Şimdi Ara

Samsung 8 GBps hıza ulaşan PCIe 4.0 SSD’sini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung 8 GBps hıza ulaşan PCIe 4.0 SSD’sini duyurdu
    Güney Koreli Samsung, EPYC işlemcileri üzerinde kurulacak iş istasyonları ve sunucuları hedef aldığı PCIe 4.0 SSD’sini duyurdu. Depolama birimi sunduğu yüksek okuma hızıyla heyecan verici nitelikte.

Samsung PM1733

PM1733 sistemle veri aktarımını PCIe 4.0 arayüzü üzerinden sağlayan bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. 8 GBps’lik sıralı okuma hızına ulaşabilen modelin 4K rastgele okuma değeri ise 1500K olarak belirtilmiş ki böylece piyasadaki diğer PCIe SSD’lerden ayrılıyor.

Buna karşın Samsung, PM1733’ün yazma değerlerine dair bir detay paylaşmamış. Buradan sürücünün okuma operasyonlarına yönelik hızlı bir seçenek olarak konumlandırılacağını söyleyebiliriz.

Öte yandan PM1733 karşımıza U.2 formunda da çıkıyor. 512 Gb kapasiteli 5. nesil TLC tipi 3D V-NAND yongaları üzerinde şekillenen sürücü 30.72 TB kapasiteye kadar seçenekler halinde satışa sunulacak. PCIe 4.0 x8 arayüzünü kullanan modelde ise kapasite 15.36 TB’a düşüyor.
     Samsung 8 GBps hıza ulaşan PCIe 4.0 SSD’sini duyurdu

Fiyat bilgisi paylaşılmayan sürücülerin bu çeyrek içerisinde kurumsal müşteriler için satışa sunulması bekleniyor. Son olarak Samsung’un PCIe 4.0 destekli ve son kullanıcı odaklı SSD’lerini piyasaya süreceği tarih henüz net değil.

• 8 GB/sec tur o (Gigabayt). Yoksa 8 Gbps hızı pcie3 cihazlar aşıyor.

Biz ona 64 Gbps diyelim.

• başlığı 8GBps diye değiştirsen bari..
  • Ya halen rastgele 4k okuma değerinde büyük gelişme yok kırk satte açılıyo windows ve perogramlar.Seri çalışma yapan biri olarak programların açılma kapanması gibi konularda bilgisayarın bu denli kasmasına hiçbir çözüm getirilemedi.Hepsini açık tutuyorum mecbur.Birtek ram e alınan photoshop 2. çalıştırmada şak diye açılıyo o iyi.Keşke her program öyle olsa.Her programı bi kez önceden çalıştırıp kapatıp.Öyle otururdum bilgisayar başına.
    Programların kendi içindeki dosyalarını açmalarından bahsetmiyorum bile.İşler ice zorlaşıyor.
    Ram drive denesek bu sefer ya elektirik kesilirse sorunu var.Tüm bilgiler uçuyor.Güç kaynağıda ağır bilgisayar kaldırmıyor.Pilleri zamanla eskiyor bilgisayarı açık tutabilme zamanı düşüyor , sona doğru işe yaramaz hale geliyor.

Benim bir 3dmax dosyam 2gb buluyor.Dosya Sıkıştırmalı çalışıyoruz mecbur.Amaan kasıyorda kasıyor.

Çok dertli gördüm kendimi bi falcıyami gitsem..Büyü müyü yaptırırım.Düşünsene muskalı bilgisayar %20 hızlı çalışıyor.Offf ...Valla 10 muskayı yapıştırırım birbirine kule gibi üstüne koyarım ssd nin.Performans gör sen...

• 8000 mb/s hızlar pci 3 4x quad raid olarak 11000 mb/s lere kadar hız alınabiliyor raidsiz tek modülden pci 4 8x olarak alınbilmesi güzel bir gelişme işlah devamıda gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Uyarı için teşekkürler :)

• -How much is it?
    *Çok para

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Solid State "DRIVE"

Editörleri sanırım sokaktan topluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleHawk -- 13 Ağustos 2019; 9:16:35 >
  • Anam anam anam, saclarım beyazladı bu dertli mevzuyu okuyunca.

• GTA açabiliyor mu? (Error)

• yazıyı türkçeye çevirebilecek biri var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: YüksekFrekans

Ya halen rastgele 4k okuma değerinde büyük gelişme yok kırk satte açılıyo windows ve perogramlar.Seri çalışma yapan biri olarak programların açılma kapanması gibi konularda bilgisayarın bu denli kasmasına hiçbir çözüm getirilemedi.Hepsini açık tutuyorum mecbur.Birtek ram e alınan photoshop 2. çalıştırmada şak diye açılıyo o iyi.Keşke her program öyle olsa.Her programı bi kez önceden çalıştırıp kapatıp.Öyle otururdum bilgisayar başına.
    Programların kendi içindeki dosyalarını açmalarından bahsetmiyorum bile.İşler ice zorlaşıyor.
    Ram drive denesek bu sefer ya elektirik kesilirse sorunu var.Tüm bilgiler uçuyor.Güç kaynağıda ağır bilgisayar kaldırmıyor.Pilleri zamanla eskiyor bilgisayarı açık tutabilme zamanı düşüyor , sona doğru işe yaramaz hale geliyor.

Benim bir 3dmax dosyam 2gb buluyor.Dosya Sıkıştırmalı çalışıyoruz mecbur.Amaan kasıyorda kasıyor.

Çok dertli gördüm kendimi bi falcıyami gitsem..Büyü müyü yaptırırım.Düşünsene muskalı bilgisayar %20 hızlı çalışıyor.Offf ...Valla 10 muskayı yapıştırırım birbirine kule gibi üstüne koyarım ssd nin.Performans gör sen...
    Gene dertlendirdin hocam.

• "4K rastgele okuma değeri ise 1500K olarak belirtilmiş" !

Sence bu büyük bir gelişme değil mi?

Ayrıca yazdıklarına hiç katılmıyorum. Bende bu 4k rastgele okuma hızının 3/1'ini bile bulmayanı var. Bilgisayarın anında açılışından, windowsun tepkiselliğine, programların ışık hızında yanıt vermesine kadar, memnun olmadığım bir şey yok. Çoğu insan oyun odaklı filan düşünüyor ama ben hiç öyle düşünmedim.

Sonuçta sistemim yağ gibi akıcılığını geçtim, anında tepki veren bi şey oldu çıktı. Kaldı ki nvme disk dolmasın diye sistem dışında geri kalan her şeyi HDD'lere yükleyip kurdum.

Bence sorun sizde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.