 

quote:

Orjinalden alıntı: sidra

Merhaba arkadaşlar,
Ben tek katlı 2 bina arasında wireless çalıştırmak istiyorum.2 bina birbirini görür vaziyette.Ortalama mesafe 200-250 metre arası.Bu mesafeden wireless calıstırabilmem için çekim gücü yüksek antenler ve cihazlar kullanmam gerekir sanırım.Bu konuda bana hangi cihaz ve anteni önerebilirsiniz acaba?Önerilerinizi bekliyorum...

selam.. alttaki linkteki topici ben açmıştım zamanında.. üzerinde baya bi konuşuldu ve çok farklı uygulamalar yapıldı.. sorununla ilgili her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsin bu topicten.. tamamını okumanı tavsiye ederim.. kolay gelsin...

http://forum.donanimhaber.com/m_10082612/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgüge -- 28 Kasım 2007; 11:11:37 >

179 Mesaj
28 Kasım 2007; 15:53:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Raist_can

bak arkadasım bende airties wus 300 var mahaldede ne var ne yok hepsını ogrendım 5 tane sıfrelı 3 tane sıfresız buldu yanı bı de bızım oralarda bıle bu kadar buluyo yaa senınkını kesın gorur sana dıcegıdım gıt wus 300 al bı de airties rt 205 al canavar gıbı kulanırsın ben rt 205 den akcak baglanıyom super bısı bı de sıfre kırmayı ogrensem tam hacker olucam :P neyse dedıgımı yap ama bu tr 205 alırsan bunların antenlerı ufak oluyo her modemeın oyle 3-5 db arasında degısyo gıt bı de uzun boylu 9 db lık bır anten al var ya degıl 250 metre 500 metreye kadar cıkar :)

Ya bırı wireless şifre kırmayı verse 40 yıl kölesi olurum :P:P

elindeki wus la şifre kıramazsın

1230 Mesaj
29 Kasım 2007; 0:13:45 

ayrıcana rt 205 in değiştirilebilir bir anteni yok. sipariş vereceğiniz anten de elinizde kalır sonra lehim falan bağlayayım derken modemden de olmayın

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
Carisma 2002 1.6 16v Comfort

74 Mesaj
30 Kasım 2007; 20:06:56 

arkadaşlar 800 metre ötedeki acces point ile iletişim kurabilmek için pringles yagi antenna ve cantenna yaptım. ikiside hüsran... .arada çok sayıda bina var....

Ne yapsam olmuyor.... çanak kullanmamak istiyosum... Kullansamda yayını alacağımı zannetmiyorum ya... neyse...

Sizce Sonraki antenim ne olmalı? :) Quad antenler performans açısından nasıldır arkadaşlar?

74 Mesaj
30 Kasım 2007; 20:10:33 

Üç gündür bi cantenna kutusu arıyodum sonunda buldum...

Cantenna yapmak isteyenler polisan selülozik tiner kutusunu kullanabilirler. Çapı 85 mm ve boyuda yeterli.Wi-fi için hemen hemen en ideal çap ...

137 Mesaj
6 Ocak 2010; 13:54:06 

ASUS N61Vn280BD CORE 2 DUO T9600 2.8GHZ 4GB 500GB 16" HD

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
İşlemci Hızı 2.8 Ghz
İşlemci Veri yolu hızı 1066 Mhz
İşlemci ön belleği 6 MB
İşlemci Modeli T9600
Bellek Hızı DDR3 1066 Mhz
Bellek miktarı 4 GB
Ekran boyutu 16 inç
Ekran Tipi WXGA (HD)
Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 px
Grafik Kartı NVIDIA GeForce GT 240M
Grafik Bellek 1024 MB
Grafik Kartı tipi Harici Nvidia
İşletim sistemi Windows 7 Home Premium 64-bit
Hdd Kapasitesi 500 GB
Hdd Rpm 5400 rpm
Hdd tipi SATA
Optik sürücü tipi Blu-ray Yazıcı + Dvd yazıcı combo
Modem -
Ethernet 10/100/1000 Mbps
Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N
Bluetooth Bluetooth V2.1+EDR
3G -
Diğer Bağlantılar -
DVI Çıkışı -
Kızılötesi -
HDMI Çıkışı 1
IEEE 1394 -
Kart girişi 1 x Express Card
Monitör Çıkışı 1 x VGA
Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
Tv-Out -
USB 3
E-SATA 1
Ses Kartı Dahili ses kartı
Hoparlör Dahili hoparlör
Touchpad var
Klavye Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
Kart okuyucu 8-in-1 card reader
Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası
Parmak izi Okuyucu -
Pil lityum-iyon
Genişlik 384 mm
derinlik 265 mm
Yükseklik 34 mm
Ağırlık 2.900 Kg
Garanti süresi 2 yıl uluslar arası garanti
Hediyeler - Mouse

Yukarıdaki teknik özelliklere göre;

ASUS N61Vn280BD serisi laptopta Wiress wi-lan 802.11(kablosuz ağ ve kablosuz internet) açık olduğunda çevrede birçok wi-fi(vlan) internet bağlantısı bulmaktadır. Bazılarında ise bağlantı kodu istemekteyken, otogar, restaurant vb... hizmet üreten yerlerde ücretsiz internet erişimini gerçekleştirmekteyiz... Burada şunu öğrenmek istiyorum... ASUS N61Vn280BD serisinde Wi-fi internet bağlantısı kaç metrede kablosuz internet erişimini sağlamaktadır(kaç metreye kadar bağlantıları görmektedir.)...Çevredeki internet erişimlerine ulaşmak için bilgisayarımızdaki mesafeyi kullanıcı olarak bizmi ayarlıyoruz...Yoksa kablosuz internet erişimini sağlayan kişi ve kuruluşlar mı bu mesafeyi belirliyor...Konu hakkında uzmanlık bilgisi olan arkadaşların kablosuz bağlantı konusunda kapsamlı bilgi verirse tüm üyelere faydalı olur... tşk.

"Maddesel beden ömrüm kısa; kaybedecek 1 sn zamanım yok. Koşuyorum; misafir olduğum maddesel evreni, mahlukatı tanımak ve anlamak için.Tanıdıkça da rabbimin kusursuz yaratıcılığını ve yüceliğini görüyorum."
1) Lg 50PM6900 pentouch+Magic Remote Kumanda, 3D Smart Plasma Tv
2) Gigablue HD Quad linux Enigma 2, 1305 işlemci, 4 tuner Destekli Uydu Alıcısı
3) Kaon KSC 100 12.C1.A5 uydu alıcısı + 55 Ekran Tüplü Profilo Marka TV.
4) 39°E Hellasat +42°E Türksat +53°E Express AM22 Aparat Sistemi.
6) Asus-N61Vn-N61Vn280BD laptop
7) HTC Desire Hd A9191 8MP
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » 250 METRE MESAFEDEN WIRELESS NASIL KULLANILIR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391