Şimdi Ara

## GeForce 7200GS Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen yılın sonuna doğrı performans, 2 hafta önce ise orta segmente yönelik yeni nesil DirectX 10 destekli ekran kartlarını pazara sunan Nvidia DiretX 9'u da unutmuş değil. Firma özellikle son derece uygun fiyatlı olan ve giriş seviyesinde yer alacak yeni ekran kartı GeForce 7200GS'nin çalışmalarını tamamladı.

Özellikle entegre grafik işlemci kullanmak istemeyen ve bütçesi harici bir ekran kartı almaya açıkçası pekte müsait olmayan kullanıcılar ve ofis kullanımları için hazırlanan GeForce 7200GS modeli şu an satılmakta olan GeForce 7100GS modelinin yerini alacak. Bu noktada GeForce 7200GS ve 7100GS modelleri arasında ciddi farklar olduğunu belirtmekte de fayda var.

Nvidia GeForce 7100GS modelini hazırlarken GeForce 6200TC modelinde de kullanılan 110nm üretim teknolojisine sahip NV44 gpu'sunu kullamıştı. Firma GeForce 7200GS modelinde ise 90nm üretim teknolojisine sahip G72 gpu'sunu kullanacak. Bu sayede hem termal tasarım iyileştirilmiş olacak hemde daha yüksek verimlilikte üretim ile maliyetler düşürülebilecek.

Nvidia'nın yeni GeForce 7200GS modelini ilk etapta Foxconn ve Sparkle kullanacaklarını açıkladılar. Zaten kart yapısı ve maliyetleri ile sistem entegratörlerini sevindirecek cinste de diyebiliriz. 64MB'dan 256MB'a kadar farlı bellekler ile pazara sunulması beklenen GeForce 7200GS modeli ayrıca Nvidia'nın Turbo Cache teknolojisine de destek verecek ki bu sayede istenildiği durumlar ekran kartının belleği 512MB'a arttırılabilir olacak.

GeForce 7200GS'yi can veren ve pasif soğutmalı ile soğutulan G72 grafik işlemcisinin saat hızı 450MHz olacak. Yine kart üzerinde 4 pixel shader ve 3 vertex işlemcisi olacak. GeForce 7200GS'de bellek tercihi ise 800MHz'de çalışan GDDR2'den yana olmuş. Tahmin edebileceğiniz gibi kartın bellek veri yolu ise 64-bit.

Fiyat konusunda su an için net bir bilgi bulunmayan GeForce 7200GS'nin kısa bir süre içerisinde marketlerdeki yerini alması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Mayıs 2007; 11:17:56 >

• 50 dolardasn yüksek olmamalı bunun fiyatı.
  • 7100 fiyatında olur bence.
    max 2 daha fazla.
  • 20-30$ gibi fiyata verebilirlerse ben yazın toplayacağım ofis-web PC me alabilirim bu kartı..90nm ile maliyette düşecektir..Brawo nVIDIA aslında 8500 serisi gibi 80nm de olabilirdi..

AMD nin RS 690 ındanda vazgeçip birazdaha kaliteli ayni fiyattan overclock potansiyeli olan bir nVIDIA veya intal çipsetli anakart alırım onbord olmayan..Zaten yeni celeron 400 seriside çıkacakmış haziran başinda..üstelik core mimarisinde olacak celeronlar artık ve uygun fiyatli...

Bu kartla çok dalga geçtiler ama üreticisine epey para kazandıracak...AMD nin SB600 on board kartından da daha iyi performansı vardır mutlaka....özellikleride daha iyi Shader model 3.0 var ve HDR var atide yok..HDMI olmayışıda böylesine alt seviye bir üründe eksi sayılmaz ve gereklide değil zaten...
  • Ben olsam çift kanal belleklerle(128-Bit) tümleşik x1250 ekran kartını tercih ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Ben olsam çift kanal belleklerle(128-Bit) tümleşik x1250 ekran kartını tercih ederim.

Bende ancak Shader Model 3 yok 3d MArk 2006 puanı düşüyor ...
  • yeni fx5200lerde geldi
  • s3 yada ob ile aynı işi gören karta ben para vermem hatta kart bile demem görüntü verici bu yada 3d yavaşlatıcı
  • Sonuçta bu kart da oyun oynatmayacak. SM 3 destekliyor veya desteklemiyor çok farkedeceğini sanmam.
    GF6100 serisi de SM3 destekliyor.

Maliyet olarak baksak,

Bu kart yaklaşık 50$ + 70$ (ucuz bir anakart fiyatı) = 120$ olacak.

80-90$'a 690G çipsetli anakart alınabiliyor.

Hem daha ucuz (2/3), hem daha az yer kaplıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

yeni fx5200lerde geldi

5200 manyak bi karttır be bu kartı kullanarak bf2 cod2 tüm nfs serileri ve bilimum yeni oyunu kasmadan detay düşürerek oynayan adamlar tanıyorum vay babam vay
  • quote:

Orjinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

yeni fx5200lerde geldi

5200 manyak bi karttır be bu kartı kullanarak bf2 cod2 tüm nfs serileri ve bilimum yeni oyunu kasmadan detay düşürerek oynayan adamlar tanıyorum vay babam vay

örneğin ben kartı 335 çekirdek hızı 320 ram hızı ile gayet iyi oyun oynuyabiliyom grafikler normal ayarda olcak ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacde

50 dolardasn yüksek olmamalı bunun fiyatı.

evet o fiyatlarda olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fx 74

quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Ben olsam çift kanal belleklerle(128-Bit) tümleşik x1250 ekran kartını tercih ederim.

Bende ancak Shader Model 3 yok 3d MArk 2006 puanı düşüyor ...

unutmaki herşey 3dmark değil
  • Ya spek'leri yazarken bari 3dmark03 puanini filan yazsalarmis
    3DMark06 : 489. Insan utanir da yazmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.