Şimdi Ara

## AMD RD790 ve RX790 Yonga Setlerini Gün Yüzüne Çıkarıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD RD790 ve RX790 Yonga Setlerini Gün Yüzüne Çıkarıyor ##

AMD yeni nesil işlemcileri ile birlikte bu işlemcilere yataklıl yakapacak anakartlar için yeni yonga setleri de geliştirmeye devam ediyor. Soket AM2+ formunda hazırlanan yeni işlemciler için firmanın ilk yonga setleri RD790 ve RX790 olacak. Her iki yonga setinin sahip olduğu benzer yenilikler arasında Hyper Transport 3.0 ve PCIe 2.0 desteği dikat çekiyor.

İki yonga seti arasındaki farklılıkların başında ise CF desteği geliyor. RD790 yonga seti Crossfire desteği ile birlikte gelecekken RX790 yonga seti ise sadece 1 adet PIe X16 slotuna sahip olacak. Yine yeni yonga setlerinden özellikle RD790 yonga setinin soket 1207 desteğine sahip olması bekleniyor. Bu sayede bu yonga setini kullanacak anakartlar hem Agena FX işlemcilere hemde Quad-FX platformuna destek veriş olacaklar. Bilinidiği gibi Quad-FX platformu üzerinde paralel çalışabilmek adına AMD Agena FX serisi işlemcileri soket 1207 (Soket F) formunda hazırlamıştı.

AMD her iki yonga setini de büyük bir ihtimalle başarılı güney köprüsü SB600'ün geliştirilmiş yeni bir versiyonu ile pazara sunacak. Yonga setleri firma tarafından Haziran ayında yapılacak Computex fuarında tanıtılacak.

• Çipset yapmak için hiç uğraşma, bütün işi ATİ'ye yaptır, çipseti Amd olarak isimlendir. Bu mudur Amd?
  • RD 600 AMD için çıkmamaıştı sanırım direk 790 a geçecekler. Ardından da Onboard DX10 lar gelecek.
    Haber için teşşekkürler.
  • E adam boşamı verdi o kadar parayı Atiyi kullancak tabii ki. Ama onu bunu boşversin şu aletleri hemen çıkarsın. Sıkıldık beklemekten
  • RD790 ve RX 790 ile gelecek olan PCIe 2.0 desteğine uygun olarak; R6xx serisi kartlarda da bu standarda uyumluluk olacakmı. Yani kartlar PCIe 2.0 olarak çıkacakmı?
    Yoksa ilk etap kartlar mevcut PCIe olarak çıkıp, PCIe 2.0 ileriki kartlarla birliktemi gelecek?
  • sonuçta satın aldı kullanıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: m@trix

sonuçta satın aldı kullanıyo

bundan daha doğal ne olabilirki
  • ya am2 yi biliyorumda am2+ ne oluyor yinemi soket değiştiriyor amd?
    s939 dan mağdur oldum zaten .. ekonomik olduğu için amd X2 sistem toplamayı düşünüyorum ama yine mağdur olacaksam hiç bulaşmayayım am2 ye
    intel cephesinde durum nasıl ? soket lga775 desteği yeni nesil işlemcilerde varmı yoksa onlardada durum aynı ?
  • Hmmm İslemci Agena FX 2.5 Ghz
    Ekran karti His Excalibur HD2900XT Iceq4 Turbo
    Anakartta belli oldu DFi Lanparty RD790

iyi iyi
  • Bu konuda bildiklerini braz anlatırmısın..özellikle on board dx10 lu uygun fiyatlı giriş seviyesi anakartlar olacakmı şimdiki RS690 gibi bol özellikli ve geniş işlemci desteği olan..ne zaman çıkar bunlar..
    quote:

Orjinalden alıntı: dellino

RD 600 AMD için çıkmamaıştı sanırım direk 790 a geçecekler. Ardından da Onboard DX10 lar gelecek.
    Haber için teşşekkürler.
  • AM2+ sadece destekleri ile farklı olacak yeni işlemciler AM2 uyumlu olacak yan şimdi aldığınız AM2 kartı K10 işlemcileri ile kullanabileceğiz ama Transport 3.0 ve PCIe 2.0 dan yoksun olacağız.
    OnBoard DX10 2008 de çıkacak. Bunun yanında onboard ve taşınabilir sistemlerle uyumlu AMD nin Füzyon teknolojisi de 2008 de ortaya çıkacak. Ama onboard sistemlerde Rd790 kadar zenginlik olacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: feriox

intel cephesinde durum nasıl ? soket lga775 desteği yeni nesil işlemcilerde varmı yoksa onlardada durum aynı ?
    İntel'de herkesin bildiği gibi soket değişmiyor, çipset değişiyor. Sanırım şimdiki 965 çipsetli anakartlarda 45 nm işlemciler çalışmayacakmış. 45 nm işlemci için P35 çipsetli anakart kullanmak şartmış.
  • ne olacakki intelin her zaman yaptığı şey değilmi sanki
    walla bunlar para tuzağı olmaya başladı
    alacaksın bi ps3 bakacaksın dalgana
    10 yılda bilgisayara harcadığı parayle walla ev alırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: querman

ne olacakki intelin her zaman yaptığı şey değilmi sanki
    walla bunlar para tuzağı olmaya başladı
    alacaksın bi ps3 bakacaksın dalgana
    10 yılda bilgisayara harcadığı parayle walla ev alırdım

Al benden de o kadar dostum...

AM 2 + 2 yıl sonra AM 3 felan çıkar. Yok bu işin sonu. Alalım ps3 bakalım keyfimize. tak ve çalıştır. hepsi bu

• amd kadar soket değiştiren yoktur herhalde....tam 939 soket aldık...yarı yolda bıraktı milletiam2 ye geçti..şimdide am2+ ya geçiyo çok güzel devam et amdyıllar sonra beni intele geçirecen ya tekrar hayırlısı olsun bakalım
  • yoktur heralde değil yok zaten. bidigin gibi bi intel bi amd. amd soket değiştiriyo da intel değiştirmiyorumu. hadi lga da deva ediyor ama gormuyormusun core duolar çıkınca noldu. elimde gigabyte i975 turbo anakart patladı, bir çok arkadaşta olduğu gibi. neymiş revizyon değişikliği yapılmış mış. ikisininde birbirinden farklarımı var. biri tilki biri çakal ikiside aynı hesap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uGürkan. -- 1 Mayıs 2007; 11:23:21 >
  • Oyun oynamak için bilgisayara dünya kadar para veren insanları gerçekten anlamıyorum. Yaw arkadaşlar adamlar 8800 gtx fiyatına ps3 satıyor ve şu andaki en iyi pc'den daha iyi oyun olarak. Sadece oyun için ps3 almak en mantıklısı pc upgrade'inin sonu yok.
  • Valla benim PC ye yillik harcadigim para ile millet 4 cocuklu ev gecindirir
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

Valla benim PC ye yillik harcadigim para ile millet 4 cocuklu ev gecindirir

aynen katılıyorum kardes.

işlemci aldık 1000tl.baskası makıne topluyor 750lira
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.