Şimdi Ara

## GeIL'ın DDR-3 Bellekleri Ortaya Çıktı ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeIL'ın DDR-3 Bellekleri Ortaya Çıktı ##

Daha önceki haberlerimizde DDR-3 belleklerin Japonya'da satışa çıktığından bahsetmiştik. Firmaların yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmaya başladığı DDR-3 belleklere bir yenisi de son dönemde ülkemizde de ciddi analmda popüler olmaya başlayan GeIL'dan geldi.

GeIL'ın ilk DDR3 bellekleri 1066MHz'de çalışıyor. Belleklerin zamanlamaları ise 6-6-6-15 olarak belirlenmiş. DDR-3'ün doğal yapısı gereği 1.5v ile çalışan bellekler hız aşırtma potansiyeline de sahip. Zaten yapılan çalışmalarda GeIL'ın bellekleri 1500MHz'de CL7 değerleri ile çalıştırabilmiş.

Elpida'nın hazırladığı DDR3 modüllerini kullanan GeIL'ın ilk DDR-3 bellek örnekleri 512MB olarak ortaya çıktı. Belleklerin üzerinde firmanın DDR-2 çözümlerinde görmeye alışık olduğumuz ısı dağıtıcı yer alıyor. İlk örnekleri gün yüzüne çıkan GeIL'ın yeni PC3-8500 DDR-3 belleklerinin en azından şimdilik piyasaya giriş tarihi ve fyatları hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• eğer fiyatları daha önce duyrulan modeller gibi uçuk kaçık olacaksa hiçbir işe yaramaz şimdilik..hızlar fena değil gibi...ama bu ddr3ün birden yaygınlaşmasını beklemek doğru değil gibi şimdiye kardar..en başta intel ağırdan alıyor..en az bir yıl gerekecek zannedersem bu ellekleri adamakıllı fiyatlara alıp kullanabilmek için...ddr2-800ün fiyatını düşürse biraz bari..
  • Yeni teknoloji ram çıkınca eskisi ucuzlamıo.Hatta tekele düşüp pahalanabilio bile .
  • Görüntü olarakta hoşmuş ;)
  • O ne ya?

4000Mhz lik E6850 ve bu ramlar ile alinan Superpi 25 Sn neredeyse
  • sarı güzel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

O ne ya?

4000Mhz lik E6850 ve bu ramlar ile alinan Superpi 25 Sn neredeyse

ben yanlış görmediysem o 32 m testi ve süreside
    12 dk 24 sn civarı dikkatli bak istersen
  • kim nie alsın ki şimdi bu ramleri.
  • Artık üç yıl sonra da bunlardan kullanırım. Belki o zaman kadar zamanlamaları daha iyi ddr3'ler de çıkar.
  • geil ddr3 leri yapmış elpida çip demek 1500mhz yapabiliyo hımm
    soğutucunun rengide turuncudan sarıya dönmüş
  • %50 overclock yapılıyor bence çok süper bişey bu ddr3 ah bide ucuz olsa tam süper olacak ya Türkiye'de herhalde seneye anca görürüz.
  • quote:

ben yanlış görmediysem o 32 m testi ve süreside
    12 dk 24 sn civarı dikkatli bak istersen

Ben de diyorum bir yanlışlık var ama ne?
  • bir yanlışlık var hakkaten ya one öle ben 12 dakikada 100m'nu bitiririm.
  • görüntüsü güzelmiş sağol..
  • quote:

Orjinalden alıntı: çekirge1

bir yanlışlık var hakkaten ya one öle ben 12 dakikada 100m'nu bitiririm.

küçük sallayalım civcivler yesin ...
  • Rengi güzel olmamş.Siyah yada lacivert olsa süper olurdu.
  • Yahu şu ddr2 lerin bir tadına doysaydıkta sonra çıkarırlardı. Tüüü intelin suratına
  • hic geregi yok bence cal7 nin
  • heralde fiyatı 200 dolardan aşağı olmaz. 1 gb fiyatı.veya daha yüksek.
  • yıl sonuna kadar beklemek lazım. daha yeni yeni çıkıyor. her marka çıkarsın. sonra yawas yawas ucuzlamaya baslar. (insallah)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.